Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Przecież pisałem już wcześniej...
Gold Ammo tak samo potrafi zrykoszetować, przebić za "0", czy polecieć w niebo do Jezusa, a nie w cel.
Nie daje żadnej realnej przewagi, a po 7.0 już w ogóle, wiele osób używających dotychczas gold ammo, zwyczajnie z niej rezygnuje.
Obecnie skuteczność penetracyjna złotych pocisków jest takim samym losowym przypadkiem, jak zwykła amunicja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 22:54, Kerigun napisał:

> Spróbuj grać od VII tieru w górę bez złota lub premium czołgów. Życzę powodzenia
;)
> Do V tieru nie sprawia to kłopotu nieprawdaż?

Dopchałem się do 9 tieru bez większych spięć bez premium. W sumie więszość moich czołgów
z 8-9 tieru zostały zdobyte bez premium, dla mnie to nie był problem.


Do 7 jest spoko, potem jednak trochę ciężko - ok 100k na sam następny czołg to jednak sporo. Można, ale wymaga to więcej samozaparcia.

Dnia 09.01.2012 o 22:54, Kerigun napisał:

mogło by być lepiej ale nie narzekam. Nie wiem czy tylko ja nie mam kłopotów z penetracją,
może inni też nie mają, raz na kilka pestem się trafi ale to często nie wina WG tylko
losowości, wylosowało mi taką penetrację, straciłem ją jeszcze po drodze a wróg miał
pochyły pancerz, zdarza się.


Ja ostatnio też mam dużo mniej takich strzałów. Trafiają się nadal krytyki, które nie zdejmują HP, ale wiem wtedy, że właśnie wyeliminowałem przeciwnikowi moduł albo kogoś z załogi, a to też bywa bolesne.
W zasadzie WoT ostatnio zaskakuje mnie na plus. Niedawno prawie wysolowałem Lowe na pierwszym Tygrysie - uratowało go tylko to, że miał 3-4 kumpli obok, a ja zostałem sam. Ba, nawet na mocno niedocenianym PzW V-IV miałem ostatnio steel wall i snipera i zdecydowanie rządziłem. :-)
Mam wrażenie, że twórcy wreszcie zrobili coś, co już dawno chciałem zobaczyć, a co nie podoba się wielu osobom przyzwyczajonym do kampienia - ograniczyli obrażenia zadawane z dystansu. Z przyłożenia praktycznie zawsze się przebijam jeśli mam odpowiednie AP i dobrze celuję. Z większej odległości trafiają się dingi w takich przypadkach, jak T-29 z najmocniejszym działem strzelający w wieżę KV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co powoduje utrata członków załogi? Ostatnio straciłem kierowcę, ale mogłem dalej jeździć. Co gdy umrą? Dostaje się "świeżych"? I czy zdobywają oni jakieś doświadczenie, że warto ich przenosić z czołgu do czołgu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 20:17, Undertaker napisał:

Co powoduje utrata członków załogi? Ostatnio straciłem kierowcę, ale mogłem dalej jeździć.
Co gdy umrą? Dostaje się "świeżych"? I czy zdobywają oni jakieś doświadczenie, że warto
ich przenosić z czołgu do czołgu?


Pogorszenie wydajności tego czym dany się zajmuje, Nie umierają, mogą być tylko ranni, można ich "uleczyć" apteczką, tak, gdy już zdobędą 100% mogą szkolić 3 kolejne perki, na niskich tierach, nie opłaca się przetrenowywać załogi za coś innego niż za darmo, gdy ma już sporo procent i masz kasę to dobrym pomysłem jest przetrenowanie za kredyty, unikaj też przetrenowywania załogi na różnych typach pojazdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 22:24, PsyhoSpider napisał:

Spróbuj grać od VII tieru w górę bez złota lub premium czołgów. Życzę powodzenia ;)
Do V tieru nie sprawia to kłopotu nieprawdaż?


Grałem i tak i tak. Przy każdym update jest coraz gorzej, a oficjalnie CAŁA gra dalej jest free, a nie do V tieru. Skoro da się grać za free do V tieru to niech to napiszą, że za darmo dostępne 50% contentu i będzie fair, a nie robienie z ludzi debili jak to jest teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt z nikogo nie robi debili.

Swobodnie można zdobyć dowolny pojazd w grze, nie licząc premium tanków, nie płacąc za grę żadnej złotówki.
Nie mając konta premium pojazdami powyżej TVII mozolnie zdobywa się doświadczenie na kolejne pojazdy, a kredyty zbiera się pojazdami TIV/V.
Można też i zarabiać na pojazdach TVII/TIX przy udanych bitwach, gdy sporo namieszamy w bitwie.
TX przy koncie podstawowym też potrafi czasami zarobić pewnie, choć po obecnych zmianach z zarobkami, nie wiem czy aby na pewno.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 22:18, MKRaven napisał:

Grałem i tak i tak. Przy każdym update jest coraz gorzej, a oficjalnie CAŁA gra dalej
jest free, a nie do V tieru. Skoro da się grać za free do V tieru to niech to napiszą,
że za darmo dostępne 50% contentu i będzie fair, a nie robienie z ludzi debili jak to
jest teraz.


Zaden producent dając rzekomo do dyspozycji gotowy produkt nigdzie nie napisze że "daje tylko 50%". Biorąc pod uwagę to, że powyżej max 6 tieru ciężko się zarabia jeśli ma się pasmo porażek i wyjątkowo nie idzie (albo po prostu pociski wchodzą za zero lub lecą Bóg jeden wie gdzie) bez konta premium. Co więcej, jak dla mnie nie jest to produkt kompletny. To dalej jest BETA, a nawet gorzej, bo takich bugów to chyba w becie nie było jakiesą teraz. Trzeba być mistrzem żeby z każdą kolejną łatką coś spier****. : P


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 22:48, dizzy1942 napisał:

Zaden producent dając rzekomo do dyspozycji gotowy produkt nigdzie nie napisze że "daje
tylko 50%". Biorąc pod uwagę to, że powyżej max 6 tieru ciężko się zarabia jeśli ma się
pasmo porażek i wyjątkowo nie idzie (albo po prostu pociski wchodzą za zero lub lecą
Bóg jeden wie gdzie) bez konta premium. Co więcej, jak dla mnie nie jest to produkt kompletny.
To dalej jest BETA, a nawet gorzej, bo takich bugów to chyba w becie nie było jakiesą
teraz. Trzeba być mistrzem żeby z każdą kolejną łatką coś spier****. : P


Dokładnie o to mi chodzi. Nie chće tu zachaczać o jakieś hejterstwo bo przecież nikt do gry mnie nie zmusza i jak nie chcę to nie muszę, ale po prostu widząc jak od czasów bety ta gra się zepsuła nie mogę nie skomentować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 22:48, dizzy1942 napisał:

Zaden producent dając rzekomo do dyspozycji gotowy produkt nigdzie nie napisze że "daje
tylko 50%". Biorąc pod uwagę to, że powyżej max 6 tieru ciężko się zarabia jeśli ma się
pasmo porażek i wyjątkowo nie idzie (albo po prostu pociski wchodzą za zero lub lecą
Bóg jeden wie gdzie) bez konta premium. Co więcej, jak dla mnie nie jest to produkt kompletny.
To dalej jest BETA, a nawet gorzej, bo takich bugów to chyba w becie nie było jakiesą
teraz. Trzeba być mistrzem żeby z każdą kolejną łatką coś spier****. : P


Ale konto premium daje tylko 50% więcej do zarobków i expa.. to tak jakby rozegrać jedną bitwę więcej i na to samo wychodzi. Poza tym jak już poprzednicy pisali najlepiej zarabiają czołgi 5 tieru i jeśli ktoś nie ma czołgu premium to musi takowy pojazd 5 tieru w garażu posiadać. Poza tym takiego B2 można kupić za te 30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie słabo mi się robi jak moim PzKpfw 38t III tieru nie mogę przebić armora wrogowi TIV. Ja rozumiem, że ma lepszy czołg, ale na miłość Boską - 5 rykoszetów pod rząd z maks 50 metrów?? Aha, dodam jeszcze, że wróg się obrócił i rozwalił mnie na JEDNEGO strzała. Takiej tandety nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 23:14, Kapas napisał:

Ale konto premium daje tylko 50% więcej do zarobków i expa.. to tak jakby rozegrać jedną
bitwę więcej i na to samo wychodzi.


"Tylko" robi tu diametralną różnicę, bo w praktyce co najmniej dwa razy szybciej zdobywasz kredyty i expa.
Poza tym tajemnica poliszynela jest, że konto premium ma jakieś bonusy do losowania w randomach.
Gdy grałem bez premium, TVII czy TVIII praktycznie zawsze byłem maksymalnie w połowie stawki, top trafiał się raz na 10 bitew...

Zresztą, kto grał bez premium i przesiadł się na dłuższy czas na premkę, ten szybko zauważył, ze te "tylko 50%" robi na serio gigantyczną różnicę w grindowaniu drzewek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Namówiłem kumpla do wspólnej gry. Ale teraz się okazuje, że żaden z nas nie może wykryć drugiego. Z tego co wiem, to niby jesteśmy na tym samym serwerze, ale w żaden sposób nie możemy nic do znajomych itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 12:14, Heimdallr napisał:

Namówiłem kumpla do wspólnej gry. Ale teraz się okazuje, że żaden z nas nie może wykryć
drugiego. Z tego co wiem, to niby jesteśmy na tym samym serwerze, ale w żaden sposób
nie możemy nic do znajomych itd.


NVM. Pobrałem US klienta... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że nie jest tak tragicznie.
Mój VK3601(H) jest całkiem często w środku stawki. Fakt, że czasami trafiam samo dno, gdzie są IX, z którymi szans nie mam najmniejszych, ale trafić się tak samo może sam szczyt.

Jeśli mowa o system trafień - pamiętaj, że innym też się odbijają od Ciebie.
Wiem, że sam nie raz trafiam JgdPz IV, Jagdpanther czy nawet Ferdinanda, czyli czołgi z wyższych tierów - nie jest więc tak znów źle.

Bardziej mnie zastanawia system wykrywania - często ktoś jadący niedaleko pojazd znika. A to, że nie pojawia się po strzale, to standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To poprzez zmiany w hitboxach i te nowe pancerze. Stare weak spoty zwyczajnie już tak łatwo nie przyjmują "pewniaków", co zresztą akurat mi się podoba, gdy jestem w Mausie czy E-100, bo dużo ludzi wali po starych weakspotach, a tam już nie każdy strzał wejdzie i często muszą się męczyć ze mną.
Raz się tak trafiło, ze wysolowałem w Mausie dwa E-100 i to jednego sam ze 100%, a drugiemu 50/60%. Co śmieszniejsze walczyłem z jednym i drugim na raz, a oni zdjęli mi tylko 30% we dwóch. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś podpowie, jakie działo załadować na T-28? Zależy mi na dobrej broni do "snajperowania" :) Z doświadczeń z 75mm od T-46 wiem, że zbyt krótkie lufy nie sprawdzają się tak, jakbym chciał. Zbyt często występują rykoszety.

I jeszcze jedno pytanko - czy grając na niedzielnych tierach II-IV można dostać gdzieś golda (oczywiście bez wydawania pieniędzy). Chodzi mi o te całe eventy, czy są one tylko dla wyższych tierów, czy są trudne i ile można golda zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 21:23, Heimdallr napisał:

Ktoś podpowie, jakie działo załadować na T-28? Zależy mi na dobrej broni do "snajperowania"
:) Z doświadczeń z 75mm od T-46 wiem, że zbyt krótkie lufy nie sprawdzają się tak, jakbym
chciał. Zbyt często występują rykoszety.

57mm zis jest niezwykle szybkim i celnym działem, absolutna podstawa w T-34, ale bije za grosze.
85mm to trochę inna liga, wali mocno, ale celownik długo się zamyka i ogólnie działo strzela ''mniej więcej w tamtym kierunku''.
Ja zdecydowałem się na 85, ale głównie dlatego, że często walczę z bliska i nie muszę celować.

Dnia 11.01.2012 o 21:23, Heimdallr napisał:

I jeszcze jedno pytanko - czy grając na niedzielnych tierach II-IV można dostać gdzieś
golda (oczywiście bez wydawania pieniędzy). Chodzi mi o te całe eventy, czy są one tylko
dla wyższych tierów, czy są trudne i ile można golda zarobić.

Trzeba śledzić newsy. Ostatnio regularne są turnieje 1on1 do tieru 4 (czasem też wyższe) o kilka tysięcy golda (3k - 5k), ale tu wypada mieć skilla i perfekcyjną znajomość map i czołgów.
Czasem mamy eventy ''kill the courier'' polegające na zabiciu gracza o nicku ''courier_WG'', za co dostajemy 250golda (trzeba walnąć screena na dowód). Niestety, kurierów jest 4 - 7 na 50k graczy, więc trafienie na takowego graniczy z cudem (trzeba dodać, że może trafić do twojej drużyny).
Możesz zawsze spróbować sił ''poza grą'' - w dobrze nagradzanych konkursach plastycznych lub zagadkach (w tych trzeba być szybkim jak błyskawica).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować