Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Starcraft II w 3D

73 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2010 o 09:30, loczyn napisał:

Były kłótnie i szarpaniny, w końcu okazało się, że dostaną
(niektórzy) za darmo. Za darmo też bym wziął - nawet by się opłacało. ;)


Tak za darmo to ten StarCraft II w Korei to nie jest. Zasada jest taka, ze jezeli oplacasz abonament do World of WarCraft to wtedy tam owszem w StarCraft II mozesz grac za darmo. Jednak z chwila, w ktorej skonczy sie czas subskrypcji, albo zrezygnujesz z uiszczania abonamentu WoWa to jednoczesnie nie bedziesz mogl grac w StarCrafta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 01:19, Blasting_Power napisał:

Nie pozostaną żadne gry po 200zł, bo po prostu nikt ich nie będzie kupował...

To nie do końca prawda, a dowiodło tego Acti z MW2. Gra była w zasadzie dodatkiem do MW: dano nową paru godzinną kampanię i kilka mapek multi, i do tego była droższa od przeciętnej gry o 10$ (60$ zamiast 50$). Co lepsze potem zaczęto wypuszczać pakiety map: 4 sztuki za 15$, w tym mapy z jedynki! Rezultat: miliony sprzedanych egzemplarzy (ok. 20, na xsie już prawie przegoniło Halo3). Marketing i brak świadomości robią swoje, może spora część która grami się interesuje sobie odpuści bo będzie wiedzieć, że drogo, ale core-owi gracze i tak polecą do sklepu z wywieszonym jęzorem. Dokładnie tak samo sytuacja wygląda z produktami Apple''a, ludzie siedzący w temacie patrzą na nie krzywo, ale zwykli użytkownicy i gadżeciarze łykają je jak mucha...
Produkty Blizza do tej pory były solidne, ale... zobaczymy czy tak będzie nadal po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 16:26, GwiazdaRocka napisał:

ahahah 3D, no widać blizzard leci na jak największą kasę,a grupa docelowa to podjarane
dzieci avatra. Nie ma nic głupszego na świecie niż 3D w telewizorze lub monitorze to
jest dla mnie po prostu nonsens.


To przetrzyj oczy i obudź się, bo to się właśnie dzieje. Przed czym się tak bronisz ? Przed większą frajdą z grania ? ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 09:30, loczyn napisał:

Ta zwłaszcza jak ktoś się już nagrał w SCI z 4 lata to w II nie ma czego szukać. :D
Z resztą doskonale to widać po Koreańskiej lidzie, w której to Koreańczycy nowego "dziecka"
Blizzarda nie przyjeli ochoczo. Były kłótnie i szarpaniny, w końcu okazało się, że dostaną
(niektórzy) za darmo. Za darmo też bym wziął - nawet by się opłacało. ;)


10 lat w SC grałem i widzę masę różnic w SC2, tak jak powiedzieli SC wymyślony na nowo. Nie wiem czy opierasz swoją wiedzę o kilka gameplayów czy 20 min grania w beta wersję, dla mnie ogrom subtelnych różnic jest bardzo widoczny. Jeżeli natomiast oczekiwałeś zupełnie oderwanej od SC gry, to powiedz szczerze kiedy zacząłeś w ogóle grać? Wczoraj? Bo chyba każdy wie, co oznacza sequel. Kolejne Total Wary się od siebie diametralnie nie różnią, to samo z CODami, Gothicami i praktycznie wszystkimi seriami gier. Rdzeń rozgrywki zawsze pozostaje ten sam, tutaj tym rdzeniem jest bardzo dynamiczny RTS i jeżeli to rozumiesz, to w SC2 zauważasz masę nowych ciekawych rozwiązań które bardzo na tą rozgrywkę wpływają, choćby takie zniszczalne skały, drzewa zasłaniające pole widzenia, złote minerały, jednostki skaczące przez klify i wiele innych. Takie drobne zmiany wyraźnie na grę wpływają. Moim zdaniem Blizz znalazł złoty środek pomiędzy zachowaniem tego co najlepsze z SC i dodaniem wielu nowości w SC2. Zresztą kiedyś już zrobili to samo z D2.

Dnia 05.07.2010 o 09:30, loczyn napisał:

> Tym dla których gra x=gra y polecam super tanie "hity" City Interactive. W końcu
SC2
> i Terrorist Takedown to gry, a skoro druga tańsza to zgodnie z rozumowaniem wielu
osób
> tutaj TT w takim zestawieniu wygrywa.
Od SC2 lepiej już bez kitu kupić Sniper: Ghost Warrior od City Interactive.


Po pierwsze napisałem: "(wstaw grę której nie lubisz)", więc przeczytaj ze zrozumieniem (podpowiedź - chodziło o to czy gra=gra?), a po drugie to ty serio z tym S:GW? Grałeś w to? Muszę przyznać że albo masz bardzo osobliwy gust, albo skłonności masochistyczne, albo, co wydaję się najbardziej prawdopodobne, nie lubisz RTSów (i pewnie przez to nie widzisz zalet SC2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 09:51, Wojman napisał:

[...]

Czyli gra która u nas idzie za grubą forsę, tam jest zwykłym Gratisem. Jak słomka do Pandicao. Przykre to to, nie sądzisz :)?

@Blasting_Power
Tak! W sumie to masz rację z tymi wielkimi od razu zauważalnymi zmianami. Ja jedną zauważyłem - mianowicie: totalnie beznadziejna i nie pasująca muzyka w tle, zwłaszcza u Marinsów. Grafika poszła do przodu, a muzyka do tyłu. Zmiany są jak najbardziej. :)

A przykład S:GW podałem jako produkcji z której na pewno wyciągniemy więcej nowości i to za mniejsze pieniądze. :D Oczywistem jest, że to forma żartu, co jednak nie zmienia przekazu. Jeśli ktoś chce zagrać w dobre RTSy to niech sobie kupi przeceniony teraz na gram.pl Company of Heroes za 14zł i StarCrafta za 10zł. Funu co niemiara! ;)

PS. Moja opinia jest subiektywna. Podziela ją paru moich znajomych z którymi graliśmy dawien dawno na LAN w pierwszego StarCrafta (ups, powiedziałem to! Nowy SC przecież nie ma LANa! Kolejne zmiany... ;)). Gra dla mnie nie jest warta swoich pieniędzy i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 14:01, loczyn napisał:

Czyli gra która u nas idzie za grubą forsę, tam jest zwykłym Gratisem. Jak słomka do
Pandicao. Przykre to to, nie sądzisz :)?


Jesli oplacasz abonament WoWa wtedy faktycznie StarCraft II jest gratis. Jednakze w Koreii bedzie tez mozna nabyc normalnie gre w pudelku w sklepie za normalna cene, tyle tylko, ze bez abonamentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o muzykę to muszę się zgodzić. Jednak nie jest to wina słabej muzyki w SC2, bo moim zdaniem jest naprawdę dobra, ale po prostu zbyt dobrego pierwowzoru. Terran theme to jeden z 5 moich ulubionych kawałków ze wszystkich gier, w które grałem.

Co do LANa, to nikt nie powiedział że go nie dodadzą w przyszłości w jakimś patchu, co jak co, ale BLizz swoich klientów po zakupie gry nie olewa. Łatki wychodzące 8 lat po premierze to u nich nic wielkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy tu gadu gadu a Starcraft II

top10 (bestsellery)


3) StarCraft II: Wings of Liberty(PC)
5) StarCraft II: Wings of Liberty - Edycja Kolekcjonerska(PC)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 18:25, loczyn napisał:

Czyli teoretycznie przyznajesz mi rację, że gra nie warta swojej ceny? ;)


Nie do końca :). To, że np. ja nie kupię sobie jakiegoś dobrego, drogiego samochodu za 50 kół nie oznacza, że nie jest on warty tych pieniędzy. Po prostu szkoda mi tyle pieniędzy na jakąkolwiek grę tym bardziej, że za pół roku cena zjedzie do 130 zł. Ja po prostu myślę ekonomicznie, choć gra oferuje znacznie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować