Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Kompania Graczy - nowe dziecko Cenegi - sukces czy porażka? [m]

8694 postów w tym temacie

Dnia 16.04.2006 o 12:00, D2T napisał:

> Nie chce burzyc twojej wizji swiata ale CDP tez nie robi tych promocji ze wzgledu an troske

> o klienta tylko o wlasna kieszen. To nei instytucja harytatywna. To firma wydajaca gry
i musi
> zarabiac na siebie. Promocje itp duperele pozwalaja im po raz enty sprzedac to samo :}


jesli firma i jej pracownicy dzialaja tylko z checi zysku, bez zadnej pasji i bez wzgledu na
klienta to daleko nie zajda, chyba ze sa monopolista i spia na miliardach dolarow. podstawa
wielu szkol biznesu jest to ze glownym celem firmy jest zdobycie wiernych klientow. jesli klient
bedzie cenil te firme i uznawal ja za najlepsza to tam bedzie zostawial swoje pieniadze - oczywisty
nastepnik.

Nie można się z tym co napisałeś nie zgodzic :), ale już mamy ludzi którzy pracują z pasją, mam nadzieję że powolutku staje się to widoczne

Dnia 16.04.2006 o 12:00, D2T napisał:


pewnie ze zadna firma nie jest instytucja charytatywna. twierdzenie jednak ze dziala tylko
i wylacznie dla kasy bez troski o klienta jest bujda na resorach. sadzisz ze cenega "chce"
(czas przyszly, na efekty poczekamy) sie zmienic bardziej w kierunku klienta bo z kasa bylo
krucho? oni maja wiecej forsy od innych wydawcow. rzecz w tym ze do kierownictwa weszly tam
wreszcie osoby z glowa ktore chca cos zdzialac, widzac ze cdp ich wyprzedzil.

:)

Dnia 16.04.2006 o 12:00, D2T napisał:


no i na deser - podales jako przyklad cdp - czemu np dali za darmo klientom ktorzy kupili bodaj
ds2 bonusy z kolejnego wydania gry (black edition)? przeciez tamci klienci juz zostawili im
swoja kase? sadzisz ze tu nie ma troski o klienta? a forum po co zrobili? jaki maja z niego
zarobek skoro tak samo gada sie tu o grach cenegi czy ea? i jaki zarobek z konkursow na forum
z jakims rysowaniem obrazkow nie zwiazanych nawet z zadna gra? no jaki?? skoro nie chodzi tu
o klienta to o co?


Zgodzę się z pierwszą częścią zdania (dotyczącą DS2) ale nie zgodzę się ze sprawą dotyczącą forum.
Forum jak dobrze sobie zdajesz sprawe (a wiem że tak :) ), przynosi zarobek (zyski) tylko troszęczkę inaczej można to przeliczać.
Faktycznym stanem rzeczy jest stworzenie sobie (firmie) "community", a forum jest świetnym narzędziem do tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2006 o 12:30, Marcuz napisał:

:)
Sam statnio nie mogę się oprzeć aby nie wpaść na chwilke, chyba się uzależniam :)
Jeszcze raz dzięki, bardzo miły prezent świąteczny


Trudno nazwać to prezentem świątecznym. Raczej obiektywną (w moim przekonaniu:) ) prawdą.

A planujecie forum cenegi ???? Jak tak to odrazu na nie wbijam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 14:00, Podpułkownik napisał:

Ja mam takie pytanko jakie są minimalne wymagania do gry: "Lock On" ??


Szczerze? Na 1 GB Ramu potrafi przyciąć. A mam A64 3000+, 1 GB Ram, Radka X800GTO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie. Pasja. Po czym ja poznac? Pasja byloby robienei czegos wbrew przeciwnoscia. Tu natomiast wszystkie idzie w kierunku zysku i zadna firma z pasji nie wyda gry taniej niz powinna. owszem nalezy sobie "wychowac" klienta co wczesniej juz pisalem jak i to, ze CDP w tym przoduje. Ogranicza sie to nie tylko do promocji o czym wiele osob nie ma pojecia. Np takie pojawianie sie na forum, sprawianie,ze klient czuje "obecnosc" ekipy. Jest to genialne bowiem bardzo tanie i proste. Ot wystarczy 1-2 ludzi skierowac do forum i tyle :} Wystarczy spojrzec jak pozytywnie zareagowaliscie na cala Cenege gdy pojawili sie tu jej przedstawiciele. A przeciez w innych topicach o dystrybutorach poza CDP nikt dla was nie istnial :> W biznesie jest sporo zagrywek psychologicznych. Sam marketing zreszta do tego sie odnosi. Ale nie chce mi sie robic tu wykladow. Kto nie rozumie nic w sumie nie traci. Ja choc zdaje sobie sprawe z "urabiania mnie" bardzo to lubie :P Taka juz ludzka natura ;]

Zobienie reedycji starych gier nie moze byc uznawane za przejaw pasji...O pasji imo mozna by mowic wtedy gdy dystrybutor bedzie wspieral turnieje, imprezy, portale o swoich produktach. Poki co nie slyszalem o turnieju np OFP sponsorowanym przez Cenege (CDP to samo) z drugiej strony takie dzialania to nei zawsze pasja. EA nikt nie psoadzi o pasje. To po prostu komercyjny moloch. Jednak robi turnieje ale ostatnio np 3dni przed imrpeza Bf1942 wycofal sie ze sponsorowania ot tak. W koncu stara gra i juz nie daje zyskow nie? ;]

O pasji mozna chyba mowic w przypadku rzemieslnikow. Ktos moze zrobic krzeslo z pasja, czy nagrac muzyke chcoby pod gre z pasja ale wydac gre zrobiona przez kogo innego? No nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 12:33, Marcuz napisał:

> powyzej 30 zl raczej nie - stare gry mialyby byc drozsze niz premierowe? (rewolucja cenowa),
> 30 zl nie, bo tyle kosztuje rewolucja; 15 zl tez nie, marcuz to potwierdzil

ciekawy tok rozumowania, nie powiem :)


ciekawy, ale czy idzie w dobrym kierunku? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 21:06, Budyn napisał:

Marcuz, myślę, że nas mile zaskoczysz we wtorek objawiając cenę i reszte gier KK :]



o tak >XD mam taka ogromna nadzieje :D jesli bedzie kosztowac 20 zł to hohoho :) nakupie gier a po testach gimnazjalnych bede je przechodzil XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 21:10, Wolvi napisał:

> Marcuz, myślę, że nas mile zaskoczysz we wtorek objawiając cenę i reszte gier KK :]


o tak >XD mam taka ogromna nadzieje :D jesli bedzie kosztowac 20 zł to hohoho :) nakupie
gier a po testach gimnazjalnych bede je przechodzil XP

Offtop: ŻyczE powodzenia, podobno są trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że na początku trochęzszokował mnie gest CDP , który dał Marcuzowi własny tytuł , zwłąszcza ,że to jest jednak konkurencja. Należą się Wam pochwały. Oczywiście nie uzyskam żadnej konkretnej odpowiedzi na temat Obliviona? ...Nie ?... przepraszam juz siedzę cicho;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 21:11, Budyn napisał:

> > Marcuz, myślę, że nas mile zaskoczysz we wtorek objawiając cenę i reszte gier KK
:]
> > > > > o tak >XD mam taka ogromna nadzieje :D jesli bedzie kosztowac 20 zł to hohoho :) nakupie

> gier a po testach gimnazjalnych bede je przechodzil XP
Offtop: ŻyczE powodzenia, podobno są trudne.



offtop: czy ja wiem? z probnych mialem 80/100 :P

ok koniec offtopu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 21:11, upiordliwy napisał:

Powiem szczerze że na początku trochęzszokował mnie gest CDP , który dał Marcuzowi własny
tytuł , zwłąszcza ,że to jest jednak konkurencja. Należą się Wam pochwały. Oczywiście nie
uzyskam żadnej konkretnej odpowiedzi na temat Obliviona? ...Nie ?... przepraszam juz siedzę
cicho;p

To nie miał być własny tytuł tylko odróżnienie od innych użytkowników. Żeby się nie mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 21:12, Budyn napisał:

> Powiem szczerze że na początku trochęzszokował mnie gest CDP , który dał Marcuzowi własny
> tytuł , zwłąszcza ,że to jest jednak konkurencja.

Dnia 16.04.2006 o 21:12, Budyn napisał:

To nie miał być własny tytuł tylko odróżnienie od innych użytkowników. Żeby się nie mylić.


ale to niczego nie zmienia... aby posty pracownikow cenegi nie mylily sie z innymi postami, dostali oni wlasny tytul. do tego z kolorem. o tym pisze upiordliwy. cdp dobrowolnie wyroznil na swoim forum posty konkurencji - zamiast je ukryc (banem) wyroznil je...

calkowicie inna sprawa to po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 21:25, D2T napisał:

calkowicie inna sprawa to po co.


w ktoryms z tematow jeden z uzytkownikow forum otwarcie "chwalil" cenege i krytykowal cdprojekt, w koncu jeden z pracownikow cprojektu odpowiedzial mu, zeby nie probowali robic zamieszania na ich forum i oznajmil wszystkim, ze to pracownik cenegi - poznal go po adresie IP cenegi. oczywiscie gramowicze skrytykowali tego goscia a pracownik cdprojektu napisal mu, zeby zobaczyl jaki ma ladny opis pod nickiem, kolor nie wiem kiedy dodali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podniosę rękawice którą rzuciłeś i zobaczymy co z naszej walki wyniknie, no to jazda:

>Ogranicza sie to nie tylko do promocji o czym wiele osob nie ma pojecia. Np takie

Dnia 16.04.2006 o 19:16, Lailonn napisał:

pojawianie sie na forum, sprawianie,ze klient czuje "obecnosc" ekipy. Jest to genialne bowiem
bardzo tanie i proste.


Czyżby ktoś chciał powiedzieć CD-Action ale nie che?:D Zresztą nie tylko - wiele portalów na tej właśnie zasadzie
działa. :)

>Kto nie rozumie nic w sumie nie traci. Ja choc zdaje sobie sprawe z

Dnia 16.04.2006 o 19:16, Lailonn napisał:

"urabiania mnie" bardzo to lubie :P Taka juz ludzka natura ;]

No właśnie a któż tego nie lubi - człowiek jak kobieta niby nie chce a tak na prawdę chce... chyba wiecie co mam na myśli. ^^

Dnia 16.04.2006 o 19:16, Lailonn napisał:

Zobienie reedycji starych gier nie moze byc uznawane za przejaw pasji...

Oczywiście, że nie można to jest tylko chwyt marketingowy - sięgnięcie do kieszeni gracza. :)

>O pasji imo mozna by

Dnia 16.04.2006 o 19:16, Lailonn napisał:

mowic wtedy gdy dystrybutor bedzie wspieral turnieje, imprezy, portale o swoich produktach.
Poki co nie slyszalem o turnieju np OFP sponsorowanym przez Cenege (CDP to samo)

Ojjj, tutaj juz się zakręciłeś - turnieje są organizowane -sam brałem udział w turnieju dotyczącym Cossacks2, o dziwo było on w Empiku. Imprezy hmm tzn co chciałbyś? Portali Cenega wspiera wiele - www.cenega.pl i pasek po lewej stronie :-) A co to OFP taki super że jakiś turniej ma być? CDP się udziela - razem z HeYaH tworzą CyberSport

Dnia 16.04.2006 o 19:16, Lailonn napisał:

strony takie dzialania to nei zawsze pasja. EA nikt nie psoadzi o pasje. To po prostu komercyjny
moloch. Jednak robi turnieje ale ostatnio np 3dni przed imrpeza Bf1942 wycofal sie ze sponsorowania
ot tak. W koncu stara gra i juz nie daje zyskow nie? ;]

Dziwne, ale o żadnej imprezie robionej przez EAPoland nie słyszałem, a o CENEGi i CDP to sporo ich nawet było

Dnia 16.04.2006 o 19:16, Lailonn napisał:

O pasji mozna chyba mowic w przypadku rzemieslnikow. Ktos moze zrobic krzeslo z pasja, czy
nagrac muzyke chcoby pod gre z pasja ale wydac gre zrobiona przez kogo innego? No nie wiem...


Pasja to słowo względne jakby nie było i jedni mogą nazwać pracę CDP pasją a inni komercjalizacją - ale czy jedna i druga strona nie może mieć racji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 21:11, upiordliwy napisał:

Powiem szczerze że na początku trochęzszokował mnie gest CDP , który dał Marcuzowi własny
tytuł , zwłąszcza ,że to jest jednak konkurencja. Należą się Wam pochwały. Oczywiście nie
uzyskam żadnej konkretnej odpowiedzi na temat Obliviona? ...Nie ?... przepraszam juz siedzę
cicho;p


Czy ja wiem kiedyś mądry człowiek powiedział - Trzymaj przyjaciół blisko, a wrogów jeszcze bliżej

A co do obliviona to pisz na ich pomoc techniczną - wątpie byś coś zdziałał ale MArcuz pisał że nadchodzi nowa
Cenega więc może... może....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 22:13, s2nto napisał:

> Powiem szczerze że na początku trochęzszokował mnie gest CDP , który dał Marcuzowi własny

> tytuł , zwłąszcza ,że to jest jednak konkurencja. Należą się Wam pochwały. Oczywiście
nie
> uzyskam żadnej konkretnej odpowiedzi na temat Obliviona? ...Nie ?... przepraszam juz siedzę

> cicho;p

Czy ja wiem kiedyś mądry człowiek powiedział - Trzymaj przyjaciół blisko, a wrogów jeszcze
bliżej


A co do obliviona to pisz na ich pomoc techniczną - wątpie byś coś zdziałał ale MArcuz pisał
że nadchodzi nowa
Cenega więc może... może....


Cenega teraz sie podnosi z dołka, wiec trzeba troche czasu aby sie ustatkowali i twardo staneli na gruncie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze cytaty beda dobre...Po pierwsze potwierdziles w 70% moje zdanie tam gdzie nie to:

Dnia 16.04.2006 o 22:11, s2nto napisał:

Ojjj, tutaj juz się zakręciłeś - turnieje są organizowane -sam brałem udział w turnieju dotyczącym
Cossacks2, o dziwo było on w Empiku. Imprezy hmm tzn co chciałbyś? Portali Cenega wspiera wiele
- www.cenega.pl i pasek po lewej stronie :-) A co to OFP taki super że jakiś turniej ma być?
CDP się udziela - razem z HeYaH tworzą CyberSport


Ale takie turnieje to wlasnie marketing. Mi chodzilo raczej o imprezy, ktore nie dotycza nowo wydawanych tytulow(jednym slowem nie jest to reklama gry) Portale wspiera ale w jaki sposob? Daje im jakies nowinki? NIE. Daje im cos do testow? NIE(tu nawet EA Polska dalo dodatki do BFa redakcjom www.battlefield.pl i www.bfcentral.pl przed premiera) Tworza cybersport tj robia sobie reklame. Nie ma w tym nic zlego bo korzystamy przeciez my - gracze ;}

Dnia 16.04.2006 o 22:11, s2nto napisał:

Dziwne, ale o żadnej imprezie robionej przez EAPoland nie słyszałem, a o CENEGi i CDP to sporo
ich nawet było


No coz ja slyszalem o pewnej ich ilosci. Wlasnie pare dni temu klan, w ktorym gram tj. VooDoo Multigaming Clan zajal 2 miejsce w Polish Championships 2006. Pula nagrod to 17.500zl + 20 kart dzwiekowych X-Fi + 20 par sluchawek Siberia. Oczywiscie EA samo nie sponsorowalo tego ale to nie wazne.

Dnia 16.04.2006 o 22:11, s2nto napisał:

Pasja to słowo względne jakby nie było i jedni mogą nazwać pracę CDP pasją a inni komercjalizacją
- ale czy jedna i druga strona nie może mieć racji?


Nie bo to 2 przeciwstawne slowa. To tak jakbys powiedzial, ze dla jednego morderstwo jest zle a dla drugiego dobre. MOZE tak byc, ze ktos tak to postrzega ale spoleczenstwo oceni to inaczej. Z pasji to ja np adminuje serwerem BFa czy pisje teksty na bf.pl. Nie mam z tego kasy a mimo to poswiecam wiele godzin na wypelnienie moich obowiazkow. Natomiast w dzialalnosci firmy, ktora jest zmuszona zarabiac a wszelkie wydatki sa inwestycjami aby zwiekszac zyski o pasji chyba nie ma za bardzo mowy...

Np w dni wolne od pracy pracownicy CDP nie pojawiaja sie na forum(przynajmniej nie zauwazylem) nie pojawiaja sie wtedy zadne newsy na www. Bo po prostu ci co to na codzien robia w ramch pracy gdy maja wolne maja to gdzies :P Pasja to nie robienie tego co ci szef kaze przez 8h 5 razy w tygodniu a potem zapominanie o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować