Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Kompania Graczy - nowe dziecko Cenegi - sukces czy porażka? [m]

8694 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2006 o 22:45, kNOT napisał:

Posty nam się może i minęły, ale informacji, o którą prosiłem, nadal nie podałeś ;-)

no nie wiem - sukces komercyjny Painillera czy to w Polsce czy poza granicą jest dla mnie niepodważalnym faktem. W polsce był dodruk wydania "DOBREJ GRY" bo 1 nakład rozszedł się w tydzień. Na jakiś turnieju światowym w USA (chyba) Painkiller był jedną z oficjalnych gier obok Call of Duty (dokładnie tego już nie kojarzę). Nie będę szukał teraz na necie potwierdzeń tych wydarzeń. Może już nie offtopujmy bo to nie o tym chyba temat. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2006 o 22:52, Evil Khan napisał:

> Posty nam się może i minęły, ale informacji, o którą prosiłem, nadal nie podałeś ;-)
no nie wiem - sukces komercyjny Painillera czy to w Polsce czy poza granicą jest dla mnie niepodważalnym
faktem. W polsce był dodruk wydania "DOBREJ GRY" bo 1 nakład rozszedł się w tydzień. Na jakiś
turnieju światowym w USA (chyba) Painkiller był jedną z oficjalnych gier obok Call of Duty
(dokładnie tego już nie kojarzę). Nie będę szukał teraz na necie potwierdzeń tych wydarzeń.
Może już nie offtopujmy bo to nie o tym chyba temat. Pozdrawiam.


a wicie ze w polsce wyszła okrojona wersja Pankillera unas wyszła w 2 CD a za granica na 3CD :P ^^ troche to dziwne ale giera dobra dla rozluznienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w Polsce Painkiller kosztował 20 złotych, a na Zachodzie 40 dolarów / euro.
Nie wydaje Ci się, że zysk nie został wypracowany u nas niewysoką ceną, tylko sporą popularnością na Zachodzie mimo stosunkowo wysokiej ceny?

SwenG

Dnia 14.03.2006 o 22:52, Evil Khan napisał:

w końcu wydawcy zrozumieli, że wypuszczenie gry w dostępnej (bardzo dostępnej ;) cenie wcale nie zmniejsza a wręcz zwiększa zyski ;)


Evil Khan

Dnia 14.03.2006 o 22:52, Evil Khan napisał:

wszystko im się sprzedało znakomicie :) jak to mówią "na marketingu trza się znać"


To są niestety przykłady trzeciego rodzaju prawdy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2006 o 22:59, TTBoS napisał:

a wicie ze w polsce wyszła okrojona wersja Pankillera unas wyszła w 2 CD a za granica na 3CD
:P ^^ troche to dziwne ale giera dobra dla rozluznienia :)

Nie pamiętam dokładnie, ale to okrojenie tyczyło się zmniejszenia jakości filmów w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2006 o 23:02, Hubi Koshi napisał:

> a wicie ze w polsce wyszła okrojona wersja Pankillera unas wyszła w 2 CD a za granica
na 3CD
> :P ^^ troche to dziwne ale giera dobra dla rozluznienia :)
Nie pamiętam dokładnie, ale to okrojenie tyczyło się zmniejszenia jakości filmów w grze.


masz pamiec ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2006 o 23:06, TTBoS napisał:

> Nie pamiętam dokładnie, ale to okrojenie tyczyło się zmniejszenia jakości filmów w grze.


masz pamiec ^^


Black edition jest na dvd z super jakością filmików - taką super że na 1GB ramu i AMD Athlon 2600 widziałem 3-5 klatek na sekundę (sama gra śmiga jak oszalała na full detalach). Więc chyba dobrze, że ktoś pomyślał i na polski rynek (gdzie przeciętny gracz ma słabszego kompa niż na zachodzie) puszczono filmiki w rozdziałce, która pozwała na obejrzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2006 o 23:20, Evil Khan napisał:

Więc chyba dobrze, że ktoś pomyślał i na polski rynek (gdzie przeciętny gracz ma słabszego kompa niż na
zachodzie) puszczono filmiki w rozdziałce, która pozwała na obejrzenie.


Baaaardzo dyskusyjne stwierdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2006 o 23:20, Evil Khan napisał:


Black edition jest na dvd z super jakością filmików - taką super że na 1GB ramu i AMD Athlon
2600 widziałem 3-5 klatek na sekundę (sama gra śmiga jak oszalała na full detalach). Więc chyba
dobrze, że ktoś pomyślał i na polski rynek (gdzie przeciętny gracz ma słabszego kompa niż na
zachodzie) puszczono filmiki w rozdziałce, która pozwała na obejrzenie.


to umnie by chodziły bez zadnych problemów ^^ wiec wole ta wersje DVD :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2006 o 23:24, Matteos napisał:

> Więc chyba dobrze, że ktoś pomyślał i na polski rynek (gdzie przeciętny gracz ma słabszego
kompa niż na
> zachodzie) puszczono filmiki w rozdziałce, która pozwała na obejrzenie.

Baaaardzo dyskusyjne stwierdzenie.

Być może. Ale jeśłi, ktoś chce ciągnąć wątek Painkillera zapraszam serdecznie na :
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=3082&u=19
lub
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=2556&u=20

Ten temat był zakladany z myślą o innym zjawisku - nowej serii wydawniczej Cenegi. Jeśli ktoś zna choć przybliżoną datę startu jej sprzedaży lub jakieś info o tytułach w niej się znajdujących - zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nie pisałem o Painkillerze, tylko o mylnym przekonaniu, że obniżanie ceny automatycznie powoduje wzrost zysku. Painkiller w Polsce był sprzedawany za grosze, mimo to wielu, naprawdę wielu ''prawdziwych patriotów'' ściągało tę grę z sieci albo kupowało ''na bazarach'', gdzie ceny niejednokrotnie bywały wyższe od oryginalnych. Podobnie jest / będzie z nową serią Cenegi. Dlatego nie trafią do niej gry nowe, z wyższej półki. Jest / ma to być seria ''wyprzedażowa''. Gra swoje już zarobiła, ewentualnie więcej z niej już nie da się odzyskać, można więc nią zapełnić półki i chwalić się ''bogatą ofertą''. Inaczej konkurencja zje na śniadanie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2006 o 23:39, kNOT napisał:

Ależ ja nie pisałem o Painkillerze, tylko o mylnym przekonaniu, że obniżanie ceny automatycznie
powoduje wzrost zysku.

Ok, może się nie dokładnie wyraziłem. Mniejsza cena automatycznie pododuje wzrost sprzedaży. Z wywiadu wynika, że taka cena ją podwoiła w stosunku do najlepiej sprzedającej się gry w Polsce. Problemu piractwa nie ominiesz, zawsze znajdzie się część użytkowników, którzy mimo wszystko i niezależnie od ceny ściągną/kupią na bazarze, choć w przypadku tego drugiego przy cenie 20 zł ich ilość będzie znacznie ograniczona. Kwestia piractwa a właściwie jego wielkości jest ściśle powiązana z ekonomią i ceną produktu. Działa to podobnie jak sprzedaż podrabianych chińskich ubrań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niech bedzie i tania seria , oby po pudelku nie bylo tego widac :/ (Zadnych tekstow "Tania seria" i unifikacji okladek i plyt jak w NXK) No chyba ze beda tam wydawac poraz kolejny gry juz wydane w normalnej , to bedzie sobie mozna z drugiej reki premierowe kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2006 o 19:49, CH1CKEN napisał:

> Splinter Cell będzie kosztwał 14.99 w najnowszym (kwietniowym) wydaniu CDSA
Chochlik drukarski :D lol Miało być CDA i kosztował, ale to chyba każdy wie. ;) Przypominam
premiera już 21.04.2006


hmm ... który SC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować