Zaloguj się, aby obserwować  
Nordyk

GOG.com przestaje istnieć!

37 postów w tym temacie

Niestety, tak jak chyba wszyscy jestem w wielkim szoku, wszystko zapowiadało się wyśmienicie, jeszcze w czwartek dodali nową grę, a tu bach!

Miałem nadzieję, że to jakiś atak hakerski ale wpisy na facebooku i twitterze nie pozostawiają złudzeń :(

Szkoda, wielka szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwośc ponownego ściągnięcia już zakupionych gier ma zostać udostępniona wkrótce, a potem zobaczymy - warto dokładnie przeczytać cały komunikat po angielsku:

Dear GOG users,

We have recently had to give serious thought to whether we could really keep GOG.com the way it is. We''ve debated on it for quite some time and, unfortunately, we''ve decided that GOG.com simply cannot remain in its current form.

We''re very grateful for all support we''ve received from all of you in the past two years. Working on GOG.com was a great adventure for all of us and an unforgettable journey to the past, through the long and wonderful history of PC gaming.

This doesn''t mean the idea behind GOG.com is gone forever. We''re closing down the service and putting this era behind us as new challenges await.

On a technical note, this week we''ll put in place a solution to allow everyone to re-download their games. Stay tuned to this page and follow us on Twitter and Facebook for updates.

All the best,
GOG.com Team

Pewnie dojdzie do sytuacji - umarł GOG, niech żyje... zobaczymy co. Być może GOG.com został tylko tymczasowo zamknięty, a wkrótce odrodzi się w nowej formie? Warto wspomnieć, że jak strona jeszcze istniała, to pod logiem był napis BETA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 18:52, JamesBond007 napisał:

Pewnie dojdzie do sytuacji - umarł GOG, niech żyje... zobaczymy co. Być może GOG.com
został tylko tymczasowo zamknięty, a wkrótce odrodzi się w nowej formie? Warto wspomnieć,
że jak strona jeszcze istniała, to pod logiem był napis BETA.


Nie wydaje mi się, w świetle tych informacji:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=53865

i z treści komunikatu na głównej GOGa wnioskuję, że po prostu CDP tnie koszta, a widocznie goguś nie przynosił takich zysków jak się spodziewano.

BETA była od początku i miała zostać zniesiona jakoś na wiosnę tego roku (tak szumnie zapowiadano na konferencji CDP, obiecują również nowych producentów na pokładzie).

Zakupione gry pewnie będzie można jednorazowo pobrać, ale w niczym nie umniejsza to żalu po tak wielkiej stracie.

Szkoda tylko, że nie uprzedzili tydzień wcześniej, społeczność rzuciłaby się na zakupy i zanotowali by spory zysk. Ja sam na wishlist miałem z 10 tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest światełko nadziei, Mike jeszcze dwa dni temu pisał o jakiejś konferencji odnośnie GOGa:

http://www.bankier.pl/forum/temat_re-info-od-cdp-male-podsumowanie-z-mojej-strony,8841141.html

bardzo to wszystko dziwne, mam tylko nadzieję, że nie mają zamiaru wprowadzić serwisu z częściowym DRM bo odwróci się od nich 90% klientów, w tym ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 18:58, Nordyk napisał:

Szkoda tylko, że nie uprzedzili tydzień wcześniej (...) Ja sam na wishlist miałem z 10 tytułów.


Same here :(. Zawsze odkładałem zakupy na Gogu na później, a teraz po kilku grach pozostanie jedynie wspomnienie.
-----

Jestem naprawdę zaskoczony zamknięciem. Byłem przekonany, że gog radzi sobie coraz lepiej. CDP naprawdę potrafi robić dobrą minę do złej gry. No nic, dociągnę te kilka gier które kupiłem i o good old games zapomnę. Dobrze, że jeszcze Impulse i Steam mają sporo klasyków na stanie (chociaż cenowo nie jest zbyt rewelacyjnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jestem zdziwiony... Chociaż nigdy niczego z GOG-a nie kupowałem, ale miałem zamiar w ramach tych punktów CDP... No ale co tam, może coś nowego powstanie... Czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 19:21, karvaialka napisał:

Po prostu serwis przechodzi z fazy beta do wersji finalnej, konferencja on-line jest
zapowiadana na środę wieczór
:)


Nie byłbym taki pewien, ale jeżeli tak, to nagroda Nobla w dziedzinie marketingu i PR temu kto pisał ten tekst na głównej. Wiele osób wpadło w panikę i mogą się zrazić. Wydźwięk jest niejednoznaczny, ale skoro to tylko wyjście z BETY albo "zapowiedź" nowego serwisu, to po co informacja o technicznym umożliwieniu pobrania zakupionych gier? I ten żałobny ton.

I jeszcze na potwierdzenie reakcji ze świata:

http://www.facebook.com/gogcom
http://www.reddit.com/r/gaming/comments/dfzhe/rip_gogcom/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby miała być to zapowiedź nowego serwisu, to po co mieliby zamykać obecny (zgodnie z ogłoszeniem na głównej), promowany przez 2 lata. Nie miałoby to sensu, przynajmniej dla mnie. Tym bardziej, że ostatnio pojawiły się wiadomości o problemach finansowych Optimusa. Tną koszta, a czy szkoda? Nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde najpierw sprzedali gram.pl, potem podwyższyli ceny tanich serii, potem reszty gier, zrobili trochę biedniejsze wydania, mniej szumne premiery (premiery Gothica 3 czy Wiedźmina, fajne czasy) a teraz pozbywają się tego. ;d
Bieda.
Chociaż po linku można wnioskować że chyba jednak tego nie zamykają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP po prostu chyba się wypstrykało z pomysłów na kampanie marketingowe, tyle ^^ Coś mi chodzi po głowie, że kiedyś zrobili podobnie z którąś z serii klasyki (to nie była Extra Klasyka przypadkiem), gdzie najpierw poumieszczali reklamy, że seria odchodzi, R.I.P. i papa, a potem "siupryza", bo powstaje jej nowa odsłona.

Z tym że o ile mogło to się sprawdzić względem jednej serii gier i kilku reklam w branżowych pisemkach, to nie wiem czy był to najnajlepsiejszy pomysł dla globalnego portalu ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 19:41, Albii napisał:

(...)


Rewelacja. Po prostu rewelacja. To niesamowite, że udało im się mnie oszukać jak małego dzieciaka. A byłem przekonany, że mam czuja do takich lewych reklam! Ale jeżeli zamykają całkowicie goga to chyba szykują się do porządnych zmian. W końcu nie robi się takich akcji tylko dla odświeżenia wyglądu strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wierzę. Moim zdaniem chcą jakoś hucznie wyjść z bety dlatego udają zamknięcie. Kiedyś Media Markt udawał że zamyka jakiś sklep i robił wielkie promocje, niby wyprzedaże całego asortymentu. Moim zdaniem mamy tu do czynienia z podobnym "chwytem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 19:53, Dexter_McAaron napisał:

CDP po prostu chyba się wypstrykało z pomysłów na kampanie marketingowe, tyle ^^ Coś
mi chodzi po głowie, że kiedyś zrobili podobnie z którąś z serii klasyki (to nie była
Extra Klasyka przypadkiem), gdzie najpierw poumieszczali reklamy, że seria odchodzi,
R.I.P. i papa, a potem "siupryza", bo powstaje jej nowa odsłona.

Z tym że o ile mogło to się sprawdzić względem jednej serii gier i kilku reklam w branżowych
pisemkach, to nie wiem czy był to najnajlepsiejszy pomysł dla globalnego portalu ;>


To była ŚP seria "Fajna Cena" kosztowała 50 zł od giery i to nie było nic innego jak dziś "Premierowa Okazja" Cenegi opaska na premierówce.
Żeby nie odchodzić od tematu powiem że jedynym mankamentem GOGu był brak wersji polskich gier które wyszły po polsku w Polsce, nawet rodzimy Gorky 17 był angielski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 19:47, Krzycho napisał:

Kurde najpierw sprzedali gram.pl, potem podwyższyli ceny tanich serii,


No nie do konca. Extra Klasyka wraca do ceny 19.99 PLN za jedna gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowieniu dochodzę do wniosku, że to może być forma kampanii marketingowej, debilnej, nieprofesjonalnej, takiej przez którą wiele zachodnich klientów się zrazi do tej firmy, ale jednak kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zjedzcie mnie na kolację, bo powiem mocno subiektywny tekst. GoG.com był naprawdę świetną platformą, ale... nie pomogły jej targety. Stare gry to gry stare. Młodzi ludzie takich zwykle nie chcą kupować, Fallouty czy Arcanum zakupią starsze osoby, wspominające dobre czasy z ów grami.
To okrutne, ale... ja od początku nie wierzyłem w wielki sukces tej platformy. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować