Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

Dnia 10.12.2007 o 21:53, Kerigun napisał:

BTW. Odpaliłem grę na LOW. Gra mi działa bardzo płynnie bez zacięć wogóle. I teraz pytanie
co mogę dać na medium by dalej grać płynnie. Chciałem dać cienie i jakość cieniowania ale gra
się lekko tnie. Tak na granicy płynności, wygląda wtedy pięknie ale nie płynnie. Co mogę dać
na medium tak by gra dalej działała płynnie ??


Ja odpaliłem grę na "HIGH" w rozdziałce 1280x1024. Niestety dlatego musiałem obniżyć filtrowanie anizotropowe do x2. Gra działa płynnie - to wszystko po Vistą. Aby polepszyć komfort zainstalowałem XP, więc zobaczę jak teraz pójdzie. Jak u Ciebie? To wszystko zależy jaką grafiką dysponujesz.

Dnia 10.12.2007 o 21:53, Kerigun napisał:

I jeszcze jendno. FPS to rozumiem że klatki na sekundę czyli ogólnie jak szybko gra mi chodzi. Jak mogę
sprawdzić ile mam obecnie fpsów


Ściągnij i zainstaluj malutki programik Fraps. Po uruchomieniu gry wyjdź do Windowsa (Alt+Tab) i uruchom Fraps. Potem wróć do gry zrzuconej na pasek i w górnym rogu (prawym lub lewym) będziesz miał "zmieniające się cyferki" - to liczba klatek na sekundę. Generalnie powyżej 30FPS (Frames Per Second) to gra płynna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 21:59, mrosi napisał:

Ściągnij i zainstaluj malutki programik Fraps. Po uruchomieniu gry wyjdź do Windowsa (Alt+Tab)
i uruchom Fraps. Potem wróć do gry zrzuconej na pasek i w górnym rogu (prawym lub lewym) będziesz
miał "zmieniające się cyferki" - to liczba klatek na sekundę. Generalnie powyżej 30FPS (Frames
Per Second) to gra płynna.

Ok obadam programik. A grafę mam 7300 GT, Athlon 3500+ i 2 GB Ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 22:05, Kerigun napisał:

Ok obadam programik. A grafę mam 7300 GT, Athlon 3500+ i 2 GB Ramu


Przykro mi ale w takim razie szału nie ma...
Ja działam na EVGA 8800GT SuperClocked i daleko mi do najwyższych ustawień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 22:12, mrosi napisał:

> Ok obadam programik. A grafę mam 7300 GT, Athlon 3500+ i 2 GB Ramu

Przykro mi ale w takim razie szału nie ma...
Ja działam na EVGA 8800GT SuperClocked i daleko mi do najwyższych ustawień...


No napisałem w pierwszym poście że na LOW mi działa ale jak dam Medium coś to się tnie. Pytanie co mogę dać na Med by dalej cieszyć sie płynnością :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 22:13, Kerigun napisał:

No napisałem w pierwszym poście że na LOW mi działa ale jak dam Medium coś to się tnie. Pytanie
co mogę dać na Med by dalej cieszyć sie płynnością :P


Ciężko powiedzieć. To zależy od procesora, od wersji sterowników, jak zauważyłem na Viście czasami od samego uruchomienia gry - czasami gra spowalnia, czasami chodzi płynnie - różnie może być. Musisz po prostu próbować. Podnieść jedno na stopień wyżej - ruszyć, grę, portem drugie, itd., sam zobaczysz kiedy gra będzie coraz gorzej działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pokonać te 2 czołgi, w misji w której uwalniamy pierwszego naukowca (kobietę)? Za chiny mi to nie wychodzi, próbowałem wielu sposobów (na miny czołgi jakoś nie chcąwjeżdżać :P)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 23:56, marcin1930 napisał:

Jak pokonać te 2 czołgi, w misji w której uwalniamy pierwszego naukowca (kobietę)? Za chiny
mi to nie wychodzi, próbowałem wielu sposobów (na miny czołgi jakoś nie chcąwjeżdżać :P)...


no wyrzutni rakiet, znajdziesz je w tym budynku obok szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z savem sam się rozwiązał. Przypomnę, że na początku wywalało mnie do windy. Później zaś, okazywało się, że grafika sie kiepści, znikają tekstury, przenikają się. Pomógł restart kompa (a w związku z tym wszystkich procesów). Ciekawy bug, myślałem, że to coś poważniejszego.

Aha, pojawiły się głosy, żeby wgrać save wcześniejszy, bo to nie problem znowu tego przechodzić. Żaden save nie działał ;)

Niestety, ale Crysis ma kilka bolączek technicznych. Świetna strzelanka, na równi z CoD4... jeszcze jakaś połowa ostatniej misji i zabieram się za multi :)

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 16:00, Lampek napisał:

Problem z savem sam się rozwiązał. Przypomnę, że na początku wywalało mnie do windy. Później
zaś, okazywało się, że grafika sie kiepści, znikają tekstury, przenikają się. Pomógł restart
kompa (a w związku z tym wszystkich procesów). Ciekawy bug, myślałem, że to coś poważniejszego.

Aha, pojawiły się głosy, żeby wgrać save wcześniejszy, bo to nie problem znowu tego przechodzić.
Żaden save nie działał ;)

Niestety, ale Crysis ma kilka bolączek technicznych. Świetna strzelanka, na równi z CoD4...
jeszcze jakaś połowa ostatniej misji i zabieram się za multi :)

pozdrawiam.


Hehe, niektószy mają pecha po prostu, u mnie nie ma żadnych problemów z grą. Poza tym ,że gry za pierwszym razem zmieniłem rozdzielczość z 800x640 czy coś takiego na 1280x1024 to mi kompa zresetowało po uruchomieniu etapu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 23:56, marcin1930 napisał:

Jak pokonać te 2 czołgi, w misji w której uwalniamy pierwszego naukowca (kobietę)? Za chiny
mi to nie wychodzi, próbowałem wielu sposobów (na miny czołgi jakoś nie chcąwjeżdżać :P)...



Pierwszy czołg rozwal najlepiej nie opuszczając szkoły. Pancerzownice masz w najciemniejszym pokoju, bez okien. Parter. Weź rakietnicę i biegnij na dach, tam dwa strzały z góry (ważne, czołg ma najmocniejszy pancerz z przodu, potem po bokach, potem z tyłu i na końcu na górze). Drugi czołg to pewnie 3 pociski z pancerzownicy (zapas jest, gdyby Ci się skończył, to poszukaj jeszcze na stacji benzynowej) i koniec z nimi.

PS: Ja rozwaliłem oba, po czym...nie dostałem następnego zadania :) Nie załadował się skrypt. Gdybyś miał podobny problem, to napisz, powiem Ci, co dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 16:03, Ecko09 napisał:

Hehe, niektószy mają pecha po prostu, u mnie nie ma żadnych problemów z grą. Poza tym ,że gry
za pierwszym razem zmieniłem rozdzielczość z 800x640 czy coś takiego na 1280x1024 to mi kompa
zresetowało po uruchomieniu etapu.


A to swoją drogą też ciekawe zjawisko :) Gra staje się mniej stabilna na wysokich ustawieniach (ja gram na High przy 1280x1024, dałbym na very high gdyby nie to...że nie mam Wiśty)... np. na lotniskowcu. Wszystko płynniutko, aż w pewnym momencie zwiecha na amen. Restart. High --> Medium. I smiga... :]

Czekamy na kolejny Kryzys...chcę wiecej, ta gra jest niesamowita. Możeby jakiś dodatek? Ech, chociaż po Far Cry się nauczyliśmy, że dodatkow Crytek nie daje. A szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób, aby pograc w Crysisa na very high w Windows Xp i to nawet na karcie obsługującej jedynie DX9. ale trza sie pobawić w plikach z grą, nie pamiętam co tam trzeba było namieszać ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam .
Przed zakupem gry Crysis postanowiłem obadać demo .
no i tu napotkałem pierwszy problem - grafika .
Na samym początku gdy budzą mnie w statku widze same oczy postaci .
Po skoku widzę tylko kontury rąk a w wodzie tylko zarysy otoczenia .
Zainstalowałem najnowsze sterowniki , kombinowałem z ustawieniami grafiki w grze i nic nie pomogło .

Mój sprzęt to

Procesor : Intel Quad Core E 6600
Grafika : ge force 8800 gts
Ram : 2x 1024 Geil ( Overclocked )

Chłodzenie działa bez zarzutów , zasilacz też daje rade ( tagan ) .

Proszę o pomoc i pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 19:09, torke napisał:

Witam .
Przed zakupem gry Crysis postanowiłem obadać demo .
no i tu napotkałem pierwszy problem - grafika .
Na samym początku gdy budzą mnie w statku widze same oczy postaci .
Po skoku widzę tylko kontury rąk a w wodzie tylko zarysy otoczenia .
Zainstalowałem najnowsze sterowniki , kombinowałem z ustawieniami grafiki w grze i nic nie
pomogło .

Mój sprzęt to

Procesor : Intel Quad Core E 6600
Grafika : ge force 8800 gts
Ram : 2x 1024 Geil ( Overclocked )

Chłodzenie działa bez zarzutów , zasilacz też daje rade ( tagan ) .

Proszę o pomoc i pozdrawiam .


Przy takim kompie to nie wiem co się dzieje. Ja mam pentium 4 3.06ghz, radeona x1600pro, 1.5 gb ramu i demko chodziło dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok już wszystko gra .
Zainstalowałem demo z innego źródła i działa poprawnie .
Myślę , że demo , które ściągnąłem wcześniej było uszkodzone .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 20:16, torke napisał:

Ok już wszystko gra .
Zainstalowałem demo z innego źródła i działa poprawnie .
Myślę , że demo , które ściągnąłem wcześniej było uszkodzone .


To miłego grania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem wam tak:
GRE NAJBARDZIEJ SPOWALNIA DUZA ROZDZIELCZOSC!!!
U mnie w rodzialce 1280x1024 gra chodzila plynnie dopiero w niskich detalach. Zmniejszylem rozdzialke do 800x600 i gra chodzi plynnie przy wlaczonych srednich detalach i pare rzeczy mam jeszcze na maksimum wlaczone (cieniowanie,jakosc tekstur i jakosc efektow gry)

Moj sprzet to athlon x2 3800+, 2 giga ramu i GF 7600GS

20071211202554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest mozliwosc dopasowania roznych opcji poziomu trudnosci wedlug wlasnego upodobania? wolalbym na przyklad zeby wrogowie mowili po koreansku takze na normalu, da sie to zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ej moj qmpel ma taki problem ze nie moze wejsc na zaden serwer bo mu ciagle pokazuje "blad autoryzacji serwera" . o co w tym biega ?? z tego co mi mowil raz juz sie polaczyl i mogl normalnie grac a tera kicha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować