Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mafia II - porównanie jakości grafiki

42 postów w tym temacie

Adam Berlik

Jako że premiera Mafii II odbędzie się za niespełna dwa tygodnie, warto przekonać się, która z wersji prezentuje się najlepiej pod względem graficznym. Porównanie jakości oprawy wizualnej dotyczy edycji na PC, Xboksa 360 oraz PlayStation 3.

Przeczytaj cały tekst "Mafia II - porównanie jakości grafiki" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jako, że mam słabego PC również stawiam na wersję Xklockową. Nie ma to jak zasiąść sobie przed 40 calowym ekranem aby w pełni cieszyć się eksplorowaniem miasta :D. Z samego filmiku najładniejsza jest wersja PC. Zastanawiam się dlaczego tylko wersja PS3 jest jakaś taka odmienna. Widać, że gracze testujący demo narzekają na brzydszą grafikę, płaska trawa itd. Jakieś niedopracowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z góry było wiadomo, że na PC najlepsza, ale cóż z tego, jak odsetek graczy może sobie włączyć wszystkie bajery. Chociaż i na starszych komputerach gra chodzi bardzo dobrze, a nadal wygląda świetnie.

Czekam na komentarz, w którym ktoś wychwali grafikę na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 14:45, Czaroxxx napisał:

Między konsolami różnica jest banalna. Jeśli komuś naprawdę zależy na grafice i ma kozacki
sprzęt to wiadomo.

Wersja na PS3 ma "nieco" słabszą grafę - np. nie ma trawy (przynajmniej w demie). Szkoda.
@Damianuss: bo oczywiście kompa nie można podłączyć do TV, co nie? :)
@Grinczar: dzisiaj sprawdzałem, mój biedny GF250 ciągnie M2 ze wszystkim na max w ok. 24 FPS-ach - aż jestem zdziwiony, że ten grat może coś takiego robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i już znowu bedziemy mieli wojnę fanboyów.... To może ja zacznę. Na PS3 i x360 różnicy niema, albo może, zwłaszcza oglądając takie porównanie można wiele wywnioskować . LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 14:52, Henrar napisał:

@Grinczar: dzisiaj sprawdzałem, mój biedny GF250 ciągnie M2 ze wszystkim na max w ok.
24 FPS-ach - aż jestem zdziwiony, że ten grat może coś takiego robić.


U mnie z kolei na 9600GT bez PhysX mam około 50-60fps, jednak jeśli jednak włączę ten "bajer" płynność spada do 10-20 klatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 14:58, rtyrtyrty napisał:

@Henrar: a ten GF250 to sporo lepszy od 9800GT?

Prawie to samo - oczywiście będą spadki FPS-ów, ale jakoś to chodzi - APEX na medium, wyłączyć AA i będzie znacznie lepiej :)
@Rojo: jak już wspomniałem, wersja PS3 jest mniej szczegółowa - ale z tego filmiku nie da się tego wywnioskować.
Wersja PS3: http://i33.tinypic.com/nzm5gx.png
Wersja X360: http://i38.tinypic.com/2na5v0p.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi na 9600 GT, 4 gb ram i Phenomie II X4 2,8 GHZ ciągnie ze wszystkim na maksymalnych ustawieniach (nawet physx i apex na wysokich ustawieniach) prócz antyaliasingu z 35-40 fps o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 15:10, Renzov napisał:

Mafia II na PS3 wygląda żałośnie. I na tym filmmiku i w demie. Tak spokanej próbnej wersji
nie widziałem już bardzo długo...


Dobrze, ze Twoja doglebna analiza konczy sie na "widzeniu". Mi tam granie na PS3 w demo jakos nie ujmowalo i cieszylem sie zapewne tak samo jak bym cieszyl sie na losowo wybranym innym sprzecie.

Tak czy inaczej - multiplatforma - PC wygrywa standardowo. Tak wiec tą wersję łykam, skoro dodatkowo gre przejdziemy w tydzien sredniego grania to dodatkowy atut by nie przepłacać tylko wziąść na blaszaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Henrar,

Ponoć demo to jakiś stary build sprzed roku, więc jest jeszcze nadzieja, że cos sie zmieni w kwestii grafiki na PS3.

Filmiku nie oglądalem do końca - pożywka dla fanbojów ;-) Za to przetestowałem demo i na PC i na X360. I o ile w jakości tekstur i tym podobnych pierdół różnicy nie widać, to gołym okiem widac ząbki w wersji klockowej (na PC nawet po wyłączeniu AA, ale ustawieniu dość wysokiej rozdziałki jest dużo lepiej). Ogólem - wersja PC jest ładniejsza, widać to w praniu. Jest też bardzo ładmnie zooptymalizowana (po wyłączeniu APEX - bo do tego trzeba kompa z NASA), u mnie wyciaga średnio około 48 klatek. Koniec końców wziąłem więc na PC, bo chodzi lepiej niż się spodziewałem (i żeby było sprawiedliwie - na klocku katuje RDR: ależ to jest rewelacja, oderwac sie nie można). Wprawdzie jazda samochodem "na klawie" to lekka porażka, ale da się przeżyc. Strzelanie za to bardzo wygodne i intuicyjne :)

Natomiast co do klimatu - oj będzie zabijać, niezależnie od platformy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 15:28, Lordpilot napisał:

@Henrar,

Ponoć demo to jakiś stary build sprzed roku, więc jest jeszcze nadzieja, że cos sie zmieni
w kwestii grafiki na PS3.

Z tego co wiem, to ta misja ma chyba rozgrywać się w zimie, więc nic jeszcze nie jest stracone :) Zresztą, widziałem screeny z PS3 (te od bonusowego DLC) i tam trawa była.

Spoiler

Pewnie wersja PS3 ma tak rozwinięte AI, że codziennie ktoś tam trawę kosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 15:32, Henrar napisał:

> @Henrar,

Spoiler

Pewnie wersja PS3 ma tak rozwinięte AI, że codziennie ktoś tam trawę kosi



Albo świeżo zasiana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 15:27, golic napisał:

> Mafia II na PS3 wygląda żałośnie. I na tym filmmiku i w demie. Tak spokanej próbnej
wersji
> nie widziałem już bardzo długo...

Dobrze, ze Twoja doglebna analiza konczy sie na "widzeniu". Mi tam granie na PS3 w demo
jakos nie ujmowalo i cieszylem sie zapewne tak samo jak bym cieszyl sie na losowo wybranym
innym sprzecie.

Myślisz, że wyrażałbym swoją opinie o grze nie testując jej? Śmieszny jesteś. Grałem w demo na PS3 (nota bene tylko na PS3) i strasznie się zawiodłem. Spadające FPS, beznadziejne sterowanie i paskudna grafika to IMO największe wady tej gry. Mam nadzieję, że faktycznie jest to wersja z przed roku, bo jak nie to na pewno nie kupię nowej Mafii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować