Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 07.04.2010 o 17:52, Draco-PNC napisał:

Tak w folderze JowooD jest folder o nazwie Gothic 2.


No właśnie o to mi chodzi. Tu jest prawdopodobnie pies pogrzebany. W nazwie folderu jest spacja. Odinstaluj wszystko i zainstaluj (jeśli masz możliwość) całość do folderu D:\Gothic lub c:\Gothic

Bez żadnych pośrednich folderów. Mam ten sam problem zawsze (zapominam o nazwie) i muszę robić reinstall. Na 90% powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2010 o 18:06, Hell_Ashtar napisał:


> Tak w folderze JowooD jest folder o nazwie Gothic 2.

No właśnie o to mi chodzi. Tu jest prawdopodobnie pies pogrzebany. W nazwie folderu jest
spacja. Odinstaluj wszystko i zainstaluj (jeśli masz możliwość) całość do folderu D:\Gothic
lub c:\Gothic

Bez żadnych pośrednich folderów. Mam ten sam problem zawsze (zapominam o nazwie) i muszę
robić reinstall. Na 90% powinno pomóc.


No niestety, nie pomogło ;( Zrobiłem dokładnie jak prosiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś zmienić zgodność otwierania? To co jest gdy naciśniesz ppm > właściwości > ogólne ?
Albo też w tym samym zmień atrybut. Tylko do odczytu czy coś ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2010 o 18:32, Draco-PNC napisał:

No niestety, nie pomogło ;( Zrobiłem dokładnie jak prosiłeś.

Dobra, ja się poddaje. W wolnej chwili zainstaluję Win7 na wirtualu i sprawdzę gothic, gothic 2.
A właśnie, jeśli chcesz koniecznie pograć w gothic to zawsze możesz zainstalować wirtualną maszynę na swoim pc, a na niej powiedzmy XP. Ale to trochę bawienia i nie sądzę, żeby Ci się chciało (i tak już pewnie gothic Cię zniechęcił). W każdym razie w razie czego pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tylko tyle: klikasz na ikonę, pojawia się klepsydra kursora i po chwili znika, aplikacja się nie uruchamia - w takich sytuacjach zawsze rozwiązaniem było w moim przypadku zamknięcie odpowiedniego procesu/procesów.
Pokombinuj jeszcze. Jestem prawie pewien, że któryś z aktywnych procesów nie pozwala Ci uruchomić gry. Jeżeli nie będzie to Gothic2.exe, bądź coś tego pokroju, może to być równie dobrze coś innego.
Przeanalizuj jeszcze raz nazwy otwartych procesów i pokombinuj. Uważaj tylko, żeby nie zamknąć czegoś istotnego dla funkcjonalności systemu.

Tymczasem mam dla Ciebie jeszcze jedną propozycję.
1. Odinstaluj grę z dodatkiem włącznie.
2. Usuń katalog, w którym wcześniej gra się znajdowała, wraz z całą ewentualną zawartością.
3. Przeczyść system z użyciem programu CCleaner ( http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html)
4. Ponownie zainstaluj aplikację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli powyższe metody nie zadziałają to zrób tak:
kliknij kursorem dwa razy na ikonę i czekaj - nic nie rób niech komp "chodzi" a ty pooglądaj sobie TV, poczekaj z 10-20 min. jak nic się nie zrobi to trudno, ale warto spróbować - G2 czasami bardzo powoli się załącza ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrzucę Ci screena, może sam dopatrzysz się jakiegoś procesu którego oprócz Gothic2.exe powinienem zamknąć.

radek44564
Poczekałem już wcześniej nawet 30 min...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2010 o 13:17, Draco-PNC napisał:

No i oczywiście zapomniałem o screenie....

Po pierwsze wyłącz neta. Po drugie wyłącz gg.exe, hamachi-2-ui... i gest.exe
Przejedź kompa programem HijackThis, wejdź na stronę http://www.hijackthis.de/ , wstaw log w okienko "You can paste a logfile in this textbox" , później klikasz na Analyze. Teraz pozostaje Ci tylko popatrzenie, które procesy mogą zakłócać Ci pracę kompa. Acha i napisz czy coś to dało :)
Edit: gest.exe to chyba spyware, więc przejedź kompa jakimś Antyadware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2010 o 13:17, Draco-PNC napisał:

No i oczywiście zapomniałem o screenie....

Proponuję tak:

AdobeARM.exe
gg.exe
Gothic2.exe
OfficeSAS.exe
OfficeSASSch...
wmplayer.exe

Wyłącz również program Avast. Ale ashDisp.exe lepiej nie zamykaj bezpośrednio.
Czym jest hamachi-2-ui i MOM.exe, nie wiem, ale jeżeli nie jest to związane z pracą systemu, to powinieneś owe procesy pozamykać przed uruchomieniem aplikacji.
Ze screena mogę się domyślić, że podczas bawienia się w gry działa u Ciebie bardzo dużo zbędnych aplikacji w tle, typu Windows Media Player, Gadu-Gadu czy przeglądarka internetowa. Oducz się tego i zamykaj je wszystkie przed rozgrywką - to klucz do rozwiązania/uniknięcia wielu problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 12:45, Magok napisał:

Dziś grając w Noc Kruka zdziwiłem się ponieważ już w rozdziale znalazłem ten łuk:


Chodzi o 1 rozdział? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 12:45, Magok napisał:

Dziś grając w Noc Kruka zdziwiłem się ponieważ już w rozdziale znalazłem ten łuk:

No, tak, i co w tym dziwnego? Silna i łatwo dostępna broń, ale odpowiednich strzał nie ma wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ostatnio czytałem, że w dodatku Vatras daje Amulet Szukającego Ognika, ale ja go nie mam i chodziłem do niego parę razy i nic nie dostałem. Co trzeba zrobić żeby go dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 18:32, Gwizdo napisał:

Mam pytanie, ostatnio czytałem, że w dodatku Vatras daje Amulet Szukającego Ognika,
ale ja go nie mam i chodziłem do niego parę razy i nic nie dostałem. Co trzeba zrobić
żeby go dostać?


Musisz się spytać, czy nie może Tobie pomóc w poszukiwaniu tego handlarza bronią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2010 o 18:52, Isildur napisał:

Musisz się spytać, czy nie może Tobie pomóc w poszukiwaniu tego handlarza bronią ;)


Ale ja takiego czegoś nie mam, gadałem już ze wszystkimi w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować