Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

Minecraft

1787 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2012 o 13:45, Geraltt napisał:

Okej ale ten poziom 8 to max czy jeśli dam 10,12 pochodni chodzi mi o creepera wybuchającego
bo nie chcę pół jaskini budować coś sobię w stylu domku nawet jeszcze na parterze a potem
od początku.


Chodzi o poziom światła, a nie ilość pochodni:

http://pl.minecraftwiki.net/images/a/a6/Light.png

nie jestem pewien od którego poziomu respią się moby, ale kolega wyżej twierdzi że od 8 w dół (1 - najciemniej, 11 - najjaśniej), więc pochodnie powinieneś rozstawiać co najwyżej około 6 klocków od siebie, o ile żadne krzywizny nie blokują światła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 17:15, Geraltt napisał:

Wiem, ale co potem co mi z tego że zrobię 50 schodków.

Będziesz mógł schodzić na dół. I w górę. Generalnie od tego są schodki. A jak masz szczęście, to na samym końcu trafisz na uber-wielki system jaskiń z diamentami co 3 klocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 17:22, Przedlack napisał:

> Wiem, ale co potem co mi z tego że zrobię 50 schodków.
Będziesz mógł schodzić na dół. I w górę. Generalnie od tego są schodki. A jak masz szczęście,
to na samym końcu trafisz na uber-wielki system jaskiń z diamentami co 3 klocki.


Nie rozumiesz, jak on to zrobił że ma taki dół krzywo do dołu i tory puszcza i leci w dół jak robię, schody to oczywiście jak wchodze na górę, robie 20 niepotrzebnych wejśc na bloki z których kolejne wejścia i tyle z tego wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieją jakieś mody na całkowitą zmianę wyglądu potworów lub chociaż zwiększenie ich rozdzielczości do HD? I czy wszelkie HD texture packi działają także na moby, czy tylko na otoczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 17:26, Geraltt napisał:

> > Wiem, ale co potem co mi z tego że zrobię 50 schodków.
> Będziesz mógł schodzić na dół. I w górę. Generalnie od tego są schodki. A jak masz
szczęście,
> to na samym końcu trafisz na uber-wielki system jaskiń z diamentami co 3 klocki.


Nie rozumiesz, jak on to zrobił że ma taki dół krzywo do dołu i tory puszcza i leci w
dół jak robię, schody to oczywiście jak wchodze na górę, robie 20 niepotrzebnych wejśc
na bloki z których kolejne wejścia i tyle z tego wychodzi.

Pisz - po - polsku. (Bo ciężko Cię zrozumieć)
Powiedzmy, że stoisz przed ścianą góry. Wykopujesz 3 klocki. 2 na swoim poziomie i jeden niżej. Wszystkie w płaszczyźnie Y. (góra - dół)
Wchodzisz do świeżo utworzonej wnęki i robisz to samo. Dwa na swoim poziomie i jeden w dół. Schodzisz niżej, to samo. I tak robisz podstawowe schodki w dół. Powtarzaj, aż zejdziesz na oczekiwana wysokość.
Trochę wyobraźni i myślenia.
To nie jest takie trudne, trzeba być upośledzonym, by tego nie ogarnąć. (mówię poważnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 17:48, KuroNeko napisał:

> > > Wiem, ale co potem co mi z tego że zrobię 50 schodków.
> > Będziesz mógł schodzić na dół. I w górę. Generalnie od tego są schodki. A jak
masz
> szczęście,
> > to na samym końcu trafisz na uber-wielki system jaskiń z diamentami co 3 klocki.

>
>
> Nie rozumiesz, jak on to zrobił że ma taki dół krzywo do dołu i tory puszcza i leci
w
> dół jak robię, schody to oczywiście jak wchodze na górę, robie 20 niepotrzebnych
wejśc
> na bloki z których kolejne wejścia i tyle z tego wychodzi.
Pisz - po - polsku. (Bo ciężko Cię zrozumieć)
Powiedzmy, że stoisz przed ścianą góry. Wykopujesz 3 klocki. 2 na swoim poziomie i jeden
niżej. Wszystkie w płaszczyźnie Y. (góra - dół)
Wchodzisz do świeżo utworzonej wnęki i robisz to samo. Dwa na swoim poziomie i jeden
w dół. Schodzisz niżej, to samo. I tak robisz podstawowe schodki w dół. Powtarzaj, aż
zejdziesz na oczekiwana wysokość.
Trochę wyobraźni i myślenia.
To nie jest takie trudne, trzeba być upośledzonym, by tego nie ogarnąć. (mówię poważnie)



Wiem, o co ci chodzi ale ile zejść w dół aby coś znaleźć ciekawszego 40,50 schodków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 17:56, Geraltt napisał:

Wiem, o co ci chodzi ale ile zejść w dół aby coś znaleźć ciekawszego 40,50 schodków.

Sprawdź sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 17:29, Gumisiek2 napisał:

Istnieją jakieś mody na całkowitą zmianę wyglądu potworów lub chociaż zwiększenie ich
rozdzielczości do HD? I czy wszelkie HD texture packi działają także na moby, czy tylko
na otoczenie?

Większość texture packów podmienia także wygląd mobów także możesz spokojnie sprawdzić jakiegość TP. Chyba, że chcesz zmienić sam wygląd potworów - wtedy musisz podmienić oryginalną teksturę na jakąś z TP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 17:56, Geraltt napisał:

Wiem, o co ci chodzi ale ile zejść w dół aby coś znaleźć ciekawszego 40,50 schodków.

Nie ma reguł, bo minerały są generalnie losowane. najlepiej zejdź aż na sam dół, pokop trochę(mam na myśli około tysiąca klocków do przekopania, bo jak wykopiesz 100 i się zniechęcisz, to nigdy nic nie znajdziesz) na najniższym poziomie, jak nic nie znajdziesz, to przenieś się trochę wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 18:48, meryphillia napisał:

Wrócę w niedzelę do domu, to spróbuję nagrać filmik z jednej z kopalni, byś zobaczył
ile "potrzeba wykopać". ;)


Nie trzeba, tylko po prostu nie wiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 18:48, meryphillia napisał:

Wrócę w niedzelę do domu, to spróbuję nagrać filmik z jednej z kopalni, byś zobaczył
ile "potrzeba wykopać". ;)


A jeszcze jedno pytanie, drabinek z 1k wezmę ale dużo dodatkowy zapas brać pochodni kilofów itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo przedmiotów nie polecałbym brać, gdyż jeśli zginiesz, nie będziesz wtedy zły na siebie i grę, że aż tyle straciłeś.
Mi w praktyce zawsze wystarczają tylko dwa diamentowe kilofy w ekwipunku, trochę upieczonego mięsiwa i jeden stack pochodni. No i oczywiście wiaderko z wodą, gdybym przez przypadek gdzieś się podpalił. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 21:12, meryphillia napisał:

Dużo przedmiotów nie polecałbym brać, gdyż jeśli zginiesz, nie będziesz wtedy zły na
siebie i grę, że aż tyle straciłeś.
Mi w praktyce zawsze wystarczają tylko dwa diamentowe kilofy w ekwipunku, trochę upieczonego
mięsiwa i jeden stack pochodni. No i oczywiście wiaderko z wodą, gdybym przez przypadek
gdzieś się podpalił. :D


Nie mam żelaza, diamentu nigdy nie widziałem na oczy więc takie coś odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 22:48, Geraltt napisał:

Nie mam żelaza, diamentu nigdy nie widziałem na oczy więc takie coś odpada.

To zacznij od dropnięcia żelaza. Bez niego wiele nie zwojujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 22:53, Quandor napisał:

> Nie mam żelaza, diamentu nigdy nie widziałem na oczy więc takie coś odpada.
To zacznij od dropnięcia żelaza. Bez niego wiele nie zwojujesz...


A to wiem, poszukam ale z diamentem to raczej odpada narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować