Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2008 o 21:30, Kuboo PL napisał:

Doszedłem już do niej,Paur jest cały.W dialogach jest coś takiego,żebym odebrał nagrodę(mówi
to Vanjira), a nic się nie dzieje.Pewnie błąd.Dzięki za Pomoc.



A jakie masz patche fanowskie ??
Masz w ogole samego morka czy tez dodatki. Ten blad znam od dawna i jest poprawiony.
DAAAAwno temu Cybvep zrobil PL Mod, ktory to poprawial. A obecnie obowiazuje PLpatch 3.01 by KHRoN (chyba, ze jest jeszcze nowszy, bo dawno gralem i nowych rzeczy na morka nie znam)i ten drugi tez poprawia, bo zglaszalem KHRoN''owi, ze tego nie poprawil, i poprawil, a w sumie Cybvepowi to ja tez zglaszalem.
Pluginy sa na elderscrolls.phx.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2008 o 08:46, YahooPL napisał:

2. Rozpacz Maga - Najtrudniejsza do zdobycia - niewielu wie o jej istnieniu - unikat).
Najtrudniejsza do zdobycia dlatego, że ja jej na przykład nie miałem. Według poradnika miała
być pod kamieniami w jeden z twierdz krasnoludów. Przeszukałem całą tą twierdzę i nic nie było
:(


A ten poradnik nie wspominal o tym, ze byc wampirem? Bo tarcza sie pojawia tylko gdy postac jest wampirem, chyba jest z nia zwiazane zadanie, ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 00:48, Sarinew napisał:

A ten poradnik nie wspominal o tym, ze byc wampirem? Bo tarcza sie pojawia tylko gdy postac
jest wampirem, chyba jest z nia zwiazane zadanie, ale nie jestem pewien.


Tak, jest z nią związane zadanie, które dostajemy od jednego wampira, który znajduje się w grobowcu wewnątrz upiornej bariery. Tarcza pojawia się dopiero wtedy, jak zostaniemy wampirem i podejmiemy się wziąć tego questa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 09:31, Hoplita napisał:

Tak, jest z nią związane zadanie, które dostajemy od jednego wampira, który znajduje się w
grobowcu wewnątrz upiornej bariery. Tarcza pojawia się dopiero wtedy, jak zostaniemy wampirem
i podejmiemy się wziąć tego questa.


W poradniku nie było o tym napisane. A ja sie tyle naszukałem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 19:53, Kuboo PL napisał:

Mam pytanie:
Przemierzając krainę natrafiłem na pewnego mężczyznę o imieniu Paur Maston.Prosił,abym
go odeskortował do Molag Mar.Ok,doszedłem do celu (obiecał mi,że jego towarzyszka zapłaci
za pomoc) a tu nic. Jest jakiś sposób,żeby dał mi nagrodę czy to jest błąd w grze?


Też mam taki błąd. A najprostsze i najszybsze rozwiązanie tego problemu jest takie: po odprowadzeniu gościa należy otworzyć konsolę i wpisać player->addtopic "nagroda". Następnie wystarczy porozmawiać z tą kotką na temat "nagroda" i zapłata za eskortę zostanie wręczona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:

Jeśli dołączę się do np. gildii wojowników z zamiarem zostania mistrzem gildii to czy mogę wykonywać zadania w innych gildiach(do pewnego poziomu) i nie tracić reputacji w "głównej" gildii?
Chodzi o to czy mi to nie przeszkodzi w karierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 17:58, Grzyb Polny napisał:

Jeśli dołączę się do np. gildii wojowników z zamiarem zostania mistrzem gildii to czy
mogę wykonywać zadania w innych gildiach(do pewnego poziomu) i nie tracić reputacji w
"głównej" gildii?


Niestety niektóre gildie ze soba kolidują i nie da się wykonywac zadań obu z nich (do pewnego momentu). takie coś zachodzi tylko w wypadku gildia wojowników/magów i złodziei. Jeżeli chcesz byc mistrzem u wojowników to zrezygnuj ze złodziei. To samo jesli chcesz być mistrzem magów to również odpuść sobie złodziejstwo. Poza tym takie coś zachodzi jeszcze tylko w trzech domach (możesz wybrać tylko jeden z nich). Poza tym możesz dołączać do wszystkich innych gildii i wykonywać każde zadanie i w niczym to nie przeszkodzi. Tym bardziej jeśli chodzi Ci o wątek główny. Tak więc jednoznacznie trzeba przyznać, że Gildia Złodziei przeszkadza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 17:58, Grzyb Polny napisał:

Mam takie pytanie: /.../
Chodzi o to czy mi to nie przeszkodzi w karierze...

Jest kilka pułapek. Nie dostaniesz się do Gildii Złodzieji, jeśli wykonasz dla Gildii Wojowników zadania "księga szyfrów". Dlatego do tej gildzi musisz wstapić wcześniej, nie wstepuj też do Rodu Redoran, zanim nie wykonasz zadań dla Gildii Zabójców, bo po zabiciu Redoranina wyrzucą Cię z Rodu.
Ale możesz zostać mistrzem wszystkich Gildii, jeśli tylko będziesz miał cierpliwość...nawet zostać członkiem dwóch Rodów...jak Ci się uda ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 18:12, YahooPL napisał:

> /.../
Niestety niektóre gildie ze soba kolidują i nie da się wykonywac zadań obu z nich (do
pewnego momentu). takie coś zachodzi tylko w wypadku gildia wojowników/magów i złodziei. /.../

Można nie wykonać jednego, czy dwóch zadań w Gildii i mimo tego zostać mistrzem Gildii. Książkę szyfrów trzeba albo ukraść, albo odpuścić sobie to zadanie i wykonywać inne, u innych zleceniodawców. Ukrść można, sam to robiłem, tylko trzeba być na odpowiednim poziomie ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 18:18, KrzysztofMarek napisał:

Można nie wykonać jednego, czy dwóch zadań w Gildii i mimo tego zostać mistrzem Gildii.
Książkę szyfrów trzeba albo ukraść, albo odpuścić sobie to zadanie i wykonywać inne,
u innych zleceniodawców. Ukrść można, sam to robiłem, tylko trzeba być na odpowiednim
poziomie ;-D


Co nie zmienia faktu, że na końcu gildi wojowników i tak będziemy musieli zabić arcymistrza złodzieji jeśli pamięć mnie nie myli co od razu wyklucza nas z gildi złodzieji. W sumie jednak masz rację co do księgi. Rzeczywiście da sie zajść dalej niż sądziłem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 18:32, YahooPL napisał:

> /.../> Co nie zmienia faktu, że na końcu gildi wojowników i tak będziemy musieli zabić arcymistrza
złodzieji jeśli pamięć mnie nie myli co od razu wyklucza nas z gildi złodzieji. W sumie
jednak masz rację co do księgi. Rzeczywiście da sie zajść dalej niż sądziłem ...

Niekoniecznie. Tylko wtedy, jak opowiesz się za nowym kierownictwem Gildii, masz szansę opowiedzieć się za starym, tylko trzeba pofatygować się do Ald ruhn i porozmawiać z tamtejszyk kierownikiem i byłym Szefem Gildii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowywując: Najlepiej (dla mnie oczywiście) jest odpuścić sobie gildie złodziei a skupić się na wojach, magach i którymś z rodów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 18:41, Grzyb Polny napisał:

Czyli podsumowywując: Najlepiej (dla mnie oczywiście) jest odpuścić sobie gildie złodziei
a skupić się na wojach, magach i którymś z rodów...

Nie, to zależy, na czym Ci zależy ;-D. Jak na grze i dużej ilości zadań, to Gildii Złodzieji nie odpuszczaj, to wszystko da się pogodzić. I do Rodu (Redoran) wstąp późno, to wtedy Cię z niego nie wyrzucą ;-D Będąc w Rodzie Redoran masz sznsę zostać członkiem Rodu Hlaalu - taki mały bug w grze. A jak pasz pierwszą wersję Morrowinda, to możesz nawet zostać głową dwóch Rodów: Redoran i Hlaalu. Późniejsze patche to ograniczają, możesz być w obu Rodach, ale Szefem Hlaalu już nie zostaniesz ;-D
P.S.
Nie śpiesz się z głównym wątkiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 18:49, KrzysztofMarek napisał:

> Czyli podsumowywując: Najlepiej (dla mnie oczywiście) jest odpuścić sobie gildie
złodziei
> a skupić się na wojach, magach i którymś z rodów...
Nie, to zależy, na czym Ci zależy ;-D. Jak na grze i dużej ilości zadań, to Gildii Złodzieji
nie odpuszczaj, to wszystko da się pogodzić. I do Rodu (Redoran) wstąp późno, to wtedy
Cię z niego nie wyrzucą ;-D Będąc w Rodzie Redoran masz sznsę zostać członkiem Rodu Hlaalu
- taki mały bug w grze. A jak pasz pierwszą wersję Morrowinda, to możesz nawet zostać
głową dwóch Rodów: Redoran i Hlaalu. Późniejsze patche to ograniczają, możesz być w obu
Rodach, ale Szefem Hlaalu już nie zostaniesz ;-D
P.S.
Nie śpiesz się z głównym wątkiem!


czemu nie???
wtedy bedzie mial dobra postac i latwiej bedzie zaliczać gildie/rody
ja zaliczylem wszystkie gildie oprócz zlodziei (ród redoran) po przejsciu podstawki i dodatkow... tylko najpierw mialem sama podstawka pierwsza wersja i pare bugów ulatwialo gre np: zdobylem taki poziom ze normalnie moglem gadac z szefem gildii wojowników, zprowokowalem go, zabilem i zostalem mistrzem bez wykonania 3 zadań
niestety, dziala to tylko u wojowników...

glowny watek wcale nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 19:05, Zakrzysiunio napisał:

> Nie śpiesz się z głównym wątkiem!
czemu nie???
wtedy bedzie mial dobra postac i latwiej bedzie zaliczać gildie/rody


Oczywiście, że główny watek w niczym nie przeszkadza, ale jak się go skończy to już nie jest to samo. Trochę traci się motywacje do dalszej gry, że się tak wyrażę. Tak więc z wątkiem głównym tak jak pisał KrzysztofMarek lepiej się nie spieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 19:05, Zakrzysiunio napisał:

>/.../> wtedy bedzie mial dobra postac i latwiej bedzie zaliczać gildie/rody
ja zaliczylem wszystkie gildie oprócz zlodziei (ród redoran) po przejsciu podstawki i
dodatkow... /.../

No i co? W Gildii Złodzieji powiedzieli Ci: "Mamy swoje standardy! Ty się nie łapiesz." To dlatego, że wykonałeś zadanie "książka szyfrów", zanim wstąpiłeś do Gildii Złodzieji. A tak możesz zostać również mistrzem u Złodzieji.
Wątpię, żeby to były bugi w grze - to raczej świadome zamierzenie twórców gry, żebyś mógł zdobyć praktycznie nieograniczony poziom. A to dlatego, że istniejące ograniczenie podstawowych cech do 100 nie ogranicza osiągnięcia wybranych na znacznie wyższym poziomie za pomocą artefaktów (i zaklinania) i awans na wyższy poziom daje zawsze dodatek punktów zdrowia. Możesz dojść do poziomu 500, 1000 czy 5000, jeśli Ci tylko na tym zależy i mieć zdrowie na takim poziomie. A inne współczynniki już nie rosną.
Tak, główny wątek nie przeszkadza w osiągnięciu mistrzostwa w Gildiach. Ale tracisz głowny cel w grze, pozostaje Ci tylko dbanie o to, żeby nic się nie działo... ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2008 o 08:59, KrzysztofMarek napisał:

> >/.../> wtedy bedzie mial dobra postac i latwiej bedzie zaliczać gildie/rody

> ja zaliczylem wszystkie gildie oprócz zlodziei (ród redoran) po przejsciu podstawki
i
> dodatkow... /.../
No i co? W Gildii Złodzieji powiedzieli Ci: "Mamy swoje standardy! Ty się nie łapiesz."
To dlatego, że wykonałeś zadanie "książka szyfrów", zanim wstąpiłeś do Gildii Złodzieji.
A tak możesz zostać również mistrzem u Złodzieji.
Wątpię, żeby to były bugi w grze - to raczej świadome zamierzenie twórców gry, żebyś
mógł zdobyć praktycznie nieograniczony poziom. A to dlatego, że istniejące ograniczenie
podstawowych cech do 100 nie ogranicza osiągnięcia wybranych na znacznie wyższym poziomie
za pomocą artefaktów (i zaklinania) i awans na wyższy poziom daje zawsze dodatek punktów
zdrowia. Możesz dojść do poziomu 500, 1000 czy 5000, jeśli Ci tylko na tym zależy i mieć
zdrowie na takim poziomie. A inne współczynniki już nie rosną.
Tak, główny wątek nie przeszkadza w osiągnięciu mistrzostwa w Gildiach. Ale tracisz głowny
cel w grze, pozostaje Ci tylko dbanie o to, żeby nic się nie działo... ;-D


Każdy ma wlasne standardy, zalezy od gracza...
i to wlasnie jest najlepsze w morrowindzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2008 o 10:11, Kuboo PL napisał:

Wie ktoś może,gdzie znajdę szklane nagolenniki? Jestem przy upiornej bramie,ale tam ich
nie było.

Ja też mam z tym problem !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować