Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

12 milionów subskrybentów World of Warcraft

54 postów w tym temacie

Wszelkie niusy o WoWie stają się dla niektórych okazją do pochwalenia, jacy to oni fajni nie są, bo w niego NIE grają. Nie podoba ci się? No i dobrze, nie ma jeszcze takiej gry, co by każdego zadowoliła. Natomiast teksty typu "12 milionów idiotów" mogą wywoływać jedynie pobłażliwy uśmieszek. Kojarzy mi się to od razu z wypowiedziami fanów kolejnych "pogromców WoWa", zajadle krytykujących go, by wypromować swój nieskończenie lepszy tytuł ;)

Aaa, no i obowiązkowe teorie spiskowe "12 milionów, z czego 10 milionów kont nieaktywnych, 1.5 mln botów, 450 tys. triale i 50 tys. normalnych graczy!!! I normalnych też mówię w cudzysłowie". Od 5 lat Blizz tłumaczy, jak liczy użytkowników, od 5 lat powtarza się to samo.

Swoją drogą, ciekawe, myślałem raczej, że jakiekolwiek rekordy pobiją dopiero po Cataclysmie. 4.0 też jeszcze nie wyszło, więc teoretycznie nie ma powodu, by liczba miała wzrosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wow potega?.... zobaczymy ile bedzie tych "oplacajacych abonament graczy" gdy wyjdzie min diabloIII i GW2...
wybor bedzie prosty; albo wybierasz postacie namalowane w paincie albo olsniewajaca grafike i wciagajaca fabule ;<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 18:47, Undertaker napisał:

> Ilość nie znaczy jakość. WoW jest najpopularniejszą ale z pewnością nie najciekawszą

> sieciówką.

A jaka wg ciebie jest ciekawsza? Nie zrozum mnie źle, absolutnie nie kwestionuję i nie
wszczynam wojny tylko po prostu jestem ciekaw, co miałeś na myśli.


Jeszcze co do tego co napisał Namaru to 90% tych darmowych mmo raczej nie uznał bym nawet za mmo. Nie znam wszystkich takich gierek ale np takie MUonline ( ten przykład np znam ) to mało z MMO ma na rzeczy, raczej takie diablo z większym serverem.

A co do pozycji ciekawszych. To od razu odkreślam że nie mówie że WoW nie może komuś się podobać. Blizzard słynie z dobrych gier i WoW z pewnością prezentuje wysoki poziom. Tyle tylko że po pierwsze ta konwencja, kolorowość i określony design mnie nie odpowiada.

Ktoś pisał wcześniej że WoW zaczyna się od 20 lvl jak otwierają się nowe opcje.
A mnie się np podobało bardzo Warhammer Online. Już od pierwszych leveli mamy dostęp do PvP zarówno w skali 1vs1 jak i RvR. Dobry system sprawia że PvP zarówno na levelu 2 jak i na 20 jest tak samo ekscytujące i ciekawe. Zarówno w pvp jak i w public questach możemy zupełnie w dowolnym momencie wskoczyć w sam środek akcji i mieć z tego korzyści. Nawet jak ktoś nie ma gildi czy coś to cały mechanizm jest bardzo przyjazny.


Inną, jedną z moich ulubionych pozycji jest Anarchy Online. Chyba jedna z nielicznych gier MMO w realiach s-f /cyberpunk. Która jest tak bogata w treść jak mało która gra. Niezwykle bogaty świat z ogromem opcji. Można nawet zbudować własne miasto. Niestety gra ma już 10 lat.... i to widać. Ale wciąż potrafi być przyjemna dla oka. Pojawiła się na rynku na długo przed WoWem i wiele elementów obecnych dziś w każdym dobrym mmo pojawiło się właśnie w niej jako pierwsze. Inna sprawa że sam fakt że jest na rynku 10 lat i ciągle w nią grają ludzie, płacą i nie wygląda jakby miała splajtować to w realiach dzisiejszego rynku dla mnie większy fenomen niż 12 milionów subskrypcji. Zdobyć graczy to jedno, ale utrzymac ich przez taki okres to dopiero wyczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 20:29, KaPe napisał:

Swoją drogą, ciekawe, myślałem raczej, że jakiekolwiek rekordy pobiją dopiero po Cataclysmie.
4.0 też jeszcze nie wyszło, więc teoretycznie nie ma powodu, by liczba miała wzrosnąć.


Po prostu liczba grających osób cały czas się waha. Trochę osób ubywa, trochę przybywa. Jeśli tych drugich jest więcej to powolutku można dobrnąć do kolejnych milionów.

Ciekawi mnie tylko jeden fakt. Czy takie ogłoszenia Blizzard publikuje od razu po przekroczeniu kolejnych milionów, czy dopiero jak ta liczba okaże się w miarę stabilna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 20:53, cHICEK napisał:

Ktoś pisał wcześniej że WoW zaczyna się od 20 lvl jak otwierają się nowe opcje.


Przyczyną takiego stanu rzeczy jest sposób w jaki gra została dawno temu zaprojektowana. W tej chwili widać jaka przepaść dzieli podstawkę WoWa a pierwszy i drugi dodatek. Kiedyś Blizzard informował, że większość graczy (jeśli chodzi o konta trialowe) porzuca grę przed osiągnięciem 10 poziomu postaci. 10 na możliwych do zdobycia 60/70 lub 80 to strasznie mały ułamek gry. No ale tereny startowe w dzisiejszych czasach są strasznie nie przystępne i jednak zniechęcające do gry. M.in. dlatego Blizzard w zbliżającym się dodatku postawił właśnie na odświeżenie starego contentu.

Dnia 07.10.2010 o 20:53, cHICEK napisał:

Inna sprawa że sam fakt że jest na rynku 10 lat i ciągle
w nią grają ludzie, płacą i nie wygląda jakby miała splajtować to w realiach dzisiejszego
rynku dla mnie większy fenomen niż 12 milionów subskrypcji. Zdobyć graczy to jedno, ale
utrzymać ich przez taki okres to dopiero wyczyn.


WoW już jest na rynku prawie 6 lat (6 rocznica chyba w listopadzie). Sukcesywnie zdobywa nowych klientów i utrzymuje się na topie. I jak na razie nic nie wskazuje na to by w najbliższym czasie miałoby się to zmienić. Tak więc te 12 milionów to mimo wszystko jest osiągnięcie biorąc pod uwagę sytuacje kolejnych ukazujących się płatnych MMO, które albo upadają, albo zamykają część serwerów lub przechodzą na F2P. Oczywiście nie neguję wcale sukcesu AO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja należę do innego przypadku, mnie wciągnęły książki uniwersum warcrafta. Coś wspaniałego zwiedzać instancje które znasz przez wspaniałe książki. PS jestem szczęśliwym subskrybentem już 5 lat.
ps mam swoje życie i nie spędzam więcej niż 3h dziennie w warcrafcie ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 20:51, mateusz111 napisał:

wow potega?.... zobaczymy ile bedzie tych "oplacajacych abonament graczy" gdy wyjdzie
min diabloIII i GW2...


Ukazał się już jakiś czas temu StarCraft 2. Sporo osób gra w obie gry.
Premiera DIII, która swoją drogą nie nastąpi zbyt prędko raczej nie zmieni tego stanu rzeczy (a i Blizzard się o to nie obawia)
A co do GW2. Olśniewająca grafika to nie wszystko, ludzie odchodzili spróbować innych pojawiających się na rynku MMO, po czym wracali do WoWa rozczarowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

porownanie wowa do dopalaczy.
ehh, trzeba miec niezle nasrane w bani.


gram w wow-a z dlugimi przerwami od premiery i nie rozumiem, dlaczego akurat teraz 12 milionow abonentow udalo mi sie dobic. z mojego punktu widzenia od prawie roku w grze nie dzieje sie prawie NIC. jest po prostu NUDNO.
ogolnie dodatek byl bardzo slaby a ilosc contentu i wiele rozwiazan nie powinny nawet casuala zadowolic.
mimo wszystko licze, ze cataclysm duzo zmieni na plus i bedzie warto wrocic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dobijam do 900 h w WoWie... a dopiero zaczynam prawdziwą grę. I wciąż zostaje coś do osiągnięcia czy odkrycia, ta gra jest po prostu przeogromna jeśli chodzi o content ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować