Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

MacBook Pro najszybszym laptopem na... Windows XP!

31 postów w tym temacie

Nareszcie ktoś dobrze mówi. Jak się ma Maca to niepotrzebnie myśli się o Windowsie. Nie po to się kupuje komputer Apple, żeby później instalować na nim Windowsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 15:07, pretorianie napisał:

Nareszcie ktoś dobrze mówi

Nareszcie jak na reszcie, było to jakiś rok temu ;P
I tak sobie patrzę, i wydaje mi się, że teraz widzę już tego pewien sens, bo pod XP chodzi więcej gier (o ile dobrze mi wiadomo, albo przynajmniej są pisane pod niego). Ale jeśli ktoś myśli o grach, lepiej niech sobie kupi peceta. Pecety są tańsze; wprawdzie Mac OS, jako że jest sprzedawany ze sprzętem i pisany pod niego, lepiej hardware wykorzystuje, jednak w wypadku gier i winXP sprawa ma się nieco inaczej. No i na peceta zawsze jest Linuks, jeśli komuś zależy na bezpiecznym systemie do zadań biurowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się, że jeśli chodzi o gry to lepiej wygląda sytuacja z używaniem Windowsa. Ale ja mówię o systemie, wykorzystaniu hardwaru itd. Czyli o dobrym ba nawet bardzo dobrym systemie do zadań biurowych, do Internetu czy programowania.Jeśli natomiast chodzi o bezpieczne wykorzystanie komputera do zadań biurowych to tutaj również polecam Maca.
Poza tym wersja Tiger ma tyle oprogramowania przede wszystkim jeśli chodzi o multimedia, że Windows nigdy żadnemu klientowi tylu nie dostarczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 17:43, lampak napisał:

No i na peceta zawsze jest Linuks, jeśli komuś zależy na bezpiecznym systemie do zadań biurowych.


Nie to żebyśmy tu archeologię uprawiali ale nie ja zacząłem.
Chciałem Cię poinformować, że każda większa dystrybucja Linuxa (Debian, Fedora, Ubuntu czy Mandriva) jest do pobrania w wersji także skompilowanej pod jabłka. Poza tym, OS X również wywodzi się od Unixa, a konkretniej od BSD, więc akurat dyskusja nad bezpieczeństwem nie ma większego sensu. Co więcej, to właśnie system Apple''a zdobył (przynajmniej w 2005 albo już w 2006 roku) nagrodę dla najbezpieczniejszego systemu operacyjnego.

pretorianie --> Nie odkopuj tak starych wątków, a zwłaszcza komentarzy do newsów. Nie jest to mile widziane na tym forum. O Mac OS X''ie masz temat ogólny, w którym nawet sam się wypowiadałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 06:52, pretorianie napisał:

jest pare tematow o Mac OS na forum. tylko co z tego ze sa jak nikt nie wypowiada sie na ten
temat. poprostu nie ma z kim rozmawiac akurat na ten temat.


To jest głównie forum o grach. Jak chcesz porozmawiać o Jabłkach, to zajrzyj chociażby na www.myapple.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 10:27, Klimos napisał:

> jest pare tematow o Mac OS na forum. tylko co z tego ze sa jak nikt nie wypowiada sie
na ten
> temat. poprostu nie ma z kim rozmawiac akurat na ten temat.

To jest głównie forum o grach. Jak chcesz porozmawiać o Jabłkach, to zajrzyj chociażby na www.myapple.pl

wielkie dzięki za podpowiedź, naprawdę! jakoś nie wpadła mi ta strona w ręce a jest całkiem niezła. dzięki jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 00:02, pretorianie napisał:

wielkie dzięki za podpowiedź, naprawdę! jakoś nie wpadła mi ta strona w ręce a jest całkiem
niezła. dzięki jeszcze raz.


Jak miałem iBooka to wchodziłem tam codziennie. Teraz niestety nie mam po co ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 00:05, Klimos napisał:

> wielkie dzięki za podpowiedź, naprawdę! jakoś nie wpadła mi ta strona w ręce a jest całkiem

> niezła. dzięki jeszcze raz.

Jak miałem iBooka to wchodziłem tam codziennie. Teraz niestety nie mam po co ;(

teraz ja tam siedzę codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować