Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Kompania Graczy - nowe dziecko Cenegi - sukces czy porażka? [m]

8694 postów w tym temacie

Masz trochę racji, ale nie do końca.

Pierwsze dwie części wydał CDP, trzecią IM Group (obecna Cenega) a "Atlantis Evolution" nie został chyba wydany w Polsce. Faktem jest, że Cryo przestało istnieć kilka lat temu, ale prawa do gier tej firmy (w tym do czterech części "Atlantis") ma właśnie Microids, które wydaje też "Syberię" i "Still Life", a te gry ukazały się u nas właśnie dzięki Cenedze. Tak więc istnieje możliwość zrobienia antologii, problemem mogą być tylko te dwie części wydane przez CDP (chodzi o polską wersję). Poniżej masz stronkę Microids :-)

http://www.microids.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe... Byłoby miło... Choć CDP jakoś nie za bardzo chce się już przyznawać, że kiedyś wydawało Atlantisy. Nawet łatki do jedynki nie można już pobrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 09:08, natanadler napisał:

Te tytuły są bardzo tanie, jeśli na naszym sklepie możesz je kupić za grosze :) Czekaj
na oferty tygodnia.

Kiedy uaktualnienie oferty tygodnia ? co poniedziałek ? może by tak ofertę dnia wprowadzić / ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 18:41, Malcollm napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie, od kiedy zaczęto wprowadzać kody rejestracyjne do gier..?
Bo bardzo mnie to ciekawi....


Od premiery tomb raider legenda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 11:37, Evil Khan napisał:

> Te tytuły są bardzo tanie, jeśli na naszym sklepie możesz je kupić za grosze :)
Czekaj
> na oferty tygodnia.
Kiedy uaktualnienie oferty tygodnia ? co poniedziałek ? może by tak ofertę dnia wprowadzić
/ ;))


Tak w poniedziałki 2 połowa dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 17:07, Vojtas napisał:

> Zawsze rozważane są różne tytuły. No będzie Vampire Story zobaczymy co się jeszcze
uda:)

O VS już wiem. Fajnie gdybyście wydali np. świetny detektywistyczny cykl In Memoriam
(dwie części: 2003 i 2006). Skoro wydaliście Still Life, które serwuje równie apetyczne
wydarzenia, to może i to byście rozważyli? Przyjmujecie jakieś propozycje? Ciekawa może
też być Mata Hari i Memento Mori.


Jak jakieś tytuły będą oficjalnie potwierdzone to na 100% będzie informacja na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 17:07, Vojtas napisał:

O VS już wiem. Fajnie gdybyście wydali np. świetny detektywistyczny cykl In Memoriam
(dwie części: 2003 i 2006).

Zapomnij. Tłumaczenie jest praktycznie niewykonalne, a nieprzetłumaczony tytuł pewnie nie sprzedałby się w zadowalającej ilości. No i jest jeszcze "dodatek" telefoniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 20:46, ddd-d2 napisał:

Zapomnij. Tłumaczenie jest praktycznie niewykonalne, a nieprzetłumaczony tytuł pewnie
nie sprzedałby się w zadowalającej ilości. No i jest jeszcze "dodatek" telefoniczny.


Dlaczego jest niewykonalne? I jaki dodatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 20:55, Vojtas napisał:

Dlaczego jest niewykonalne? I jaki dodatek?


Żeby ukończyć grę trzeba korzystać z Internetu i specjalnie przygotowanych przez twórców stron; pewnie dlatego mogą być problemy z tłumaczeniem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 22:50, Inuki napisał:

> Dlaczego jest niewykonalne? I jaki dodatek?

Żeby ukończyć grę trzeba korzystać z Internetu i specjalnie przygotowanych przez twórców
stron; pewnie dlatego mogą być problemy z tłumaczeniem ;-)


Wystarczy, żeby polski wydawca przygotował nasze odpowiedniki tych stron i zmienił adresowanie w samej grze. Ale jeśli In Memoriam do dziś w Polsce nie wyszło, to raczę wątpię, żeby to się stało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótkie - acz konkretne - pytanie: co się stało, że druga część Tajnych Akt (Secret Files: Puritas Cordis) nie trafi pod strzechy w pełnej polonizacji, a jedynie kinowo?

Polonizacja pierwszej części wyszła wam zupełnie nieźle i chętnie zobaczyłbym dwójkę w wykonaniu tych samych aktorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 13:29, Anim napisał:

Co te wszystkie posty mają wspólnego z KG?

Heh, pewnie nic, ale to jeden z tych niewielu wątków, gdzie można złapać człowieka Cenegi i wziąć go na spytki.

Swoją drogą nie rozumiem, czemu nie otworzą natanadlerowi konsulatu. Byłoby łatwiej wszystkim zainteresowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

Dnia 06.02.2009 o 13:04, Melchah napisał:

Polonizacja pierwszej części wyszła wam zupełnie nieźle i chętnie zobaczyłbym dwójkę
w wykonaniu tych samych aktorów.


Nie wiem, nie ja ustalam wersje językowe. Mogę się podpytać, ale nie obiecam, że dam Ci satysfakcjonującą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 09:02, natanadler napisał:

Nie wiem, nie ja ustalam wersje językowe. Mogę się podpytać, ale nie obiecam, że dam
Ci satysfakcjonującą odpowiedź.

Dobra, dzięki. Poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 13:46, Melchah napisał:

Swoją drogą nie rozumiem, czemu nie otworzą natanadlerowi konsulatu. Byłoby łatwiej wszystkim
zainteresowanym.


Pewnie o niego nie wystąpił - tu dość łatwo dostać konsulat - Techland go ma, EA go ma ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 11:27, Anim napisał:

Pewnie o niego nie wystąpił - tu dość łatwo dostać konsulat - Techland go ma, EA go ma
...

EA już nie ma konsula. Kilka miesięcy temu zawinął ogon pod siebie i zniknął. Słabą miał psychikę chyba, bo padały niewygodne pytania o politykę EA w stosunku do klientów (poddał się po pytaniach o DRM). No, ale to tak na marginesie.

Ogólnie tych konsulów reprezentujących innych wydawców gier jest bardzo mało, wręcz śladowe ilości, a że Cenega jest równie dużym wydawcą co CDP - czyli jednym z największych u nas - przydałby się konsul.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 11:44, Melchah napisał:

Ogólnie tych konsulów reprezentujących innych wydawców gier jest bardzo mało, wręcz śladowe
ilości,


Ja widzę obecnie całkowity rozkład konsulatów. Konsulowie albo znikają, albo odpowiadają raz na ruski rok - i to chyba z nudów.

Dnia 09.02.2009 o 11:44, Melchah napisał:

a że Cenega jest równie dużym wydawcą co CDP - czyli jednym z największych u
nas - przydałby się konsul.


Pytałem o to kiedyś Spaykusa - poinformował mnie, że to nie od Gram.pl zależy i oni nie widzą żadnych przeciwskazań. Nie rozumiem, czy konsul przychodzi na zaproszenie, czy ma się sam zgłosić. A może dostaje stanowisko, gdy zgłosi się w tej samej chwili, w której Gram.pl wyśle zaproszenie? To jest jakaś paranoja. Czy leci z nami pilot? Ktoś zapomniał wytyczyć kurs, a samolot wleciał w chmurę burzową. Pozwalniali ludzi i robi się coraz większy burdel, kolejne pomysły Gram umierają śmiercią męczeńską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować