Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Hmm.. ja w sumie na początku w seyda neen nigdy nie zajmowałem się kasą. Ubiłem tylko jednego z członków mrocznego bractwa dla zbroi dla mojego zabójcy, wykonałem quest z pierścieniem i ukrytą skrytką w jeziorze i voila! wio do balmory. :) Apropo: superowo się gra zabójcą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 22:31, Arkads napisał:

No tak, ale sprzedać mogę i tak wysoko. Nie po to się daje w handel :).

Handel jest kijową umiejętnością, są bardzo małe różnice mając np. umiejętność na poziomie 30 a 60 (poza tym nie po to jest Pełzacz w Calderze). Obowiązkowo daje tą umiejętność w kategorii poboczne (bez awansu), a na awans - podbijanie statu Osobowość - umiejętność retoryka. O wiele większy pożytek niż handel w odniesieniu do współczynnika jaki podbija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 17:02, Arkads napisał:

Hm, zacząłem grać od nowa. Wojownik. Jak grać od początku? Co robić? Etc.

Bardzo fajowy pod tym względem jest mod na port w Seyda Neen. Wprowadza on małe zmiany w mieście oraz dodaje właśnie port, w którym znajduje się też magazyn (to jest kilkadziesiąt beczek i skrzyń ułożonych w rzędy, na otwartej przestrzeni, więc trzeba uważać na przechodzących strażników). Fajne rzeczy można tam znaleźć - oprócz bezwartościowych koszy, butelek i innych badziewi można skompletować tam stalową zbroję (nawet kilka), zebrać mnóstwo (czasem i magicznej) broni, trochę roślin oraz szkła (!), które warto sobie jednak zachować na później, bo i ciężkie jest i nie sprzedasz go za wiele (szkoda, że pełzacz i krab takich artykułów nie skupują).
Z innych fajnych modów, które mogą Ci się przydać : Hilda, awansująca broń czy pierścień teleportacji (wszystkie chyba miasta, kupcy [także pełzacz i krab!], nauczyciele, obozy, świątynie etc., bardzo przydatny mod). Mody te znajdziesz na Adamantytowej Wieży, lub na płycie z CDA, oczywiście jest wiele więcej przydatnych, poszukaj, na pewno znajdziesz coś fajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba zacznę grę na nowo. Grałem trochę zabójcą, ale nie podoba mi się.Jedyne co jest fajne to kradanie ludzi :D. Małe obrażenia, żeby kogoś zabic to muszę się męczyć z 3 minuty :P, a jak np. wezmę jakiś topór to na 5 uderzeń gdzieś. Byłem w ruinach po jakąś taką kostkę dla kolesia, to miałem spory problem by tam przeżyć, znalazłem taki fajny topór to nim zabijałem kolesi. Zrobię sobie Warriora.

Mam pytanie. Warto instalować te mody z płytki CDA ? Bo z tego co napisał Liqid to nawet się to przydaje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 08:53, Budo napisał:

/.../

Pomijając fakt, że niedługo po rozpoczęciu obrotny gracz nie ma co robić z forsa i tak ;]

Tak z 200 000 można spokojnie wydać na szkolenie u nauczycieli. Ale potem faktycznie, nie ma na co wydawać. Za pierwszym przejściem dorobiłem się w gotówce, nie licząć w nieruchomości i artefaktach, 9 500 000. W gotówce! ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. na początku gry to sie ze skóry wychodzi żeby kasę zarobić. A później to nie ma co z nią robić. Chyba, że biednym rozdawać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 12:15, Hoplita napisał:

Do czego służy "Głowa Zguby", którą znalazłem w bodajże Vivek (nie pamiętam, gdzie dokładnie).

chyba do niczego, też ją znalazłem ale nie wiem co trzeba z nią zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zdobywam kase w taki sposób zabijam mieszkańca w domu i go okradam ale przed tym zapisuje bo jak sie straż dowie to wczytuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 13:06, Keymil napisał:

ja zdobywam kase w taki sposób zabijam mieszkańca w domu i go okradam ale przed tym zapisuje
bo jak sie straż dowie to wczytuje :)

A jak zabijesz jakąs ważną postać w grze? niekoniecznie w Głównym wątku ale na przykład dla jakieś Gildii. To co robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał wcześniej zapisuje, więc wczytuje :P. Najlepiej chodzić na pierwsze piętro domów i tam wszystko jest za friko :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 13:16, Arkads napisał:

Jak napisał wcześniej zapisuje, więc wczytuje :P. Najlepiej chodzić na pierwsze piętro domów
i tam wszystko jest za friko :).

Ale jak zabije kogoś i dopiero za kilka godzin pójdzie robić misje dla gildii i okaże się, że misji nie ukończy bo potrzebny NPC jest zabity to co wtedy? Ma problem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma problem :P. Ale to jego styl gry, ja tam wolę nie popadać w konflikt, nie zabijam nie potrzebnie, no chyba jak w Balmorze tych szlachciców :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 13:23, Arkads napisał:

Ma problem :P. Ale to jego styl gry, ja tam wolę nie popadać w konflikt, nie zabijam nie potrzebnie,
no chyba jak w Balmorze tych szlachciców :P.

Jakich szlachciców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 13:27, Arkads napisał:

Tych co mają domy wokół głównej siedziby Rodu Radu Hllalu. :)

Aha. Ja nikogo nie zabijam, chyba że mnie ktoś zaatakuje.
I mam pytanie:
Jak można sobie podnieść sławę w świecie morrowind po zakończeniu g. wątku? są jakieś dobre sposoby żeby popularność się szybko powiększyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 13:41, Arkads napisał:

Hm, a co daje ten respekt/popularność? :)

satysfakcję no i popularność. jetem popularny i wszyscy mnie rozpoznają i mówią coś miłego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować