Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy GOG - "z dużej chmury..."?

36 postów w tym temacie

Nie, no "konferencja" była nawet zabawna. Szczególnie komentarze widzów w momentach gdy Guill walił rękami po biurku co skutkowało wielkim hukiem z głośników. "Boom DeskShot!" i "Baldur''s Desk":)
Ogólnie słuchając tego co panowie z GoGa mówili odniosłem wrażenie, że jak na taaaką akcję i wyłączenie serwisu to zmian jest faktycznie mało. Co prawda nie znam się aż tak na programowaniu i nie wiem, czy przepisanie 98% kodu wymagało wyłączenia całego serwisu na 5 dni (czy druga instancja by nie wystarczyła?), ale myślę, że po prostu GoG przecenił społeczność internetową i nie spodziewał się, że ludzie tak szybko spanikują :)

@Kadaj
Szkoda? A ja uważam, że bardzo dobrze, że GoG jest nadal własnością CDP i radzi sobie dobrze sam. Trzeba wspierać polski rynek a nie ładować kapuchę za ocean.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP dotąd popisywał się przemyślanym i skutecznym marketingiem, ale tym razem nie wyszło. Numer ze "śmiercią" był ciekawy przy pierwszej Extra Klasyce (10 lat temu?), ale tym razem tylko rozzłościł głównych zainteresowanych. Nie mniej nie należy przesadzać i niepotrzebnie zniechęcać się do samej usługi. Ich gry nie staną się od tego gorsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. akurat pomysł z mnichami był zabawny, i nawet mimo żartobliwej formy "we have sin" było szczere i śmieszyło. Zwłaszcza, że były to już piąte czy szóste.
2. Nie mówiono wprost o braku poczuciu humoru, tylko o tym, że zostawili masę ''hintów'' i po prostu nie zostali zrozumiani.
3. Jeśli ktoś wzniecał pożary, to właśnie wy- głównie plotami o wykupieniu przez valve, że wróci DRM czy jeszcze czymś innym. Więc owszem, analogia z pogrzebem jest trafna, ale tylko pod warunkiem, że niedoszłego denata znaleziono śpiącego w fabryce keczupu, a całą resztę dopowiedziały sobie i niemal zakopały go płaczki-media.

Fakt, zmiany rewolucyjne nie są i pewnie można to było zrobić bez zamknięcia na 5 dni, ale cały ten szum świadczy tylko o sile społeczności goga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat wykupienie przez steam-a nie było by takie złe, może by się łatki polonizujące pokazały. Wspierać polski rynek? polski rynek czego? ceny w euro, wersje anglojęzyczne, zaś rynek ma to do siebie że najlepiej działa jak nikt przy nim nie grzebie (szkoda że politycy tego nie rozumieją). Abstrahując już od tego że zarówno GOG jak i Steam działają na rynku światowym a w poszczególnych krajach, tyle że ten drugi ma różne języki, a nie tylko "jedynie słuszny" Angielski (tak wiem że warto znać, ale póki co mieszkam w Polsce, więc przydało by się grać po polsku właśnie. W ramach wspierania własnego języka.)

ps celem uściślenia, jestem przeciwny tzw pełnym lokalizacjom, jak już to kinowa czyli napisy po naszemu, a głosy w oryginale.

pps szum nie świadczy o sile społeczności GOG-a, tylko o tym że dziennikarze "kompuerowi" pozazdrościli "politycznym" łatwego i chodliwego tematu czyli awantury o krzyż (gdyby nie sztucznie napompowane przez media zainteresowanie, sprawa skończyła by się szybciej i przy dużo mniejszych kosztach, o ile by się zaczeła bo ten cały cyrk był właśnie pod media przygotowany).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 12:11, S1G napisał:

ceny w euro

dolarach. No chyba, że o steam mówisz.

Dnia 23.09.2010 o 12:11, S1G napisał:

zaś rynek ma to do siebie że najlepiej działa jak nikt przy nim nie grzebie (szkoda że
politycy tego nie rozumieją).

właśnie, stare dobre czasy pracy od świtu do nocy za głodową pensję, bez szans na zmianę statusu.

Dnia 23.09.2010 o 12:11, S1G napisał:

Abstrahując już od tego że zarówno GOG jak i Steam działają
na rynku światowym a w poszczególnych krajach, tyle że ten drugi ma różne języki, a nie
tylko "jedynie słuszny" Angielski (tak wiem że warto znać, ale póki co mieszkam w Polsce,
więc przydało by się grać po polsku właśnie. W ramach wspierania własnego języka.)

a dlaczego akurat polski a nie francuski lub mandaryński, skoro to międzynarodowy a nie polski portal? Też wolę z napisami, ale domaganie się polskiego w pierwszej kolejności przed innymi, bardziej popularnymi przypomina ów awanturę o krzyż.
Zresztą, na razie była to beta, może ''narodowe'' wprowadzą. W koncu tutaj już trzeba dyskutować z każdym krajowym dystrybutorem indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwie gry na GOG i nie przypominam sobie by był w nich DRM. Jeżeli serwis zostanie zamknięty to nic się nie stanie, gry nie przestaną przecież działać. Jeżeli ktoś sobie nie zrobił kopi bezpieczeństwa swojej własności to chyba jego problem? Chyba, że o czymś nie wiem i na GOG jest DRM w każdej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i fajno, będzie większy obrazek na głównej oraz możliwość utworzenia listy gier - po prostu czad, warto było czekać aż cztery dni... ale z drugiej strony to dobrze, że sklep zachowa swoją minimalistyczną, przejrzystą formę.

Ten gówniany fejsbuk niedługo wyskoczy mi z lodówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, "zdziebko" przegieli z zamknięciem serwisu. Ale chyba tylko dlatego newsy o tym, pojawiły się na Kotaku i Gametrailers. Po komentarzach wnioskuję, że wiele osób po raz pierwszy usłyszało o tym serwisie. To też jakiś plus. Co do zmian - BG1 to tylko początek. Bądźcie pewni, że w katalogu pojawi się BG2 (+TB), PS:T, ID i wiele innych pozycji, do których prawa ma Atari.

Wchłonięcie przez Steam byłoby dla graczy chyba najgorszym rozwiązaniem. Po pierwsze to by oznaczało śmierć idei "DRM free", a po drugie - ceny dla Europy zostałyby zmienione z $ na €. Im większą konkurencję mają molochy, tym lepiej.

@ SIG

Poważnie piszesz z tą polonizacją, czy to taki żart? Pomijając fakt, że Polska nie jest rynkiem docelowym, koszty lokalizacji zabiłyby sens sprzedaży tych gier. Niech ludzie uczą się angielskiego, jeśli chcą czerpać radochę z ramotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle krzyku tak naprawdę o nic...

Miałem nadzieję, że po tej całej szopce doczekamy się przynajmniej jakiegoś solidnego poszerzenia katalogu gier. A tu co? Przereklamowany Baldur''s Gate za 9$, podczas gdy pakiet Legendy RPG w wydaniu eXtra Klasyki kosztuje bodajże 20zł.

Zawołajcie mnie gdy dodadzą coś konkretnego, co ciężko dzisiaj dostać legalnie gdziekolwiek indziej (np. Homeworld Cataclysm), bo póki co nie widzę tam nic dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GoG zrobil wielkie halo kompletnie o nic, zmiany minimalne i raczej nie znaczące.
Ludzie ktorzy wymyślili ten cały "show" powinni zostać z pracy zwolnieni bo to ani nie było śmieszne ani nawet interesujące, wielkie "niby" zamknięcie (któremu i tak nikt nie dawał wiary) po którym nastąpiło zupełnie przeciętne otwarcie.
Żenada i tyle:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 15:40, Jarden napisał:

GoG zrobil wielkie halo kompletnie o nic, zmiany minimalne i raczej nie znaczące.
Ludzie ktorzy wymyślili ten cały "show" powinni zostać z pracy zwolnieni bo to ani nie
było śmieszne ani nawet interesujące, wielkie "niby" zamknięcie (któremu i tak nikt nie
dawał wiary) po którym nastąpiło zupełnie przeciętne otwarcie.

GoG nie zrobił NIC złego, to serwisy typu gram.pl zrobiły szum. GoG po prostu został zamknięty w celu dokonania zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie zostało przejęte i szkoda że uruchomili to na nowo bo niestety jak widać po takim zabiegu wprowadzili wręcz nic. I nadal podtrzymuje że z nazwy to prawdziwe jest tylko Games ;/ i będę na ten temat marudził zawsze.. chyba że coś się zmieni i faktycznie trafią good old games na serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować