Zaloguj się, aby obserwować  
Chester001

Windows 8 - Temat Ogólny

357 postów w tym temacie

Chciałem potestować przez kilka dni nowego Windowsa zanim zdecyduję się na wybór nowego systemu, jest taka możliwość? Wynalazłem windows 8 w wersji enterprise, ale czy może z niego korzystać też zwykły zjadacz chleba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś na jakiej zasadzie działa aplikacja "Poczta" w Win 8.1?
Chodzi mi tutaj o powiadomienia. Działa to tylko w systemie Metro czy na pulpicie też wyświetla się?
Jeśli tak to aplikacja miałaby to, czego potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po uruchomieniu, a potem przy każdej nowej wiadomości wyświetla "fiszkę" w prawym, górnym rogu ekranu.
Dodam, że dotychczas używałem Thunderbirda i z rozkoszą przerzuciłem się na klienta poczty wbudowanego w Win 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2013 o 17:18, ScaredOfGhosts napisał:

Chciałem potestować przez kilka dni nowego Windowsa zanim zdecyduję się na wybór nowego
systemu, jest taka możliwość? Wynalazłem windows 8 w wersji enterprise, ale czy może
z niego korzystać też zwykły zjadacz chleba?


A dlaczego nie? Fakt, to bogata wersja, zapewne nie wykorzystasz jego możliwości,bo ta wersja jest zaprojektowana dla użytkownika biznesowego, jednak nie oznacza to, że nie możesz jej używać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Opisywane przez ciebie forma powiadamiania byłaby dla mnie bardzo przydatna i na takową liczyłem.
Właśnie sam korzystam z Thunderbirda. Na obecnym etapie jest skomlikowany w skonfigurowaniu, a lubi dostać freeza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Klient poczty w Win 8 jest prosty w obsłudze. Podajesz w zsadzie tylko adres mailowy (i ewentualnie login) i hasło i klikasz dalej. Najbardziej podoba mi sie automatyczne spinanie wątków. Jeśli prowadzisz wymianę korespondencji z kimś drogą mailową, to program spina odpowiedzi wchodzące i wychodzące w jeden wątek automatycznie. Bardzo fajne to i przemyślane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś mało zamulający program, który sprawia, że okna w Win8 przestają wyglądać jak tryb awaryjny xp? Np. dodający zwiększający czytelność przez dodanie efektu przezroczystości z win7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jakoś w W8.1 ustawić domyślne opcje kolorystyczne? Nie chodzi mi o opcje, które sam spersonalizowałem, np. w metro (ustawienie kafelków etc), tylko o samą kolorystykę o tło (bodajże ten taki niebieski kolor) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2014 o 09:57, barth89 napisał:

Czy da się jakoś w W8.1 ustawić domyślne opcje kolorystyczne? Nie chodzi mi o opcje,
które sam spersonalizowałem, np. w metro (ustawienie kafelków etc), tylko o samą kolorystykę
o tło (bodajże ten taki niebieski kolor) :)

Jeżeli chcesz zmienić tło pod kafelkami to : ekran startowy , na pasku bocznym ustawienia , personalizacja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie ale jak przywoływać ten pasek z boku dzięki któremu mogę wyłączyć Windowsa. Wersja 8.1. Smyram myszką po całym ekranie i raz na jakiś czas mi się uda ,ale robi się to irytujące. Całe życie na XP a w sklepie nie mieli siódemki. Na razie obsługa systemu to dla mnie kaatorga i ból...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2014 o 14:36, LastOrder napisał:

Głupie pytanie ale jak przywoływać ten pasek z boku dzięki któremu mogę wyłączyć Windowsa.
Wersja 8.1. Smyram myszką po całym ekranie i raz na jakiś czas mi się uda ,ale robi się

Prawy górny lub dolny róg (do wyboru).

Dnia 16.02.2014 o 14:36, LastOrder napisał:

to irytujące. Całe życie na XP a w sklepie nie mieli siódemki. Na razie obsługa systemu
to dla mnie kaatorga i ból...

Mowa: ten system gnoi każdego usera jak możei przy byle ingerencji rzuca stos kłód pod nogi -dla przykładu mi nadal nie udało się trwale wyłączyć powiadomień Exploratora Windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2014 o 14:36, LastOrder napisał:

Głupie pytanie ale jak przywoływać ten pasek z boku dzięki któremu mogę wyłączyć Windowsa.
Wersja 8.1. Smyram myszką po całym ekranie i raz na jakiś czas mi się uda ,ale robi się
to irytujące. Całe życie na XP a w sklepie nie mieli siódemki. Na razie obsługa systemu
to dla mnie kaatorga i ból...

Zainstaluj sobie to http://classicshell.net/ i nie będziesz musiał męczyć się z tym paskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2014 o 16:17, prf napisał:

Zainstaluj sobie to http://classicshell.net/ i nie będziesz musiał męczyć się z tym
paskiem.

Ja bym uważał z tym bajerem: u mnie po zainstalowaniu tego system przestał reagować na jakiekolwiek zmiany ustawień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2014 o 18:31, zadymek napisał:

Ja bym uważał z tym bajerem: u mnie po zainstalowaniu tego system przestał reagować na
jakiekolwiek zmiany ustawień.


Miałem dobre przeczucie że nie instalowałem. Miałem się pytać właśnie czy nie grozą po tym jakieś zainstalowaniu kwiatki.Pewnie to nie reguła. Bo to fajnie wyglądało ale chyba ten system nie lubi jak się chce coś zmieniać po samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było problemów z tym programem. Jeśli masz obawy to zaktualizuj windowsa do 8.1.Będziesz miał przycisk start bez instalacji dodatkowych programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2014 o 20:33, prf napisał:

U mnie nie było problemów z tym programem. Jeśli masz obawy to zaktualizuj windowsa
do 8.1.Będziesz miał przycisk start bez instalacji dodatkowych programów.


Ależ ja mam 8.1 chyba że jakaś nowa aktualizacja weszła w życie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2014 o 21:39, LastOrder napisał:

Ależ ja mam 8.1 chyba że jakaś nowa aktualizacja weszła w życie ?

Nie . Jak system jest 8.1 to masz i przycisk start i nie musisz używać bocznego paska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2014 o 21:47, prf napisał:

Nie . Jak system jest 8.1 to masz i przycisk start i nie musisz używać bocznego paska


To jutro sprawdzę bo tluke teraz z telefonu. W lewym dolnym rogu mam znaczek Windows który po naciśnięciu odsyła mnie do kafelków. Ale po info od Zadymka już tu mam mniejsze obiekcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować