Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crytek tłumaczy wyłączność Codename: Kingdoms dla Xboksa 360

29 postów w tym temacie

Dnia 24.07.2010 o 12:55, rolex76 napisał:

Eh, te łapanie się za gardła, bo ktoś ma PS3, kto inny X360 a inny PC jest śmieszne.
Wychodzi tylko na x''a, to niech wychodzi, tylko na PS3, to niech wychodzi, tylko na
pieca, to na pieca. Ja się nie przejmuję, najwyżej w coś nie pogram. Chciałbym pograć
w God of War''a wszystkie 3 części, ale nie zagram bo mam x''a i nie robię z tego afery.
Heavy Rain też mnie ciekawi, ale nie zagram. Mało mnie interesuje czepianie się, że "eee
tylko na X360/PS3/PC (niepotrzebne skreślić). Niech się dzieję co chce :P Proste.

Najczęstszym powodem fanbojstwa róznego rodzaju jest... kasa. Fanboja nie stać na coś, to żeby się dowartościować musi sobie popluć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 12:25, krak2610 napisał:

Na prawdę wierzycie, że oni robią ten tytuł tyko na Xboxa ot tak żeby było fajnie ?

No co ty. Przecież za darmo to robią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 12:25, krak2610 napisał:

Na prawdę wierzycie, że oni robią ten tytuł tyko na Xboxa ot tak żeby było fajnie ?

Ehehehehe .

Na klocka robi sie duzo latwiej . Na ps3 aby zrobic cos na podobnym poziomie zjada duzo wiecej zasobow i czasu. Za to powinniscie winic Sony ,a nie developerow ,ze zrobili sprzet nieprzemyslany i do tego wcale nie jakos super wydajny. Wrecz przeciwnie ... Poziom skomplikowania nie jest adekwatny do rzeczywistej wydajnosci :} .
Druga sprawa to mozliwa kasa od MS.
Trecia to taka ,ze na klocka wlasnie sprzedaje sie najwiecej gier i mozliwe ,ze inwestowanie w inne platformy im sie nie kalkuluje :] .

Wiecej opcji nie widze ;] . Narazie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 14:18, Mr_Hyde napisał:

> Na prawdę wierzycie, że oni robią ten tytuł tyko na Xboxa ot tak żeby było fajnie
?
Ehehehehe .

Na klocka robi sie duzo latwiej . Na ps3 aby zrobic cos na podobnym poziomie zjada duzo
wiecej zasobow i czasu. Za to powinniscie winic Sony ,a nie developerow ,ze zrobili sprzet
nieprzemyslany i do tego wcale nie jakos super wydajny. Wrecz przeciwnie ... Poziom skomplikowania
nie jest adekwatny do rzeczywistej wydajnosci :} .
Druga sprawa to mozliwa kasa od MS.
Trecia to taka ,ze na klocka wlasnie sprzedaje sie najwiecej gier i mozliwe ,ze inwestowanie
w inne platformy im sie nie kalkuluje :] .

Wiecej opcji nie widze ;] . Narazie ...

OMFG.
Wszystkim się kalkuluje wydawanie gier na wszystkie trzy platformy ( w tym wypadku mówię o PC, Ps3, X)
tylko nie Crytek`owi i tylko w przypadku Codename: Kingdoms. No przecież to jest oczywista, oczywistość...
Druga sprawa to o ile mnie pamięć nie myli, a pamięć mam całkiem dobrą to Crytek chwalił Ps3 za duże możliwości, więc raczej dobrze sobie radzą z jego architekturą. Z resztą gdyby chodziło o trudności z programowaniem na ps3 to gra powstawała by równiez na PC, który ma architekturę bardzo podobną do Xboxa.
Jaki wniosek: MS chciał ex na Xboxa to ma, proste.
Przecież Crytek nie mógł by rzucić hasłem w stylu: '' a wiecie, MS nam zapłacił i robimy sobie grę na ich konsole''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



> Na klocka robi sie duzo latwiej . Na ps3 aby zrobic cos na podobnym poziomie zjada duzo

Dnia 24.07.2010 o 14:18, Mr_Hyde napisał:

wiecej zasobow i czasu. Za to powinniscie winic Sony ,a nie developerow ,ze zrobili sprzet
nieprzemyslany i do tego wcale nie jakos super wydajny. Wrecz przeciwnie ... Poziom skomplikowania
nie jest adekwatny do rzeczywistej wydajnosci :} .
Druga sprawa to mozliwa kasa od MS.
Trecia to taka ,ze na klocka wlasnie sprzedaje sie najwiecej gier i mozliwe ,ze inwestowanie
w inne platformy im sie nie kalkuluje :]
.


Podpisuje się oburącz pod tym co napisałeś. Dodam też, że najprawdopodobniej chodzi też o reklamę/marketing i zwiazane z tym koszta, ktore Microsoft weźmie na siebie, zapewniając promocje tytułu.
Choć nie wiem czy nie bardziej opłacałoby się jednak zrobienie na trzy platformy, ale to tylko moje dywagacje - ktoś tam sobie na pewno wszystko przekalkulował i wyszło, że najkorzystniej będzie właśnie tak. Nawet gdyby sprzedaż miała nie zachwycić - M$ może jednak sobie pozwolić na wtopienie kasy ;-) Ewentualną wpadkę odbija na innych tytułach.

@pepsi,
Ale o co chodzi i co Cię boli ? Bo nie przypominam sobie żebyś przy pierwszym Crysisie pisał tak dramatyczne posty, o tym jak to źle że ten tytuł byl exclusivem na PC, a nie multiplatformerem. A skoro wtedy oszczędzałeś wszystkim newsów jak ten, to teraz dobrze byłoby równiez siedzieć cicho, bo lekką hipokryzją mi tu zalatuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno microsoft sypnął kasą, bo dzisiaj exlusive''ów ot tak po prostu się nie robi. Szczególnie, że Crytek ma gotowy multiplatformowy silnik, który poniekąd jest świetnie zoptymalizowany pod tworzenie tytułów na 3 platformy jednocześnie.

Tak czy siak ten tytuł mnie raczej grzeje, bo zapowiada się slasher (mogę się mylić) a la god of war. Nie przepadam za tym gatunkiem i mimo, że podchodziłem kilka razy do przygód Kratosa i Dantego nigdy żadnego z tych poniekąd killerów nie skończyłem. Nawet nie chciało mi się grać w takie cuda więcej niż 2-3 godziny. Zdaje sobie sprawę, że to się może komuś podobać, ale najwyraźniej nie mi.

Ale w to, że to jest exclusive z "dobrego serca" to nie uwierzę. Nie teraz, gdy koszta gier sięgają tak astronomicznych sum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Przecież to firma jak każda inna i przede wszystkim istnieje ona

Dnia 24.07.2010 o 11:34, mcnitrox napisał:

po to, aby zarabiać, a jak to robi, to już jej sprawa.


Żeby tylko nie zarobili tak jak Remedy na Alanie ;)

Dnia 24.07.2010 o 11:34, mcnitrox napisał:

@pepsi,
Ale o co chodzi i co Cię boli ? Bo nie przypominam sobie żebyś przy pierwszym Crysisie
pisał tak dramatyczne posty, o tym jak to źle że ten tytuł byl exclusivem na PC, a nie
multiplatformerem. A skoro wtedy oszczędzałeś wszystkim newsów jak ten, to teraz dobrze
byłoby równiez siedzieć cicho, bo lekką hipokryzją mi tu zalatuje.


O ile pamiętam to w 2007 jeszcze nie było na gramie opcji komentarzy odautorskich, więc zbytnio nie miał jak narzekać ;)

Cóż, mnie tam nigdy gry Cryteka nie ciągnęły. Grafików to oni mają pierwsza klasa, ale chyba po za nimi to tam już nikt nie pracuje :) Więc i tak bym nie zagrał to niech wydają gdzie chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ,że jakiś nowy exclusive na X''a bo po Little Big Planet 1i 2,Killzonie 3,God of war 3,Infamous i Gt5 zaczynałem żałować że mam xpudło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 19:28, herecio5 napisał:

No dobrze ,że jakiś nowy exclusive na X''a bo po Little Big Planet 1i 2,Killzonie 3,God
of war 3,Infamous i Gt5 zaczynałem żałować że mam xpudło :/


Fajnie tak odkopać temat z ponad pól roku co xD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować