Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Ubrania i dzisiejsza moda

1288 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2014 o 19:30, Pablo_Querte napisał:

>Rozmiarówka pewnie dla panów o nogach 10 letniej dziewczynki, zgadłem?
Jak przymierzałem to właśnie problem w tym, że na mnie były albo za małe albo za duże.
Nie mogłem trafić w coś pomiędzy.


Hmm, pewnie trzeba będzie zobaczyć czy warto, może jakoś na lato coś się znajdzie. W każdym razie dziękuję za poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 15:47, Tyler_D napisał:

Ale że niby jakie chinosy nosisz i z czym?

Beżowe, brązowe, granatowe, niebieskie, czarne też gdzieś chyba mam.
Z Cubusa, z innych sieciówek, z lumpeksów.

Aktualnie jak 'wychodzę do ludzi' to noszę tylko chinosy. Najlepiej z koszulą slim fit

Przyznaję, że rozmiarówka tych z Cubusa jest lekko porypana. Miałem podobne problemy jak Pablo Querte, na dodatek egzemplarze oznaczone tym samym rozmiarem różnią się między sobą (jedne pasują, drugie już nie, mimo teoretycznie tego samego rozmiaru).

Ogólnie chinosów jest od zajechania w lumpeksach i sieciówkach, w których ostatnio często są przeceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem cuś podobnego chyba na żywo u jednego kolesia ale nie byłem pewien ... One nigdy nie są zwężane a''la rurki? A jakie buty do tego pasują, to mnie tak samo zastanawia jak to co nosić do tego ''na górze'' oprócz koszul[ek].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 21:21, Tyler_D napisał:

Widziałem cuś podobnego chyba na żywo u jednego kolesia ale nie byłem pewien ... One
nigdy nie są zwężane a''la rurki? A jakie buty do tego pasują, to mnie tak samo zastanawia
jak to co nosić do tego ''na górze'' oprócz koszul[ek].

Są zwężane poniżej kolan, chinosy chyba z definicji są slim fit. Ale nie są tak ciasne jak rurki (to dwa różne kroje spodni).

Różne buty można do tego nosić, bo na dobrą sprawę można chinosy dobrać zarówno do luźnej ulicznej

Spoiler

wiggerowej

stylówy, jak i smart casual, czy jakiejś tam klasycznej elegancji.
Na przykład można nosić buty chukka/desert (to chyba to samo). Fajne na lato.
Ze sportowych butów lubię klasyczne, proste modele New Balance. Ale to tylko moje zdanie, jak ktoś woli to może sobie założyć ermaksy we wszystkich kolorach tęczy wyglądające jak statki kosmiczne xD.
W sezonie jesiennym preferuję brązowe skórzane buty za kostkę z Zalando (bo pod tym względem jestem wybredny i za cholerę nie znajdę w sklepie stacjonarnym czegoś sensownego, co mi się podoba). Nie wiem czy ten krój buta ma jakąś nazwę, chodzi mi o coś w tym stylu http://i2.ztat.net/large/ZI/11/2C/07/Z7/03/ZI112C07Z-703@1.2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 21:31, Graszcz napisał:

W sezonie jesiennym preferuję brązowe skórzane buty za kostkę z Zalando (bo pod tym względem
jestem wybredny i za cholerę nie znajdę w sklepie stacjonarnym czegoś sensownego, co
mi się podoba). Nie wiem czy ten krój buta ma jakąś nazwę, chodzi mi o coś w tym stylu
http://i2.ztat.net/large/ZI/11/2C/07/Z7/03/ZI112C07Z-703@1.2.jpg

Czyli takie cuś a''la męska wersja tak zwanych workerów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2014 o 21:31, Graszcz napisał:

W sezonie jesiennym preferuję brązowe skórzane buty za kostkę z Zalando (bo pod tym względem
jestem wybredny i za cholerę nie znajdę w sklepie stacjonarnym czegoś sensownego, co
mi się podoba). Nie wiem czy ten krój buta ma jakąś nazwę, chodzi mi o coś w tym stylu
http://i2.ztat.net/large/ZI/11/2C/07/Z7/03/ZI112C07Z-703@1.2.jpg

Z ciekawości ładujesz spodnie do buta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2014 o 17:25, nightfaler napisał:

Z ciekawości ładujesz spodnie do buta?

Nie

@Tyler
jak zwał tak zwał, nie wiem, nie znam się, nazwa workery niewiele mi mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: w jakim sklepie można się sensownie ubrać będąc facetem, który nie chce już ciuchów dla nastolatków oraz nie chce chodzić w ciuchach dla "ciepłych" a przy tym nie ma postury jak uciekinier z obozu koncentracyjnego?

Aha: i nie ma zamiaru płacić 100 pln za tszirt i 250pln za zwykłe spodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2014 o 23:31, Pablo_Querte napisał:

>
> Sieciówki...tyle to i ja wiem, tylko jakie sklepy?
Idziesz do galerii i zaglądasz gdzie ci coś wpadnie w oko. To takie trudne?


Mam wrażenie, że gadam z tępymi ludźmi. To jest oczywiste, że idę do galerii i oglądam, chodzi mi o konkretne firmy, marki, konkretne nazwy sklepów w których znajdziemy takie ubrania. Jak nie macie nic do napisania to nie piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2014 o 20:15, Sarturias napisał:

Pytanie: w jakim sklepie można się sensownie ubrać będąc facetem, który nie chce już
ciuchów dla nastolatków oraz nie chce chodzić w ciuchach dla "ciepłych" a przy tym nie
ma postury jak uciekinier z obozu koncentracyjnego?
Aha: i nie ma zamiaru płacić 100 pln za tszirt i 250pln za zwykłe spodnie.

Easy man, easy. Ja doskonale zdaję sobie sprawę, że stracony czas i swego rodzaju udręka [ choćby po to by coś na siebie znaleźć ] przy okazji takich wypadów nie jest fajna ale bez przesady ... Ludzie ci dobrze mówią, to co może się podobać mnie / nam Tobie może ci nie przypaść kompletnie do gustu. Reasumując - stety niestety trzeba chociaż raz się poświęcić i samemu oblecieć jedną czy drugą galerię i zobaczyć co ci najbardziej pasuje.

Ja ostatnio poszedłem by się trochę obkupić [ i załapać na wyprzedaże co w sumie mi się udało ].

100 zł za t-shirt i 250 zł za spodnie to lekka przesada choć pewnie by się znalazły i takie. Koszulki to tam chodzą średni po 20-40 do ok. 50 zł, koszule dosyć podobnie choć nieco drożej. Najgorzej jest chyba w kwestii spodni [ o ile człowiek chciałby co innego niż typowe jeansy - oczywiście markowe swoje będą kosztować, twój wybór ] bo cenią się około 80 [ czasami taniej ] do około 120-130 zł. I nawet byłoby to do zniesienia gdyby nie imho beznadziejny krój i wykonanie oraz rozmiarówka na jakieś 3/4 Małysza. Nie wiem co w dziale męskim robią materiałowe spodnie rozmiar bodajże 31 czy tam 32 ...

Mi o dziwo najczęściej coś ludzkiego udaje się znaleźć w ... Housie. Mam też chyba coś z Croppa choć nie jestem pewien a sprawdzać mi się nie chce. To są jak dla mnie dwie takie najbardziej normalne i pod względem ceny i tego co tam można dostać butiki. Nie polecam zbytnio C&A bo na tyle co tam byłem to widziałem ceny z kosmosu głównie i generalnie nic ciekawego.

A co do innych kwestii ... ja akurat nie widziałbym nic dziwnego we wkładaniu nogawek [ jeśli by spodnie pasowały do buta i vice versa ] chinosów w te buty co podlinkował Graszcz ... Oczywiście pewnie lepiej jest zafajdać sobie nogawkę błotkiem pośniegowym ...

Graszczu:

https://www.google.pl/search?q=buty+workery+m%C4%99skie&safe=off&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=OrvrUoe9B8av7Aabo4CYDA&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1600&bih=770

http://jego-styl.pl/wp-content/uploads/2013/10/buty-typu-worker1.jpg

http://alebuty1.net/images/view/460/*/meskie_botki_workery_ze_skory_sznurowane_buty_kazar_jesien_zima_2013_2014,bfooheats8z3eqi5.jpg

https://www.google.pl/search?q=buty+workery+m%C4%99skie&safe=off&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=OrvrUoe9B8av7Aabo4CYDA&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1600&bih=770#q=buty+workery+damskie&safe=off&tbm=isch&imgdii=_

http://love-love24.pl/pol_pm_Workery-Glany-CIEPLE-Damskie-Modne-BUTY-37672_5.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2014 o 20:58, Sarturias napisał:

Sieciówki...tyle to i ja wiem, tylko jakie sklepy?

C&A, H&M, Cubus, New Yorker, Reserved, Takko Fashion, Pull and Bear. Zara pewnie też. Jest ich znacznie więcej, ale tylko te są na moim zadupiu spośród tych relatywnie sensownych :D

Cropp od zawsze przodował w kolorowych bluzach z kapturem dla przeciętnych licealistów, ale od jakiegoś czasu zaczynają się tam w miarę normalne rzeczy pojawiać. No i śmiechu warte kopie wojskowych rzeczy

No ale serio, faktycznie trochę głupie pytanie. Idź do galerii i przejdź się po sklepach odzieżowych, sam zobaczysz gdzie można liczyć na sensowne rzeczy.

Prawdą jest, że w dzisiejszych czasach trudno znaleźć normalne ubrania dla faceta - wiem z własnego doświadczenia. Tyczy się to także wymienionych przeze mnie sieciówek. Tam również dominują na siłę udziwnione ciuszki. Ale normalne rzeczy też są. Stanowią mniejszość, ale jak najbardziej są.
W sieciówkach często są też przeceny, czasem można trafić zajebiste rzeczy w lumpeksowych wręcz cenach.

@Tyler
>Nie wiem co w dziale męskim robią materiałowe spodnie rozmiar bodajże 31 czy tam 32 ...
Mój rozmiar *:
I co mi zrobisz, odbierzesz mi prawo do literki M w dowodzie? Nie każdy jest postury Richarda Kuklinskiego
>Nie polecam zbytnio C&A bo na tyle co tam byłem to widziałem ceny z kosmosu głównie i generalnie nic ciekawego.
A ja polecam. Mam wprost przeciwne doświadczenia z tym sklepem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2014 o 18:36, Graszcz napisał:

>Nie wiem co w dziale męskim robią materiałowe spodnie rozmiar bodajże 31 czy tam
32 ...
Mój rozmiar *:

Ale że ty tak serio? Ja się nie znam na tych rozmiarach szczerze mówiąc, kupuję najczęściej na oko ... wziąłem jedne na spróbowanie i włożyłem sobie nogę ... gdzieś do połowy czy tam 3/4 łydki. A jestem szczupły. Więc tym bardziej mnie to zdziwiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oburzenie to za dużo powiedziane, ale chyba wyczułem tu buracki stereotyp w stylu "prawdziwy mężczyzna ma 2 metry wzrostu, 100 kilo wagi, brodę wikinga, nadciśnienie i podwyższony cholesterol", na który jestem uczulony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to sorry ale zupełnie nie to miałem na myśli ... Nie odpowiadam za twoje skojarzenia. Napisałem tylko że zdziwiły mnie aż tak małe spodnie ... That''s all. Lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować