Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2007 o 20:53, Barcelonismo24 napisał:

Co może
wydawać się śmieszne ? Prawie przez całą pierwszą część zabijałem monsterki za pomocą....myszki,
a nie ctrl + w ;) Dało się grać...


Sorki, ale ja przeszłem całego Gothica 1 i 2 z używaniem myszki. Jest to dla mnie bardziej praktyczne niż używanie samej klawiatury. Qmpel grał samą klawą, ale mi się to nie widziało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 17:43, tykus napisał:

Sorki, ale ja przeszłem całego Gothica 1 i 2 z używaniem myszki. Jest to dla mnie bardziej
praktyczne niż używanie samej klawiatury. Qmpel grał samą klawą, ale mi się to nie widziało.

Ja tam każdego Gothic''a (pomijając trójkę oczywiście) przeszedłem używając tylko samiuśkiej klawiatury. Coś tam z mysza próbowałem ale jakos mi to nie pasowało. Na początku, fakt, jest dosyć ciężko i sterowanie sprawia pewne trudności ale potem gdy juz nabierzemy wprawę to sieczymy wszystkich jak chcemy ^_^...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale każdy ma swój styl gry ;) Ja się bardzo dobrze nauczyłem grać używając myszki, moja taktyka podczas walki nie polegała (jak u niektórych) na "wal ile wlezie a potem chodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 17:52, tykus napisał:

Ale każdy ma swój styl gry ;) Ja się bardzo dobrze nauczyłem grać używając myszki, moja taktyka
podczas walki nie polegała (jak u niektórych) na "wal ile wlezie a potem chodu ;)

Nie no, ja nic nie neguję ^_^... Wiem, wiem każdy ma inny styl gry i bardzo dobrze. Co do mojego stylu i taktyki w walce to napewno nie było tak jak zacytowałeś. Grając w Gothic''a 2: Noc Kruka rozpracowałem trochę potwory i na praktycznie każdego z nich mam odmienną technikę. Np. na takiego ścierwojada do wystarczy zwykłe naparzanie, bo i tak za wielkiej krzywdy nam nie zrobi ale już naprzykład taki cieniostwór czy demon wymagał większego wysiłku i ruszenia mózgu. Tu juz trzeba wykorzystać pewne aspekty i elementy krajobrazu (np. głaz, drzewo, wzniesienie, itp.), przeróżne artefakty wspomagające akurat na ten typ potwora. Ale to w moim kochnym "Goticzku" lubię, trzeba myśleć. Wogulę to modę się pochwalić, że nie raz już pokonywałem Czrnego Trola odrazu po "Próbie Ognia", pytacie się jak? Otóż należy mieć ze sobą następujące dwie rzeczy: napój lekkości, runę "Tworzenia Szkieletu Goblina". Udajemy się na miejsce. Gdy bestia się do nas zbliża pijemy miksturkę, przebiegamy mu pod nogami i wchodzimy w "zakamarek" (kojarzycie, nie). Wielkolud się blokuję i nie robi nam żadnego kłopotu, jak już znudzi nam się patrzeć na bezradnego trola, rzucamy ciurkiem wyżej wymienioną runę i po jakichś 3-4 minutach oponent pada. Dzięki temu zawsze sobie nabijałem kilka poziomów na raz co na tym etapie gry bardzo się przydaję.
Uch, trochę się rospisałem ^_^...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 18:12, gothicsheep napisał:

Uch, trochę się rospisałem ^_^...


I dobrze, że się rozpisałeś, walczmy z krótkimi postami ;)
A co do trolla to fajna taktyka :)
A jeśli chodzi o opis taktyki walki jaki podałem, to nie pisałem o tobie, tylko o tym, jak często wiara gra. Pod względem walki właśnie G3 jest do niczego, o wiele mniej się myśli przy walce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 18:21, tykus napisał:

Pod względem walki właśnie G3 jest do niczego, o wiele mniej się myśli przy
walce.

Tak, zgadzam się z tobą w pełni. Mam trójkę i akurat tym pod tym względem byłem dosyć mocno rozczarowany. Twórcy obiecywali "nowy, innowacyjny system bijatyk z licznymi piorunujco efektywnymi i efektownymi combosami", a tu co?, nędzne klikanie w lewy przycisk myszki naokrągło i tak wystarcza by pokonać nawet najmocniejszych wrogów. No cóż... może poprawią coś w dodatku, choć szanse raczej nikłe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 18:28, gothicsheep napisał:

nędzne klikanie w lewy przycisk myszki naokrągło i tak wystarcza by pokonać nawet najmocniejszych wrogów.

Zależy na jakim poziomie trudności grasz: łatwy, średni - zgadzam się całkowicie. trudny - sprubuj to zobaczysz,że aż tak lekko nie ma :D

Dnia 24.01.2007 o 18:28, gothicsheep napisał:

No cóż... może poprawią coś w dodatku, choć szanse raczej nikłe...

Ale lepsze nikłe niż żadne, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę niech mi ktoś pomoże!:

Włączam gre i wywala mi ten błąd co ukazałem na screenie. Zrobiłem tak jak kazano tutaj: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=33&p=683 - nie pomogło. Żeby grać w G2:NK muszę instalowac przestarzałe sterowniki. Nie dość, że jest to denerwujące to ogólnie system mocno zwalnia :/.

Jeszcze raz POMOCY!!!

20070125171542

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2007 o 17:15, gothicsheep napisał:

Jeszcze raz POMOCY!!!


Skoro nie pomogła Pomoc Techniczna Online to pewnie jedyny sposobem na pozbycie się błędu będzie zatelefonowanie do CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszlem juz gothic 2 noc kruka 2 razy ale nie pamietamjakie imiona trzeba mowic temu duchowi na q nie pamietam jak sie nazywa ale jemu trzeba wymienic chyba imiona bogow i co oni robili pokolei nie wiem co zrobic zaciolem sie tam prosze o napisanie kolejnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszlem juz gothic 2 noc kruka 2 razy ale nie pamietamjakie imiona trzeba mowic temu duchowi na q nie pamietam jak sie nazywa ale jemu trzeba wymienic chyba imiona bogow i co oni robili pokolei nie wiem co zrobic zaciolem sie tam prosze o napisanie kolejnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 17:19, kamiln napisał:

Czy poza tym wyświetla ci się coś w rodzaju "program nie mógł dokończyc funkcji rysowania"?

Nie, odrazu po tym błędzie wraca mi do windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten duch nazywa się Quahodron. A odpowiedzi na jego pytania są następujące:
1) Strażnicy Umarłych
2) Kasta wojowników
3) Kapłani
4) Kasta wojowników
5) Uczeni
6) Uzdrowiciele
7) Nie wiem (tak brzmi odpowiedź)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki.Mam jeszcze jadna prozbe sa jakies patche lub cos takiego na to zeby mi sie save nie usuwaly bo mi sie czesto usuwaja nie wiem czemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gothicsheep ty na takim kapie grales. A czy mi pokula gothic 3 mam Althon 2200+ 1,8Gh 512 ramu i slaba karta radeon 9200 ale tylko 64 jak nie to powiedz co musze dokupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 20:31, Brew napisał:

gothicsheep ty na takim kapie grales. A czy mi pokula gothic 3 mam Althon 2200+ 1,8Gh 512 ramu
i slaba karta radeon 9200 ale tylko 64 jak nie to powiedz co musze dokupic

Najpierw ściągnij demo i zobacz czy gra wogóle ci pójdzie, bo karta graficzna może jej nieudźwignąć. Jak chcesz cieszyć się grą w większym stopniu niż ja proponuję dołożenie z GB RAMu, a najważniejsze to wymiana grafiki. Ile masz kasy w portfelu, zaraz coś doradzimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dajesz nową gre, bo jak ja dawałem to mi nieraz pierwszy od góry save znikał(nie wiem czemu). Nie ma patchy do Gothica2:NK.

ps. następnym razem daj "odpowiedz" a nie "dodaj nowy post".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować