Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

ale skoczyłem zwykłym magiem i nic mi się nie stało

Zwykłą postacią próbowalem wielokrotnie i za każdym razem kończyło się zgonem Beziego.Jednak jak widać można zastować różne rozwiązania.I dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemka mam problem bo zdobyłem ten miecz szpon beliara a jestem magiem i poszedłem do posągu beliara i chciałem mieć jakiś czar a mogę tylko mieć jakiś korzeń i kradzież energii a ja chce mieć coś takiego jak kuli ognia żeby to odejmowało życie przeciwnikom . Co mam zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 21:45, mattex89 napisał:

siemka mam problem bo zdobyłem ten miecz szpon beliara a jestem magiem i poszedłem do
posągu beliara i chciałem mieć jakiś czar a mogę tylko mieć jakiś korzeń i kradzież energii
a ja chce mieć coś takiego jak kuli ognia żeby to odejmowało życie przeciwnikom . Co
mam zrobić ?

Dla różnego poziomu kręgów magii odpowiadają rożne zaklęcia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam pytanko dosyć proste bo nie wiem którędy mam wyprowadzić Diego z górniczej koloni jak chce iść blisko zamku to nie da rady bo się zatrzymuje proszę pokażcie mi na mapie albo wytłumaczcie bo ja zapomniałem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2010 o 12:24, mattex89 napisał:

Siemka mam pytanko dosyć proste bo nie wiem którędy mam wyprowadzić Diego z górniczej
koloni jak chce iść blisko zamku to nie da rady bo się zatrzymuje proszę pokażcie mi
na mapie albo wytłumaczcie bo ja zapomniałem :(

Nie idź przy samym zamku tylko na obrzeżach kolonii - najdalej jak się da od obozowisk orków - przejdziesz bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto również dodać, że Diego nie jest słabeuszem i umie sobie poradzić z niejednym wrogiem, czyli jeśli idąc obrzeżami kolonii natkniemy się na wrogów to nie musimy się wycofywać, z obawą że Diego polegnie ;)
Ja akurat Diega nigdy nie wyprowadzam z Górniczej Doliny,

Spoiler

gdyż zawsze w trzecim rozdziale spotykamy go w Khorinis.

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2010 o 12:24, mattex89 napisał:

na mapie albo wytłumaczcie bo ja zapomniałem :(

Zabierz jeszcze ze sobą Bilgota i idźcie razem w trzech. A drogę polecam obok nowego obozu w dół tam gdzie są dwaj kopacze. Następnie wzdłuż rzeki, aż do mostu prowadzącego do Starego Obozu. Potem już z górki do wyjścia. Jedynym problemem mogą być smocze zębacze, ale razem z Diego powinieneś sobie poradzić.

Isildur
>a akurat Diega nigdy nie wyprowadzam z Górniczej Doliny
To szkoda, bo omija Cię doświadczenie, ale bardziej ciekawa jest

Spoiler

rozmowa z Diego, gdy zaprowadzimy go do miejsca gdzie rozpoczynała się nasza przygoda w Gothic 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2010 o 13:45, Bajuj napisał:

To szkoda, bo omija Cię doświadczenie, ale bardziej ciekawa jest

Spoiler

rozmowa z Diego,
gdy zaprowadzimy go do miejsca gdzie rozpoczynała się nasza przygoda w Gothic 1.



A widzisz tego nie wiedziałem, chyba czas najwyższy wyprowadzić Diego i posłuchać to co ma nam do powiedzenia. Muszę przyznać, że gdy grałem pierwszy raz to powiedziałem Diego jak się tu dostałem i go zostawiłem i od tamtej pory zawsze tak robiłem, ale jak widać robiłem błąd, Jedyne co robiłem to wyprowadzałem Bilgota...
Hmm tylko istnieje mały problem nie mam zbytnio czasu na grę ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2010 o 13:25, Isildur napisał:

Ja akurat Diega nigdy nie wyprowadzam z Górniczej Doliny,

Spoiler

gdyż zawsze w trzecim rozdziale
spotykamy go w Khorinis.

;)

Jeżeli gra się pierwszy-drugi raz to warto skupić się na jak największej ilości zadań pobocznych. Są ciekawe (tak sądzę), a i zdobytego doświadczenia za ich wykonanie na ulicy nie znajdziesz. Nie dają one niestety takiej radości przy którejś tam z rzędu grze i w większości przypadków są zwykłą stratą czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą, ale jakoś nie lubię wyprowadzać NPC''ów z koloni, bo zawsze gdzieś mi się gubią i muszę się spory kawał drogi wracać, dlatego nie zawsze wypełniam to zadanie, znaczy omijam je szerokim łukiem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 23:18, KrzychW napisał:

ale skoczyłem zwykłym magiem i nic mi się nie stało

Zwykłą postacią próbowalem wielokrotnie i za każdym razem kończyło się zgonem Beziego.Jednak
jak widać można zastować różne rozwiązania.I dobrze.


Przeskoczyć się da każdą postacią, ale jest to niezmiernie trudne, gdyż trzeb celować w jakbardziej wystający kawałek mostu(swoją drogą to trochę głupio pomyślane zadanie bo z powrotem to już trzeba koniecznie się w coś zamienić a jak nie masz zwoju a save zrobiłeś tu na miejscu to kicha jest straszna, można próbować i chyba istnieje 1% na powrot, ale to przesada, żeby chociaż ten łuk był super i miał nieograniczona ilość strzał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 19:19, Bosper napisał:

Przeskoczyć się da każdą postacią, ale jest to niezmiernie trudne, gdyż trzeb celować
w jakbardziej wystający kawałek mostu

Bez przesady, dałem radę przy 2-3 próbie i od tamtej pory daję zawsze za pierwszym razem co wracam do Gothica :P

Dnia 18.02.2010 o 19:19, Bosper napisał:

z powrotem to już trzeba koniecznie się w coś zamienić a jak nie masz zwoju a save
zrobiłeś tu na miejscu to kicha jest straszna, można próbować i chyba istnieje 1% na
powrot, ale to przesada, żeby chociaż ten łuk był super i miał nieograniczona ilość strzał)

Eee... dziwne ale ja miałem do niego tylko tyle strzał ile tam było :P Brałem go raczej z powodów kolekcjonerskich :P
A co do powrotu - bzdura kompletna... tu i bez przemiany za każdym razem daję radę, choć faktycznie jest trudniej niż się dostać z drugiej strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 19:26, Tuldor1 napisał:

> Przeskoczyć się da każdą postacią, ale jest to niezmiernie trudne, gdyż trzeb celować

> w jakbardziej wystający kawałek mostu
Bez przesady, dałem radę przy 2-3 próbie i od tamtej pory daję zawsze za pierwszym razem
co wracam do Gothica :P
> z powrotem to już trzeba koniecznie się w coś zamienić a jak nie masz zwoju a save

> zrobiłeś tu na miejscu to kicha jest straszna, można próbować i chyba istnieje 1%
na
> powrot, ale to przesada, żeby chociaż ten łuk był super i miał nieograniczona ilość
strzał)
Eee... dziwne ale ja miałem do niego tylko tyle strzał ile tam było :P

Wiadomo, ale chodziło mi wlasnie oto, że nie ma więcej strzał niz te około 20(szkoda że nie da się umagiczniać zwyklych strzał np. nakładając na nie magię np z roślin many(których prawie się nie uzywa grając wojem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 19:33, Bosper napisał:

Wiadomo, ale chodziło mi wlasnie oto, że nie ma więcej strzał niz te około 20(szkoda
że nie da się umagiczniać zwyklych strzał np. nakładając na nie magię np z roślin many(których
prawie się nie uzywa grając wojem)

Pardon - źle przeczytałem odnośnie ilości :) Też żałuję - ale za to ładnie wygląda na plecach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i chyba istnieje 1% na

Dnia 18.02.2010 o 19:19, Bosper napisał:

powrot


Ale to , że nie mamy odpowiednich zwojów , także jest mało prawdopodobne.W tym momencie rozgrywki jakiś zwój przemiany : w zębacza , smoczego zębacza lub cienioostwora wręcz powinno się mieć i to znacznie więcej niż jeden.Chyba , że ktoś gra w ten sposób , iż co tylko znajdzie , to wykorzystuje , jednak jest to dość krótkozwroczne podejście do ekwipunku i wręcz powinno się zemścić.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 21:05, KrzychW napisał:

Chyba , że ktoś gra w ten sposób , iż
co tylko znajdzie , to wykorzystuje , jednak jest to dość krótkozwroczne podejście do
ekwipunku i wręcz powinno się zemścić.:-)


Zgadzam się :). Zresztą Gothic nie należy do gier, w których jesteśmy prowadzeni strzałką i system nam wyklucza możliwość utkwienia - gracz sam powinien zaplanować co i w którym momencie się przyda. I każdy podróżnik musi wiedzieć, że jeżeli dane mu jest skakać, to musi przemyśleć kilka razy czy uda mu się wrócić. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 23:23, Choinix napisał:

Zgadzam się :). Zresztą Gothic nie należy do gier, w których jesteśmy prowadzeni strzałką

To prawda. Ale dialogi i informacje w dzienniku są przejrzyste i zrozumiałe. Ja nie miałem problemów z questami. Jak pierwszy raz przechodziłem grę to nie zrobiłem jednego Questu z tą ukrytą winiarnią Vino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziś ponownie zainstalowa3em Gothic''a 2 wraz z Nocą Kruka, gra sie świetnie, bo ta gra jest najwyra1niej jak wino - im starsza, tym lepsza. :) Niestety, mam pewien problem - mianowicie, po skonczeniu gry zauwa?y3em, ?e na pulpicie cześa ikonek zmieni3a wygląd na "domyślne" [ patrz na dwie z samej góry na za3ączonym obrazku ], w tym ''Mój Komputer'' oraz ikonki folderów, którym zmieni3em ikony. Ikonki innych programów zmieni3y wygląd na takie, które zamieszczam poni?ej [ to screen z menu Start ].
Mia3em nadzieje, ?e problem sam sie rozwią?e po odświe?eniu ekranu czy restarcie kompa, niestety - wcią? jest to samo.
Jak mo?na sobie z tym poradzia?

Pozdrawiam

20100219173359

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 10:45, Isildur napisał:

Zgadzam się z Tobą, ale jakoś nie lubię wyprowadzać NPC''ów z koloni, bo zawsze gdzieś
mi się gubią i muszę się spory kawał drogi wracać, dlatego nie zawsze wypełniam to zadanie,
znaczy omijam je szerokim łukiem ;]

Coś Ci opowiem: gdy dotarłem do kolonii karnej postanowiłem, że pomogę Bilgotowi wydostać się z tego przeklętego miejsca. Jakoś mi się udało, choć po drodze miałem drobne problemy (choćby takie, że gdy chciałem zajrzeć na momencik do zamku, mój towarzysz nie był wystarczająco rozgarnięty by przejść cało po taranie ;>). W każdym razie, gdy już dotarliśmy do przełęczy, knecht podziękował mi za pomoc, przeszedł parę metrów... i padł martwy na ziemię. Ot tak, po prostu. :>

@ xDeuSx
A masz jakieś problemy z uruchamianiem tych programów? Jeżeli nie, to chyba nie ma większych powodów do paniki?
Ja sam nie trzymam żadnych ikon na pulpicie, więc ciężko mi się w tej sprawie wypowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować