Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2010 o 16:38, ItzRahor napisał:

Witam. Mam taki problem z Gothic 1 oraz Gothic 2. Po ściągnięciu Gothic 1 Mroczne Tajemnice
i zainstalowaniu, przestał mi działać Gothic 1 i Gothic 2. Wiecie może jak to naprawić?
Jeśli tak proszę o szybką odpowiedź.


Przestał działać tzn? Wyskakuje jakiś komunikat przy uruchamianiu? Co do MT to Ci nie pomogę bo nigdy nie miałem, gothic 2 za to możesz przeinstalować i wkleić save''y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach

No generalnie tak własnie myślalem że strategia zamrozić i dobić aczkolwiek spodobała mi sie walka bronią dwuręczną tzn tym kosturem co dodaje mane bo duży zasięg a i w broniach dwuręcznych mam dodatkowe 2% ;P Co do broni jednoręcznych wymgających zręczności ty wydaje mi sie (przynajmniej z moich obserwacji), że mimo iż wymagają zręczności to głównym modyfikatorem jest siła tzn ten Miecz Mistrzowski zadaje obrażenia 120 a wymaga zręczności 60 to pamiętam jak grałem łowcą smoków i własnie robiłem wszystko by ten miecz mieć to nie zadawałem pełnych obrażeń wręcz w ogóle nie miałem krytycznych obrażeń np na orku (a wtedy miałem ok 20 lvl) a dopiero jak zacząłem inwestować w siłe wtedy sytuacja sie polepszyła.
Wracając do maga to zdeczka sprawe zrąbałem chyba bo zainwestowałem w kule ognia :/ a mógłbyś mi powiedzieć czy pamiętasz ile PN te czary z 3 i 4 kręgu kosztują? Bo do tego mam jeszcze daleko i nie wiem czy na razie inwestować w mane czy lepiej zostawić PN na kręgi i czary.

@KrzychW
No właśnie ja tych Lodowych Lanc chyba nigdzie specjalnie dużo nie widziałem o wiele więcej np było ognistych strzał albo kul ognia aczkolwiek dzięki za rade poszukam jeszcze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>;P Co do broni jednoręcznych wymgających zręczności ty wydaje

Dnia 22.02.2010 o 17:13, Stein napisał:

mi sie (przynajmniej z moich obserwacji), że mimo iż wymagają zręczności to głównym modyfikatorem
jest siła


Wydaje mi się że krytyki powinny zależeć od sprawności w broni tj. zielony, wojownik, mistrz. Ale może siła też na to wpływa w nk, nie wiem. Swoją drogą słyszałem też, że taka kusza wymaga siły, a obrażenia zależą od zręczności (co mija się z celem). Więc całkiem prawdopodobne że z mieczami na zręczność jest podobnie.

Dnia 22.02.2010 o 17:13, Stein napisał:

Wracając do maga to zdeczka sprawe zrąbałem chyba bo zainwestowałem w kule ognia

Nic się nie stało raczej, najwyżej odpuścisz sobie jakąś runę. Kula ognia jako tako też się przyda, choć ma mniejsze obrażenia od lancy.

Dnia 22.02.2010 o 17:13, Stein napisał:

a mógłbyś mi powiedzieć czy pamiętasz ile PN te czary z 3 i 4 kręgu kosztują? Bo do tego
mam jeszcze daleko i nie wiem czy na razie inwestować w mane czy lepiej zostawić PN na
kręgi i czary.


Za cholerę nie pamiętam, dawno to było.

Dnia 22.02.2010 o 17:13, Stein napisał:

No właśnie ja tych Lodowych Lanc chyba nigdzie specjalnie dużo nie widziałem o wiele


Magowie Wody powinni mieć w sklepie (u Cronosa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 17:35, Hell_Ashtar napisał:

Wydaje mi się że krytyki powinny zależeć od sprawności w broni tj. zielony, wojownik,
mistrz. Ale może siła też na to wpływa w nk, nie wiem. Swoją drogą słyszałem też, że
taka kusza wymaga siły, a obrażenia zależą od zręczności (co mija się z celem). Więc
całkiem prawdopodobne że z mieczami na zręczność jest podobnie.


Tak masz racje to też zalerzy do % w danej broni ale też zalerzy od siły, no właśnie tak samo dałem sie nabrać na kusze, że zalerzy to od siły lecz okazało się, że nie tylko trzeba mieć np 60 pkt siły aby "udźwignąć" daną kusze ale też trzeba mieć sporo zręczności aby zadać pełne obrażenia ;)

Dnia 22.02.2010 o 17:35, Hell_Ashtar napisał:

Magowie Wody powinni mieć w sklepie (u Cronosa)


Dobra dzięki wielkie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu po kliknięciu na ikonę Gothic/Gothic 2 nie włącza się on. Przeinstalowywałem kilka krotnie i nic, dalej nie chce się włączyć. Proszę pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 17:58, ItzRahor napisał:

Po prostu po kliknięciu na ikonę Gothic/Gothic 2 nie włącza się on. Przeinstalowywałem
kilka krotnie i nic, dalej nie chce się włączyć. Proszę pomóżcie.


A powiedz jeszcze czy po przeinstalowaniu gier, ale bez instalacji MT wszystko działa. Bo jeżeli odpali to prawdopodobnie masz uszkodzonego moda. A jeśli czyste gothic''ki też nie ruszą, to prawdopodobnie coś wywaliło ci się w rejestrze i teraz będą problemy z tymi grami. W tym wypadku proponuję odinstalować gry i wyczyścić rejestr (a bynajmniej wszelkie klucze z nazwą ''gothic''). Sprawdź też ten sam mod na innym kompie jeżeli masz możliwość.
A i podaj wersję systemu, bo czytałem, że na Viście odpalić MT to wyczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 16:35, Hell_Ashtar napisał:

Jak będziesz widział zwój przemiany w smoczego zębacza lub deszcz ognia
to kupuj w każdej ilości. Nieraz ci one tyłek uratują... XD


Dwa Deszczyki Ognia wystarczą , aby przy pierwszym wejściu na przełęcz , spustoszyć obóz orków.Bardzo to miłe ( nie dla orków co prawda) , bo minuta gry daje około 13-15 tys. doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc, wszystko przed instalacją MT działało. Nie mam możliwości sprawdzenia tego na innym kompie. A system to Windows XP Home Edition.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 18:59, KrzychW napisał:

Dwa Deszczyki Ognia wystarczą , aby przy pierwszym wejściu na przełęcz , spustoszyć obóz
orków.Bardzo to miłe ( nie dla orków co prawda) , bo minuta gry daje około 13-15 tys.
doświadczenia.


No dokładnie. Ale o zwoje na tym etapie to ciężko raczej. Runa za to wymiata. 6 krąg i wybrać się na GD - niezapomniane. Patrzeć jak lvl rośnie co kila minut. Podobnie ze śmiertelną falą/masowym zniszczeniem.

Właśnie. Ostatnio zauważyłem, że dostępność zwoi u kupców zależy od klasy postaci (w 2 rozdziale). Np jako magowi ciężko mi było zdobyć potężne zaklęcia, natomiast pamiętam, że grając najemnikiem często ich używałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 19:10, ItzRahor napisał:

Więc, wszystko przed instalacją MT działało. Nie mam możliwości sprawdzenia tego na innym
kompie. A system to Windows XP Home Edition.


Cholera znowu edytować nie mogłem ;(
Więc pozostaje Ci ściągnąć moda z innego źródła. Szukałem w necie, ale ludzie piszą tylko rzeczy w stylu "próbuj tak długo, aż się uda" itp. Wiem, że mój kumpel też miał problem z MT. Ściągnął z innego miejsca i działało. Ode mnie to tyle. Może pojawi się ktoś, kto miał już taki problem. Póki co pozostaje Ci cieszyć się zwykłym gothicem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 19:36, Hell_Ashtar napisał:

> Więc, wszystko przed instalacją MT działało. Nie mam możliwości sprawdzenia tego
na innym
> kompie. A system to Windows XP Home Edition.
>

Cholera znowu edytować nie mogłem ;(
Więc pozostaje Ci ściągnąć moda z innego źródła. Szukałem w necie, ale ludzie piszą tylko
rzeczy w stylu "próbuj tak długo, aż się uda" itp. Wiem, że mój kumpel też miał problem
z MT. Ściągnął z innego miejsca i działało. Ode mnie to tyle. Może pojawi się ktoś, kto
miał już taki problem. Póki co pozostaje Ci cieszyć się zwykłym gothicem.



Ty mnie źle zrozumiałeś, nie chodzi o to , że mi MT nie działa. Chodzi o to, że nie działa Gothic/Gothic 2. Nie wiem jak to naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 20:06, ItzRahor napisał:

Ty mnie źle zrozumiałeś, nie chodzi o to , że mi MT nie działa. Chodzi o to, że nie działa
Gothic/Gothic 2. Nie wiem jak to naprawić.


No tak, ale mówiłeś, że przed instalacją MT wszystko działa. Czyli mod psuje gry. Swoją drogą nie po to chyba instalowałeś MT żeby grać w zwykły Gothic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że dostępność zwoi u kupców zależy od klasy postaci (w

Dnia 22.02.2010 o 19:24, Hell_Ashtar napisał:

2 rozdziale). Np jako magowi ciężko mi było zdobyć potężne zaklęcia, natomiast pamiętam,
że grając najemnikiem często ich używałem.

>

Bez względu na to , jaką postacią gramy , zwojów zawsze jest mocno ograniczona liczba i trwonienie ich na pomniejszych wrogów , lub też używanie w celu poeksperymentowania , kończy się zwykle , zwłaszcza przy pierwszym podejściu do gry , wołaniem o pomoc , bo kogoś tam nie da się pokonać.
A trzeba było oszczędzać ! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 21:09, KrzychW napisał:

Bez względu na to , jaką postacią gramy , zwojów zawsze jest mocno ograniczona liczba
i trwonienie ich na pomniejszych wrogów , lub też używanie w celu poeksperymentowania
, kończy się zwykle , zwłaszcza przy pierwszym podejściu do gry , wołaniem o pomoc ,
bo kogoś tam nie da się pokonać.
A trzeba było oszczędzać ! :-)


To może mi się zdawało. A i nie chodziło mi o ilość tylko rodzaj zwojów. Podobnie z miksturami. Czasem nie ma u Zurisa mikstur szybkości (a nie wykupiłem), muszę iść po nie do Lutero/Salandrila. Nie wiem od czego to zależy.
Co do oszczędności to trzeba, trzeba, zwłaszcza w Nocy Kruka. Np. zmiana w smoczego zębacza po to, żeby zabić kamiennego strażnika jest dużym marnotrawstwem. Z tym zwojem pokonałem smoka! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 21:21, Hell_Ashtar napisał:

To może mi się zdawało.


Niekoniecznie , bo ja wcale nie twierdzę , iż ilość różnych różności jest stała.Stałe jest tylko to , że bez względu na to , czy mamy 5 , czy 15 najpotrzebniejszych zwojów , przy szastaniu bez ostatecznej potrzeby i tak ich zabraknie.Z drugiej strony , oszczędzanie wszystkiego przy pierwszym podejściu do gry , zaoszczędzi przykrych niespodzianek , ale też utrudni grę , bo bez wspomagaczy czasami jest bardzo ciężko.Szkoda tylko , że przy n-tym podejściu nie da się tego zapomnieć i już na początku wiem , co , kiedy i w jakich okolicznosciach wykorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 21:28, KrzychW napisał:

Szkoda tylko , że przy n-tym podejściu nie da się tego zapomnieć i już na początku wiem , co , kiedy i w jakich okolicznosciach wykorzystam.

Masz problem :P Zrób jak ja - nie wykorzystuj żadnych zwoi i nie będzie problemu :) Wtedy nieco bardziej trzeba się namęczyć ale i gra ciekawsza ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko , że przy

Dnia 22.02.2010 o 21:28, KrzychW napisał:

n-tym podejściu nie da się tego zapomnieć i już na początku wiem , co , kiedy i w jakich
okolicznosciach wykorzystam.


Szkoda też że gameplay jest tak liniowy i przy n-tym podejściu nie ma żadnych niespodzianek. Przydałoby się imo więcej dodatków do nk bo gra jest zaj***ista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 21:51, Tuldor1 napisał:

Masz problem :P Zrób jak ja - nie wykorzystuj żadnych zwoi i nie będzie problemu :)


To już też było.Jedyne wyjście , to jakaś wybiórcza amnezja.Zapomnieć fabułę Gothic i tylko pamiętać o tym , że warto w tą grę zagrać.Kolejne pierwsze podejście do serii...bezcenne.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 22:47, KrzychW napisał:

To już też było.Jedyne wyjście , to jakaś wybiórcza amnezja.Zapomnieć fabułę Gothic i
tylko pamiętać o tym , że warto w tą grę zagrać.Kolejne pierwsze podejście do serii...bezcenne.:-)


Wiesz co? Mówisz jak mój kumpel. Ostatnio tak rozmyślaliśmy jak zajebiście byłoby wymazać sobie pamięć i jeszcze raz przechodzić Gothic''a... jak widać nie my jedyni mamy takie pomysły. I to uczucie kiedy pierwszy raz w g2 wracało się do kolonii... wszystko takie odmienione... Ile bym dał by to wróciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tak rozmyślaliśmy jak zajebiście byłoby wymazać

Dnia 22.02.2010 o 23:13, Hell_Ashtar napisał:

sobie pamięć i jeszcze raz przechodzić Gothic''a...


Rozwiązanie niezłe , chociaż oczywiście pewne szczegóły ze swojego życia wolałbym zapamiętać , więc wybiórcza amnezja byłaby najlepsza.No , ale dla Gothica , można byłoby się poświęcić.

I to uczucie kiedy pierwszy raz w g2 wracało się do kolonii... wszystko takie

Dnia 22.02.2010 o 23:13, Hell_Ashtar napisał:

odmienione... Ile bym dał by to wróciło.


Ja co prawda najpierw przeszedłem Gothic 2 , a dopiero potem Gothic , ale i tak wrażenie było niesamowite.Znałem tylko zgliszcza , a raptem trafiam do doliny z tętniącym życiem osiedlem wokół zamku.Szkoda tylko , że pierwszy raz zdaża się tylko raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować