Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Kompania Graczy - nowe dziecko Cenegi - sukces czy porażka? [m]

8694 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2006 o 17:32, Backside napisał:

> Pudełka są ok. Instrukcje grube (Myth 32 strony).

32 strony tego formatu i dotyczace całej antologii to jest gruba :)?

W sumie wygląda to dość skąpą - wg mnie, z puntku widzenia reklamowego, CDP wypada tu lepiej.


1).Każda ma 32 stron. Mafia, Myth, FC, Commandos. Wszystkie po 32 strony.
2). Tia. Zwłaszcza te mega obszerne instrukcjo-poradniki. Ile one mają - 20 stron. Hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 18:30, KrzysztofT napisał:

1).Każda ma 32 stron. Mafia, Myth, FC, Commandos. Wszystkie po 32 strony.
2). Tia. Zwłaszcza te mega obszerne instrukcjo-poradniki. Ile one mają - 20 stron. Hehe.



Ile by nie miały - uważasz, że 32 strony to dużo, żeby ująć całą serię? A wydanie miało być przecież ekskluzywne!
Instrukcja do Call of Duty ma 14 stron i nie ma w niej praktycznie nic interesującego - tradycyjnie objaśnienia dla osób, które pierwszy raz grają w cokolwiek i creditsy.
Ta ma ciut ponad 2 razy więcej i dotyczy 3 części :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 18:41, Backside napisał:

> 1).Każda ma 32 stron. Mafia, Myth, FC, Commandos. Wszystkie po 32 strony.
> 2). Tia. Zwłaszcza te mega obszerne instrukcjo-poradniki. Ile one mają - 20 stron. Hehe.



Ile by nie miały - uważasz, że 32 strony to dużo, żeby ująć całą serię? A wydanie miało być
przecież ekskluzywne!
Instrukcja do Call of Duty ma 14 stron i nie ma w niej praktycznie nic interesującego - tradycyjnie
objaśnienia dla osób, które pierwszy raz grają w cokolwiek i creditsy.
Ta ma ciut ponad 2 razy więcej i dotyczy 3 części :) ?


A co chcesz mieć w instrukcji - kolejne bzdety w stylu : zły demon wyrwał się z piekła. Ponieważ jesteś potomkiem jego oprawcy w 26 pokoleniu, więc masz przewalone niczym koza w męskim więzieniu. Demona może zniszczyć tylko nocnik twojego dziadka - niestety został wywalony na śmietnik. Teraz musisz go odnaleźć. Ble,ble,ble. Hehe... :)
3 części - w których "polecenia klawiaturowe" są identyczne w każdej z nich. Ale nie ma rysunków demonów i poszukiwanego nocnika dziadka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 18:52, KrzysztofT napisał:

> objaśnienia dla osób, które pierwszy raz grają w cokolwiek i creditsy.
> Ta ma ciut ponad 2 razy więcej i dotyczy 3 części :) ? >
A co chcesz mieć w instrukcji - kolejne bzdety w stylu : zły demon wyrwał się z piekła. Ponieważ
jesteś potomkiem jego oprawcy w 26 pokoleniu, więc masz przewalone niczym koza w męskim więzieniu.
Demona może zniszczyć tylko nocnik twojego dziadka - niestety został wywalony na śmietnik.
Teraz musisz go odnaleźć. Ble,ble,ble. Hehe... :)
3 części - w których "polecenia klawiaturowe" są identyczne w każdej z nich. Ale nie ma rysunków
demonów i poszukiwanego nocnika dziadka. :)


Dobre podsumowanie, zgadzam się w pełni, jak ktoś chce takie bzdety czyać to premierowe polecam, albo zawsze na CD/DVD w wersji elektronicznej, nigdy się nie zgubi i nie zniszczy, a jak płyta się zniszczy to po co instrukcja jak nie ma na czym grać.
Co innego jednokartkowe rozkładanki: drzewa tech., mapy itp. to jest jak najbardziej usefull i trudno samemu takie rzeczy wydrukować rozsądnie, bo są nieformatowe dla tradycyjnych drukarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 19:30, Kamil.i.Maciek napisał:

Musze przyznać, że Cenega pierwszy raz mnie zaskoczyła :)
Szkoda, że gra nie kosztuje 19.90 tylko 24.90 :[ wiem, że to niby 5 PLN różnicy, ale jednak
nie ta cena :[

5PLN różnicy?
kup trzy gry razem w CDP po 25 to będzie super, CDP nawet Gothica 2 bez dodatku wydał, coś kombinują, taniej sprzedawać tym co go zarejestrują Noc Kruka, ale to nie to samo, już na innej płycie, a tu w Cenedze masz wszystko razem (może wtopa w przypadku Mafii- CDROMy) i taniutko, teraz złożyć "Antologię" Gothica to:
Gothic 1 - 20PLN
Gothic 2 - 20PLN
Gothic 2+ - 42PLN
---------------------------
Razem: 82PLN

Więc jak?
Nawet gdyby dali ten dodatek tym co zakupili 2 za 5PLN to i tak całą Antologię Gothic nabyłbyć za 45PLN a nie 25PLN!!!!

Widać RÓŻNICĘ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha.. to widzęże juz parę osób też ma KK z Cenegi. I wprzejrzałem kilka stron ostatnich, i widzę że nie "coś nie tak z rejestracją" gier występuje u wszystkich. Poczekamy na Marcuza to odpowie. Właśnie wczesnym popołudniem odebrałem przesyłkę z kilkoma.:) Nowy pomysł więc pewnie stąd błąd.
A Antologia Myth - za to Wielki POmnik Podziękowań już się nalezy. I sam pomysłna antologie w tej cenie jest genialnym. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 18:52, KrzysztofT napisał:

A co chcesz mieć w instrukcji - kolejne bzdety w stylu : zły demon wyrwał się z piekła. Ponieważ
jesteś potomkiem jego oprawcy w 26 pokoleniu, więc masz przewalone niczym koza w męskim więzieniu.
Demona może zniszczyć tylko nocnik twojego dziadka - niestety został wywalony na śmietnik.
Teraz musisz go odnaleźć. Ble,ble,ble. Hehe... :)
3 części - w których "polecenia klawiaturowe" są identyczne w każdej z nich. Ale nie ma rysunków
demonów i poszukiwanego nocnika dziadka. :)


W instrukcji widzę, poza standardem:
- opis (w zależnosci od gry) broni, potworów,
- kilka rysunków
- szczegółowe wskazówki, instrukcje co do nietypowych elementów gry

Niezbyt gruba instrukcja do Knights and Merchnats (50 stron a5) zawarła opis każdego budynku, jednostek, proponowane taktyki i praktyczne faq - i to powinien być standard :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 20:01, Backside napisał:

Niezbyt gruba instrukcja do Knights and Merchnats (50 stron a5) zawarła opis każdego budynku,
jednostek, proponowane taktyki i praktyczne faq - i to powinien być standard :].

To wystarczy w PDF, a zawsze taniej (papier w Polsce jest jednak, jak by nie było, bardzo drogi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 20:08, PioMrex napisał:

> Niezbyt gruba instrukcja do Knights and Merchnats (50 stron a5) zawarła opis każdego budynku,

> jednostek, proponowane taktyki i praktyczne faq - i to powinien być standard :].
To wystarczy w PDF, a zawsze taniej (papier w Polsce jest jednak, jak by nie było, bardzo drogi).


Raczyłbyś przeczytać od początku :].
Wydanie KK miało być ekskluzywne i kosztuje aż 5 zł więcej od NXK. Tymczasem wnętrze dvd boxa wygląda mizernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2006 o 20:14, Backside napisał:

Raczyłbyś przeczytać od początku :].
Wydanie KK miało być ekskluzywne i kosztuje aż 5 zł więcej od NXK. Tymczasem wnętrze dvd boxa
wygląda mizernie.


Jak mozna wymagac ekskluzywnego wydania (swoją drogą wydawcy zdecydowanie nadużywają ostatnimi czasy słowa "ekskluzywny") za 25 zeta? To tak jakby wymagac ekskluzywnych aut za 20 tysiecy zlotych :)
A poza tym - skad wiesz jak bedzie wygladac srodek tych pudelek - przeciez jeszcze nie bylo nawet premiery ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 20:16, Quatre napisał:

Jak mozna wymagac ekskluzywnego wydania (swoją drogą wydawcy zdecydowanie nadużywają ostatnimi
czasy słowa "ekskluzywny") za 25 zeta? To tak jakby wymagac ekskluzywnych aut za 20 tysiecy
zlotych :)


Stąd, że sami o tym wspominali! Doskonale wiem co będzie w środku reedycji za 25 zł i niespodziewam się rewelacji tylko łapię firmę za słówka. Poza tym uważam, że NXK wychodzi marketingowo lepiej, oferując ten dodatkowy, drukowany poradnik.

Dnia 11.05.2006 o 20:16, Quatre napisał:

A poza tym - skad wiesz jak bedzie wygladac srodek tych pudelek - przeciez jeszcze nie bylo
nawet premiery ...


Kolejny :] - ponownie polecam prześledzenie tej dyskusji chociazby o stronę wcześniej :)
http://www.gram.pl/upl/forum/2006_2/20060511133043.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje sie - nie czytalem calego watku :) Dzieki za link.

Dnia 11.05.2006 o 20:18, Backside napisał:

Stąd, że sami o tym wspominali! Doskonale wiem co będzie w środku reedycji za 25 zł i niespodziewam
się rewelacji tylko łapię firmę za słówka. Poza tym uważam, że NXK wychodzi marketingowo lepiej,
oferując ten dodatkowy, drukowany poradnik.


Ty chyba nie widziales tego drukowanego poradnika ^^ To az cale 4 strony :D (Silent Storm). Tyle samo zajmuja w ksiazeczce licencje i creditsy ... A wiec ten caly DRUKOWANY poradnik to bujda na resorach. Za to ten w wersji elektronicznej jest calkiem w porządku. A naprawde mile zaskoczyla mnie plyta DVD z demami gier CD-PROJEKTU - za to duzy plus dla wydawcy.
Wydaje mi sie, ze lepiej by bylo gdyby w reklamach pisali "porządne wydanie" zamiast ekskluzywnego :) po co mydlic ludziom oczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 20:25, Quatre napisał:

Ty chyba nie widziales tego drukowanego poradnika ^^ To az cale 4 strony :D (Silent Storm).
Tyle samo zajmuja w ksiazeczce licencje i creditsy ... A wiec ten caly DRUKOWANY poradnik to
bujda na resorach. Za to ten w wersji elektronicznej jest calkiem w porządku. A naprawde mile
zaskoczyla mnie plyta DVD z demami gier CD-PROJEKTU - za to duzy plus dla wydawcy.
Wydaje mi sie, ze lepiej by bylo gdyby w reklamach pisali "porządne wydanie" zamiast ekskluzywnego
:) po co mydlic ludziom oczy?


Aha <lol>.
Więc pozostaje przy wersji - marketingowo CDP wypada lepiej od Cenegi. I nic więcej nie ośmielę się dodać na korzyść CDP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 19:30, Kamil.i.Maciek napisał:

Musze przyznać, że Cenega pierwszy raz mnie zaskoczyła :)
Szkoda, że gra nie kosztuje 19.90 tylko 24.90 :[ wiem, że to niby 5 PLN różnicy, ale jednak
nie ta cena :[

W Media Markt gry beda za 20 zł (przynajmniej w Zabrzu :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2006 o 20:27, Backside napisał:

Aha <lol>.
Więc pozostaje przy wersji - marketingowo CDP wypada lepiej od Cenegi. I nic więcej nie ośmielę
się dodać na korzyść CDP ;)


Mam tylko nadzieje, ze Cenega wyda swoja klasyke w cienkich pudelkach DVD, tak jak w starej NXK :) Bo te nowe, grubsze sa do bani - po co mi taki grubasek, chyba tylko zeby wiecej miejsca na polce toto zajmowalo.

Uwazam, ze obie serie sa bardzo poprawnym dzialaniem CDP i Cenegi. Moze inni dystrybutorzy tez sie na takie rozwiazania skuszą - w koncu to nie dala gratka uzupelnic kolekcje o hity sprzed lat za niewielką kasę.Wydaje mi sie, ze to bardzo sensowne kupowac gre po roku/dwoch/trzech wlasnie w taniej serii - oszczednosci sa znaczace.

Tak wiec - WIELKIE BRAWA DLA CDP I CENEGI (z mocniejszym akcentem na CDP - prekursorzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2006 o 20:28, Bajuj napisał:

W Media Markt gry beda za 20 zł (przynajmniej w Zabrzu :D )


NIe tylko w Zabrzu - we wszystkich sklepach tej sieci --> juz sie nie moge doczekac premiery ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 20:33, Quatre napisał:

Mam tylko nadzieje, ze Cenega wyda swoja klasyke w cienkich pudelkach DVD, tak jak w starej
NXK :) Bo te nowe, grubsze sa do bani - po co mi taki grubasek, chyba tylko zeby wiecej miejsca
na polce toto zajmowalo.


Ech... strona 117 :]
http://www.gram.pl/upl/forum/2006_2/20060511131825.jpg

Dnia 11.05.2006 o 20:33, Quatre napisał:

Uwazam, ze obie serie sa bardzo poprawnym dzialaniem CDP i Cenegi. Moze inni dystrybutorzy
tez sie na takie rozwiazania skuszą - w koncu to nie dala gratka uzupelnic kolekcje o hity
sprzed lat za niewielką kasę.Wydaje mi sie, ze to bardzo sensowne kupowac gre po roku/dwoch/trzech
wlasnie w taniej serii - oszczednosci sa znaczace.


Tylko zauważ, że Cenega wydaje całe Antologie gier, a tymczasem CDP ponownie ciupcia rozdrabniając się i namawiając graczy do kupowania np. Gothica I i II za 2x20zł. (dodam Gothica I, który 2 razy był dodany do czasopisma).
Ja już CDP nie mam za co chwalić, bo NXK 3 jest drugi raz wtórne :] i to tylko kwestia zmiany lay out''u i nowej reklamy.
Natomiast bardziej się ciesze, że Cenega zmienia się na lepsze i przestaje wydawać wyłączie gry drogie. A łatwego życia z zachodnimi wydawcami nie mieli! (GTA SA i Twierdza 2 - 9 miesiący po premierze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) może i słowo exkluzywe jest tu przesadą, ale parę postów wyżej masz moje przykładowe wylicznie dla "Antologii" Gothica, więc Zawartość cenegowych gierak jest na poziomie zadowalającym jak widać na fotkach tych co doatali już KK. Niczego więcej się praktycznie nie spodziewałem.

2)nabyłem ostatnio dwie gry z extra klasyki next i powiem, że nic szczególnego, ten poradnik to może i pomysł, ale rónie dobrze wystarczyłoby gdyby był w wersji PDF.

3) grube pudła, jakie ostatnio zafundowali CDP w XKn są do bani, grube i jeszcze trudniej o miejsce, obowiązkowo trzeba do SlimDVD przekładać.

4) plusem jest możliwość ściągnięcia dodatków (edytory, arty, muzyka) po rejestracji.

5) jeżeli w MM będą po 20PLN to rewelacja, a można się tego spodziewać, bo gry LEMa są ( przynajmniej w jednym z poznańskich MM) o 10PLN tańsze, więc z cenegowymi może być podobnie, a to już bije XKn na łeb, na szyję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować