Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Battlefield 3

5628 postów w tym temacie

Wy nie lubicie walczyć pojazdami, że AK tak wam się nie podobał, czy jest jakiś inny powód? Ja wprawdzie dawno w to DLC nie grałem ale po premierze grywałem sporo i oceniam dodatek jak najbardziej pozytywnie. Natomiast CQ to głównie bez taktyczna bieganina po mapie i strzelanie do wszystkiego co się rusza. Dobre do nabijania expa, jeśli komuś o to chodzi, natomiast walorów BFa to tam nie ma za wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 12:58, Wszystkozajete napisał:

Wy nie lubicie walczyć pojazdami, że AK tak wam się nie podobał, czy jest jakiś inny
powód? Ja wprawdzie dawno w to DLC nie grałem ale po premierze grywałem sporo i oceniam
dodatek jak najbardziej pozytywnie. Natomiast CQ to głównie bez taktyczna bieganina po
mapie i strzelanie do wszystkiego co się rusza. Dobre do nabijania expa, jeśli komuś
o to chodzi, natomiast walorów BFa to tam nie ma za wiele.


Mam takie samo zdanie na temat CQ. Tam nawet nie ma czasu na użycie "dokładnego celowania". Zwykła bieganina i bezsensowna rzeź podobna do Deatchmatchu na mapie Kanały Noshahr przy 64 graczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak wy latacie odrzutowcami ? ja gram na domyslnych czyli myszka i klawa. steruje myszka a przyspieszam i zwalniam w i s.
sa tutaj jakies osoby co ownia jetami i chca sie wypowiedziec ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 12:58, Wszystkozajete napisał:

Wy nie lubicie walczyć pojazdami, że AK tak wam się nie podobał, czy jest jakiś inny
powód? Ja wprawdzie dawno w to DLC nie grałem ale po premierze grywałem sporo i oceniam
dodatek jak najbardziej pozytywnie. Natomiast CQ to głównie bez taktyczna bieganina po
mapie i strzelanie do wszystkiego co się rusza. Dobre do nabijania expa, jeśli komuś
o to chodzi, natomiast walorów BFa to tam nie ma za wiele.


Walka pojazdami jest ciekawa, ale mapy w AK są źle zrobione i za duże. Punkty kontrolne są tak rozsiane, że rzadko większa walka toczy się o któryś z nich - najczęściej to są starcia kilku żołnierzy. Poza tym jest stosunkowo mało pojazdów, a na piechotę dotarcie w rejon walk zajmuje kilka minut.
Ogólnie mało mi się w BF 3 podoba fakt, że na wielu mapach toczą się głównie starcia snajperów. Dlatego wolę CQ, Aftermath, a teraz EG - mapy są mniejsze i więcej jest kryjówek, a mniej pustych, otwartych przestrzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 14:20, Malevyn napisał:

jak wy latacie odrzutowcami ? ja gram na domyslnych czyli myszka i klawa. steruje myszka
a przyspieszam i zwalniam w i s.
sa tutaj jakies osoby co ownia jetami i chca sie wypowiedziec ?

Nie ma co latać na ustawieniach domyslnych. Ogólnie latanie na klawie jest mało dokładne bo przyciski się zacinają... najlepiej mieć specjalnego joya do gier ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 15:15, MisticGohan_MODED napisał:

Nie ma co latać na ustawieniach domyslnych. Ogólnie latanie na klawie jest mało dokładne
bo przyciski się zacinają... najlepiej mieć specjalnego joya do gier ;/


Tutaj się do końca z Tobą zgodzę, bo latam na klaw + mysz i domyślnych ustawieniach oprócz tego, że mam dziób w górę ustawiony jako spację. Przelatałem już 100h i potrafię osoby z joyem bez problemu zabijać. Wiele osób z topki nie lata na joyu, bo szkoda kasy. Co prawda to też zależy od gracza jednemu lepiej się lata klaw + mysz, a dla innego na joyu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o TDM i CQ i bezmyślne bieganie , to trochę racji w tym jest. Ale żeby na takich mapach coś ugrać fajnego , to tez potrzeba trochę skilla i refleksu.

Pierwsze moje wrażenie z AK było takie , że są b.duże mapy i zapierdzielanie od punktu do punktu zajmuje dużo czasu ,a szczególnie , gdy zginę po drodze. Wtedy muszę się zrespić , a tu co .. nie ma pojazdu , odradzam się , patrze kilkaset metrów do punktu , w którym coś się dzieje , wtedy odechciewa mi się grać.
Może inaczej był patrzył na AK , jeśli pograłbym kilka dobrych godzin na tych mapach , ale z kimś ,z dwoma , trzema osobami , że mamy jeden skład i gramy , bo z randomowymi ludźmi jest nieciekawie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 15:25, Razor223 napisał:

Co prawda to też zależy od gracza jednemu lepiej się lata klaw + mysz, a dla innego na joyu.

Ja gram samą klawą i jedynie co mnie zniechęca od gry samolotami to zacinające się przyciski (typowe ograniczenie na ilość komend) co jest uciążliwe podczas jednoczesnego manewrowania i strzelania z działka ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 19:15, zerohunter napisał:

Habemus endgamus - mamy dodatek:D



Moje pierwsze wrażenie jest pozytywne :). Zagrałem conquest na mapie " Operacja Brzeg Rzeki " i mapka jest ciekawa oraz Bitwę Powietrzną , też ciekawy tryb ( nie grałem w Bf2 ) , dużo frajdy mi sprawiło zagranie kilkuminutowej rozgrywki i można sobie wejść czasami polatać dla relaksu :) , jeśli nie mam ochoty się denerwować na innych trybach :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bitwy powietrznej nie było w BF2. Po raz pierwszy chyba zastosowano ją w BF1943.

Co do samego dodatku, to jest zaskakująco... patowy, a samymi motorami kieruje się zaskakująco dobrze (ale nie strzela się tak jak na trailerach... jest trudno...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem już trochę w nowy dodatek i muszę przyznać, że Capture the Flag jest najfajniejszym trybem w BF3 w jaki grałem :D Mapy nie są specjalnie wielkie, dzięki czemu akcja jest dość skoncentrowana, a cała zabawa polega na przedarciu się do wrogiej bazy i zdobyciu flagi przeciwnika. Najzabawniejsza jest jednak ucieczka z tą flagą, bo często w okolicy nie ma żadnego pojazdu - albo uciekamy na piechotę albo liczymy na wsparcie kolegów z zespołu, którzy powinni nam pomóc dotrzeć do bazy :D Za transport gościa z flagą są punkty :D
Bardzo ważne jest na jaki zespoł i drużynę się trafi. Grałem już w zespołach, które naprawdę świetnie potrafiły współpracować i podzielić się na grupę atakującą mającą za zadanie zdobyć flagę przeciwnika i grupę obronną broniącą własnej bazy. Dobra drużyna też jest ważna - fajnie jak trzyma się razem i sobie pomaga, bo często jest tak, że część kampi nagranicy mapy, a część atakuje bazę przeciwnika.
Gorzej jak trafimy na całkiem nieogarnięty zespół - taki potrafi wszystkimi siłami ruszyć po wrogą flagę i szybko przegrać, bo łatwo zakosić flagę z niebronionej naszej bazy. Zdarzało się, że byłem jedyną osobą chroniącą własnej flagi. Wkurzające :D
Bardzo ciekawą nowością są motory, którymi przyjemnie się steruje - są zwrotne i szybkie, aczkolwiek jako kierowca nie możemy z nich strzelać jadąc. Motory idealnie się właśnie nadają do przejmowania flag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 08:44, Sigu napisał:

Bitwy powietrznej nie było w BF2. Po raz pierwszy chyba zastosowano ją w BF1943.

W BF2 były mapki typowe dla samolotów/helikopterów, np. z jednej strony wyspa, z drugiej duży statek lotniczy (pełen helikopterów/samolotów/łodzi), tak samo jak w BF1943 trzeba było się przebić na wyspę po punkty kontrolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 14:20, Malevyn napisał:

jak wy latacie odrzutowcami ? ja gram na domyslnych czyli myszka i klawa. steruje myszka
a przyspieszam i zwalniam w i s.
sa tutaj jakies osoby co ownia jetami i chca sie wypowiedziec ?



Moge udzielic ci kilku porad ale nie wiem co juz potrafisz i wiesz wiec bedzie to ogolny zarys szkoly latania bf3. Przede wszystkim zapewniasz wsparcie swojej druzynie wiec musisz wyszukiwac i niszczyc cele,priorytetem sa wrogie samoloty ktore najbardziej zagrazaja wlasnie Tobie.Najlepiej zaraz po starcie jest wlasnie zlokalizowanie wrogich ptaszkow i obserwowanie jak sie zachowuja,beda szukac Ciebie jak i celow naziemnych,ja w takich sytuacjach wyczekuje je,jezeli sa agresywne w powietrzu to nie ma co czekac tylko trzeba je wyeliminowac albo one albo ty a jezeli obstrzeliwywuja ziemie wtedy najlepsza medota jest "zakradniecie" sie od tylu i bezbolesna szybka seria w plecy,jakies 2-3 sekundy ciaglego celnego ognia niszcza samolot.Niestety przy doswiadczonych pilotach ta metoda nie ma sensu wiec czeka cie pogon i dogfight tutaj juz mozesz liczyc tylko na swoja zrecznosc,kluczem jest celnosc,musisz jak najszybciej unieruchomic wrogiego ptaka i pamietac o tym ze przedewszystkim ty masz byc na jego plecach i nie mozesz dopuscic aby wrog doszedl do pozycji w ktorej on ma Cie przed soba wtedy prawdopodobnie jest juz po Tobie(o ile ten pilot ma jakikolwiek skill).Jezeli przeciwnik ma zdecydowana przewage w powietrzu wtedy bedzie Ci bardzo ciezko cos zdzialac(zwlaszcza jezeli bedziesz latal bez wing mana czyli drugiego pilota).Skuteczna metoda unikniecia ostrzalu wrogiego ptaka jest wykonowyanie jakby kolek w powietrzu i zwalnianie do minimalnej predkosci,tutaj trzeba miec troche szczescia i instynktu ogolnie doswiadczenie bardzo sie przyda(medota prob i bledow).Do niszczenia celow naziemnych polecam rakiety fear dobre na piechote jak i wozy.Wypracuj sobie podejscie do celu z najlepiej jakis 500-700 metrow wysokosci i wal,2 serie rakiet plus seria z karabinu w przerwie na ladowanie niszczy czolg.Z porad ogolnych to gdy ktos Cie namierza nie ryzykuj,udaj sie na bezpieczna odleglosc i obserwuj otoczenie z daleka,szukaj najlepszych celow i staraj sie zbyt dlugo nie przebywac bezposrednio nad polem walki gdyz grozi to rychlym zestrzeleniem,jako potezna maszyna do siania spustoszenia zbytnio rzucasz sie w oczy i wiele ludzi zrobi wiele zeby Cie stracic.Lot na niskich wysokosciach jest ryzykowny ale tez moze przyniesc duzo pozytku jako ze jest cie duzo trudniej wykryc,uzywaj go do flankowania wroga jak i szybkiej ucieczki przed np namierzajaca igla.Pamietaj tez zeby nigdy przenigdy nie rapowac wrogiej bazy(czyli atakowac baze ktorej nie da sie przejac)gdyz jest to niezgodne z duchem gry Battlefield.Co do gry myszka i klawa,ja sam tak gram i musze przyznac ze jak dla mnie jest to bardzo efektywna kombinacja i nie ma zadnych problemow,trzeba miec poprostu troche umiejetnosci i talentu;)pozniej jak dochodzi doswiadczenie zabawa samolotem potrafi byc naprawde przyjemna pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W BF1943 był tryb Air Superiority. W nim "flaga" wisiała w powietrzu i jak samoloty znalazły się w okolicy to flaga była przejmowana. Brak lądu, brak piechoty, brak łodzi. Same samoloty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 08:44, Sigu napisał:

Bitwy powietrznej nie było w BF2. Po raz pierwszy chyba zastosowano ją w BF1943.

Co do samego dodatku, to jest zaskakująco... patowy, a samymi motorami kieruje się zaskakująco
dobrze (ale nie strzela się tak jak na trailerach... jest trudno...)


W takim razie coś mi się pomyliło , sorki :). Ogólnie , to tryb na prawdę przyjemny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to ma być, rozwalam gościa z magnuma na gun masterze, dostaję spasa do ręki, trafiam kolesia ale on mnie zabija i odradzam się z magnumem;/

Jakby nie to to bym może wygrał bo byłem do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować