Zaloguj się, aby obserwować  
Prometeusz

Age of Conan: Hyborian Adventures

4161 postów w tym temacie

@zawcia
sprawdz sobie HoX, jak jeszcze gralem to wlasnie ta postacia i powiem, jest przeboska. jesli ktos ja wymasteruje dobrze to nawet assasin nic mu nie zrobi :)
sam kiedys zabilem assasina przez przypadek... chcial mi backstaba zalozyc jak bilem mobki, uzylem czaru ze ogien jest wokol mnie no i ciach po assasinie :D


co do Guardiana, znajomy gral i nie powiem na prawde potrafi duzo zebrac na klate.
Conqueror jest troszeczke ''slabszy'' ale za to ma wiekszy dps z tego co zauwazylem grajac.

za jakies pol roku znowu wykupie abonament i popatrzymy jak sie pozmienialo xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



@Buba
Jak kupisz polska to tylko bedziesz mial aoc po Polsku jezeli bedziesz placil mnijeszy abonament to tylko gra na polskich serwerach.

@Zawcia
Hmm to assasin ktory wydaje mi sie najbardziej podobny do rogue z wow jak widze sie duzo odniego rozni bo rogal byl krolem stunow szkoda to chyba wezme barbarzynce bo z doswiadczenia wiem ze w mmo pierwsza postac najlepiej wziosc dps :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze zostaje pytanie czy sądzicie, że funcom wyrobi się z patchami do października. Ale znając mnie to pewnie i tak kupię więc zostaje wybór klasy. Myślałem nad HoX i Barbarianem. Bardziej ciekawi mnie ten drugi, ale jakbyście mogli to opiszcie jak się oboje sprawują w pvp i pve.

Pozdrawiam, Bubba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Onybic

HoX mnie akurat totalnie nie kręci ;) Już mam jedną kalsę z ogromnym dpsem, która na klatę moze wziąć tylko misia uszatka ;D
Szczerze mówiąc HoX to jedyna klasa postaci, której się..hm..boję w pvp ;) Jak założy stuna a potem walnie kombo za 3,5k dmg to mam instant death ;D

@Argetlam

Nie, assassin w sumie nie ma nic wspólnego z omba rogue z WoW ;) WIele osób grało zabójcą z racji tego, że wcześniej bawili się rogalem w WoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sry, że kolejny raz dwa pod rząd, ale błąd straszny w ostatnim poście popełniłem i głupio to wygląda :)

literówka - omba, oczywiście mam na myśli imba ;)


Onybic, szczególnie róznica między conqiem a guardianem robi się po lvlu 60, kiedy to guardian zostaje wyposażony w full plate armor. Po prostu staje się guardian jedyną klasą, która jest w stanie tankowac epickich bossów itd.

Porównanie klas staje się dopiero obiektywne na 80 lvlu, bo jendi zdobywają swoje mocne umiejętności wcześniej, drudzy później

@Bubba

Wiesz, to nie jest tak, że gra jest niegrywalna i przypuszczam, że jak masz w miarę mocnego kompa, to po wejściu do gry będziesz pozytywnie i przyjemnie zaskoczony. "Zaraz gdzie te latające postacie? gdzie lagi? gdzie crashe? cco z nie działającymi questami? itd. Po prostu nie taki diabeł straszny jak go malują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam zamiar kupic gre i to co ludzie mowia o bug i niewiadomo czym mnie troche straszy i tak kupie gra bo mi sie wydaje ze ludzie wyolbrzymiaja te problemy. Nieraz w grach tak mialem ludzie narzekali ze to tamto sie dzieje a ja nic nie zauwazalem co by mi w grze przeszkadzalo. Wiec morzliwe ze bledy sa ale poto gracze placa abonament ze problemy wczesniej czy pozniej zostana rozwiozane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 21:08, zawcia napisał:

Wiesz, to nie jest tak, że gra jest niegrywalna i przypuszczam, że jak masz w miarę mocnego
kompa, to po wejściu do gry będziesz pozytywnie i przyjemnie zaskoczony.

To akurat ściema. Ja mam bardzo mocnego kompa (jak ktoś ciekawy, to konkrety w GSie), a memory leak i grey mapa towarzyszyły mi cały czas, nawet po patchu, który rzekomo obniżył częstotliwość ich występowania. Z kolei u niektórych osób z dwa razy słabszym sprzętem tych przypadłości nie było. Działanie AoC to jest jedna wielka zagadka. Ogólnie jako dla studenta informatyki, AoC jest dla mnie rewelacyjnym przykładem do czego prowadzi beznadziejne programowanie. Funcom musi mieć w kodzie taki bajzel, że prędko sobie z nim nie poradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 23:36, Wielki Bubba napisał:

No dobra rozumiem, jedni nie mają bugów a drudzy je mają. No ale co z tym HoX i Barbarianem
? Grał ktoś tym i może powiedzieć coś o tych klasach ?

Pozdrawiam, Bubba


Gralem Hoxem do 60 lvl okolo i musze przyznac ze jest to na prawde mocarna postac, jesli wejdzie Ci kombos to potrafisz na 2 hity zabic duzo mocniejszego mobka, no i jak Zawcia powiedzial mozesz nawet jednym hitem zabic assasina w pvp. jest jeden mankament.. jest dosc slabiutki, wiele obrazen nie zniesiesz. ogolnie gra ta postacia polega na tym, ze musisz zabic kogos zanim ten ktos cie dotknie :) a HoX w tym jest bardzo dobry, uwierz ;)

barbarianem nie gralem i sie nie wypowiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam pięknie. Rozpocząłem grę w Age of Conan na serwerze Aquilonia(?) pvp. Nie wiem, czy nie pomyliłem nazwy. Gram na silnym sprzęcie i systemie vista 64 i jak do tej pory nie spotkałem żadnego widocznego jak dla mnie błędu. Gra ani razu sama się nie wyłączyła. Mapy działają, questy jak do tej pory wszystkie, które zrobiłem też. A wydaje mi sie, że robię wszystkie. Może niektóre problemy wymieniane tu są spowodowane słabym sprzętem w stosunku do wymagań gry? Nie wiem... Ja ich nie stwierdziłem na swoim sprzęcie. Jedynie co bardzo mi sie nie podoba, to ludzie, których do tej pory spotkałem a z jakimi przyszło mi wspólnie działać. Kompletny brak współpracy w drużynie niejednokrotnie stwarzający zagrożenie śmiercią. Brak jakiejkolwiek komunikacji po zakończeniu questa. Poprostu ludzie odłączają się bez słowa. Może jestem przyzwyczajony do WOW, gdzie spotkana postać przywitała się, poprosiła o pomoc a kiedy już skończylismy dany quest, podziękowała. Życzyliśmy sobie udanej podróży i każdy szedł w swoim kierunku. Tu tego nie doswiadczyłem. Doswiadczyłem za to sytuacji, gdzie podchodząc do kogoś mówię " Witaj", na co osoba ta odpowiada " hi. You are from? Im Sweden". Spotykam też na tym serwerze codziennie kobietę necromantkę, do której kiedyś podbiegłem i udzieliłem pomocy, bo się wykrwawiała, a dopadła ją zgraja dzikusów. Kiedy zakończyliśmy walkę, zaatakowała mnie swoimi stworami i zabiła. Przez kolejne dni, kiedy się spotykaliśmy czaiła się, aż skończę walczyć i wykrwawionego atakowała mnie swoimi stworami. Nigddy nie zatakuje w bezpośredniej walce, tylko zawsze czeka, aż się wymęczę w walce i kiedy pokonam zgraję wrogów, spuszcza swoje stwory ze smyczy na moją biedną osóbkę. Wszystko to za to, że pewnego dnia udzieliłem jej pomocy? Nie bo innym postaciom robi podobnie. Napisałem tu o tym dlatego, aby zasygnalizować problem tym, którzy zaczynają grać, czy też mają zamiar, aby zastanowili się, czy w normalnym, realnym życiu też postępowaliby w ten sposób i atakowali każdą napotkaną osobę także tę, która udzieliła im pomocy? Myślę, że warto w tego typu grach wczuć się w klimat i postępować tak, jak postępowałbym w życiu realnym. Kończę mój wywód i mam nadzieję, że na Aquiloni spotkam kogoś, z kim będę mógł wspólnie wczuć się w atmosferę świata Age of Conan. Jakby coś szukajcie guardianina o imieniu Zuberuss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do zachowania innych graczy to musze ci powiedzieć, że grając na serwerze Fury (czyli pvp) również zdarzały się takie przypadki, że starałem się pomóc graczowi w opałach- w końcu nie jesteśmy dzikusami a dobić kogoś po walce z przeciwnikiem to upokorzenie siebie samego- a ten nie zawsze poprawnie czytał moje zamiary i okładał mnie zamiast potwory.Cóż, wtedy oczywiście zemsta dostawała najwyższy priorytet :). Zależy od ludzi, jednak to co napisałeś o serwerze Aquilonia rp-pvp to jest troche zastanawiające. Sam mam zamiar w niedługim czasie stworzyć tam sobie postać jednak takie zachowanie troche odstrasza. Czegoś takiego nie widziałem grając darmowe 30 dni na serwerze Fury, który to jest w końcu czystym pvp.... będę musiał przyjżeć się troche bliżej społeczności rp-pvp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kazdej grze znajda sie osoby co np dobija cie jak walczysz z 3 mobami i zostaje ci 10%hp lub jak chcesz im pomoc nawet w wow sa takie przypadki to wszystko zalezy od ludzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co racja to racja ;)

W brutalnym świecie PvP Hybori jest jedna zasada ;P
Nie, nie, wcale nie chodzi o to, że nie ma zasad ;)
Widzicie, świat jest pełen sk***li, a chodzi o to by być największym z nich ;)

Może brak komunikacji wynika z tego, że świat pvp to ciągłe zagrożenie i ludzie boją się pisać ;)

Nigdy nie zapomnę akcji jak podczas walki z mobem zaatakował mnie koleś, na szczęście, ja będąc osobą sprytną, nie dość, że się typowi wywinąłem to odesłałem go do najbliższego rez pointu ;) Beztrosko wróciłem do grindowania i tym razem mój przeciwnik poczekał aż będę walczył z 2 mobami i w tym momencie zaatakował. Na szczęście trafiłem na pana, który nie za bardzo wiedział na czym polega gra jego klasą i znowu go ubiłem.
Wiedziony przeczuciem, że po raz kolejny wróci, a ja moge już nie mieć tyle szczęścia ukryłem się :) I tym razem to ja czekałem na niego. W międzyczasie wymieniliśmy parę zdań na privie...i...koleś wrócił ze wsparciem kolegi z gildii ;) Ja się chwalę na vencie kumplom z gildii, że dwa razy zjechałem jakiegoś typa, z gildii za którą nie przepadamy, ale teraz doszło wsparcie i nie wiem czy z dwoma dam sobie radę :> No to kumple poradził mi zadać na priv jakieś pytanie i zaatakować w momencie gdy zobaczę, że odpisuję :) Dziki temu będzie fast kill, a z drugim sobie w duelu jakoś powinienem poradzić, jak poradził tak zrobiłem :D Wrócili w 3 i spasowałem, bo i herkules dupa, kiedy wrogów kupa ;)

Czasami błędnie zostaje odczytana pomoc, gdyż można tutaj całkowicie nie chcący uwalić kogoś kogo ratujemy :)

Powiem, że na Fury rzadko kto na późniejszych lvlach robi typowy rez camping:) Owszem jak robimy pvp w Kheshattcie to uwalamy wszystko co się rusza, ale nigdy nie stoim na spawnie, czekamy na takim placyku (dróżka od reza prowadzi od niego), więc każdy ma możliwość zregenerowania hp, ukrycia się itd. Ale na placu przed świątynią nie ma już pardonu :P Nie ma znaczenia lvl, ilość, wazna jest walka.

Choć powiedzmy, jak gram altami to często nie mogę pojąć dlaczego ludzie na lvlach 20+ siedzą na white sand isle - jest to naprawdę żenujące, na ogół notuję sobie ich nicki żeby utrudnić im życie jak spotkam ich główną postacią na kontynencie... ;)

Warto wiedzieć, że wiele osób myśli na zasadzie - "nie zabił mnie, ale frajer" i atakuje cię, wyzywając od carebearów :)

Brak współpracy...No tak, sporo ludzi po prostu nie wie co mają robić i na czym polega gra ich klasą postaci ;) Dlatego warto się jednak zwerbować do jakiejś gildii ;)


Ciekawostka - na serwerze testowym można sobie buffować postać do 80 lvla :) Tak też sprawdziłęm Dark Templara i Hoxa, ale co musze przyznać to, że jednak jak się samemu nie leveluje postaci to ciężko zacząć na high lvlu - nie zna się słabych i silnych stron postaci, ciężko ogarnąć wszystkie skille itd. ;)


Co do barbarzyńcy to jest to klasa melee dps. Może nosić nieco mocniejsze pancerze niż assassin (assassin - cloth, barbarian - light), ma całą gamę umiejętności cc (crowd control), większą przeżywalność niż assassin. I co by tu dodać...Jest to przyjemna klasa jeżeli gra się pierwszy raz, bo w miarę prosta i łątwo ogarnąć i nauczyć się grać;)

@Zuberuss

to ty byłeś, że miałeś coś nie tak z płytkami, nie? i jak to rozwiązałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Skwarek pl

WarCry


@argetlam

niekoniecznie ;) ale owszem można i każdy na każdego ;) W teamie lepiej oczywiście. PvP to również oblężenia - siege i mini gierki pvp. Nie ma przeciwskazań, by lać się gdziekolwiek raid na raid :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 17:03, zawcia napisał:

@Skwarek pl

WarCry


@argetlam

niekoniecznie ;) ale owszem można i każdy na każdego ;) W teamie lepiej oczywiście. PvP
to również oblężenia - siege i mini gierki pvp. Nie ma przeciwskazań, by lać się gdziekolwiek
raid na raid :D



MI akurat chodzilo o pvp "pod gołym niebiem" czyli przy lvl postaci robieniu q kazda osobe co spotkam bede mogl zaprosic do druzyny lub ja zabic lub zostawic ja w spokoju ?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 18:11, zawcia napisał:

@argetlam

dokładnie tak ;) chyba, że z twojej gildii to nie można atakować :)


Zawcia jestes jednym z niewielu ktorzy daja ciekawe informacje na temat gry zamiast narzekac na bugi wiec morzesz powiedziec o profesjach jaka masz i jak wypadaja itemki z craftingu z porownania dropowanych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 20:07, argetlam napisał:



pisal juz o tym, wystarczy poczytac wczesniejsze posty a nie isc na latwizne i czekac na odpowiedz..

co do tematu,
Zawcia a ten hox co zrobiles to w co poszedles? (drzewko skilli sie znaczy ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować