Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

Żeby odpalić Crysis''a na very high trzeba mieć Vistę. Jednak, że pomiędzy VH a high, praktycznie różnicy nie ma - na viście tylko wolniej chodzi to chyba mogę podać Ci konfigurację mojego komputera. Ja odpaliłem z wszystkim na high i AA x16q - czyli wszystko na maksa. Oto konfig:
Karta graficzna: GeForce 8800 GTX EVGA 768MB TV & 2x DVI (PCI-E)/ Procesor: Intel Core2 Duo E6750 2,66GHz (S775) BOX / Pamięc RAM: PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / Dysk twardy: Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 / Płyta główna: Gigabyte GA-P35-DS3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 21:58, oOreVenOo napisał:

Lost Planet nie ma dużych ? hehe BioShock ma małe ? Heh dobre...


LP ma przeciętne, a BIO ma niskie. Pogódź się z tym, że twoja karta się starzeje, i zaciekła obrona, tylko pogorszy twoją sytuację. Niestety Crysis każdemu chodzi źle, więc wszystko jasne. Zła optymalizacja, którą pewnie poprawią do czasu premiery. Koniec, kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O i tu nie masz racji - mi na moim sprzęcie (konfiguracja wyżej) chodzi wszystko bez zarzutu na maksymalnych ustawieniach. A optymalizacji nie poprawią bo gra jest już w wersji gold...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 18:15, kamceg napisał:

Żeby odpalić Crysis''a na very high trzeba mieć Vistę. Jednak, że pomiędzy VH a high, praktycznie
różnicy nie ma - na viście tylko wolniej chodzi to chyba mogę podać Ci konfigurację mojego
komputera. Ja odpaliłem z wszystkim na high i AA x16q - czyli wszystko na maksa. Oto konfig:
Karta graficzna: GeForce 8800 GTX EVGA 768MB TV & 2x DVI (PCI-E)/ Procesor: Intel Core2 Duo
E6750 2,66GHz (S775) BOX / Pamięc RAM: PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / Dysk
twardy: Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 / Płyta główna: Gigabyte GA-P35-DS3P



to moze napisz jeszcze na jakiej rozdizlace grales????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 18:24, kamceg napisał:

1440x900 - wygląda to przecudnie:)



to ja gralem u kumpla na 1280x1024. ale kompa mam identycznego jak ty tylko grafike EVGA 8800GTX KO ACS3 tyle ze ja gram w 1680x1050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo masz inny monitor - masz pewnie 20-sto lub więcej calowy szeroko ekranowy. Ja mam 19-sto calowy szeroko ekranowy i podana przeze mnie rozdzielczość jest największą jaką on obsługuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 18:34, kamceg napisał:

Bo masz inny monitor - masz pewnie 20-sto lub więcej calowy szeroko ekranowy. Ja mam 19-sto
calowy szeroko ekranowy i podana przeze mnie rozdzielczość jest największą jaką on obsługuje:)



dokladnie 22" cale ---> SAMSUNG 226BW grafika mi wraca z seriwsu w srode gdzies wiec bede sam osobiscie testowal co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 15:10, Misquamaqus napisał:

Juz to zrobilem....wyglada na to, ze "crysis" nie korzysta z dwoch rdzeni bo przed chwilka
probowalem. Nie ma roznicy czy jest wlaczony 1 rdzen czy 2 rdzenie. A ja specjalnie wybecalowalem
ponad 2 tysiaki zeby pograc na high detalach w "crysisa" a tu taka zenada :(.

a widzisz! oszustwo! przewertuj gram a zobaczysz wywiad z tworcami na ten temat.. twierdzili ze fizyke w grze zaprogramowali wielowatkowo!!!!!!!! sory za tyle wykrzykników ale ile to mozna nas robic w balona? DX 10 ktory Crysis obsługuje tak naprawde okazuje sie dx 9... a zablokowane funkcje ktorze rzekomo maja dzialac wylacznie na systemie Vista dzialaja na XP i to w dodatku szybciej..- jak takie cos nazwac w ogole?
ps: po za tym aby sprawdzic czy crysis korzysta z 2 cpu nie trzeba wcale wylaczac 1 procesora, wystarczy jakis program monitorujacy prace procesora, widac na wykresie wyraznie z ilu % jego mocy gra korzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 18:15, kamceg napisał:

Żeby odpalić Crysis''a na very high trzeba mieć Vistę. Jednak, że pomiędzy VH a high, praktycznie
różnicy nie ma - na viście tylko wolniej chodzi to chyba mogę podać Ci konfigurację mojego
komputera. Ja odpaliłem z wszystkim na high i AA x16q - czyli wszystko na maksa. Oto konfig:
Karta graficzna: GeForce 8800 GTX EVGA 768MB TV & 2x DVI (PCI-E)/ Procesor: Intel Core2 Duo
E6750 2,66GHz (S775) BOX / Pamięc RAM: PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / Dysk
twardy: Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 / Płyta główna: Gigabyte GA-P35-DS3P

Żeby odpalić na Very High to trzeba mieć Vistę?! Przykro mi ale nie masz racji. Po drobnym zabiegu(bardzo drobnym, podmieniamy tylko parę linijek) w plikach gry, można odpalić Very High na XP, tylko trzeba mieć akurat kartę graficzną obsługującą ten standard, a w menu będzie pisać, że gramy na High, a tak naprawdę gramy na Very High. A gra na XP chodzi znacznie lepiej niźli na Viście.....
(w oparciu o inne wypowiedzi i sam grałem w to demo na kompie mojego kumpla, który najpierw spróbował na Viście - ledwo 15 FPS, a przy cut-scenkach to koszmar był , a potem na XP, stosując numer z VH na XP - chodziło mu znacznie lepiej - coś koło 30 FPS, przy cut-scenkach w miarę płynnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po drobnym

Dnia 01.11.2007 o 19:14, Gol Galad napisał:

zabiegu(bardzo drobnym, podmieniamy tylko parę linijek) w plikach gry, można odpalić Very High
na XP, tylko trzeba mieć akurat kartę graficzną obsługującą ten standard,
płynnie)

no wlasnie nie rozumiem, jaki standard? przeciez windows XP obsługuje jedynie dx 9.0c wiec taki 7600gs wygeneruje te same efekty co 8800ultra..wiec myslac logicznie nie ma znaczenia tu ze 88 obsługuje dx 10 i dodatkowe bajery bo nie mozliwe jest odpalenie gry dx 10 pod xp a Crysis jak widac nie jest prawdziwa gra dx 10 tylko 9 z pokazaniem wszystkiego co dx 9 ma do zaoferowania bo efekty ktore sa podobno dx 10 jakos smigają NA 9..wiec o jakim standardznie mowa:). wydajnosciowym owszem jedynie 8800gt wzwyz udzwignie detale ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 19:21, danzelmario napisał:

Po drobnym
> zabiegu(bardzo drobnym, podmieniamy tylko parę linijek) w plikach gry, można odpalić Very
High
> na XP, tylko trzeba mieć akurat kartę graficzną obsługującą ten standard,
> płynnie)
no wlasnie nie rozumiem, jaki standard? przeciez windows XP obsługuje jedynie dx 9.0c wiec
taki 7600gs wygeneruje te same efekty co 8800ultra..wiec myslac logicznie nie ma znaczenia
tu ze 88 obsługuje dx 10 i dodatkowe bajery bo nie mozliwe jest odpalenie gry dx 10 pod xp
a Crysis jak widac nie jest prawdziwa gra dx 10 tylko 9 z pokazaniem wszystkiego co dx 9 ma
do zaoferowania bo efekty ktore sa podobno dx 10 jakos smigają NA 9..wiec o jakim standardznie
mowa:). wydajnosciowym owszem jedynie 8800gt wzwyz udzwignie detale ultra.

Też niezły tok, ale się uważało ,że to Dx10 wobec Dx9c to to tylko inna nazwa i tylko parę nieznacznych bajerków. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 19:33, Gol Galad napisał:

Też niezły tok, ale się uważało ,że to Dx10 wobec Dx9c to to tylko inna nazwa i tylko parę
nieznacznych bajerków. :O

dx 10 ma troche roznic tak naprawde(ile? to pokaza przyszłe lata..). na pclab to jest opisane. graficznie to dodano tylko kilka bajerków fakt. ale przede wszystkim programuje sie latwiej, jest mniejszy narzut systemowy( co oznacza ze cpu wiecej czasu przeznacza na faktyczne zadania a nie na potrzeby sterowników np co w efekcie powinno dac wzrost szybkosci.. ale jak widac vista daje spadek okolo 20% w stosunku do xp co w efekcie przy dobrze napisanym programie rownowazy wydajnosc. dx 10 przynosci troche zmian ale musimy na nie poczekac dopiero z nadejsciem patcha do crysis, jak to byl oz far cry, dopiero patch 1.3 poakzal co gra pografi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam tak silnego sprzętu by to rozkręcić ale na minimalnych też nie jest źle tyle że obrazek załączam z początku gry i jest ciemno.

20071101222341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 22:27, buraczek18 napisał:

Ja niestety nie mam tak silnego sprzętu by to rozkręcić ale na minimalnych też nie jest źle
tyle że obrazek załączam z początku gry i jest ciemno.


A można wiedzieć jakiego masz kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.11.2007 o 22:57, Van Waterflew napisał:

A można wiedzieć jakiego masz kompa?


Całkiem słabego intel celeron 2.7 ghz win xp sp2 1 gb ram 400 mhz i 7600 GT niestety nie ulepszę go dopuki tej starej płyty głównej nie wymienię.Nie grałem w grę zbyt długo ale raczej rozgrywka była w miare płynna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ktoby pomyślał kilka lat temu że gierki z grafą ustawioną na maksa będą za te kilka lat wyglądać gorzej niż obecne produkcjie na minimum ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy. Gdzie można ściągnąć demo i ile ma ono GB, czy da się sciągać jakoś tak by jak mi rozłączyło neta nie musiałbym od nowa zassysać. Druga sprawa to mój sprzęt. Athlon 64 3500+ Ge Force 7300 GT (256 MB) oraz 2 GB ramu. Jak mi gra pójdzie bo ze pójdzie to wiem. Czy gra nawet na LOW dobrze wygląda ?? Zastanawiam się właśnie nad kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować