Zaloguj się, aby obserwować  
Czternasty

Kto lubi gre ''''Mafia'''' - stara ale jara

2238 postów w tym temacie

MAFIA to moja ulubiona gierka. Przeszedłem ją dokładnie 4 razy i zaraz zainstaluje ponownie. Wg. mnie jest lepsza od serii GTA: klimatem, grafiką, modelem jazdy i w ogóle realizmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 20:27, jedirulez napisał:

MAFIA ma klimat który miażdży każdego gracza\.Wstyd że jeszcze nie powstał sequel.

Moze to i dobrze?? Pewnie byloby jak z Unrealem i Unrealem II. Niewiele jest sequeli ktore potrafia dorownac pierwowzorowi. AoE, Silent Hill, Settlers i oczywiscie Heroes III. Prince of Persia nie licze bo stara a nowa trylogia to zupelnie co innego a HL2 chyba nie wszystkich zaspokoilo (bez podtekstow). Tak wiec ja wole zeby zostala tylko jedna, jedyna i niepowtarzalna MAFIA. Co najwyzej mogą dostosowac grafike do dzisiejszych realiow i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nic! Dziś! Jeździłem Lassiterem Appylon, 100 mph po Chinatown i New Ark. I nagle napatoczył się radiowóz! Bezczelne gliny ruszyły za mną, ikonka kajdanek. No to ja się wychylam i do nich z Colta. Już ikonka pistoletu, już ci też rewolwery i strzelają we mnie. Ja, że byłem w kabriolecie miałem marne szanse. Trafili mi w bak i zaczęlo uciekać paliwo. Kluczę pomiędzy samochodami, i wjeżdżam ostro w uliczki. Lassiter jako, że miał potężny silnik świetnie ostro pokonywał zakręty. Aż tu nagle niezauważyłem blokady policyjnej z prawej! Gliniarze do mnie z Thompsonami, strzelbami i rewolwerami. Życie mi spadło do 27. Trafili mnie, nie wiem czemu kilka razy w koło, a to w końcu odpadło.Szarpnęło wozem w obie strony, a jaszybko hamulec! Radiowóz za mną spóźnił się i przywalił mi w tył. Jeszcze bardziej zarzuciło mnie, tym razem w lewo. Było to w parku, na przeciwko szpitala w New Ark. Zarzuciło mnie w lewo, a radiowóz wpadł na latarnię i gliniarze w nim nie przeżyli. Miałem około pół minuty, zanim gliniarze z barykady tu dobiegną. Szybko wywaliłem z radiowozu gliniarzy, wziąłem im S&W i strzelbę, i szybko do radiowozu. Radiowóz miał rozbity przód, ale jeździł. Szybko więc ruszyłem przez park w celu dotarcia do mostu łączącego New Ark z Chinatown. Przez park przejechałęm sprawnie, raz tylko trafiłem na gline z rewolwerem. Dojechałem do mostu. Zatrzymałęm się na ulicy i sterroryzowałem kierowce Guardiana. Wziąłem jego auto i szybko do Chinatown, bo tam była droga na tereny pozamiejskie. Już dojeżdżałem do końca mostu, aż tu nagle blokada na całą szerokość mostu. Mogłem zawrócić na ręcznym, lub spróbować się przebić. Spróbowałęm drugiego rozwiązania. Gliniarze zaczęli do mnie strzelać, a ja z prędkością 79 mph przywaliłem w policyjnego Schuberta. Guardiana prawie poderwało, lampy i zderzak poszły. Szyby tak samo. Zdrowie spadło do 4, ale żyłem. Gliniarze byli w takim szoku, że strzelali na oślep. Ja ledwo jadąc, z auta buchał biały dym dojechałem do terenów pozamiejskich i tam poczekałem aż poziom poszukiwania spadnie do zera. Cieszyłem się, że nie dałem się gliniarzom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz fart, a ja jeździłem [b"]BLACK METAL-em 4WD" i nawet policja z mafią nie mogła mnie złapać nawet jak stawiali blokady z kolczatkami bo to jest mega ciężko-twarde auto i on jest w prototypach i go można zdobyć w Free Ride Extreme w misji tym "BOLT-em ACE"-m przejechać pod sterowcem na moście który łącze 1 i 3 część miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, mam Black Metala odblokowanego. Tylko szkoda, że z przodu ,a spychacz, a nie taran. Dawałby większe zniszczenia. Ale w Black Metalu strasznie źle wchodzą biegi, coś okropnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Mój kolega ma program co się łatwo dodaje auta do różnych gier wklejając zdjęcia i wpisuje się dane o tym wozie w danym języku zależnie od wersji językowej tego programu i dał do Mafii Trabanta który ma 10 biegów i na pierwyszm wycąga z łatwością 1000 km\h a ma wpisane że jego maxymalna prędkość to 999999999999 km\h, jest mega twardy, biegi wchodzą ładnie i wchodzi w każdy zakręt z max prędkości i ma na górze dziło z którego szczela gdy ma włączony silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 10:45, PEACE22 napisał:

Wiem, wiem. Mój kolega ma program co się łatwo dodaje auta do różnych gier wklejając zdjęcia
i wpisuje się dane o tym wozie w danym języku zależnie od wersji językowej tego programu i
dał do Mafii Trabanta który ma 10 biegów i na pierwyszm wycąga z łatwością 1000 km\h a ma wpisane
że jego maxymalna prędkość to 999999999999 km\h, jest mega twardy, biegi wchodzą ładnie i wchodzi
w każdy zakręt z max prędkości i ma na górze dziło z którego szczela gdy ma włączony silnik.



To super ten program, ale czy wystarczy tylko zdjęcie?? Mi się wydaje że żeby zrobić jakieś auto (jeżeli to wogule możliwe) trzeba zrobić całą teksture (model). Jak samo zdecie by wygładało w czasie gry?? Jak cienka ściana ;) Poza tym w Mafii otwiera się tylnie dzwi odwrotnie niż pierwsze (ja rozumiem ustawienia ale program nie jest taki mądry żeby zrobić sam całą animacje ruchu otwierających sie dzwi) więc ten program to chyba jakaś lipa :D (bez urazy;] ). A w jakich to grach występuje jeszcze oprócz Mafii?? I jeżeli mugłbyś to podaj mi jego nazwę chętnie wypróbóję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 15:13, marcin1930 napisał:

> Wiem, wiem. Mój kolega ma program co się łatwo dodaje auta do różnych gier wklejając zdjęcia

> i wpisuje się dane o tym wozie w danym języku zależnie od wersji językowej tego programu
i
> dał do Mafii Trabanta który ma 10 biegów i na pierwyszm wycąga z łatwością 1000 km\h a
ma wpisane
> że jego maxymalna prędkość to 999999999999 km\h, jest mega twardy, biegi wchodzą ładnie
i wchodzi
> w każdy zakręt z max prędkości i ma na górze dziło z którego szczela gdy ma włączony silnik.
Nazwy nieznam ale wiem że kolega wpisał w google "prosty edytor samochoów do gier akcji"


To super ten program, ale czy wystarczy tylko zdjęcie?? Mi się wydaje że żeby zrobić jakieś
auto (jeżeli to wogule możliwe) trzeba zrobić całą teksture (model). Jak samo zdecie by wygładało
w czasie gry?? Jak cienka ściana ;) Poza tym w Mafii otwiera się tylnie dzwi odwrotnie niż
pierwsze (ja rozumiem ustawienia ale program nie jest taki mądry żeby zrobić sam całą animacje
ruchu otwierających sie dzwi) więc ten program to chyba jakaś lipa :D (bez urazy;] ). A w jakich
to grach występuje jeszcze oprócz Mafii?? I jeżeli mugłbyś to podaj mi jego nazwę chętnie wypróbóję
:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam i ojca chrzestnego i mafie. Mafia pobija konkurenta świetnym modelem jazdy. I odwzorowaniem aut. Fabuła w ojcu też jest fajna ale jakaś taka niejasna i niewciagajaca. I oczywista. Mafia jest filozoficzna i daje do myślenia. "Co jest warta potęga, kiedy jeden prosty człowiek jest wstanie tą potęge zniszczyć" - albo jakoś tak. To daje do myślenia, a fabuła nie jest przewidywalna. Model obrażeń w ojcu jest fatalny. Walisz i walisz a on się ciąglę podnosi jak zombi. Cały ten system czarnej rączki można sobie wsadzić do białej dup** :). Jest też za dużo punktów doświadczenia i w czasie gry nie jesteś w stanie go zapełnić na fulla. Ojciec nie jest warty 150 zł tylko 50zł. Radze wszystkim NIE kupować ojca chrzestnego, natomiast w dym kupić mafię- podobny klimat ale wykonanie 100x lepsze. Ojciec chrzestny - moja dramatycznie-śmieszna sytuacja: Zostałem donem rodziny, i napisało i żebym przejął wszystkie interesy żeby być donem n. jorku. Wyjeżdżam z posesji wchodzę do hotelu w uliczce na prawo od domu, i gra się zamknęła i wyszła do pulpitu.- nie zrobiłem save, a gra była zpatchowana. OJCIEC CHRZESTNY-WYKONIE JEST DO NICZEGO. MAFIA KRÓLEM GIER O LATACH 30-tych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 10:25, PEACE22 napisał:

Niepamiętam jego nazwy ale wiem że mój kolega wpisał w google "prosty edytor samochoów do
gier akcji"
lub "prosty edytor aut do gier akcji"


Szukałem ale nic nie znalazłem :-) Dalej twierdze że to lipa, zapytaj sie twojego znajomego jak sie nazywa ten program chyba masz z nimkontakt no nie?! Albo od razu sie przyznaj ze to ściema :D (bez urazy). po prostu za długo siedze w temacie żeby teraz w takie coś uwieżyć chyba rozumiesz?

PS. ludzie jeżeli mu wierzycie to piszcie nie obraże się =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka to przyjemność mieć ayto które na 1 biegu osiąga 1000 km/h ? Gdzie W Lost Heaven sobie takim pojeździsz? Bez sensu. Co najwyżej na odcinku z Chinatown do New Ark, ale ta prędkość to przesada. Co innego auto jeżdżące 300 km/h i mające świetne przyspieszenie i przyczepność. Tym by można było po ulicach naparzać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 15:41, vauxhall napisał:

Ale jaka to przyjemność mieć ayto które na 1 biegu osiąga 1000 km/h ? Gdzie W Lost Heaven sobie
takim pojeździsz? Bez sensu. Co najwyżej na odcinku z Chinatown do New Ark, ale ta prędkość
to przesada. Co innego auto jeżdżące 300 km/h i mające świetne przyspieszenie i przyczepność.
Tym by można było po ulicach naparzać!


Ano to fakt :D jaka to przyjemność jeżdzić Maybachem z prędkością 1000km/h?! To gra o latach 30-tych i tam samochody jeżdziły 60 km/h :) Wogule to trzeba jeszcze pogrzebać w plikach za czym ja nie przepadam.

Ogólnie według mnie jeżeli lubisz (zwracam się do czytelnika) stare samochody inwestuj w mafie, jeżeli lubisz Mazde i jej zawrotną prędkość inwestuj w NFS:Carbone lub Most Wanted ;) - taka jest moja opinia na ten temat.

PS. Ile osiąga w Mafi ten samochód sportowy ("parówka")???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 19:44, marcin1930 napisał:

PS. Ile osiąga w Mafi ten samochód sportowy ("parówka")???


Ale który? Bo jest kilka, ten z misji "Czysta Gra? . Tamta wyścigówka to była Carozella C-Otto 4WD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 20:03, vauxhall napisał:

> PS. Ile osiąga w Mafi ten samochód sportowy ("parówka")???

Ale który? Bo jest kilka, ten z misji "Czysta Gra? . Tamta wyścigówka to była Carozella C-Otto
4WD



Tak chyba o tą misje mi chodzi. Tam jechałeś do zakładu Bertone żeby popsuć gościowi bryke. Potem miałeś wrócić do garażu koło pasu startowego, a nastepna misja to był ten trudny wyścig ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow koleś Respect!! Fajna historyjka miałem podobną: jechałem Falconerem gangsterów (coupe) [oczywiście wcześniej pokazałem im kto bardziej pasuje do ich autka] lecz niechcący przejechałem na czerwonym, a że w pobliżu była policja to usłyszałem syreny z ich radiowozu. Lecz szanujący się gangster nie zatrzymuje siędla byle policjantów z "drogówki"(oczywiście z Mafii). Strzałka do przodu wciśnięta na maxa w klawe i jedziemy! Jako że w Mafii gliny są całkiem mądre nie to co w GTA lepiej radzą sobie ze ściganiem delikwentów-więc troche wdepłem w bagno. Byłem nedaleko restauracji naszej rodzinki mafijnej a więc miałem kilka sposobów na ucieczkę: ganiać się po całej wyspie, uciekać do tramwaju lub próbować uciec nadmiejskim metrem. Wybrałem tramwaj jako że mogłem z tramwaju prowdzić ogien( to że miałem Thompsona +max ammo, Sawn Off to inna sprawa). A więc wypatrzyłem takowy, wbiłem się do środka i rozkoszowałe sięterroryzowanie ludzi na ulicy oraz ćwiczeniem celności na wozach policyjnych i ich zawartości. Gdy całą amunicję szlag trafił trzeba było się jakoś zastanawiać nad ucieczką. Akurat blisko by było mi i na kożyść gdzybym uprowadził samochód i skierował się do dzielnicy położonej "nad miastem". Ale jedyny samochód jaki był to Falconer i to taxi a więc prędkość świetlną to by nie rozwinął ale co tam. Pakuje sięw gablotę i w nogi. Jako że droga była pod górkę ostro zarobiłem i ledwo jechałema i stan zdrowia samochodu był kiepski. W akcie rozpaczy rzuciłem się przełajem zamiast drogą lecz nie dachowałem. Udało mi się dostać do latarni morskiej a jak pewnie wiecie w trybie swobodnej jazdy są po mieście porozżucane ukryte samochody. Był tam jeden z nich a więc się wpakowałem i rozpoczęłem jechać w kierunku Baru bo nie widziałem innej perspektywy, a że i tak musiałem jechać przez most mogłem ich wykiwać i w ostatnim momencie zamiast jechać na most skręciłem w wąską alejkę obok i bezradna pogoń już nie wychamowała a ja spokojnie przeczekałem aż odechce im się dalej mnie ganiać. Jak było po wszystkim miałem 2 pż i brak amunicji ale cholerną satysfakcję ze spektakularnej ucieczki. Sorka za błędy (jak są) i za powtórki (jak są).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować