Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 03.09.2007 o 20:30, Yamamoto napisał:

Jest jeszcze krab, z którym możesz handlować, ma ponoć 10k, ale nie wiem gdzie on dokładnie
jest.



Jest ci on tu:)

20070903203304

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 20:33, Gall historyk napisał:

> Jest jeszcze krab, z którym możesz handlować, ma ponoć 10k, ale nie wiem gdzie on dokładnie

> jest.


Jest ci on tu:)

szkoda,ze nie jest wieksza ta mapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 21:14, Gall historyk napisał:


> szkoda,ze nie jest wieksza ta mapa

szukałem większej ale niestety nie znalazłem

a ten krab jak wyglada??jaka rasa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanie. Otóż mam zainstalowany mod Better heads, a chcę sobie dorzucić mod dający "Elfkom Wysokiego Rodu" lepsze twarze no i jest problem. Czy te dwa mody nie będą się gryzły ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 12:13, Hubi Koshi napisał:

Mam takie małe pytanie. Otóż mam zainstalowany mod Better heads, a chcę sobie dorzucić mod
dający "Elfkom Wysokiego Rodu" lepsze twarze no i jest problem. Czy te dwa mody nie będą się
gryzły ??


Cóż.. jedyny sposób to sprawdzić.
A jak będą się gryźć, to zawszę możesz wyłączyć mod w plikach.
Ja tak robę, i parę modów musiałem niestety wyłączyć...
Zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej to znowu Ja. Tak ostatnio zaczęła we mnie narastać ochota by pograć sobie w Morrowinda i w końcu dałem się skusić, poinstalowałem co miałem powrzucałem stare dobre mody i przelookałem to co dali w CDA. Zaintrygował mnie jeden mod znacznie rozbudowujący wampiryzm. Konkretnie to "Vampire Embrace" taki chyba trochę inspirowany Wampirem: Maskaradą. W każdym bądź razie zarzuciłem go sobie i... ZONK. Nie działa T-T Na dzień dobry podczas wczytywania się gry informuje mnie że brakuje jakichś lini dialogowych (chyba powitań), a potem gdy próbuję zacząć nową grę/wczytać grę, wykszacza się. Po jego wyłączeniu wszystko działa okej. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić ??

Grać bez moda? Ew. zajrzyj na Adamantytową i poszukaj w ich spisie modów- czasami jak mody sprawiają problemy jest tam napisane co robić, czasami wręcz piszą, że dany mod nie działa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś pomysł co z tym

Dnia 05.09.2007 o 12:13, Hubi Koshi napisał:

zrobić ??


Ha. Ja w takich wypadkach zwykle wyłączam moda, bo raczej jest prawdopodobne, że gryzie się z jakimś innym modem.
W zasadzie, jeśli chodzi o mody to moja taktyka jest jedna:
Ściągnąc co sie da, i powyłączać te mody, które mi brużdżą. W ten sposób cieszę się naprawdę wielkim, zróżnicowanym , i zarazem takim ,,lepszym" światem morrka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 14:09, Budo napisał:

Grać bez moda?

I tak innego wyboru nie mam. Rzuciłem okiem na Readme i Wieżę, ale za bardzo żadnych wskazówek tam nie... no cóż jakoś to przeżyję
Swoją drogą odkryłem coś dość... ciekawego. Otóż jeśli się dobrze orientuje głównie handluje się pojedynczymi, ale drogimi przedmiotami, ja się z kolei zacząłem bawić w... czyszczenie. Chodzi mi o to że zwyczajnie czyszczę domki i lokacje ze wszystkiego co tam jest, nie ważne czy kosztuje 500-1000 czy 1-2 sztuki złota i potem to opycham. Do tego jeszcze się trochę potargować nie zawadzi, skille podniesie :-)

=======> cedricek
Hehe pewnie to trochę upierdliwe wszystkie te pliki wwalać do katalogu, a potem testować co działa, a co nie :-) Ja w sumie chcę zrobić tak, że najpierw przejdę grę (wiem wiem kupa roboty) na w miarę czystym Morku (kilka modów upiększających i jeden czy dwa coś dodające), a dopiero potem zabiorę się za szalenie z modami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 17:48, Hubi Koshi napisał:

>/.../ Ja w sumie chcę zrobić tak, że najpierw przejdę grę (wiem wiem kupa roboty)
na w miarę czystym Morku /.../

No, to do zobaczenia za mniej więcej rok ;-D
Zakładając, że będziesz grał codziennie po 3 godziny najmniej ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 18:02, KrzysztofMarek napisał:

Zakładając, że będziesz grał codziennie po 3 godziny najmniej ;-D

Trzy godziny to u mnie nawet minimum nie jest XD Wiem wiem ta gierka jest naprawdę ogromna, ale zaczynałem ją już chyba z 3-4 razy i za każdym razem mi się odechciewało, albo mi sejwy wcinało. Tym razem chce wszystko zrobić powoli, ale dokładnie. Czasu mam sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2007 o 17:48, Hubi Koshi napisał:

=======> cedricek
Hehe pewnie to trochę upierdliwe wszystkie te pliki wwalać do katalogu, a potem testować co
działa, a co nie :-) Ja w sumie chcę zrobić tak, że najpierw przejdę grę (wiem wiem kupa roboty)
na w miarę czystym Morku (kilka modów upiększających i jeden czy dwa coś dodające), a dopiero
potem zabiorę się za szalenie z modami.


Ha, ja już Gram w Morrka 3 lata.
Nie przeszedłem go ( choć w każdej chwili mogę ukończyć wątek główny {wiem, bo to zrobiłem, tylko, ze cofnąłem się w seavach.}, gdyz walka z dagothem jest dosyć łatwa.
Za to zwiedzam wszystkie lokacje jakie sie da, i podróżuje po zmienionej modami wyspie.
Dotychczas zwiedziłem już jekies 60 proc. wyspy, i jestem bardzo usatysfakcjonowany, bo mody dodają naprawdę wiele możliwości.
Jeszcze muszę tylko dostać się na wyspy czarodziei, i ukończyć Bloodmona, a tribunala zostawić na koniec.
ale mogę powiedzieć jedno.
Mody naprawdę są extra, a gra z nimi szalenie satysfakcjonująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, nie wszystkie mody są ekstra ale już sama możliwość ich tworzenia to genialny pomysł powodujący że gra może nigdy sie nie skończyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 18:08, cedricek napisał:

/.../. > Mody naprawdę są extra, a gra z nimi szalenie satysfakcjonująca.

Znam trochę Wyspę Czarodziei, ale nie do końca, bo jeszcze nie skończyłem. I jakoś mi się nie bardzo chce, bo w stosunku do podstawki, jest niedopracowany - można się w nim zaciąć na amen. Niektóre postacie tez potrafią się ulotnić i szukaj wiatru w polu. Co prawda, jak na amatorską i w dodatku darmową produkcję jest to mod wręcz znakomity.
Mnie przejście Podstawki zajęło 6 miesięcy intensywnego grania, i to tak, że nie pozostał żaden skrawek ciemnego miejsca na szczegółowej mapie. Może z jeden nieodkryty wrak na dnie został... ale granie drugi raz, to już nie to samo, zbyt dobrze poznałem całą krainę. Mody, to dla mnie takie... no takie, jak dopychanie się chlebem po obiedzie... nieszczególnie satysfakcjonujące. Pograć można, cieszyć się grą, ale to juz nie to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2007 o 18:21, KrzysztofMarek napisał:

Może z jeden nieodkryty wrak na dnie został...
ale granie drugi raz, to już nie to samo, zbyt dobrze poznałem całą krainę. Mody, to dla mnie
takie... no takie, jak dopychanie się chlebem po obiedzie... nieszczególnie satysfakcjonujące.
Pograć można, cieszyć się grą, ale to juz nie to...


Eee no to jest troche przesada przecież jeśli gra ci się podoba to pod koniec jest ci jakoś tak żal że "Ooo pokonałem bossa....Ale co teraz??I właśnie wtedy wkraczają mody które pozwalają się jeszcze trochę grą nacieszyć.Oczywiście nie twierdzę że wszystkie mody są super(bo wierzcie mi niektóre nie są) bo wiele z nich poprostu jest źle zrobiona albo ma niewykorzystany potencjał(właśnie wspomniany amatorski dodatek "Wyspa Czarodzieji" ma trochę niewykorzystany potencjał według mnie).Reasumując są mody dobre i złe ale jedno jest pewne co do nich.Pozwalają jeszczę trochę pograć w tą genialną grę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 18:24, DJ Danielus napisał:

A właśnie - czy tworzenie modów jest trudne?
Chciałbym coś zrobić, ale nie wiem jak to jest trudne...


No niestety ale jak to mówi adamantytowa wieża "Betheseda za TC nie dostanie nagrody za najbardziej przyjazny program dla użytkownika ..."Ale dzięki wyżej wspomnianej Adamantytowej wieży i jej poradnikowi oraz kilku godzinach dziennie powinieneś zacząć tworzyć już w miarę dobrze.IMO TC dla Obliviona jest ze 3 razy gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, przeglądnąłem te artykuły.
Może zacznę, ale jak skończę tworzyć własną grę. A tak w ogóle to co potem z modami? Jakoś się je kopiuje, czy już same wiedzą, gdzie iść? Można je komuś udostępnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować