Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

terminuję u Harada, a nauczyłem się eliksiru siły.

Tak właśnie myślałem , iż istnieje taka możliwość.Przy poprzedniej rozgrywce w NK wybrałem chyba podobnie i pamiętam , że wyuczyłem się mikstur na stałe podnoszących współczynniki.Nie byłem pewien czy dobrze pamiętam , ale skoro masz podobnie , to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 21:21, KrzychW napisał:

Sporo czasu minęło od chwili gdy ostatni raz grałem w Noc Kruka i nie pamiętam jak wygląda
sprawa nauki warzenia mikstur u Constantino.Czy jeżeli zostanę czeladnikiem u Harada
lub Bospera , to będę mógł później pobierać nauki w dziedzinie alchemii?

Podzielam zdanie DJ Szlafrok''a. ja także nauczyłem się u Constantina paru miksturek będąc czeladnikiem u Bospera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 18:10, 143872 napisał:

A sprawdzałeś przy starej chacie Cavalorna? Tam siedzi jeden ale nie pamiętam kto tam
jest. Bynajmniej od niego dowiadujemy się o stanie rudy.

Ten paladyn to chyba Marcus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 18:41, Bosper napisał:

> Spekulacji nad tym było dużo.Powszechnie uznaje sie,że to po prostu niedopatrzenie
autorów.Były
> też pomysły,że wcześniej zbroje zostały robione z innego ,słabszego materiału itp.
:P
Najprawdopodobniej jest to niedopatrzenie autorów gry.

Spoiler

Moim zdaniem wszystkie zbroje/szaty
na które znajdujemy receptury w tajnym labolatorium Xardasa powinny być unikalne i niespotykane
( czyli trochę lepsze od Zbroji Palladyna, Ciężkiej Zbroji Łowcy Smoków i Szaty Arcymaga
Ognia), dzieki emu takie nieporozumienia nie miałyby miejsca.


W G1 fajnie się chodziło w Magicznym pancerzu(jako unikacie w grze - nikt go nie miał).

A w Gothic 2 : NK fajnie się nosiło Szpon Beliara na plecach. jego też nikt nie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 22:14, Qoster napisał:

A w Gothic 2 : NK fajnie się nosiło Szpon Beliara na plecach. jego też nikt nie miał.

Znaczy co? Że tylko cheatem zdobędziesz dwuręczną wersję? Ależ skąd, "kaliber" Szponu zależy od preferencji gracza, dostosuje się zależnie od tego czy preferuje on walkę bronią jednoreczną, dwuręczną czy magią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się preferuje jednoręczną to mamy jednoręczny Szpon, jak dwuręczną to dwuręczny Szpon, a jak magię? Jakąś runę się ma? Armię Zła, Wypędzenie Umarłych czy jak to szło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 23:07, Gumiś2 napisał:

Jak się preferuje jednoręczną to mamy jednoręczny Szpon, jak dwuręczną to dwuręczny Szpon,
a jak magię? Jakąś runę się ma? Armię Zła, Wypędzenie Umarłych czy jak to szło?

Niekoniecznie. Magikowi dawana jest runa z działu magii Beliara i o ile w przypadku mieczy można robić upgrade''y o tyle w przypadku runy można otrzymywać kolejne coraz silniejsze runy magii Beliara(tak samo często i takim samym kosztem jak w przypadku upgrade''ów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 23:07, Gumiś2 napisał:

Jak się preferuje jednoręczną to mamy jednoręczny Szpon, jak dwuręczną to dwuręczny Szpon,
a jak magię? Jakąś runę się ma? Armię Zła, Wypędzenie Umarłych czy jak to szło?


Dostajesz najlepszą runkę w grze(do ulepszania w kapliczce Beliara).

Spoiler

Oto czary:
Korzeń - zatrzymuje przeciwnika

Kradzież Energii – Działa jedynie na ludzi. Wysysa z nich całą energie życiową z wyjątkiem 1 punktu życia. I przekazuje naszej postaci.

Kamienny strażnik - Przywołuje kamiennego strażnika.

Szał Beliara – cel atakuje najbliższą istotę.

Rój Owadów – owady zajmują cel i nie pozwalają jej nas zaatakować.

Przyzywanie Zombi - przywoła nam zombiaka do pomocy.

Krzyk Umarłych - pochłania całą manę ale zabiera 666 pkt. życia naszemu celowi :).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 23:29, kacper2691 napisał:

> Jak się preferuje jednoręczną to mamy jednoręczny Szpon, jak dwuręczną to dwuręczny
Szpon,
> a jak magię? Jakąś runę się ma? Armię Zła, Wypędzenie Umarłych czy jak to szło?


Dostajesz najlepszą runkę w grze(do ulepszania w kapliczce Beliara).

Spoiler

Oto czary:
Korzeń - zatrzymuje przeciwnika

Kradzież Energii – Działa jedynie na ludzi. Wysysa z nich całą energie życiową
z wyjątkiem 1 punktu życia. I przekazuje naszej postaci.

Kamienny strażnik - Przywołuje kamiennego strażnika.

Szał Beliara – cel atakuje najbliższą istotę.

Rój Owadów – owady zajmują cel i nie pozwalają jej nas zaatakować.

Przyzywanie Zombi - przywoła nam zombiaka do pomocy.

Krzyk Umarłych - pochłania całą manę ale zabiera 666 pkt. życia naszemu celowi :).



Choć tak naprawdę żadne zaklęcie z dziedziny magii beliara nie jest potężniejsze niż zaklęcia z magii ognia jak mogłoby się wydawać. nie twierdzę że nie są one potęrzne. są ale po magii beliara tak naprawdę spodziewałem się czegoś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 22:55, zadymek napisał:

> A w Gothic 2 : NK fajnie się nosiło Szpon Beliara na plecach. jego też nikt nie
miał.
Znaczy co? Że tylko cheatem zdobędziesz dwuręczną wersję? Ależ skąd, "kaliber" Szponu
zależy od preferencji gracza, dostosuje się zależnie od tego czy preferuje on walkę bronią
jednoreczną, dwuręczną czy magią.

nie chodziło mi o to że nikt z graczy jej nie ma tylko że nikt w świecie gothica 2 nie nosi jej przy sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 22:15, Izrafel92 napisał:

Ja go nosilem z boku ;) Jednoreczniak.

Dwuręczne są leprze. jak przyp... pukasz nim w kogoś czujesz większą satysfakcję. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 00:07, Izrafel92 napisał:

Ja tam wole szybsze jednoreczne ;D

ale zadają mniejsze obrażenia. i wogóle jakoś tak mniej ciekawie wyglądają. taki na przykład Duże Magiczne ostrze na Smoki. wygląda wspaniale. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 00:25, Qoster napisał:

> Ja tam wole szybsze jednoreczne ;D
ale zadają mniejsze obrażenia. i wogóle jakoś tak mniej ciekawie wyglądają. taki na przykład
Duże Magiczne ostrze na Smoki. wygląda wspaniale. :-)


Jestes w bledzie gdyz miecze jednoreczne nadrabiaja szybkoscia atakow wzgledem broni dwurecznych :)

Ps. przepraszam za brak polskich znakow ale cos znow nie moge ich tutaj na forum uzywac ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie macie rację. w gothica 2 grałem też jednoręcznikiem. nie było tak strasznie. ale dwuręczne mają to coś. a za te znaki to nie przepraszaj wdowiakm, każdemu się może zdarzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 23:54, Qoster napisał:

nie chodziło mi o to że nikt z graczy jej nie ma tylko że nikt w świecie gothica 2 nie
nosi jej przy sobie

To samo dotyczy wielu innych broni(orkowa zguba, Smocza zguba, wszystkie magiczne łuki i kusze etc), więc chyba nie ma się czym ekscytować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 01:24, zadymek napisał:

> nie chodziło mi o to że nikt z graczy jej nie ma tylko że nikt w świecie gothica
2 nie
> nosi jej przy sobie
To samo dotyczy wielu innych broni(orkowa zguba, Smocza zguba, wszystkie magiczne łuki
i kusze etc), więc chyba nie ma się czym ekscytować...

Duże magiczne ostrze na smoki przytoczyłem jako przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować