Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Dnia 29.03.2009 o 21:12, Budo napisał:

No, ale psów nie ma... pies najlepszym przyjacielem człowieka, a nie flaming T_T! Wg
mnie to dziwne, chyba mi brakuje psów petów :)


A co masz do pięknych, różowiutkich flamingów? Są odjazdowe, a psy co takiego mogą zrobić, tylko pokąsać kogoś lekko. A teraz flamingi, strusie itd. mogą kogoś podziobać, niedźwiedzie mogą podrapać i bardzo mocno ugryźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Ostatnim razem nie do końca skonkretyzowałem pytanie, więc zadam je jeszcze raz i dodatkowo kilka innych. Tak jak pisałem wcześniej - nie grałem jeszcze w żadną grę MMO (tak, wiem, że GW to CORPG) i dlatego wolę zapytać, niż wyrzucić niepotrzebnie 60zł.
1. Czy mogę podróżować po świecie nie mając aktywnego zadania? Chodzi mi o to, czy mogę w danej chwili wyjść poza miasto w celu innym niż wykonanie zadania (np. pójście i pozabijanie potworów). Czy wyjść poza obszar osady mogę dopiero gdy muszę wykonać zadanie?
2. Jakim sposobem odbywa się podróżowanie poza miasto? Jakieś teleporty do krain?
3. Czy muszę należeć do gildii, by mieć ze sobą kompana na wyprawę, czy po prostu dołączam go jakimś cudem do drużyny i razem idziemy w świat? I jak to dołączanie się odbywa.
4. Na jakiej zasadzie odbywa się przeniesienie do siedziby gildii i co tam właściwie można robić? I jak tam walczyć z innymi graczami?
5. Na jakiej zasadzie odbywa się handel z NPC''ami i innymi graczami? Ktoś wyrzuca przedmiot, a ja wyrzucam złoto?
6. Przeczytałem, że są dwa tryby gry: PvP i PvE. Jeżeli gram w tryb PvE i chcę sobie np. wyzwać kogoś na pojedynek to mogę to zrobić? Czy muszę (jeżeli się da) przejść do tego drugiego trybu?
7. Jeżeli ukończę wątek fabularny, to nadal będę mógł się swobodnie poruszać po świecie?
8. Jak zaprasza się kogoś do gildii?
Sorry, za może i głupie pytania, ale ja naprawdę nie wiem jak to wszystko się odbywa. Btw. Jeżeli miałbym kupować to chyba Nightfall''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 21:37, Kuboo PL napisał:

Witam ponownie. Ostatnim razem nie do końca skonkretyzowałem pytanie, więc zadam je jeszcze
raz i dodatkowo kilka innych. Tak jak pisałem wcześniej - nie grałem jeszcze w żadną
grę MMO (tak, wiem, że GW to CORPG) i dlatego wolę zapytać, niż wyrzucić niepotrzebnie
60zł.
1. Czy mogę podróżować po świecie nie mając aktywnego zadania? Chodzi mi o to, czy mogę
w danej chwili wyjść poza miasto w celu innym niż wykonanie zadania (np. pójście i pozabijanie
potworów). Czy wyjść poza obszar osady mogę dopiero gdy muszę wykonać zadanie?


Można wychodzić, kiedy się chcę, nie zależnie od tego, czy ma się jakieś zadanie, czy nie. (są jednak wyjątki w Prophiecies, w którym główne misje ( jest ich 25 ) są robione tylko mając zadanie do wykonania )

Dnia 29.03.2009 o 21:37, Kuboo PL napisał:

2. Jakim sposobem odbywa się podróżowanie poza miasto? Jakieś teleporty do krain?


No, nie po prostu przechodzi się przez taki niby biało przeźroczysty portal, a te portale po prostu oznaczają, wyjście z miasta

Dnia 29.03.2009 o 21:37, Kuboo PL napisał:

3. Czy muszę należeć do gildii, by mieć ze sobą kompana na wyprawę, czy po prostu dołączam > go jakimś cudem do drużyny i razem idziemy w świat? I jak to dołączanie się odbywa.


Nie trzeba należeć do gildii, można sobie w mieście poszukać graczy, lecz zawsze warto mieć jakąś fajną gildię, przyjemniej się wtedy gra. A to dołączanie odbywa się po prostu w taki sposób, że klikasz na gracza którego chcesz dołączyć, potwierdzasz to i czekasz, by on przyjął twoje zaproszenie do party.

Dnia 29.03.2009 o 21:37, Kuboo PL napisał:

4. Na jakiej zasadzie odbywa się przeniesienie do siedziby gildii i co tam właściwie
można robić? I jak tam walczyć z innymi graczami?


By przenieść się do siedziby gildii trzeba kliknąc w jeden przycisk w jednym z panelów gry. Walka z inymi graczami odbywa się na tzw. Battle Isle

Dnia 29.03.2009 o 21:37, Kuboo PL napisał:

5. Na jakiej zasadzie odbywa się handel z NPC''ami i innymi graczami?


Z NPC, to po prostu wybierasz przedmiot, który chcesz kupić i kupujesz, to wszystko

Dnia 29.03.2009 o 21:37, Kuboo PL napisał:

Ktoś wyrzuca przedmiot, a ja wyrzucam złoto?

No, co ty? Jest bardzo ładny panel handlu z innymi graczami. Normalnie podajesz do tego okna handlu to co chcesz, inny gracz, to co chce i się wymieniacie.

Dnia 29.03.2009 o 21:37, Kuboo PL napisał:

6. Przeczytałem, że są dwa tryby gry: PvP i PvE. Jeżeli gram w tryb PvE i chcę sobie
np. wyzwać kogoś na pojedynek to mogę to zrobić? Czy muszę (jeżeli się da) przejść do
tego drugiego trybu?

Postacią w PvE mozna grać w PvP, wystarczy przejśc do Battle Isle ( jest to wyspa, na której dzieje się całe PvP gry )

Dnia 29.03.2009 o 21:37, Kuboo PL napisał:

7. Jeżeli ukończę wątek fabularny, to nadal będę mógł się swobodnie poruszać po świecie?

Oczywiście, że tak

Dnia 29.03.2009 o 21:37, Kuboo PL napisał:

8. Jak zaprasza się kogoś do gildii?

Zwyczajnie, bardzo łatwo się w tym połapiesz podczas gry. Trzeba mieć na początku gildię ;)

Dnia 29.03.2009 o 21:37, Kuboo PL napisał:

Sorry, za może i głupie pytania, ale ja naprawdę nie wiem jak to wszystko się odbywa.

NP.

Dnia 29.03.2009 o 21:37, Kuboo PL napisał:

Btw. Jeżeli miałbym kupować to chyba Nightfall''a.

Dobry wybór, lecz warto ( według mnie ) zaczynać od Prophiecies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 21:37, Kuboo PL napisał:

1. Czy mogę podróżować po świecie nie mając aktywnego zadania? Chodzi mi o to, czy mogę
w danej chwili wyjść poza miasto w celu innym niż wykonanie zadania (np. pójście i pozabijanie
potworów). Czy wyjść poza obszar osady mogę dopiero gdy muszę wykonać zadanie?


Żaden problem, możesz chodzić turystycznie.

Dnia 29.03.2009 o 21:37, Kuboo PL napisał:

2. Jakim sposobem odbywa się podróżowanie poza miasto? Jakieś teleporty do krain?


Idziesz terenem, patrzysz, wejście do miasta. Wchodzisz i jesteś. Można też używać szybkiego przemieszczania bezpośrednio z mapy.

Dnia 29.03.2009 o 21:37, Kuboo PL napisał:

3. Czy muszę należeć do gildii, by mieć ze sobą kompana na wyprawę, czy po prostu dołączam
go jakimś cudem do drużyny i razem idziemy w świat? I jak to dołączanie się odbywa.


Bez teamu nie znaczysz w GW nic (poza solo buildami). Możesz dołączyć najemników (ustalone postaci które podążają za bohaterem w zamian za część złota z mobów), w Nightfall wprowadzono też hero (osobistych pomocników,w którym można zmienić ekwipunek, umiejętności, wygląd...), nie ma też problemu z wychodzeniem z innymi ludźmi, aczkolwiek zazwyczaj chodzi się z Hero/Najemnikami. Nie musisz mieć do tego gildii.

Dnia 29.03.2009 o 21:37, Kuboo PL napisał:

4. Na jakiej zasadzie odbywa się przeniesienie do siedziby gildii i co tam właściwie
można robić? I jak tam walczyć z innymi graczami?


Włączasz panel gildii, przenosisz się do siedziby. Masz tam (jeżeli członkowie wykupili usługi) praktycznie wszystkie ważniejsze usługi typu kupuj/sprzedaj. Walczysz na arenach lub wyzywając graczy na pojedynki turniejowe lub punktowane.

Dnia 29.03.2009 o 21:37, Kuboo PL napisał:

5. Na jakiej zasadzie odbywa się handel z NPC''ami i innymi graczami? Ktoś wyrzuca przedmiot,
a ja wyrzucam złoto?


Przy NPC masz eleganckie okno dialogowe pokazujące wybór produktów oraz zasoby twojej gotówki. Z innymi graczami obowiązuje zasada handlu coś-za-coś, gotówką też.

Dnia 29.03.2009 o 21:37, Kuboo PL napisał:

6. Przeczytałem, że są dwa tryby gry: PvP i PvE. Jeżeli gram w tryb PvE i chcę sobie
np. wyzwać kogoś na pojedynek to mogę to zrobić? Czy muszę (jeżeli się da) przejść do
tego drugiego trybu?


Nie są to tryby, lecz style rozgrywki, splecione niemal idealnie w jedno. Oczywiście mechanika PvE i PvP sporo się różni, ale nie są one rozłączone na zasadzie To Albo To. Aby wyzwać kogoś zapraszasz go do gildii jako gościa i wyzywasz na pojedynek treningowy lub punktowany. Zazwyczaj jednak w pvp gra się drużynami, więc ludzie zamiast się pojedynkować korzystają z Aren.

Dnia 29.03.2009 o 21:37, Kuboo PL napisał:

7. Jeżeli ukończę wątek fabularny, to nadal będę mógł się swobodnie poruszać po świecie?


A w jakimś MMO się nie da? -.- Poza tym GW zaczyna się na poważnie po skończeniu fabuły.

Dnia 29.03.2009 o 21:37, Kuboo PL napisał:

8. Jak zaprasza się kogoś do gildii?


Jeśli jesteś w gildii jako oficer lub lider, wysyłasz po prostu zaproszenie.

Dnia 29.03.2009 o 21:37, Kuboo PL napisał:

Sorry, za może i głupie pytania, ale ja naprawdę nie wiem jak to wszystko się odbywa.


Wątki z przypiętego posta przeczytaj.

Dnia 29.03.2009 o 21:37, Kuboo PL napisał:

Btw. Jeżeli miałbym kupować to chyba Nightfall''a.


Wybór dobry, zaczyna się z hero, rozgrywka płynie w miarę szybko i nie jest zbyt trudna.

Dnia 29.03.2009 o 21:37, Kuboo PL napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 21:12, Budo napisał:

No, ale psów nie ma... pies najlepszym przyjacielem człowieka, a nie flaming T_T! Wg
mnie to dziwne, chyba mi brakuje psów petów :)


Za to jest spory asortyment kotów (dzikich) ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że podjąłeś się odpowiedzi na moje pytania. Bardzo mi to pomogło.

Dnia 29.03.2009 o 21:50, Piotrbov napisał:

Dobry wybór, lecz warto ( według mnie ) zaczynać od Prophiecies.

Hmm, ciągle się waham, a zasugerowałem się tym, że to trzecia kampania, więc dużo mechanizmów powinno być dopracowanych. Zawsze 2 klasy postaci więcej. Czemu polecasz właśnie Prophiecies? Jak jest ze znalezieniem ludzi do grania. Łatwo, czy pustki? Acha, nie bardzo rozumiem 1 punkt (a dokładnie ten dopisek w nawiasie). Mógłbyś to rozwinąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 22:01, Kuboo PL napisał:

Hmm, ciągle się waham, a zasugerowałem się tym, że to trzecia kampania, więc dużo mechanizmów
powinno być dopracowanych. Zawsze 2 klasy postaci więcej. Czemu polecasz właśnie Prophiecies?

Jak dla mnie, to była pierwsza kampania, którą grałem ( no dobra, to była wtedy jedyna dostępna na rynku ), lecz chodzi mi o to, że najbardziej, jakoś jest dla osób, które po raz pierwszy stykają się z Guild Warsami.

Dnia 29.03.2009 o 22:01, Kuboo PL napisał:

Jak jest ze znalezieniem ludzi do grania. Łatwo, czy pustki?

Zależy, gdzie, niestety ogólnie Guild Wars ( ostatnie dodatki ) miały dawno premierę, więc trudniej jest ze znalezieniem party, ale nie aż tak, zawsze się coś znajdzie, a jak nie od czego jest gildia i przyjaciele?

Dnia 29.03.2009 o 22:01, Kuboo PL napisał:

Acha, nie bardzo rozumiem 1 punkt (a dokładnie ten dopisek w nawiasie). Mógłbyś to rozwinąć?

Chodzi po prostu o takie lokacje, w którym swobodnie, bez żadnej misji, nie można chodzić. Są to misje, które ciągną fabułę naprzód.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc pozostało mi tylko pozbierać kasę na zakup i zastanowić się jaką część. A GW wybrałem dlatego, że nie posiada abonamentu. Dzięki za pomoc. Tobie Ostrowiak również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 22:13, Kuboo PL napisał:

No więc pozostało mi tylko pozbierać kasę na zakup i zastanowić się jaką część. A GW
wybrałem dlatego, że nie posiada abonamentu. Dzięki za pomoc. Tobie Ostrowiak
również.


Najlepiej kup wszystkie i problem z głowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 21:05, Budo napisał:


Dobra- z postu na post coraz gorzej, to może skończmy ten temat xD

btw tak sobie dzisiaj pomyślałem- nie dziwi Was, że w gw nie ma psów? Ani petów, ani
w ogóle psów? Te dwa pieski w Factions się nie liczą.


Jest pewne rozwiązanie. Idziesz do sklepu, kupujesz coś, co lubią psy, na przykład kiełbase, albo Pedigree. Podobno psy lubią piwo, więc też może być. Serio. Następnie udajesz się na blokowisko/podwórko/wieś, czy gdzie tam mieszkasz i szukasz jakiegoś zbłąkanego kundla. Potem wołasz go w wybrany przez siebie spośób, i kusisz kiełbaską, czy co tam wybrałeś. Jeżeli dobrze pójdzie uda i się za pierwszym razem. Zwykle trzeba jednak operacje powtarzać regularnie przez kilka dni. i gotowe, masz peta,który jest psem/ Masz duży wybór, nie ogranicza Cię jedynie to, gdzie obecnie jesteś i jaką część fabuły przeszedłeś. Ograniczeniem może być tylko kontynent, w Europie nie spotkasz raczej hieny, a szkoda. Najfajniejsze jest to, że możesz mieć kilka psów, nie tylko jednego, jednak wiąże się to z wyższymi kosztami utrzymania. I jest jeszcze jedna zaleta: najczęściej pies cię nie atakujesz, gdy używasz skilla oswajającego.

@Kuboo PL: Gra jest warta wszystkich wydanych na nią pieniędzy, a tego co teraz nie rozumiesz przekonasz się w trakcie zabawy. Jak chcesz rozbudowanej i dopracowanej oraz ciekawej i wielotrybowej gry sieciowej bez abonamentu, bierz GW!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 22:44, Mithrandir200 napisał:

Jest pewne rozwiązanie.


Hah-ha-ha ;]
Nie boj się o mnie, miałem już 4 psy. Ale w gw żadnego ;]
/aha- moje psy nie lubiły piwa, co najwyżej wino- nie było gazowane/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 23:47, kapistar1 napisał:

Flamingi mają takie kruche i patyczakowate nogi ;0000000


Krucha i patyczkowata noga wsadzona celne w odpowiedni otwór daje 1337 dmg >.<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 15:35, Mithrandir200 napisał:

Ale ja i tak wolę wilka.

Ale wilk nie będzie się śmiał z dennych żartów jakie mu serwujemy. A hiena na odwrót. Śmiała się nawet kiedy jej recytowałem po raz 89 żart o elektryku z naprzeciwka.
Zresztą.. ile jest tych wilków? Trzy, jeśli mnie pamięć nie myli? Czarny biały i ten... garbaty z Shiverpeaks...
Do licha z psiakami, najlepiej brać Iguanę. Jeśli jest mała to można ją pożreć, a jeśli duża to można ją.... pożreć. Ale tuż po tym jak ona pożre kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hehe, mam iguanę właśnie teraz, ale chcę jakiegoś nie-gada. Wilki mnie wkurzają z tym ich wyciem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 15:47, Budo napisał:

Wilki mnie wkurzają z tym
ich wyciem...

To i tak niewiele w porównaniu do skrzeku jakiegokolwiek Moa. Szczególnie na słuchawkach.. litości.
Nie-gad. Krab się do nich zalicza? ;]
W razie czego można go też dać na ognisko, do ognia i chrup.
Poleciłbym kruka, bo sam się na niego kiedyś napaliłem, ale jak zobaczyłem jego pełny rozmiar...
Pozostają jeszcze szczury, ale szczerze, czemu akurat szczura brać?
Kotowate odpadają od razu... bo są kotowate... a może krokodyl? Z drugiej strony, jest ich dość dużo jako przeciwników w Kournie.
Już wiem! Guziec! Co może być w nim złego? Raczej każdy miło wspomina chwile spędzone z Oinkiem w Gates of Kryta. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 15:56, Rusty Mike napisał:

To i tak niewiele w porównaniu do skrzeku jakiegokolwiek Moa. Szczególnie na słuchawkach..
litości.


Podzielam Twoje zdanie na temat moa ;]

Dnia 30.03.2009 o 15:56, Rusty Mike napisał:

Nie-gad. Krab się do nich zalicza? ;]


Myślałem nad białym krabem... ale one chodzą bokiem no i ten.. jakoś tak respektu nie wzbudzają xD

Dnia 30.03.2009 o 15:56, Rusty Mike napisał:

Poleciłbym kruka, bo sam się na niego kiedyś napaliłem, ale jak zobaczyłem jego pełny
rozmiar...


Taki mały? Rozważam kruka i hienę.

Dnia 30.03.2009 o 15:56, Rusty Mike napisał:

Pozostają jeszcze szczury, ale szczerze, czemu akurat szczura brać?


Szczury też super, ale wolę chyba hienę jeśli chodzi o ssaki ^^

Dnia 30.03.2009 o 15:56, Rusty Mike napisał:

Kotowate odpadają od razu... bo są kotowate... a może krokodyl? Z drugiej strony, jest
ich dość dużo jako przeciwników w Kournie.


Odpada, już dwa gady miałem, nie chcę trzeciego ;]

Dnia 30.03.2009 o 15:56, Rusty Mike napisał:

Już wiem! Guziec! Co może być w nim złego? Raczej każdy miło wspomina chwile spędzone
z Oinkiem w Gates of Kryta. :]


...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 23:47, kapistar1 napisał:

Flamingi mają takie kruche i patyczakowate nogi ;0000000


Bluźnisz :-) Mój flaming Pinky praktycznie wszystko sam na klatę bierze^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować