Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2007 o 20:03, Dark SMG napisał:

> No wielkie dzięki, zaraz wypróbuję. Ale jedna niejasność: mam włączyć benchmark gdy już
wejdę
> do gry ?
ale ze mnie gapa.. zapomniałem screena dać z ustawieniami Frapsa.. ehh sorki


Dzięki za tego screena bo przeprowadziłem tego benchmarka i w tym pliku tekstowym nie było tyle danych jak opisałeś.

Mam do ciebie pytanie: czy masz Windows Vista ? Jeżeli masz to podaj jakią masz konfigurację kompa i podziel się wrażeniami z gry na różnych ustawieniach (jeżeli ci to nie sprawi kłopotu oczywiście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 22:27, stasiecki napisał:

> > No wielkie dzięki, zaraz wypróbuję. Ale jedna niejasność: mam włączyć benchmark gdy
już
> wejdę
> > do gry ?
> ale ze mnie gapa.. zapomniałem screena dać z ustawieniami Frapsa.. ehh sorki

Dzięki za tego screena bo przeprowadziłem tego benchmarka i w tym pliku tekstowym nie było
tyle danych jak opisałeś.

Mam do ciebie pytanie: czy masz Windows Vista ? Jeżeli masz to podaj jakią masz konfigurację
kompa i podziel się wrażeniami z gry na różnych ustawieniach (jeżeli ci to nie sprawi kłopotu
oczywiście).


Mam wina XP, Viste miałem ale dzięki bogu wywaliłem to dziadostwo zanim dotknełem crysisa.

więc tak na średnich jak napisałem mam 24 klatki, niestety fizyka woła o pomstę do nieba, widać procek za słaby i nie wyrabia.
mam C2D E6300 @ 2.06 GHz
1 GB ramu i 7600GS GPU 500 MHz Memory 920MHz

odpaliłem na VHigh dzięki zabiegom z CFG i miałem calutkie 4 klatki :D
jak wymienie Grafikę i kupie nowy porządny ram, i MoBo w rezultacie czego podkręcę porządnie procek to odpalę zapewne na "prawie" full detal ;)

gra całkiem fajna gdyby nie to że nie ejst taka jak się spodziewałem
mimo fizyki na maxa jak wrzucę koreańca w ścianę to ona się rozwala na gotowe płyty a ni jak to na screenach na kawałki tworząc dziure w ścianie.
niestety albo to wina DX 9 albo chłopaki z Niemiec się nie postarali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak więc nastał czas na moje wrażenia z gry.

Zaczynając od poczatku.
Gra instaluje sie szybciutko bez zadnych problemow. Po zainstalowaniu gry doszedlem do wniosku ze najpierw przetestuje ja na detalach high. No więc moje ustawienia na high to 1680x1050 wszystko max, i gra smiga super. Potem zrobilem patent z plikami cfg i uruchomilem very high na takich samych ustawieniach, czyli 1680x1050 reszta max. I tutaj zaczely sie duze problemy poniewaz kiedy testowalem gre na high to procka mialem podkreconego na 2,8ghz i bylo super. To niestety nie wystarczy z ustawieniami very high. Tutaj zaczelo rwac i to strasznie, nawet zmiana rozdzielczosci na 1280x1024 nie pomoglo gdy byl wlaczony AAx8. Pomoglo natomiast podkrecenie procka na 3.0ghz niby 200mhz ale daje duzo.
Właczylem spowrotem na 1680x1050 detale vh i AA x8 i gra smiga super.
Mam od 23 do 27 klatek w porywach i gra dziala pieknie.
Jesli chodzi o grafike w grze to naprawde stoi na wysokim poziomie. Wzgledem FC jest to naprawde duze osiagniecie. Bardzo spodobaly mi sie promienie przechodzace przez drzewa w nocy badz to za dnia. Do wielkich plusow nalezy tez doliczyc mozliwosc niszczenia budynkow.
Piekna sprawa jest to ze kiedy się zakradniemy po cihu do chatki z koreanczykami i wrzuca sie granata do srodka no poprostu te wybuchy sa piekne.
Spodobalo mi sie to ze mozna klasc sie na ziemi z wylaczonym maskowaniem i przeciwnicy nadal nas nie widza.
Jesli chodzi o grywalonsc DEMA dla mnie super. Jak na demo jest calkiem dlugie mamy mozliwosc swobodnego poruszania sie gdzie chcemy badz to z buta samochodem lub lodziom. Dzwiek... hmm tutaj nie zauwazylem zadnych niedorubek nic nie przyspiesza nie ma zadncyh szumow jest OK. Jesli chodzi o minusy to nie znalazlem nic powaznego co by zwróciło moją uwagę.
Po przetestowaniu dema stwierdzam ze musze sie pospieszyc ze zmiana procka na E6750 gdyz na nim bede mogl grac w 1680x1050 z AA 16q. Z cala przyjemnoscią polecam to demo tym którzy nie mieli okazji jeszcze zagrac w nie, a także zakup pelnej wersji. Ja ja napewno KUPIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc ja mam: Procek - Core2Dou E6600 2,4GHZ kartę - GF 8800GTS/320Mb i 2GB Ramu i miałem następujące wyniki:
medium - 36 k/s ekstra rozrywka, żadnych ścięć
high - 23 k/s małe problemy z płynnością, da się grać
very high - 10 k/s przy very high efekty były znacznie lepsze niż na high ale grać się nie dało ponieważ po prostu się ciągle ścinało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój komp:
Intel Pentium 4 2.66 GHz
ATI Radeon x800GTO
RAM 512 ale zaraz kupuje 1 albo 2 GB


jak będzie na tym chodzić Crysis bo nie znalazłem wymagań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crysis Wymagania Minimalne

CPU: Intel Pentium 4 2.8 GHz (3.2 GHz dla systemu Windows Vista), Intel Core 2.0 GHz (2.2 GHz dla Vista), AMD Athlon 2800+ (3200+ dla Vista)
RAM: 1GB (1.5GB dla Windows Vista)
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 6800 GT, ATI Radeon 9800 Pro (Radeon X800 Pro dla systemu Windows Vista)
VRAM: 256MB
Wolne miejsce na HDD: 12GB
Sound Card: DirectX 9.0c
ODD: DVD-ROM
OS: Microsoft Windows XP lub Vista
DirectX: DX9.0c lub DX10


Crysis Wymagania Zalecane

CPU: Core 2 Duo/Athlon X2
RAM: 1.5GB
Karta graficzna:
NVIDIA 7800 , ATI Radeon 1800
VRAM: 512MB
Wolne miejsce na HDD: 12GB
Sound Card: DirectX 9.0c
ODD: DVD-ROM
OS: Microsoft Windows XP luv Vista
DirectX: DX9.0c lub DX10

Tak przedstawiają się wymagania Crysisa. Na twoim kompie raczej nie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś teraz machne coś o moich wrażeniach z gry. Testowane na Win Vista, C2D 6750, 4 gb ramu goodram 800mhz, reszta się nie liczy więc nie pisze. O dziwo w rozdziałce 1280 na 1024 i wszystko na v h nie dało sie zbytnio grać. Ilość klatek oscylowała w granicach 15 - 18. Troszq mnie to dziwi bo na takim sprzęcie nie powinno być raczej takich problemów. Grafika piękna, czasami ma się wrażenie jakby się oglodało film. Świetny efekt wybuchów, dżungla po prostu świetna, w tej grze wszystko jest piękne. Nasi kompani w swoich wypaśnych kombinezonach to po prostu majstersztyk. Jeśli chodzi o samą rozgrywkę to też za wiele nie mażna tej gierce zarzucić. Możliwości naszego wymyślnego pancerza bardzo mocno urozmaicają grę. Szczególnie spodobała mi się możliwość ścinania drzew w dowolnym miejscu. Na zakończenie mogę tylko stwierdzić że na tą gierkę naprawdę warto czekać
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 17:42, Vormulac napisał:

Najnowsze update grafik do supermoda - Command & Crysis: The Dead Six:

Co to ma wspólnego z Crysisem? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 17:44, Lucas016 napisał:

Co to ma wspólnego z Crysisem? ;>

Wiesz co to jest mod do gry? To będzie taki duży, prawie jak pełna gra. A do uruchomienia będzie potrzebna pełna wersja Crysis''a. Zgadnij czemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 17:48, Vormulac napisał:

Wiesz co to jest mod do gry?

Wiem co to jest mod, funkcja służąca do wyliczenia reszty z dzielenia ;P

Dnia 09.11.2007 o 17:48, Vormulac napisał:

Zgadnij czemu.

Bo to jest mod?

Jeszcze gry nie ma, a już mody robią tak? lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. Łopaty ciąg dalszy...
Są sobie cztery firmy które współpracują z Crytekiem, oficjalnie. Prawie rok temu bo umowach i innych prawnych berbeluchach dostali niezbędne narzędzia do tworzenia tych modów. Dzisiaj są (wszystkie) ukończone tak w 80%. Pisałem o tym jak i o innych modach już w tym temacie.
Naprawdę tak trudno to pojąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 17:59, Vormulac napisał:

Nieźle. Łopaty ciąg dalszy...

Każdy musi dźwigać swój krzyż ;P

Dnia 09.11.2007 o 17:59, Vormulac napisał:

Naprawdę tak trudno to pojąć?

Nie, już rozumiem.
A ten mod ma coś wspólnego z Command & Conquer? Czy to będzie pomieszanie tych dwóch światów, a może rts w świecie Crysisa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi na jak wysokich detalach pójdzie mi Crysis?

C2D 1.6 GHz
GF 8800 GTS 320MB
2x1GB GEiL RAM
250 GB HDD
Płyta Chipset P35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 21:36, ReViS napisał:

Powiedzcie mi na jak wysokich detalach pójdzie mi Crysis?


jak podkręcisz CPU na 3 GHz to spokojnie na wysokich z elementami najwyższych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 21:43, Dark SMG napisał:

> Powiedzcie mi na jak wysokich detalach pójdzie mi Crysis?

jak podkręcisz CPU na 3 GHz to spokojnie na wysokich z elementami najwyższych.


TO DO TYLU TO ON NIGDY GO NIE PODKRECI :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować