Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield 3 bez wsparcia dla Windowsa XP

78 postów w tym temacie

Bzdura i zwykłe przekupstwo.

Konsola Xbox 360 i PS3 mają chipy graficzne zgodne z Direct X 9.0 C a na nie także wyjdzie Batlle 3.
Tak więc to zwykly sztuczny zabieg opłaconych przez ms twórców by wiecej Win 7 się sprzedało, a Dice czy EA będzie miało z tego profity jednorazowe lub prowizyjne.

Jakby gra byłą pisana pod DX 11 to nie byłoby szans go uruchomić na konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to powoli nadchodzi koniec pewnej ery. Bardzo długiej i pewnie jednej z najlepszych w świecie gier komputerowych.
Cóż... Coś się kończy, coś się zaczyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie bawi mnie kupno nowej grafy
Wystarczy mi moje Radek HD 4850 i nie mam zastrzeżeń do niego elegancko się spisuje a mam go już ponad rok
Jedynie pozostałe części zmieniłem w ostatnim czasie

Wszyscy będą już odchodzić od XP
Taka mała przymusowa przesiadka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chip PS3 nie jest zgodny z żadnym z DX. PS3 korzysta z nieco przerobionego OpenGL ES. Skoro do tej pory nie było problemów z tworzeniem na różne platformy, to czemu teraz nagle miałby się pojawić? Ot tyle, że trzeba opłacić trzeci zespół, ale EA DICE na pewno na to stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 12:06, thiefi napisał:

Bzdura i zwykłe przekupstwo.

Konsola Xbox 360 i PS3 mają chipy graficzne zgodne z Direct X 9.0 C a na nie także wyjdzie
Batlle 3.
Tak więc to zwykly sztuczny zabieg opłaconych przez ms twórców by wiecej Win 7 się sprzedało,
a Dice czy EA będzie miało z tego profity jednorazowe lub prowizyjne.

Jakby gra byłą pisana pod DX 11 to nie byłoby szans go uruchomić na konsolach.


A o Just Cause 2 nie słyszałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak będę grał na konsoli, więc te problemy mnie nie dotyczą. A - w razie czego - i tak na kompuerze mam Windowsa 7, więc nie muszę się martwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ryzykowne posunięcie... Na pecetach jednak nadal króluje XP, zatem wprowadzenie tak poważnego ograniczenia (bo inaczej nazwać tego nie można) może skutkować zmniejszoną sprzedażą gry. W końcu EA musi brać pod uwagę fakt, że niektórych najzwyczajniej w świecie nie będzie stać na to, żeby wywalić równowartość kilkuset zeta na system operacyjny, który - być może - będzie wymagał jeszcze upgrade''u kompa. Czyli co, pewnie ok. 1000 zł na sprzęt i OS, do tego 150 za grę... Hmm... jak napisałem na początku: ryzykowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 12:31, Ring5 napisał:

Ryzykowne posunięcie... Na pecetach jednak nadal króluje XP, zatem wprowadzenie tak poważnego
ograniczenia (bo inaczej nazwać tego nie można) może skutkować zmniejszoną sprzedażą
gry. W końcu EA musi brać pod uwagę fakt, że niektórych najzwyczajniej w świecie nie
będzie stać na to, żeby wywalić równowartość kilkuset zeta na system operacyjny, który
- być może - będzie wymagał jeszcze upgrade''u kompa. Czyli co, pewnie ok. 1000 zł na
sprzęt i OS, do tego 150 za grę... Hmm... jak napisałem na początku: ryzykowne.

Ale i tak większość ludzi posiada karty zgodne z DX10+ tylko im się systemu zmieniać nie chce (swoją drogą na Steamie Win7 64 wyprzedził XP o całe 0,15%)
@Revan91: Do 2014 roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W PS3 siedzi chip nvidia G70 (ten sam chip to Geforce 7800 GTX)
w Xbox 360 siedzi odpowiednik radeona X1900xtx (48 jednostek zmiennie programowalnych shader)

Obie karty zgodne z dx 9.0 c i niczym więcej. Kiedy była premiera tych konsol DX10 nie istniał i był dopiero planowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xp był bardzo dobrym systemem operacyjnym, ale jak na dzisiejsze wymogi jest już bardzo stary, i ile można wydawać gier na 10 letni system? W końcu ktoś musiał to przerwać i przejść ostatecznie na win7. A do tego siódemka dużo lepszym systemem od XP już nie wspominając o Viscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe ;D mam nadzieje ze mój GTX 275 jeszcze sprosta Frostbite 2.0 a Dice to naprawde dziwna firma... jeszcze nie skonczyli BC2 bo dalej błędy są ogromne, na dodatek EA obciążylo ich zrobieniem multi do MOH a tu jeszcze BF3 sie robi i to jeszcze ma wyjsc niedlugo (wnioskuje po beta testach ) czyli gdzies pewnie pod koniec przyszlego roku.
Mam nadzieje na powrót do korzenie ;) Marze o BF2 na silniku frostbite 2.0 to było by piękne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować