Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Kusza leży w kręgu na północy przy kamieniach obok tego kamiennego stołu gdzie było Oko Innosa gdzieś jest.

A co do młota to można go oddać Garwigowi albo Serpentesowi. A temu ,,gościowi przed główną kaplicą" nigdy za to grzywny nie płaciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi tytuł jakiegoś questa i kto go daje. Zaraz Ci odpowiem. Od razu za 2 razem jak przechodziłem to nie patrzyłem w dziennik na zapiski Bezia. Patrze tylko jakie misje mam do zrobienie i to rzadko. To nie są trudne questy a jak się "przechodzi grę 40 razy" to się powinno ją przechodzić na pamięć. No wiesz chyba ,że nie masz o czym pisać to tak sobie posty nabijasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 21:02, mlynar911 napisał:

jak przechodziłem to nie patrzyłem w dziennik na zapiski Bezia. Patrze tylko jakie misje
mam do zrobienie i to rzadko. To nie są trudne questy /ciach/

Zgadzam się! Ja na zapiski piszę, jak zapomnę tylko kompletnie o jakimś queście czy coś. Jak nie gram długo, to chyba bym musiał 100 razy przejść grę, aby pamiętać każdy szczegół. Questy są proste, tylko po dłuższej przerwie od Gothic''a zawsze coś wyleci w głowie, jeżeli podczas tej przerwy miało się nerwowe chwile :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[Spoiler]
Mam takie pytanko względem gildii złodziei. Zawsze wydawałem straży Rengaru, a paczkę którą chciał Nagur oddawałem Baltramowi, nasyłali wtedy Attylę by mnie zabił i po pokonaniu go zdobywałem klucz go gildii. Tym razem nie wydałem Rengaru i przyniosłem paczkę Nagurowi. W jaki sposób teraz spotkać się z Attylą by dostać klucz, bo Kardif nic nie mówi i nie wiem co mam zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 11:53, paweusz napisał:

[Spoiler]
Mam takie pytanko względem gildii złodziei. Zawsze wydawałem straży Rengaru, a paczkę
którą chciał Nagur oddawałem Baltramowi, nasyłali wtedy Attylę by mnie zabił i po pokonaniu
go zdobywałem klucz go gildii. Tym razem nie wydałem Rengaru i przyniosłem paczkę Nagurowi.
W jaki sposób teraz spotkać się z Attylą by dostać klucz, bo Kardif nic nie mówi i nie
wiem co mam zrobić.


Hm...w takim przypadku Attyla też się pojawiał i nie atakował tylko od razu dawał klucz...a próbowałeś iść pokonać bandytów niedaleko farmy Akila?Tak mi się zdaje, że kiedy zaniesiesz notatkę z ryby do Halvora i nie wydasz go to wtedy może się Attyla zjawić...To są raczej wszystkie możliwośći;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkie zadania poboczne i główne znam już na pamięć, ale jak potrzebuję jakichś szczegółowych informacji na temat zadania np. składniki do przygotowania mikstury dla Fortuno to zaglądam do dziennika. Nie wszystko się pamięta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem nup''em w G2 NK. Mam pytanie. Jak otwierać skrzynie ? Thorben w Khorinis mnie uczył, ale jak mam to zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cię już nauczył otwierania zamków to kup również od niego wytrychy, którymi możesz otwierać skrzynie. Wtedy podchodzisz do skrzyni i klikasz lewym przyciskiem myszy a później prawo lewo strzałkami zaleznie od tego jaki jest "mechanizm"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 09:14, K9N Neo napisał:

Jestem nup''em w G2 NK. Mam pytanie. Jak otwierać skrzynie ? Thorben w Khorinis mnie
uczył, ale jak mam to zrobić ?


Wytrzaśnij sobie od Thorbena jakieś wytrychy. Kiedy już uklękniesz przy jakiejś skrzyni musisz odblokować wytrychem mechanizm zamka. W tym celu naciskaj klawisze strzałki w prawo i w lewo. Jeżeli wyświetli się informacja ,,Brzmi nieźle!" oznacza to, że jesteś na dobrej drodze do otwarcia zamka. Jeżeli wyświetli się ,,Wytrych się złamał!'' albo ,,Cholera... trzeba zacząć od początku" oznacza to, że popełniłeś pomyłkę przy rozszyfrowaniu zamka. Przykład: żeby otworzyć jakąś skrzynię musisz klikać lewo, prawo, prawo, lewo, prawo - wtedy się otworzy. a jeżeli wpiszesz lewo, prawo, lewo (pomylisz się) trzeba zacząć od początku. Im więcej masz punktów zręczności tym mniej wytrychów łamiesz.

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Sobie tak pomyślałem, że neutralni Magowie Wody, którzy służą Adanosowi zdecydowanie faworyzują Innosa... Rozumiem, że Beliar w Jarkendarze spustoszył umysły Budowniczych i dał Szpon Beliara, ale po kiego kija Vatras płynie z Miltenem? Nie mógł powiedzieć, że może popłynąć, ale nie będzie w niczym uczestniczył? A jednak broni statek i daje nam rady, pomaga nam w niszczeniu zła. To pierwsze to nic, bo w końcu każdy chciał powrócić żywy do Khorinis (w Gothic II) /Myrtany (fabularnie, Gothic III) , ale dlaczego chociaż raz nie będzie chwili, w której jakiś Mag Wody będzie pomagał Beliarowi? Przecież Adanos chce pojednać braci i trzyma równowagę, żeby się na wzajem nie rozwalili.
Właściwie to chyba odpowiedzią na to jest to, że Orkowie w Myrtanie są liczniejsi od ludzi, a orkowie wyznają Beliara. Ludzie zaś Innosa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzią na to jest to, że w każdej części Gothica sytuacja jest taka, że to Beliar jest górą. Dlatego Magowie Wody stoją po stronie Dobra i walczą ze Złem - aby zaprowadzić równowagę.

Nie mam jednak pojęcia co musiało by zrobić Dobro, żeby Adanos zaczął wspierać Zło.

Pamiętam cytat Vatrasa z NK: ,,Gdyby, któraś ze stron zatryiumfowała oznaczało by to albo utratę wolności albo rządy śmiercionośnego chaosu." Domyślam się więc, że wygrana Beliara oznacza rządy chaosu a wygrana Innosa... utratę wolności...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 22:57, sprite39 napisał:

Pamiętam cytat Vatrasa z NK: ,,Gdyby, któraś ze stron zatryiumfowała oznaczało by
to albo utratę wolności albo rządy śmiercionośnego chaosu."
Domyślam się więc, że
wygrana Beliara oznacza rządy chaosu a wygrana Innosa... utratę wolności...?


Tak czy owak jeżeli miałby wygrać jedna strona, to właśnie do wyboru byłaby tylko ta jedna specyficzna strona, a więc i tak i tak utraciłoby się "wolność" wyboru. Wszyscy byliby pod panowaniem Innosa... i tyle, żadnych odstępstw, za to chaos to wiadomo, róbta co chceta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co cóż, według mnie utratą wolności byłyby same rządy dobra. Jak ktoś chciałby być wojownikiem to by nie nie mógł, bo byłby ogólny pokój.
Co do Adanosa to czy ja wiem, czy zawsze Beliar triumfował? Rozumiem Gothic 3 i 2, ale w jedynce... cóż, nie grałem, ale bariera stworzona na rozkaz króla Rhobara II przez 6 Magów Ognia i 6 Wody była po ot, aby uwięzić złoczyńców. I co, Beliar triumfował? Oczywiście nie należy zapominać o demonie Śniącym.
Bariera to przykład tego, że sprawiedliwości stała się zadość. Chcieli pokoju, braku złoczyńców i rudy? Mieli ją, a nawet więcej. Mogli się poczuć jak ci ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdej części Beliar tryiumfował. Gdyby tak nie było w każdej części gry nie byłoby nic do roboty. W jedynce zagrożeniem była bestia Beliara - Śniący. W drugiej części zagrożeniem był Wybraniec Beliara i jego słudzy m. in. Poszukiwacze. W trójce zagrożeniem byli orkowie, ponoć słudzy boga ciemności. W Gothic IV też z pewnością nie obędzie się bez zagrożenia ze strony Beliara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 13:40, sprite39 napisał:

W każdej części Beliar tryiumfował. Gdyby tak nie było w każdej części gry nie byłoby
nic do roboty. W jedynce zagrożeniem była bestia Beliara - Śniący. W drugiej części zagrożeniem
był Wybraniec Beliara i jego słudzy m. in. Poszukiwacze. W trójce zagrożeniem byli orkowie,
ponoć słudzy boga ciemności. W Gothic IV też z pewnością nie obędzie się bez zagrożenia
ze strony Beliara.

Wiem o Śniącym, smoku-ożywieńcu, Kruku, poszukiwaczach itd.
Ano, ale nie można powiedzieć, że w 3 sytuacja jest beznadziejna. W końcu Bezimienny może się przyłączyć do Beliara ;D . "Jak się za dużo spogląda w otchłań, otchłań spogląda na ciebie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 13:46, barcelonista2 napisał:

Ja mam Gothic 2 Noc Kruka i gdy mi się nudziło chodziłem po lesie i znalazłem grupe pracujących
osób ze starego obozu.


He? Gdzie ich znalazłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować