Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Porażające efekty uzależnienia od Small Worlds

30 postów w tym temacie

Hmmmm..parafrazując nie do końca rozgarniętego rapera: "Tak kończą frajerzy!"
Swoją droga- takie niepozorne gry, np. przeglądarkowe, też potrafią wciągnąć, i to jak cholera, np. Plemiona itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie odebrali jej praw rodzicielskich?
Rany, ale to trzeba być chyba trochę niespełna rozumu żeby tak się uzależnić od gry.
Totalny fail :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

swego czasu (100 lat temu) gdy wracałem z uczelni zadzwonił do mnie kolega że za 1h wjedzie w niego flota na ogameie i pytał kiedy będę przy kompie żeby mu pomóc:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak wyżej, spytam - co z prawami rodzicielskimi? A jeśli chodzi o sam przypadek tej kobiety, to wolałbym nie oceniać, nie wieszać na niej psów;). W takich porąbanych czasach żyjemy - stres, zabójcze tempo życia itp, że wielu ludzi wysiada.
Przypadki ucieczki od życia i zabarykadowania się w domu są bardzo częste, zdarzają się nawet wśród sławnych ludzi (Violetta V. miała w domu kilkanaście zagłodzonych psów i ogólnie góry syfu wszędzie). Jeśli życie tej kobiety nie oszczędzało, a do tego mąż jej zmarł i została ze wszystkim sama, to nie dziwię się, że sfiksowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za debile. Babę do pierdla, starych do pierdla. Po prostu brak słów. W obu przypadkach popełniono przestępstwa - a przestępcy powinni siedzieć w więzieniu. Swoją drogą, ciekawe w której kolejce stali, gdy stwórca rozdawał rozum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może trochę się zagalopowałem, ale ta kobieta nie powinna za szybko zostać bez żadnego nadzoru. Sam znam przypadek, gdzie rodzice zaniedbują strasznie swoje dzieci, a państwo jest bezsilne, albo po prostu nie chce być silne. Bo o problemie doskonale wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jasne. Dzieci głodują, psy nie żyją, a ta dostaje 6 miesięcy tylko...Ja bym się zastanawiał nad co najmniej 2 latami, ale widocznie są osoby, które mają na ten temat ważniejsze zdanie...
Do tego zdarzenia pasuje tylko jedno słowo - tragedia....
Ja rozumiem, że można jakąś grę lubić (przecież na pewno każdy z gramowiczów/każda z gramowiczek miała takie mini-uzależnienie, gdzie w jedną grę zagrywali się z 6,7 godzin dziennie), ale halo! 22h w sieci?!
I zgadzam się z Phobos_sem - nie odebranie praw rodzicielskich to już prawdziwa żenada.
Chciałem napisać krótko, ale po przeczytaniu tego newsa nie mogłem tak po prostu obok tego przejść.
A mówi się, że ludzie tym się różnią od zwierząt (nie, żebym nie widział nic strasznego w tym, że dwa psy nie żyją - pisałem, to dla mnie makabra), że potrafią myśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a te dzieciaki to im za przeproszeniem rączki urwało ? psiakowi żarcia dać nie mogły? bo co? nie wiedziały jak się lodówkę otwiera? a posprzątać też nie mogły bo do miotły nie było instrukcji obsługi? 10-13 lat dzieciaki to już nie są niemowlaki które nie wiedzą co się dzieje dookoła! Nie usprawiedliwiam Matki, myślę, że i tak za lekko się z nią obeszli, tylko cholera te psiaki co komu zawiniły?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2010 o 11:21, Viollus napisał:

Hmm, a te dzieciaki to im za przeproszeniem rączki urwało ? psiakowi żarcia dać nie mogły?
bo co? nie wiedziały jak się lodówkę otwiera? a posprzątać też nie mogły bo do miotły
nie było instrukcji obsługi? 10-13 lat dzieciaki to już nie są niemowlaki które nie wiedzą
co się dzieje dookoła!


W sumie tak, ale jeśli jedyne co widzą na co dzień, to matka która śpi 2 godziny dziennie a resztę czasu siedzi przed kompem, to też za normalnie się nie rozwijają. Dzieciaki w tym wieku uważają, że to, co robią rodzice, jest czymś normalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, pewnie, jeszcze dożywocie, a najlepiej to rozstrzelać. Ta kobieta miała 33 lata i była już wdową, do tego miała TRÓJKĘ dzieci, powinno się jej pomóc, a nie karać. Ale nie, każdy ma to gdzieś, zamknąć, zabić, gry są złe :|
Jeśli jej życie nagle legło w gruzach, to nic dziwnego że wciągnęła się w grę, a wiadomo, w grach wszystko wydaję się piękne i idealne... Nie powinno się oceniać ludzi tylko za to co zrobili, i tak jak ktoś wyżej napisał, dzieci w wieku 13 lat już powinny potrafić samodzielnie myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2010 o 10:23, Zdenio napisał:

Co za idiotka. 10 lat co najmniej, albo do psychiatryka i niech tam gra 25 godzin na dobę.

Takich przypadków nie trzeba karać więzieniem, tylko leczyć. To się niczym nie różni od uzależnienie od narkotyków czy alkoholu spowodowanego depresją. Nie mówię, że nie ma w tym jej winy, ale nie można tego traktować, jako działania z premedytacją. Wsadzenie jej do klasycznego więzienia w takim przypadku nie będzie miało żadnego efektu resocjalizacyjnego, czyli będzie całkowicie mijało się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2010 o 12:06, Lm13 napisał:

Tak, pewnie, jeszcze dożywocie, a najlepiej to rozstrzelać. Ta kobieta miała 33 lata
i była już wdową, do tego miała TRÓJKĘ dzieci, powinno się jej pomóc, a nie karać. Ale
nie, każdy ma to gdzieś, zamknąć, zabić, gry są złe :|
Jeśli jej życie nagle legło w gruzach, to nic dziwnego że wciągnęła się w grę, a wiadomo,
w grach wszystko wydaję się piękne i idealne... Nie powinno się oceniać ludzi tylko za
to co zrobili, i tak jak ktoś wyżej napisał, dzieci w wieku 13 lat już powinny potrafić
samodzielnie myśleć.


Tylko, że jej mąż zmarł kilka lat wcześniej niż ona zaczęła grać w tę grę. Więc to, że była wdową nie jest okolicznością łagodzącą w tej sytuacji.
I co z tego, ze ma trójkę dzieci? To jak ktoś ma więcej niż jedno to już może się uzależnić? Powiedz to kobietom w Polsce które mają piątkę albo szóstkę dzieci. Tyle, że ich z reguły nie stać na komputer.
A poza tym, dziecko w wieku 13 lat to nadal dziecko. Może wyprowadzić psa albo rodzeństwo do szkoły ale nie pójdzie i nie zarobi ani też nie zrobi samo zakupów.
Jasne, nie jest to porzucenie dzieci z premedytacją ale mimo wszystko popełniła ciężkie przestępstwo.
Powinna zostać skierowana na leczenie i odbyć karę.
Więc się tak nie unoś bo Ci ciśnienie skoczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze zakaz uzytkowania internetu przydal by sie wielu ludziom, ale niestety tylko skrajne przypadki powoduja jakas reakcje spoleczenstwa. Jesli kobieta przez pol roku zaniedbywala dom, a jej dzieci(13 lat to juz nie takie male) nikomu z rodziny/szkoly sie nie poskarzyly, ze cos jest nie tak(chociazby pieski umieraja z glodu?) to jakies to dziwne. Mysle, ze otoczenie zareagowalo za pozno. Znam paru ludzi, ktorzy poza grami nie maja zycia, nie pracuja, nic nie ucza sie, egzytstuja. Latwo wpasc w taka pulapke gdy sie czuje wykluyczonym ze spoleczenstwa i nie chcianym, ale trzeba z tym walczyc..przydaly by sie jakies srodki/terapie odwykowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować