Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2006 o 13:58, Monastor napisał:

Jeśli ruszysz wytrychem w dobrą stronę, to żadna umiejętność nie jest potrzebna...

Tak było w jedynce.
W dwójce jeżeli nie znasz umiejętnosci otwierania skrzyń, Bezimienny nawet się nie schyli...
Na łamanie (bądź nie) wytrychów wpływ ma tylko zręczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2006 o 14:01, walgierz napisał:

Tak było w jedynce.



no to daje odpowiedz ja zawsze sie uczyłem otwieranai zamków i dlatego nie zauważyłem że w 1 sie tak da ale w 2 teksbeziimiennego brzmi " nie znam się na otwieraniu zamków" (brak umiejętności)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 14:13, Łukasz.G napisał:

no to daje odpowiedz ja zawsze sie uczyłem otwieranai zamków i dlatego nie zauważyłem że w 1 sie tak da ale w 2 teksbeziimiennego brzmi " nie znam się na otwieraniu zamków" (brak umiejętności)

Nie pamiętam jak było w jedynce, chyba tez bez umiejętności nie dało się przy zamkach manipulować.
Moje "tak było w jedynce" dotyczyło wpływu poziomu znajomości umiejętności otwierania na szansę połamania wytrycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 13:41, walgierz napisał:

Skrzynia Dextera znajduje się albo na górze tej wieży w której jest Dexter, albo w tej drugiej
na parterze.

Dzieki. Do tej drugiej wiezy na razie nie podchodze, bo znudzilo mi sie wywabianie bandytow po jednym (mam dopiero 8my level, gram lucznikiem).

Dnia 29.01.2006 o 13:41, walgierz napisał:

A otwierania zamków naucz się koniecznie, bo to najprzydatniejsza umiejętność w grze...

Wiem, wiem - gdy gralem w samego G2 to oczywiscie z niej korzystalem. Tylko ze teraz mam inny schemat rozwoju bohatera i przez to uznalem, ze 10pkt na poczatku gry lepiej poswiecic na statystyki liczbowe, niz na te umiejetnosc...
Jeszcze raz thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 13:58, Monastor napisał:

Jeśli ruszysz wytrychem w dobrą stronę, to żadna umiejętność nie jest potrzebna... Ona ma wpływ
jedynie na niszczenie wytrychów w przypadku fałszywego ruchu

Można więc poprostu zapisać grę przed otwieraniem skrzyni. W każdym ruchu masz 50% szans powodzenia,
a w przypadku porażki 10% szans na to, że zachowasz wytrych (bez umiejętności). Kombinacja
jest niezmienna, więc metodą prób i błędów bardzo łatwo obrobić setkę skrzyń mając jeden wytrych
i trochę cierpliwości


- jakim cudem w Gothic 2 możecie otwierać zamki bez umiejętności włamywania się???Przecież postać nie chce nawet klęknąć do skrzyni bez tej umiejętności. Coś Wam się pomyliło ludzie - to w Gothic 1 tak było, że można było bez umiejętności włamywania się otwierać skrzynie! W Gothic 2 tak się nie da - uczymy się tej umiejętności, aby w ogóle zacząć się włamywać, a potem podnosimy zręczność, aby tracić mniej wytrychów. Amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 15:01, verbum napisał:

- jakim cudem w Gothic 2 możecie otwierać zamki bez umiejętności włamywania się???Przecież
postać nie chce nawet klęknąć do skrzyni bez tej umiejętności. Coś Wam się pomyliło ludzie
- to w Gothic 1 tak było, że można było bez umiejętności włamywania się otwierać skrzynie!
W Gothic 2 tak się nie da - uczymy się tej umiejętności, aby w ogóle zacząć się włamywać, a
potem podnosimy zręczność, aby tracić mniej wytrychów. Amen

Ano pomyliło mi się... Poprostu grałem ostatnio w Gothic 1 i trochę mi się pomieszało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziele sie, cale XP dla mnie :-).

A na serio: o ile pamietam, to latalem naokolo nich, gdyz b. wolno sie obracali i bylo to dosc bezpieczne. A walilem jakas bronia do w. wrecz (mlotem?), pociskami chyba w ogole szkoda probowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 21:28, nikasek11 napisał:

podzielcie sie doswiadczeniami przy zabijaniu trolla

Jeśli chodzi Ci o czarnego trolla, to na skałkach po lewej stronie można znaleźć miejsce, gdzie troll Cię nie dosięgnie, a Ty możesz go z łuku cały czas, aż padnie. Albo, jak podejdzie i dalej nie będzie mógł się wcisnąć, to mieczem. Ale ostrzegam, to trzeba ładnych parę razy spróbować, zanim sie na to miejsce trafi, bo pół kroku dalej, albo w bok, to troll Cię dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mają problem ze znalezieniem szczawiu krolewskeigo. Mogę podpowiedzieć że jest tam gdzie troll, z tyłu wgłębienia. Tylko najpierw trzeba go pokonać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 23:14, nikasek11 napisał:

Niektórzy mają problem ze znalezieniem szczawiu krolewskeigo. Mogę podpowiedzieć że jest tam
gdzie troll, z tyłu wgłębienia. Tylko najpierw trzeba go pokonać...


Szczaw? A nie Słoneczny Aloes?

Szczaw znalazłem jeszcze w dziwnym miejscu w G2 w Górniczej Dolinie - trzeba wydostać się górą z kryjówki Diego, a potem pokrążyć po górach, od strony gdzie widać zamek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 23:42, Backside napisał:

> /.../
Szczaw? A nie Słoneczny Aloes?

Szczaw jest dalej, niż słoneczny aloes. I trochę drobiazgów do pozbierania... A to miejsce nad koklinka Diego znam, rosnie też przy drodze, jak wychodzi się z Khorinis, w grobowcu Inubisa, Pana Cienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś poza Jarkendar są jeszcze jakieś błotne węże??? Wytłukłam wszystkie węże na bagnach, a potrzebuję ich kłów, aby przyrządzić Młot Lou dla Snifa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2006 o 09:44, Epiphany napisał:

Czy gdzieś poza Jarkendar są jeszcze jakieś błotne węże??? Wytłukłam wszystkie węże na bagnach,
a potrzebuję ich kłów, aby przyrządzić Młot Lou dla Snifa :/

to nie zbierałeś kłów zaraz po zabiciu węży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2006 o 09:44, Epiphany napisał:

Czy gdzieś poza Jarkendar są jeszcze jakieś błotne węże??? Wytłukłam wszystkie węże na bagnach,
a potrzebuję ich kłów, aby przyrządzić Młot Lou dla Snifa :/

A nie lepiej iść z przepisem do tego pirata w jaskini? Jak oddasz mu przepis, to będziesz mógł od niego kupić młot lou i zanieść Snafowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2006 o 11:14, Sztywny-pl napisał:

> Czy gdzieś poza Jarkendar są jeszcze jakieś błotne węże??? Wytłukłam wszystkie węże na
bagnach,
> a potrzebuję ich kłów, aby przyrządzić Młot Lou dla Snifa :/
A nie lepiej iść z przepisem do tego pirata w jaskini? Jak oddasz mu przepis, to będziesz mógł
od niego kupić młot lou i zanieść Snafowi.

dokładnie-a potem zrobić samemu Mocniejszy Młot Lou(jak się ma przepis)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2006 o 09:44, Epiphany napisał:

Czy gdzieś poza Jarkendar są jeszcze jakieś błotne węże??? Wytłukłam wszystkie węże na bagnach,
a potrzebuję ich kłów, aby przyrządzić Młot Lou dla Snifa :/


Weże błotne są jeszcze w Góniczej Doline przy bagiennym smoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2006 o 09:44, Epiphany napisał:

Czy gdzieś poza Jarkendar są jeszcze jakieś błotne węże??? Wytłukłam wszystkie węże na bagnach,
a potrzebuję ich kłów, aby przyrządzić Młot Lou dla Snifa :/

A rozmawiałaś z takim bandytą który pilnuje, żeby błotne węże nie podeszły? Jak nie rozmawiałaś, to porozmawiaj, wtedy zaraz pojawia się znowu dodatkowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

---> Paweusz:
Wczesniej było mi szkoda wydawać cennych punktów na "zbędne"umiejętnosci myśliwskie ;)

---> Sztywny-pl:
Chodzi o tego gorzelnika? Ok, w ostateczności pójdę do niego.

---> Bajuj:
Thanx, właśnie o cos takiego mi chodziło.

---> KrzysztofMarek:
Chodzi o Logana? Faktycznie po rozmowie z nim pojawił się nowe węże, ale to było bardzo dawno temu ;)

BTW - dobrze, że nie wybiłam wszystkich krwiopijców w Górniczej Dolinie (bo te w Jarkendar spotkał los węzy), bo właśnie zdobyłam przepis na miksture przemiany duszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dnia 30.01.2006 o 12:37, Epiphany napisał:

BTW - dobrze, że nie wybiłam wszystkich krwiopijców w Górniczej Dolinie (bo te w Jarkendar
spotkał los węzy), bo właśnie zdobyłam przepis na miksture przemiany duszy ;)


- ostro tłuczesz...;))) - i tak trzymać! Ja po wyjściu z jakiegoś regionu nie zostawiałem żywego ducha...(poza stworami, ktore czekały na wyższy poziom postaci - jak czarny troll, rycerze mroku, cieniostwory itd.). Ciekawe, że tak robiłem dopiero jak przechodziłem kolejny raz grę, a za pierwszym razem to było istne piekło...:) Już w pierwszym rozdziale się rzuciłem na Orka Elitę (tego za latarnią morską starego Jacka), zmarnowałem z 500 strzał strzelając do niego z klifu skalnego (gdy on biegał jak szalony na dole hehe), ale w końcu go zaciukałem.:) Oczywiście zajęło mi to chyba z pół godziny...i nie obyło się bez wczytywania rzecz jasna, bo gdy tak strzelałem do niego i strzelałem, to nagle mi znikł z pola widzenia, zdziwiony zacząłem się rozglądać i wtedy znienacka zeskoczył z góry i mnie zaciachał...- wyobrażacie sobie? Przebiegł od tego klifu (nieopodal jaskini bandytów) w prawo koło latarni Jacka, a potem na górę i górą zeskoczył po dwóch klifach i wreszcie trafił do mnie stojącego na najniższym klifie...Efekt niesamowity, bo gdzie jak gdzie ale, że skoczy na mnie z góry to się nie spodziewałem... Było to już ze dwa lata temu, a ciągle to pamiętam :) W każdym razie strypty AI npcetów w Gothic 2 mimo wielu błędów (np. nagminne blokowanie się stworów w pniach drzew itp.), potrafiły jednak czasem zaskoczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować