Zaloguj się, aby obserwować  
witek006

Xbox 360 Stało się! Dziura w firmware została wykorzystana i odpalanie kopii na 360 to bułka z masłem :D

26 postów w tym temacie

Dla nie dowiarków wideo:
http://www.youtube.com/watch?v=k7Bi-XyZQ48

Jak widać jest to wersja core, z napędem HITACHI jednak to nie stanowi wiekszego problemu, kolejne hacki i tak beda mozliwe (zabezpieczenie jest podobne)..

Ten hack jednak nie bedzie wydany przez grupe która to wymyslila. Jednak mozna liczyc na to ze nie długo ktoś to wyda poniewaz cała praca teamu jest opisana na forach (dlatego sie ogłaszali?)

Jak taki hack w przyszłosci bedzie wyglądał (o ile w ogole bedzie wygladal)?
Na dzien dzisiejszy nie jest mozlwie zmienianie firmware przez podłaczenie napedu do PC. Nie jest mozliwe poniewaz nie ma takiego programu. Ale odpowiedni ludzie juz nad tym pracuja
Nalezy wiec odlutowac FLASH w ktorym firmware jest przechowywany, zczytac go na programatorze, wydobyć unikalny klucz (jezeli klucz bedzie zły, dvd nie bedzie działac (sytuacja podobna do tej z x1 i HDD Password), zmodyfikowac shakowany firmware, zaprogramowac FLASH i wlutowaac ja do napedu
W tym poscie (chyba ze bedzie wieksza dyskusja) bedze zapodawał kolejne info.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złodzieje złamali kolejny alarm samochodowy! Hura! Wreszcie będę mógł kupić sobie autko ''z drugiej ręki'' za grosze! Hura! Niech żyją dzielni złodzieje! Hura! Wreszcie podłym producentom pokażę, nie dam się im okraść! Hura! Tylko gdzie jest moja lutownica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Post wyżej mnie rozbroił :D Czytając "Xbox360 Stało się!" przemknęła mi przez moment cudowna myśl, że zaczęto dystrybucję X''a w Polsce, ale to jeszcze nie ten czas, ehh... Czekamy dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2006 o 20:44, witek006 napisał:

Jak taki hack w przyszłosci bedzie wyglądał (o ile w ogole bedzie wygladal)?
Na dzien dzisiejszy nie jest mozlwie zmienianie firmware przez podłaczenie napedu do PC. Nie
jest mozliwe poniewaz nie ma takiego programu. Ale odpowiedni ludzie juz nad tym pracuja
Nalezy wiec odlutowac FLASH w ktorym firmware jest przechowywany, zczytac go na programatorze,
wydobyć unikalny klucz (jezeli klucz bedzie zły, dvd nie bedzie działac (sytuacja podobna do
tej z x1 i HDD Password), zmodyfikowac shakowany firmware, zaprogramowac FLASH i wlutowaac
ja do napedu


Czyli od dzisiaj radośnie biegniemy do Castoramy czy innego Praktikera, kupujemy lutownice i programator (w dziale budowlanym, obok papieru ściernego). Kupujemy także magnes na sznurku, na wypadek wpadnięcia klucza do rurki (klucz jest wykonany ze stali, więc się przyczepi). Obładowani niezbędnym sprzętem wracamy więc do domu i przystępujemy do ww. operacji, przy ZGASZONYM świetle, bo ten Flash i tak strasznie mocno błyska, więc po co płacić za prąd? Ryzyko operacji jest minimalne, w razie czego sprzedaję kostki FLASH, w promocji "5 kostek w cenie 7!". Kontakt pod adresem http://207.46.19.60/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2006 o 21:10, Ciechan napisał:

Czyli od dzisiaj radośnie biegniemy do Castoramy czy innego Praktikera, kupujemy lutownice
i programator (w dziale budowlanym, obok papieru ściernego). Kupujemy także magnes na sznurku,
na wypadek wpadnięcia klucza do rurki (klucz jest wykonany ze stali, więc się przyczepi). Obładowani
niezbędnym sprzętem wracamy więc do domu i przystępujemy do ww. operacji, przy ZGASZONYM świetle,
bo ten Flash i tak strasznie mocno błyska, więc po co płacić za prąd? Ryzyko operacji jest
minimalne, w razie czego sprzedaję kostki FLASH, w promocji "5 kostek w cenie 7!". Kontakt
pod adresem http://207.46.19.60/


Stary, to było genialne. :)

Mam tylko jedno zastrzeżenie - co będzie jak klucz wpadnie nam do środka, włożymy magnes i rozstroimy urządzenie? Ablo, co gorsza wyrwiemy jakiegoś chipa zamiast naszego klucza?! Papa X360... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2006 o 21:19, panish napisał:

Mam tylko jedno zastrzeżenie - co będzie jak klucz wpadnie nam do środka, włożymy magnes i
rozstroimy urządzenie? Ablo, co gorsza wyrwiemy jakiegoś chipa zamiast naszego klucza?! Papa
X360... :P


Idziemy do najbliższego muzycznego, kupujemy kamerton o częst. 3.2 GHz (taki jak procesor). Napinamy lekko biceps lewej ręki i walimy kamertonem prawą ręką w stół, następnie jak najszybciej przykładamy kamerton do procka i już nastawiony. Chipa wyrwać magnesem nie można, gdyż jak wiemy Chip(s) jest wykonany z ziemniaka posypanego solą, a że ziemniak magnesu nie lubi to sie nie złapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, gdyby x360 miał naped nowej generacji nie bylo by problemu a tak jak prawie kazdy ma nagrywarke dvd w kompie... kolejny dowód ze sony lepiej przemyslalo sprawe a m$ zapędził sie w pogoni za $

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piractwo się szerzy??!! No mercy for pirates!! No mercy for pirates!! No mercy for pirates!! No mercy for pirates!! No mercy for pirates!! No mercy for pirates!! No mercy for pirates!! No mercy for pirates!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2006 o 21:23, Ciechan napisał:

Chipa wyrwać magnesem nie można, gdyż jak
wiemy Chip(s) jest wykonany z ziemniaka posypanego solą, a że ziemniak magnesu nie lubi to
sie nie złapie.


Opsss, mój błąd. A myślałem, że chipy robią z silikonu. Tak przynajmniej było w "Pirates of Silicon Valley". Jednak wydaje mi się, że takiego chipa można by złapać za nogę? Przy odrobinie uporu wszystko jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat Sony źle wybrało, ponieważ napęd w ich nextgenie znacznie zawyża cenę. Cena gier zresztą też na początku może być zabójcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogladales Usterke... on by probowal przez DVD-ROMa go wyciagnac za pomomoca starych kaloszy i jeszcze walil texty ze sie b.dobrze na tym zna, bo juz na XBox''ie 180 pracowal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2006 o 21:29, Arclight napisał:

Akurat Sony źle wybrało, ponieważ napęd w ich nextgenie znacznie zawyża cenę. Cena gier zresztą
też na początku może być zabójcza.


:) o cenie i wyborach pomówimy po premierze, teraz jest pewne tylko to ze m$ dopłaca do konsoli która nie bedzie przynosiła oczekiwanych zysków z gier. a co do ceny gier sony - sama produkcja nosnika to grosze - wszystko zalezy od pazernosci korporacji i ile bedzie chciała dołozyc do nowej konsoli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2006 o 21:29, panish napisał:

Opsss, mój błąd. A myślałem, że chipy robią z silikonu. Tak przynajmniej było w "Pirates of
Silicon Valley". Jednak wydaje mi się, że takiego chipa można by złapać za nogę? Przy odrobinie
uporu wszystko jest możliwe.


Popełniasz klasyczny błąd w tłumaczeniu słowa Silicon. Otóż nie oznacza to "silikon", bo jest to złożenie dwóch wyrazów "sili" - stara pisownia słowa silly, oraz "con" - skrót od condom. Otóż nazwa "GłupiKondom" została wymyślona po tym jak pierwsi osadnicy rzeczonej doliny dowiedzieli się, że tak naprawdę powstali przez skąpstwo ojca, który nie chciał wydawać kasy na markowe produkty. Historia parokrotnie zatoczyła koło i po prostu przyjęło się nazywać procesory krzemiakami, gdyż jak wiemy pierwsze prezerwatywy wykonywałe były z krzemieni i stąd nasze upodobanie do iskrzenia się w łóżku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale M$ stać na dopłacanie do tej konsoli, oby tylko wyrobić markę. Sony już dość kasy władowało w Playa 3 i na pewno będzie chciało odzyskać tą kasę. O ile oczywiście konsola będzie hitem. Bo jeśli będzie podobna do X360 (co jest prawdopodobne, bo inaczej nie przełożyliby premiery), to nie mają szansy na zysk.

Ale czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2006 o 21:34, Ciechan napisał:

Popełniasz klasyczny błąd w tłumaczeniu słowa Silicon. Otóż nie oznacza to "silikon", bo jest
to złożenie dwóch wyrazów "sili" - stara pisownia słowa silly, oraz "con" - skrót od condom.
Otóż nazwa "GłupiKondom" została wymyślona po tym jak pierwsi osadnicy rzeczonej doliny dowiedzieli
się, że tak naprawdę powstali przez skąpstwo ojca, który nie chciał wydawać kasy na markowe
produkty. Historia parokrotnie zatoczyła koło i po prostu przyjęło się nazywać procesory krzemiakami,
gdyż jak wiemy pierwsze prezerwatywy wykonywałe były z krzemieni i stąd nasze upodobanie do
iskrzenia się w łóżku.


No nie no, ja przy tym wymiękam. Dziś już się wypaliłem.

Dla ciebie 5+ i zniżka w najbliższym monopolowym.

Dla mnie "con" i lulu. Jutro do szkoły... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ależ sony dopłaci, do konsol nie dopłaca tylko nitendo (a i to tylko dlatego że wiedzą iż technika to nie wszystko, przede wszystkim liczy sie grywalność). a zarobek tez będzie bo żęby robić gre na daną konsole trzeba mieć umowe z jej producentem (a ta stosowne opłaty uwzględnia, stąd ceny gier na konsole są wyższe niż pctowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2006 o 21:36, Arclight napisał:

Sony już dość kasy władowało w Playa 3 i na pewno będzie chciało odzyskać tą kasę. O ile oczywiście konsola będzie hitem.


Japończycy i tak rzucą się na to z wywieszonymi jęzorami, taki to już dziwny naród. Ja tam czekam do premiery PS3 tylko po to, żeby X360 staniał :D A wtedy to już idę na jagody do lasu (Oblivion :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować