Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Kompania Graczy - nowe dziecko Cenegi - sukces czy porażka? [m]

8694 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2006 o 15:45, Rafcio Master napisał:

z wzajemnością i zeby cenedze dobrze sie powodzilo


ukłony szacunku, thx, przekaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 15:43, Marcuz napisał:

...Życzyć wszystkim forumowiczom (szczególnie tym których ostatnio poznałem), całej firmie
CDP oraz wszystkim graczom Spokojnych Świąt i Mokrego Dyngusa.
Życzę Wam również abyście korzystali coraz to z nowych promocji które będa miały miejsce na
Naszym małym rynku gier komputerowych. Mam nadzieje, że każda z firm cały czas będzie podnosiła
sobie poprzeczkę celem stania sie jeszcze lepszą.


I wzajemnie Marcuz. :) No i życzę, żeby nowa seria wypaliła. :) I jeszcze pozdrów od nas Pana Prezesa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 13:47, D2T napisał:

> To bardzo ciekawe, że oszukiwanie jest tożsame z kopiowaniem standardu, na które nikt
nie ma
> patentu :].

do mnie sie z tym nie zwracaj. ja takiego przykladu nie podalem :)


Z Twojego posta nie wynikało, że odnosisz się do przykładu oszustwa, ale ogólnie kopiowania pomysłów. Nie
zauważyłem, ze sprawę wyjaśniasiłeś w następnym poście - eot.

Dnia 15.04.2006 o 13:47, D2T napisał:

Pies pogrzebany jest w slowie standard. (...)
jesli firma X robi cos dobrego, firmy Y i Z powinna zrobic cos jeszcze lepszego jesli planuja Xa przegonic.
proste, nie? ;)


A wcale, że nie. Zacznijmy od tego, że to cholernie trudne "usiąść i wymyśleć coś czego nie ma". Dlatego firmy naśladują się wzajemnie lub od razu wprowadzają ewolucyjne wersje projektu/produktu stworzonego pierwotnie przez firmę X.
Nie wiem jak będzie wyglądała w przyszłości Cenega, ale już robicie z niej kalkę Gram.pl :]. A może to będzie pomysł podobny, ale znacznie bardziej nowoczesny, komfortowy i przystosowany do XXI wieku? I może to właśnie sprawi, że stanie się liderem?

I pamiętajmy, że lider to nie najfajniejszy, a najlepiej zarabiający (jak ING - banki nie są od lubienia, ale od zarabiania :]). Ja jeszcze niedawno ze zgrozą porównywałem plany wydawnicze Cenegi i CDP, zwłaszcza, że coraz więcej produktów nowych firm lub tych, które dawniej wydawało CDP, zostało przejęte przez konkurencję (oczywiście wysuwa się na pierwszy plan Oblivion).
No i tak teraz porównując, to poza licznymi reedycjami, którymi CDP broni się od dłuższego czasu, to liczba interesujących premier na PC jest sporo mniejsze od oferty Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 16:10, Lumbago napisał:

Jeszcze mam takie małe pytanie czy macie zamiar zrobić reedycje takich naprawde starych gier,
które kiedys wydwaliscie??


Nie wiem czy z tym nie będzie problemu, bo "naprawdę stare gry" wydawali jeszcze pod nazwą IM Group. Teraz część ich puli przejęło nowe EA Polska (zauważ jak niewiel gier jest w katalogu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 16:27, Backside napisał:

Nie wiem czy z tym nie będzie problemu, bo "naprawdę stare gry" wydawali jeszcze pod nazwą
IM Group. Teraz część ich puli przejęło nowe EA Polska (zauważ jak niewiel gier jest w katalogu).


Naprawdę stare gry to wydawali pod nazwą IPS Computer Group. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 15:43, Marcuz napisał:

...Życzyć wszystkim forumowiczom (szczególnie tym których ostatnio poznałem), całej firmie
CDP oraz wszystkim graczom Spokojnych Świąt i Mokrego Dyngusa.
Życzę Wam również abyście korzystali coraz to z nowych promocji które będa miały miejsce na
Naszym małym rynku gier komputerowych. Mam nadzieje, że każda z firm cały czas będzie podnosiła
sobie poprzeczkę celem stania sie jeszcze lepszą.


Ja również odwzajemniam życzenia i dokładam swoje: sukcesów we wszystkich projektach w które się angażujesz oraz byście byli zawsze "młodzi i ambitni" ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 16:28, Sarafan_Knight napisał:

> Nie wiem czy z tym nie będzie problemu, bo "naprawdę stare gry" wydawali jeszcze pod nazwą

> IM Group. Teraz część ich puli przejęło nowe EA Polska (zauważ jak niewiel gier jest w
katalogu).

Naprawdę stare gry to wydawali pod nazwą IPS Computer Group. :)


To już czasy, gdy nie miałem neta i dla mnie gry wydawał Empik ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 16:30, Lumbago napisał:

Szkoda a EA ma prawa ale i tak nie wydaje staroci rzygam na ich podejście do rynku gier.


I co tu robić?
Teoretycznie ich cholerycko drogie gry powinny zniechęcać graczy, ale tu zaprzeczyć, że serie Fifa, NFS czy gry typu BfmE, są bardzo dobre :].
A jak są dobre to ktoś uzbiera 140zł, wyda i chociażby firma mogła zarabiać pewnie 2-3 razy więcej, to i tak im się opłaca i nikt się nie wysila ;p.

Choć jakiś czas temu rozsyłali do redakcjach maile o patronacie nad konwentem LotR''a co pokazuje, że nie są zupełne obojętni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 16:48, Arclight napisał:

Gry EA po dwóch/trzech latach trafiają do EA Classics. Kosztuje toto 44.90 zł.


I pewnie dlatego nie kupiłem z tego nic oprócz MOHAA (opiewana przez wielu klasyka, żal było nie zagrać) i nigdy mnie taka promocja nie zachęci ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 16:48, Arclight napisał:

Gry EA po dwóch/trzech latach trafiają do EA Classics. Kosztuje toto 44.90 zł.


Tjaa kupiłem od nich AoX do tej pory mnie to wnerwia że dają tak astronomiczne ceny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko z innej beczki, czy wiadomo kiedy możemy spodziewać się Civilization IV w wersji PL ? Info na stronie głosi, że jeszcze w kwietniu, ale czasu pozostało niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 17:34, Pablor napisał:

Mam pytanko z innej beczki, czy wiadomo kiedy możemy spodziewać się Civilization IV w wersji
PL ?


gdzies wczesniej chyba Marcuz napisal, ze w ostatnich dniach kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 15:49, Marcuz napisał:

> z wzajemnością i zeby cenedze dobrze sie powodzilo

ukłony szacunku, thx, przekaże.


Jakby CDP miał takich moderatorów jak ty byłbem tu codziennie przez 3 godziny. Ja już kNOT-a i TYHE nie trawie.
Markuz załóżcie forum na stronie Cenegi! Załóżcie!

A i pewnie to wzbudzi kontrowersje ale <i><b>moim</b></i> zdaniem Cenega dystrybutuje lepsze gry niż CDP. I mimo wszystko mam odczycie że jest ich więcej. A teraz jeszcze te obniżki w Cenedze.... Mam wrażenie że zmieni się lider polskich dystrybutorów gier. Pozdrowienia dla cenegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 18:08, rywin2006 napisał:

A i pewnie to wzbudzi kontrowersje ale <i><b>moim</b></i> zdaniem Cenega
dystrybutuje lepsze gry niż CDP. I mimo wszystko mam odczycie że jest ich więcej. A teraz jeszcze
te obniżki w Cenedze.... Mam wrażenie że zmieni się lider polskich dystrybutorów gier. Pozdrowienia
dla cenegi


Czy się zmieni to nie wiadomo, w każdym razie silna konkurencja na rynku jest potrzebna. Gdyby CDP nie miał żadnej realnej konkurencji na rynku to by nie robił teraz tylu promocji i mniej by dbał o klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować