Zaloguj się, aby obserwować  
xywka_1

Jurasic Park - wszystkie trzy części

42 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2006 o 22:19, xywka 1 napisał:

mi najbardziej się podobała 3 część. Była najbardziej efektowna, pomysłowai wogóle.
A wy jak myślicie?

Ano masz trochę racji, ale najbardziej orginalną, moim zdaniem, była część 1. Jakoś nigdy przedtem nie było tak "dosłownego" połączenia ludzi i dinozaurów... Takie moje zdanie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem tylko część pierwszą (nawet po niemiecku :]). Dzięki TVN zobaczę dalsze części. Wtedy porozmawiamy.

Tak swoją droga to TVN musiał dostać niezły zastrzyk gotówki. Ostatnimi czasy daje niezłe filmy (na tle reszty ogólnodostepnych kanałów oczywiście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2006 o 22:32, Matteos napisał:

Tak swoją droga to TVN musiał dostać niezły zastrzyk gotówki. Ostatnimi czasy daje niezłe filmy
(na tle reszty ogólnodostepnych kanałów oczywiście).


Kurde, jesli uwazasz że dziesięcioletnia seria jurrasic park to niezłe filmy, to nie chce ogladac filmów które uwazasz za słabe ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 22:44, Budo napisał:

Kurde, jesli uwazasz że dziesięcioletnia seria jurrasic park to niezłe filmy, to nie chce ogladac
filmów które uwazasz za słabe ;]


Napisałem "na tle reszty ogólnodostepnych kanałów oczywiście". Przecież wiem, że JP I-II-III to nie żaden super-hicior. Zobacz, jakie przeboje serwuje telewizja publiczna. Ale drugi Matrix to już coś (w sensie medialności, nie jakości merytorycznej - tylko trzy lata, prawie nowość :D).

A tak przy okazji, co ma wiek do klasy filmu? (Tylko nie cofajmy się do braci Lumiere...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie podobała się część pierwsza (i podoba nadal) ze względu na interesujący pomysł, park z dinozaurami - pamiętam jak byłem na tym pierwszy raz w kinie (to było w ''93 ?). Film zrobił na mnie olbrzymie wrażenie. Potem część trzecia ze względu na fajny klimat - ruiny parku porośnięte lianami i innymi dżunglowymi roślinkami, dinozaury na całkowitej wolności.... kojarzyło mi się z serialem Cadillac''ki i Dinozaury :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 22:19, xywka 1 napisał:

mi najbardziej się podobała 3 część. Była najbardziej efektowna, pomysłowai wogóle.
A wy jak myślicie?

Trzecia część była najbardziej bezsensowna. Kiedyś mi się podobały te filmy, ale nawet jak byłem mały to uważałem 3 część za kiepską.
Tak po prawdzie, to filmy dla dzieci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 22:44, Budo napisał:


> Tak swoją droga to TVN musiał dostać niezły zastrzyk gotówki. Ostatnimi czasy daje niezłe
filmy
> (na tle reszty ogólnodostepnych kanałów oczywiście).

Kurde, jesli uwazasz że dziesięcioletnia seria jurrasic park to niezłe filmy, to nie chce ogladac
filmów które uwazasz za słabe ;]


on ma racje ze tvn ma dosc duzo kasy i inwestuje je w filmy.. moze nei sa to nowe ale uwierz mi malo ktora tv np. nadala matrix 2 juz. Stare filmy ale sa znane i "dobre" a co za tym idzie cena sobie tak nisko nie spada.. ogolnie w polsce nie ma co narzekac np. taki TVN wyswietla narawde nowe filmy czasmai bardzo szybko (tak samo jak z wladca pierscieni malo ktora tv wyswietlala wladce a u nas juz dwie czesci :P mniejmy nadzieje ze w tym roku bedzie 3 choc mam je na dvd to wazne by trzymac poziom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja poleca książkę na podstawie której nakręcili pierwsze dwie częsci, choc to lekkie nadużycie, ponieważ scenariusz różni sie znacznie od treści książki (szczególnie częśc druga)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 23:46, boogie85 napisał:

A ja poleca książkę na podstawie której nakręcili pierwsze dwie częsci, choc to lekkie nadużycie,
ponieważ scenariusz różni sie znacznie od treści książki (szczególnie częśc druga)

Książka jest faktycznie niezła... o ile dobrze pamiętam, bo czytałem jeszcze w podstawówce :)

Było sporo wydarzeń pominiętych zupełnie w filmach. Wiele też w filmach dodano zamiast akcji książkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 23:55, Monastor napisał:

> A ja poleca książkę na podstawie której nakręcili pierwsze dwie częsci, choc to lekkie
nadużycie,
> ponieważ scenariusz różni sie znacznie od treści książki (szczególnie częśc druga)
Książka jest faktycznie niezła... o ile dobrze pamiętam, bo czytałem jeszcze w podstawówce
:)

Było sporo wydarzeń pominiętych zupełnie w filmach. Wiele też w filmach dodano zamiast akcji
książkowej.

Ale już film Zaginiony Świat i książka pod tym samym tytułem to już dwa kompletnie inne światy, wspólny mają chyba tylko tytuł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a kto jest autorem orginalnej ksiazki ? (bo czasami wychodza ksiazki na podstawie filmu hehe) a mi chodzi o orginal.. autor bo chyba tytul taki sam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię Park Jurajski.
Chociaż przyznam, że wg mnie dobra jest tylko pierwsza i druga część - trzecia jakaś taka na siłę i w ogóle zbędna, a przynajmiej takie moje zdanie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 23:59, boogie85 napisał:

Ale już film Zaginiony Świat i książka pod tym samym tytułem to już dwa kompletnie inne światy, wspólny mają chyba tylko tytuł :)

Chodzi ci o Świat zaginiony A.C. Doyle''a? To jest zupełnie inny pomysł. Doyle założył, że na odciętym od świata płaskowyżu, gdzieś w Amazonii, przetrwały prehistoryczne gady.
Nic z klonowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2006 o 01:07, Vaxinar napisał:

Ja lubię Park Jurajski.
Chociaż przyznam, że wg mnie dobra jest tylko pierwsza i druga część - trzecia jakaś taka na
siłę i w ogóle zbędna, a przynajmiej takie moje zdanie na ten temat.


Całkowicie się z Toba zgadzam, pierwsza część była bardzo dobra, druga była na podobnym poziomie i opowiadała jakąś historię, a trzecia...fabuła według mnie jest bardzo kiepska a i sam film jest znacznie gorszy od poprzednich, do tego 3 część jest najbardziej efekciarska i najmniej sensowna niemal pod każdym względem (ale tak to jest jak reżyseruje dobry znajomy Spielberga a nie on sam...).
Eh te piękne czasy kiedy to na pierwszej części w kinie byłem mając 9 lat (1993), film wtedy (jak i zresztą do tej pory) zrobił na mnie wielkie wrażenie:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2006 o 03:28, Viper napisał:

Całkowicie się z Toba zgadzam, pierwsza część była bardzo dobra, druga była na podobnym poziomie
i opowiadała jakąś historię, a trzecia...fabuła według mnie jest bardzo kiepska a i sam film
jest znacznie gorszy od poprzednich, do tego 3 część jest najbardziej efekciarska i najmniej
sensowna niemal pod każdym względem


eee tam.... wg. mnie seria nie ważna uwagi, teraz jeszcze niedługo ma wyjśc czwórka zupełnie nie mam pojęcia po co bo jako rocznik ''88 moge powiedzieć o tym filmie że to nudy, nudy i nudy przynajmniej na podstawie 3 części stwierdzam, że projekt jest extremalnie naciągany i jest w nim mało co realizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować