Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2010 o 14:36, mlynar911 napisał:

Cały Jarkendar ba nawet cały II akt w Górniczej Dolinie ;]
Ja do GD wchodziłem mając 10+ lvl. Do Jarkendaru też gdzieś tak bo potem kolejność zmieniłem
;d
Z szatą arcymaga nie ma zbytnio możliwości. Jedynie kody ;] bo fabularnie dostajemy ją
gdy naprawimy oko i będziemy wyruszać na polowanie.


No co do GD to tak samo zrobiłem chyba lvl 12 pamiętam, że po za questami jeszcze rozwalałem mnóstwo potworów ;] a co szaty arcymaga to szokda bo w sumie mag moim zdaniem w NK ma najciężej ze wszystkich, a na kodach nie zamierzam grać bo w sumie przeszedłem magiem NK tylko raz i to na kodach wiec teraz chce przejść uczćiwie ;)

@Hell_Ashtar
No generalnie dostałem pancerze piratów i jeszcze mam pas +5 do wszystkiego wiec tak źle nie jest aczkolwiek troszke irytuje fakt, że do doliny wchodzisz jak Paladyn albo Łowca Smoków z lepszym pancerzem a Mag wchodzi jako... Mag ze starą szatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 18:28, Stein napisał:

No co do GD to tak samo zrobiłem chyba lvl 12 pamiętam, że po za questami jeszcze rozwalałem
mnóstwo potworów ;] a co szaty arcymaga to szokda bo w sumie mag moim zdaniem w NK ma
najciężej ze wszystkich, a na kodach nie zamierzam grać bo w sumie przeszedłem magiem
NK tylko raz i to na kodach wiec teraz chce przejść uczćiwie ;)


To ja robię wszystkie możliwe questy + wybijam wszystkie potworki które dam rade i ruszam dalej ;p Tak jest najlepiej bo potworki w następnym akcie się respawnują.

Mag ma trudno na początku to prawda ale od III kręgu już ma z górki. A co do szaty to przecież są pasy i pierścienie co dają nam armor więc nie jest tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem szpon beliara i mam do wyboru jedno z 4 zaklęć: Przyowałnie Strażnika, Szał Beliara, Korzeń, Kradzież energi. Przywołanie Strażnika to wiem, że chodzi o tych kamiennych strażników w Jarkendarze, kradzież energi wiadomo, korzeń to rozumiem że na jakis czas obezwładnia przeciwnikia, szał beliara to atak. Które z nich wybrać radzicie mi wybrać? I czy to ulepszenie szponu beliara dla maga jest jednorazowe? Bo pamiętam, że np paladynem mogłem co poziom go ulepszać kosztem zdrowia z tego co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamietam grajac magiem zamieniasz szpon na ktoras z tych run. Nie wiem, ktora masz wybrac. Wez co chcesz, kazda jest dobra. Twoj wybor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmieniać zaklęcia kiedy zdobędziesz lvl a gdy poznasz wyższy krąg magii to możesz poznać poteżniejsze zaklęcia ;p
Ja na Twoim miejscu brałbym ofensywne zaklęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 21:41, mlynar911 napisał:

Możesz zmieniać zaklęcia kiedy zdobędziesz lvl a gdy poznasz wyższy krąg magii to możesz
poznać poteżniejsze zaklęcia ;p
Ja na Twoim miejscu brałbym ofensywne zaklęcia.


No dobra dzięki wielkie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 21:41, mlynar911 napisał:

Możesz zmieniać zaklęcia kiedy zdobędziesz lvl

Wydaje mi się, że zaklęcia można zmienić w dowolnym momencie przy każdej wizycie w kapliczce beliara.
Ja na twoim miejscu brałbym ofensywę raczej, a nie przywołania. Strażnicy są słabiutcy w dalszym etapie gry. A kradzież energii to pożyteczne zaklęcie. Z resztą nie możemy Ci rozgrywki układać ;p Każdy gra jak mu wygodniej.

http://gothic.phx.pl/nk/infopage.php?id=24

Powyżej link do spisu wszystkich zaklęć. Ostatnia tabelka w każdym kręgu to czary ze SB. Masz więc opis i obrażenia każdego z nich - wybór należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje ,że to jest tak jak ze szponem beliara. Mogliśmy go ulepszać po zdobyciu lvlu. Więc może i czary tak zmieniać możemy. Nie pamiętam nie grałem ze 2 lata już ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 17:06, mlynar911 napisał:

Mi się wydaje ,że to jest tak jak ze szponem beliara. Mogliśmy go ulepszać po zdobyciu
lvlu. Więc może i czary tak zmieniać możemy. Nie pamiętam nie grałem ze 2 lata już ;p


Hmm... całkiem możliwe. Też grałem już jakiś czas temu i wszystkiego nie pamiętam dobrze. Niedługo znów zaczynam nk magiem więc napiszę jak to z tym jest dokładnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 20:25, Stein napisał:

Zdobyłem szpon beliara i mam do wyboru jedno z 4 zaklęć: Przyowałnie Strażnika, Szał
Beliara, Korzeń, Kradzież energi

W takim przypadku, to zdecydowanie Szał Beliara. Bardzo dobra alternatywa ofensywna. Wymaga 100 pkt. many (o ile dobrze pamiętam), 3-4 użycia i Poszukiwacza nie ma.
W Przywołanie Strażnika osobiście bym się nie bawił. Jeżeli chodzi o zaklęcia manifestacji sferycznej, to polegam jedynie na Armii Ciemności i Demonach. Kamienne maszkary są powolne i słabe, mogą jedynie narobić problemów.
Ten Korzeń jest raczej jakiś feralny. Kojarzę, że parę razy zwyczajnie mi nie zadziałał, przeleciał przez wroga jak przez sito i tyle z niego było pożytku. Zresztą, podczas walk nie bawię się prawie nigdy w zaklęcia unieruchamiające.
Kradzież Energii to też żadna rewelacja. Miałem z nią podobne problemy jak z tym Korzeniem - nie można było przewidzieć kiedy nie poskutkuje. Pomijając ten fakt, to nie jest wcale taka zła, ale jednak Szał zdecydowanie lepszy.

Podsumowując, powiem, że grając w Gothic trzymam się zasad, które można streścić tak:
"Unieruchomienie, kradzieże energii, przywoływanie pomocników... Po co te kombinacje - miecz, siłka i mikstury wystarczą."
I dobrze na tym wychodzę. ;]

W przypadku maga jest bardzo podobnie, z tym że czasami korzystam z usług istot przywołanych, choćby w celu odciągnięcia uwagi potencjalnego przeciwnika. A zależnie od istoty, którą należy zniszczyć, mogę przebierać między Piorunem Kulistym, Kulą Ognia a Zniszczeniem Zła. Po to ma czarodziej arsenał run, żeby z nich umiejętnie korzystać, ale wszelkie unieruchamiania, kradzieże życia i inne popaprane kombinacje w dalszym ciągu pozostają nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam drobny problem/błąd w grze.. otóż przed przyłączeniem się do najemników rozmawiałem na różne tematy z Theklą, a teraz po dołączeniu do nich nie mam możliwości rozmowy z nią. W oknie pojawia się tylko KONIEC. A z tego co pamiętam powinienem dostać od niej trochę gulaszu. No i jeszcze zastanawiam się nad brakiem misji z Czarnym Trollem i zaniesieniem ziół dla Saggity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 08:33, namiary_znane napisał:

ja mam drobny problem/błąd w grze.. otóż przed przyłączeniem się do najemników rozmawiałem
na różne tematy z Theklą, a teraz po dołączeniu do nich nie mam możliwości rozmowy z
nią. W oknie pojawia się tylko KONIEC. A z tego co pamiętam powinienem dostać od niej
trochę gulaszu. No i jeszcze zastanawiam się nad brakiem misji z Czarnym Trollem i zaniesieniem
ziół dla Saggity.


Z tego co pamiętam to gulasz i zioła dla saggity to drugi rozdział - musisz porozmawiać z Hagenem. Misję czarnego trolla dostajesz od Raoula. Ale Gothic to Gothic więc nie zdziwię sie jeżeli będzie to bug. Aaa... jeżeli pobiłeś się z kimś za bardzo albo ją co gorzej, to nie będzie ona chętna do rozmowy. Spróbuj na nią rzucić ''Otchłań'' i wtedy sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 15:17, namiary_znane napisał:

I szczerze mówiąc d..., dalej z możliwych zagadnień mam tylko koniec.. ;/.. No trudno,
może jak z GD wrócę to coś się ruszy..


Wątpię. Jak bug to bug do końca. Ale spróbuj i powiedz jak Ci poszło.

A teraz pytanko do wszystkich. Myślałem o stworzeniu serwisu internetowego z zapisami gothic / gothic 2 / nk.
Wieu ludzi ma problemy z gothic, wynikiem czego często jest utrata save''ów. W portalu byłyby zamieszczone zapisy z wszystkich kluczowych miejsc w grze, wszystkimi postaciami na różne buildy. Delikwent któremu takowy save się wykrzaczył, mógłby znaleźć najbardziej jemu odpowiadający, pobrać go i cieszyć się grą. Jest to także alternatywa dla ludzi, którzy przechodzą gothica po raz n-ty i nie chce im się zaczynać gry jako żółtodziób (ileż bowiem razy można wyrywać rzepę z pola... ;P), bądź interesuje ich dowolnie wybrany fragment rozgrywki. Oczywiście wiem, że gothic najlepiej smakuje w całości od początku do końca, jednak proszę pomyślcie nad tym. Czekam na opinie.

P.S Dodam, że po poszukiwania save''ów w internecie spełzły na niczym. Choć wydaję się ich multum, linki wygasły i plików ot nie ma po prostu. A co jest uporządkowane, to jest trwałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Moim zdaniem pomysł chybiony - przechodzenie czegoś kto rozpoczęła inna osoba, nie wiedzac w dodatku gdzie i kiedy była nie było by dla mnie żadną przyjemnoscią z gry... lepiej już stworzyć serwis w jakim znajdować się będą "ciekawostki" z tych gier... ukryte podziemne groty z lokalizacjami, sposoby dojścia do tabliczki za palisadą orków itp itd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 19:39, Tuldor1 napisał:

/.../

Moim zdaniem pomysł chybiony - przechodzenie czegoś kto rozpoczęła inna osoba, nie wiedzac
w dodatku gdzie i kiedy była nie było by dla mnie żadną przyjemnoscią z gry

Nie chodzi mi przecież o graczy, którzy nigdy nie grali w gothic, tylko takich, dla których taki save byłby jedynym ratunkiem od powtarzania kilku godzin gry od nowa. Wiadomo, że lipa grać w cudzą grę, ale czasem lepsze to niż 666 podejście do gothic od początku, bo się save wykrzaczył. ;)

>... lepiej

Dnia 05.03.2010 o 19:39, Tuldor1 napisał:

już stworzyć serwis w jakim znajdować się będą "ciekawostki" z tych gier... ukryte podziemne
groty z lokalizacjami, sposoby dojścia do tabliczki za palisadą orków itp itd :D


No pomysł świetny, niestety spóźniony. Wszelakie ciekawostki jak palisada orków, jaskinie z "trupami" npc, wszelakie ukryte (i nie) groty ze skarbami itp. umieszczone są w każdym szanującym się serwisie o Gothic, a tych nie jest mało. Nie ma więc sensu pisać czegoś co zostało już napisane 1000 razy, bądź 100 razy pokazane na YouTube. Save''y za to rzeczą przydatną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gracz, który przeszedł Grę Gothic II NK kilkanaście razy, zaczyna grac po raz któryś to jeśli save się zniszczy, wczytuje save zapasowy, bo się tego nauczył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować