Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

Minecraft

1787 postów w tym temacie

upierdliwe to to, ale możesz zrobić sobie pół płytki z dowolnego koloru drewna, i tak będą miały kolor podstawowy, a z tego robić normalne bloki ;)
zresztą schody, płotki itp, wszystko stworzone z kolorowego drewna ma kolor domyślny...

Moje pytanie jest takie, mam farmę owiec kur, sporo się ich nazbierało. Ostatnio pojawiła mi się myśl żeby zainstalować Mo'' Creatures. Czy instalacja tego moda spowoduje zniknięcie "skolekcjonowanych" zwierząt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem sobie 4 gb podążająć krokami zamieszczonymi w tym linku http://www.minecraftforum.net/topic/350344-allocating-more-memory-to-java-windows/ (-Xmx4096m wpisałem) tyle, że to nadal nie działa a gra wywala z powiadomieniem out of memory (zdarza się to przy używaniu texture packa LB photo realism 256x256).

No i pytanko co do tego texture packa - nie ma niektórych tekstur (pewnie spowodowane jest to uptadem), brakuje mi wskaźnika wyżywienia, tych nowych desek, w dżungli nie ma drzew (są tylko liście) no i jeszcze wielu innych. O tyle co brak tekstur rzeczy mnie nie dziwi to brak wskaźnika wyżywienia już tak.

BTW @Marcin08 dzięki za radę co do tych desek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 16:39, KamyK_84 napisał:

Podbijam bo nie chce żeby temat zaginął na dalekich stronach :) (rozwiązania ciągle nie
znalazłem...)


Mialem to samo, rowniez nie znalazlem rozwiazania. LB128 dziala bez zarzutu, jezeli nie chce ci sie bawic to zainstaluj paczke 128.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o sam texture pack to sciagnij najnowszą wersję, powinny być wszystkie tekstury, autor stara sie aktualizowac wszystko bardzo szybko ;)


co do out of memory

pamiętaj, że musisz mieć zainstalowaną javę 64 bitową, http://www.java.com/pl/download/manual.jsp masz tutaj opcje 64bitową.

jak juz to zrobisz, w programiku mcpatcher ustawiasz w zakładce options java heap size, ja ustawione mam na 2gb i działa dobrze, możeda dać tam i więcej jak chcesz ;) pozniej do zakładki mods, tam nic zmieniac nie musisz i klikasz na Patch.

po tych krokach powinieneś mieć wszystko dobrze działające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 19:30, Onybic napisał:

jak juz to zrobisz, w programiku mcpatcher ustawiasz w zakładce options java heap size,
ja ustawione mam na 2gb i działa dobrze, możeda dać tam i więcej jak chcesz ;) pozniej
do zakładki mods, tam nic zmieniac nie musisz i klikasz na Patch.

po tych krokach powinieneś mieć wszystko dobrze działające


Się tylko zastanawiam czemu gdy odpalam grę przez MCPatchera jest wszystko ok, widzi 64-bit javę, pamięc jest przydzielona, a gdy odpalam przez .exe ramu oraz 64-bit javy nie wykrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 22:04, KamyK_84 napisał:

Się tylko zastanawiam czemu gdy odpalam grę przez MCPatchera jest wszystko ok, widzi
64-bit javę, pamięc jest przydzielona, a gdy odpalam przez .exe ramu oraz 64-bit javy
nie wykrywa.


Jak odpala się przez minecraft.exe to wybiera jakbydomyślna javę czyli wersję 32-bitową. Aby to zmienić, nalezy stworzyć plik bat (np minecraft.bat) i z niegoodpalać grę. W tym pliku powinna znaleźć się taka o to linijka tekstu, która ustawia pamięć na 2GB i wymusza uruchamianie poprzez javę 64-bit.

javaw -Xmx2048m -Xms1024m -jar "ścieżka dostępu do Minecraft.exe"

Oczywiście zamiast "ścieżka dostępu do Minecraft.exe" należy podać ścieżkę do tego pliku, a jesli plik bat będzie znajdował się w tym samym miejscu co exe, wystarczy wpisać w to miejsce Minecraft.exe.

A graczy którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Minecraftem zapraszam do obejrzenia Kwadratury Koła 1 na youtubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 22:04, KamyK_84 napisał:

Się tylko zastanawiam czemu gdy odpalam grę przez MCPatchera jest wszystko ok, widzi
64-bit javę, pamięc jest przydzielona, a gdy odpalam przez .exe ramu oraz 64-bit javy
nie wykrywa.

Skasuj sobie wszystkie pliki jawa.exe jawaw.exe i javaws.exe jakie znajdziesz w katalogu Windows (i niżej). Instalator Javy zawsze prewencyjnie wrzuca dodatkową kopię tych programów do katalogu Windozy co jest skutkiem dawnej wojny o Javę między Microsoftem, a Sunem. Te kopie są wrzucane aby zastąpić microsoftowe wersje javy, które zostały sądownie zakazane. Ponieważ w Windows każdy program umieszczony w katalogu systemowym jest poszukiwany tam jako pierwszy, więc uruchamiają się zawsze kopie tam wrzucone.

Żeby nie mieć problemu z tym która java gdzie się uruchamia można sobie zdefiniować zmienną JAVA_HOME nakierowaną na katalog instalacyjny javy, a do zmiennej path dodać katalog "%JAVA_HOME%\bin" z właściwymi plikami java.exe i javaw.exe. Np. u mnie ustawione jest tak: JAVA_HOME=C:\PRG\JRE oraz PATH=...;%JAVA_HOME%\bin;... (trzy kropki, to inne katalogi systemowe i przeszukiwania programów).

Opcje -Xmx i -Xms mogą używać też oznaczeń G, żeby niepotrzebnie nie pisać zbędnych liczb. Szczególnie teraz gdy operuje się gigabajtami. Np. java -Xmx6g -Xms2g -d64 -jar "..."
Pierwsza służy do górnego ograniczenia wielkości pamięci dla programów pod JVM, a druga do przydzielenie startowej ilości tej pamięci. Ta druga służy wyłącznie po to aby spory przydział pamięci na starcie nie spowalniał obsługi pamięci, co się dzieje kiedy java pobiera sobie ją od systemu małymi paczkami. W skrajnym wypadku kiedy opcje Xmx i Xms są równe, wtedy jest to najbardziej efektywne bo całą przydzieloną pamięć java (i tym samym minecraft) dostaje w jednym kawałku (albo w tak małej liczbie jak to jest możliwe).
Dodatkowo można ustawić opcję -d64 aby Java używała modelu pamięci 64-bit jeżeli jest dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Mój młodszy brat usuną mi moją główną mapę na singlu , na której grałem :-(
Czy idzie coś zrobić żeby ją odzyskać ??? HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadmiar MSP na X360 i postanowiłem zobaczyć czym Minecraft podbił świat. Ściągnąłem więc wersję próbną, spodobało mi się i kupiłem pełniaka. Tylko co mam teraz z tym zrobić? Tutorial mnie wciągnął, bo miałem jakieś zadania typu zbuduj to, odnów chatkę, zbuduj tamto. Kiedy przeniosłem się na pełnoprawną rozgrywkę, nie wiem co mam dalej robić. Budować, no tak, ale co? Na tym polega fenomen tej gry? Zarywanie nocy przy kopaniu piachu, kwadrat po kwadracie? Nie ma w tym jakiegoś celu? Gdybym wcześniej o tym wiedział, wyjąłbym z piwnicy klocki Lego, a te 1600 MSP zostawił sobie na jakieś DLC do innych gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że w tej grze możesz wszystko nic nie musisz. Nie masz zadań (na razie), tylko swoją inwencję. Możesz zbudować wszystko, począwszy od prostego doku na Minas Tirith skończywszy. Wystarczy czas, inwencje i wyobraźnia przestrzenna ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2012 o 10:05, Sigu napisał:

Właśnie chodzi o to, że w tej grze możesz wszystko nic nie musisz.

Zagrałem z bratem na split screenie i obydwoje przepadliśmy na pół dnia :) Samotna rozgrywka nie jest już tak pasjonująca. Nie próbowałem jeszcze gry w sieci. Jak wygląda taka rozgrywka? Mogę kogoś zaprosić do swojego świata albo odwiedzać inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2012 o 14:54, Sandro napisał:

> Właśnie chodzi o to, że w tej grze możesz wszystko nic nie musisz.
Zagrałem z bratem na split screenie i obydwoje przepadliśmy na pół dnia :) Samotna rozgrywka
nie jest już tak pasjonująca. Nie próbowałem jeszcze gry w sieci. Jak wygląda taka rozgrywka?
Mogę kogoś zaprosić do swojego świata albo odwiedzać inne?

Nie wiem jak jest na aktualnym patchu, ale na następnym będzie tak, że single tak na prawdę nie będzie. Nawet jak chcesz grać sam, będziesz automatycznie zakładać serwer i będziesz mógł zaprosić kogoś na niego kiedy zechcesz. Tak przynajmniej to wygląda na snapshotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem otóż mam zainstalowane takie mody:

1. [1.2.5 SSP] Exp Chest v1.7
2. [1.2.5]ReiMinimap_v3.2_04
3. Airship125
4. Arrows Mod
5. Audio Mod
6. Death Chest
7. GuiAPI-0.14.3-1.2.5
8. Infinite Lava V1 - 1.2.5
9. ModLoader
10. ModLoaderMP 1.2.5 v1
11. OptiFine_1.2.5_HD_MT_C3
12. Recipe Book
13. Treecapitator 1.2.5.e
14. Backpack_1.2.5_FML_r3
15. Crafting Table II V1 - 1.2.5
16. DrZharks MoCreatures Mod v3.6.2
17. CustomMobSpawner 1.4.3
18. EE2ClientV1.4.6.4
19. Pam''s Bonecraft 1.9.4 (MC 1.2.4)
20. Pam''s DesertCraft 1.7 (MC 1.2.4)
21. Pam''s EarthCraft 1.6.4 (MC 1.2.5)
22. Pam''s Get all the Seeds 1.2 (MC 1.2.4)
23. Pam''s Harvestcraft 5.3.8.1 (MC 1.2.5)
24. Pam''s HearthCraft Wood 1.1 (MC 1.2.4)
25. Pam''s Weee! Flowers 2.0 (MC 1.2.4)
26. twilightforest-1.10.1
27. ThaumCraft2.1.6d
28. minecraftforge-client-3.3.7.135
29. ElementalCreepers_v2.2_sp_MC1.2.5

Wszystko działa bez problemu, ale gdy zainstaluję właśnie ThaumCraft2.1.6d lub wcześniejsze wersje pod 1.2.5 to albo brak mam niektórych tekstur, ale to nie jest problemem bo problemem jest że Minecraft bez komunikatu wychodzi do pulpitu, może wie ktoś z jakim modem ThaumCraft2.1.6d się kłóci lub co jest nie tak. Byłbym wdzięczny za pomoc.

EDIT: Optifine wywalał grę, wgrałem starszego i problem zniknął ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest w ogóle jakaś szansa aby kupić Minecrafta taniej aniżeli te 90zł ? Bo nie będę ukrywał, że może i gra jest świetna to powiedzmy że jej wykonanie itp nie zasługuję na taką kwotę. Chociaż jest to rzecz względna. Są gdzieś może jakieś promocje dot. gry albo coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować