Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Ubrania i dzisiejsza moda

1288 postów w tym temacie

Spróbuj może rozejrzeć się wśród marki Nevados. Powinni imo mieć coś mniej więcej w ten deseń ale musiałbyś dołożyć tak z 3-5 dyszek. Mniej więcej. Ale warte są swojej ceny [ miałem jedną parę kiedyś i sobie chwalę ].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest obecnie z produkcją spodni, a konkretnie bojówek..
Swego czasu kupiłem sobie Surplus Airborne Vintage przez internet i.. wykonanie wołało o pomstę(do producenta?) Bardziej niedbałego szwu to nigdy nie widziałem(a różne spodnie na swoich szlachetnych czterech literach nosiłem).

Czy istnieje jakaś firma, która nie przerzuciła produkcję do Azji?
Chłod spory idzie,a trochę rzeczy muszę kupić. Najchętniej zamówiłbym przez internet(z wymiarem nie miałem problemu), lecz zapewne będę musiał pochodzić po krakowskich sklepach z militariami i poszukać coś dla siebie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontrakty, Helikon, 5.11 (choć to ostatnie moim zdaniem to przepłacanie). Na razie nic więcej mi nie przychodzi do głowy

Jakichś konkretnych gaci szukasz? Kolor/camo, krój? Ile masz do wydania?

A tak swoją drogą, to nie popieram noszenia bojówek po mieście częściej niż raz na przysłowiowy ruski rok. Osobiście z tego wyrosłem w liceum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 22:47, Graszcz napisał:

Jakichś konkretnych gaci szukasz? Kolor/camo, krój? Ile masz do wydania?

Do 150zł na parę, ale jak jakieś spotkam w krakowskim "second hand" za grosze to nie będę wybrzydzał.
Kolor to ciemny beż, brąz, czarny(jedna para bardziej pod skórzany płaszcz, druga pod kurtkę). Co do kroju to spore najlepiej przednie przekątne kieszenie, dodatkowe ściągacze oraz luz w kroku(ale to w bojówkach norma). Z portwelem w przedniej kieszeniu czuje się bezpieczniej, a w dżinsach wyciąganie telefonu to katorga, szczególnie w tranwajach.
Wiem, że istnieją wersje bardziej cywilne, jednakże nie zamierzam do tego dopłacać. Cenię sobie użyeczność(kieszenie!)

Dnia 03.10.2013 o 22:47, Graszcz napisał:

A tak swoją drogą, to nie popieram noszenia bojówek po mieście częściej niż raz na przysłowiowy
ruski rok. Osobiście z tego wyrosłem w liceum

Mnie tak znowu naszło. Kiedyś miałem krótkie(z 7 lat temu, nie pamiętam nawet z jakiej firmy) i najlepiej ten typ spodni wspominam. W miare swobodne, chociaż miałem jedną parę to pasowała najlepiej do reszty ubrań(estetycznie i kolorystycznie).


Helikony można dorwać w miarę tanio(cena od 80zł). Słyszałem różne opinie o nich, jednakże gorzej już być nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mówisz o tych górnych otwartych kieszeniach? Nie widzę w nich nic wyjątkowego, każde bojówki mają takie kieszenie

Ogólnie moja rada jest taka, byś unikał marek: Surplus, mil-tec, texar i teesar. Typowa chińszczyzna. No i nie baw się w jakieś bazarowe pseudobojówkowe półprodukty w stylu wspomniany surplus, bomber, jakieś vintage prewashed

Oprócz Helikona nie przychodzi mi do głowy nic godnego polecenia spełniającego twoje wymagania. No, może 5.11, ale to drożyzna. Poleciłbym kontrakty, ale ty chcesz coyote/tan/czarne, a nie w kamuflażu (co w kontekście ''cywilnego'' noszenia jest bardzo rozsądną decyzją xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oritnujecie się czy da się u nas kupic kurtki stylizowane na wojskowe, ale w MAŁYCH rozmiarach/slim ?
Ostatnio ściołem się trochę jak De Niro w Taxi driver, mam do tego super okulary, niemal takie jakie miał w filmie i brak tylko kurtki. Odwiedziłem jeden sklep z militariami, gdzie wyczaiłem M65. Niemal identyczną nosił w filmie.
Problem w rozmiarze. Njamniejsza S to dla mnie jak koszulka XL, a standardowo noszę wszytsko M. Nie wiem na kogo te kurtki, na 2 metrowych grubasów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w sieciówkach typu House, Diverse i tym podobne patrzyłeś? Tam mają coś takiego, co prawda nie wiem czy to by ci odpowiadało stylem ale coś w ten deseń mieli. No i faktem jest że niektóre rozmiarówki są dzikie, sweter wyglądający na L był eMką, lol. A i tak po przymierzeniu wyglądał prawie XL. No i jak nie sieciówki to można poszperać w sklepach wojskowych w sieci tylko tych nieco mniej znanych na przykład.

Znaczy się takie coś? http://www.armyworld.pl/product-pol-2624-Kurtka-Polowa-Wojskowa-Model-M65-Oliv-Nyco-Mil-Tec-TESSAR-INC.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ta rozmiarówka podana przez ciebie jest za duża? Wiesz co, konkretnych adresów ci nie podam bo zwyczajnie nie pamiętam ale w sieci jest tego naprawdę sporo. Oblukać można też allegro bo czasami trafiają się naprawdę ciekawe rzeczy. No i wbrew pozorom są też gdzieniegdzie uwaga - lumpeksy z demobilem (!) i to nie takim najgorszym jakby się myślało a całkiem całkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurtki typu parka czy smock mają z natury luźny krój i zawsze będą wyglądać jak worek. Takie już są, żeby można było kilka warstw pod to założyć.

Austriackie kurtki, niemal identyczne jak M65, są tanie, dobre, znane i lubiane. A cena tak śmieszna, że można zaryzykować takie małe pieniądze.

Kiedyś były w armyworldzie, teraz już nie widzę. Pozostaje więc chyba tylko allegro.

http://allegro.pl/militaria-691?limit=180&order=d&string=kurtka+austri%2A&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&department=wszystkie+dzia%C5%82y

- Wykonana jest z PolyCottonu 65/35, więc materiał z natury się trochę błyszczy. Może używane się tak nie świecą
- Kolor. Amerykańska M65 wpada w ranger green (taki bardziej zielony, no :D), ta austriacka to już taka oliwka podchodząca delikatnie pod brąz, co zresztą dobrze widać na zdjęciach.

Przyjrzyj się dokładnie rozmiarówce.

Myślę, że kopie M65 Helikona też powinny dać radę, nie wiem tylko, czy rozmiarówka cię zadowoli.

Poleciłbym też legendarne brytyjskie kurtki typu smock z charakterystycznymi ogromnymi guzikami kanadyjskimi :3, no ale one występują tylko we wzorach maskujących. Sam chodzę w wersji MTP PCS

@Jaki_Gahn
W sieciówkach bez problemu znajdziesz za stówę (czasem ciut mniej). Ja mam te z Cubusa, ostatnio była przecena na 100 zł właśnie. Dużo chinosów widuję też w lumpach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakis sklep intenretowy w ktorym znajde oryginalne ubrania? Tzn nie takie jak w Cropp, Reserved tylko w ktorych sie bede wyroznial dzięki ich "epickości" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować