Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Star Wars: The Old Republic nigdy nie przyniesie zysków?

43 postów w tym temacie

Mi WoW się już znudził, do tego Cataclysm do reszty go zrujnuje.
Jestem fanem Gwiezdnych Wojen i Sw: ToR to coś, na co czekam (kocham historię starej republiki).

Ja zagram czy to z mikrotransakcjami, czy z abonamentem.
Moim zdaniem gra ma przyszłość i to bardzo dużą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co przyniesie przyszłość.Ale ja jednak wierze w Bioware(którzy nie nigdy nie zawiedli). zreszta skąd wiadomo że będzie abonamnet w tej grze ?Bo nigdzie nie mogę trafic na informacje ten abonamnet potwierdzająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem - nie znamy jeszcze modelu płatności, a koleś mówi, że "ten model płatności nie ma przyszłości"? Hm. Moim zdaniem model pay per month ma się bardzo dobrze, o czym świadczy chociażby stała baza graczy WoW, a także wypowiedzi samych graczy (chociażby oczekujących na TOR).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 19:38, Cadeus napisał:

Mi WoW się już znudził, do tego Cataclysm do reszty go zrujnuje.


Zrujnuje? Zachęci jeszcze więcej graczy, gdyż levelowanie w strefach 1-60 nie będzie już tak nudne jak w oryginale.

Dnia 07.11.2010 o 19:38, Cadeus napisał:

Jestem fanem Gwiezdnych Wojen i Sw: ToR to coś, na co czekam (kocham historię starej
republiki).


Miliony ludzi myślą podobnie - tak samo myślano również o SW:G, ale jak to się skończyło wszyscy wiemy.

Dnia 07.11.2010 o 19:38, Cadeus napisał:

Ja zagram czy to z mikrotransakcjami, czy z abonamentem.


Swoją drogą, czy potwierdzono abonament/mikrotransakcje? Z tego co pamiętam, to nie - więc dziwię się temu komentarzowi

Dnia 07.11.2010 o 19:38, Cadeus napisał:

Moim zdaniem gra ma przyszłość i to bardzo dużą


Każda gra MMO ma potencjał i świetlaną przyszłość przed sobą - w większości przypadków kończy się na malejącej z dnia na dzień liczbie serwerów (i zamknięciach/łączeniu tychże).

Spoiler

mam takie wrażenie, że pojawi się tu Tyrax99 (crpgfan) i powie, że TOR zmiecie WoWa i w ogóle



Edit: lol!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie obchodzi mnie to że będzie to totalną klapą, jestem wielkim fanem Gwiezdnych Wojen a zwłaszcza Kotorów. Jedynka była świetna, dwójka też była dobra, a chętnie bym zagrał w jakieś mmo w realiach kosmosu, a ToR zapowiada się bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Granie w MMO jest zdecydowanie nie dla mnie, więc los tej gry mnie tak naprawdę niespecjalnie interesuje. Ale do Bioware mam duży żal, że zakończyli jedną z lepszych serii RPG na rzecz grania online. Kotor 3 kupiłbym w ciemno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne tu co kto myśli i jaką antyreklamę kto usiłuje zrobić. Ta gierka utrzyma się przez wiele lat z otwartymi serwerami z prostego powodu, jest potrzeba na takie mmo, a innego tego typu nie ma na rynku i raczej szybko nie będzie.
Nadzieja w tym, że gra będzie oparta na mikrotransakcjach i rzeczywiście będzie można endgame zrobić zarówno solo jak i w raidach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. Wypróbować bardzo będę chciał jako fan GW, ale nie ma mowy abym płacił jakikolwiek abonament w jakiejkolwiek grze. Mimo wszytko życzę aby projekt się udał i przyciągną jak największą ilość ludzi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 19:38, Cadeus napisał:

Mi WoW się już znudził, do tego Cataclysm do reszty go zrujnuje.


A grałaś w Cataclysm? Bo jeśli nie, to powiem że bredzisz, bo dodatek jest świetny. :)

Edit: A co do TOR - pożyjemy zobaczymy. Mam duże nadzieje odnośnie tej gry, ale wiadomo że różnie to bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Henrar, akurat przykład Galaxies jest o tyle nietrafiony, że grę tak naprawdę zabiło SoE robiąc z całkiem niezłego sandboxa kiepski klon WoWa (o ile dobrze pamiętam, z dnia na dzień subskrypcje anulowała wtedy chyba połowa graczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, pierdoły. Ta gra na pewno stanie się jednym z czołowych MMO, chociażby z samego faktu, że oparta jest na uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jedynym aspektem, który odstraszy masę fanów będą zapewne opłaty abonamentowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobały poprzednie części więc dam szanse temu tytułowi i zagram w niego ale co dalej zobaczymy. Co do WoW wątpię żeby go przebił chociaż mi już się znudził jakiś czas temu ale wielu zbyt wiele zainwestowało żeby teraz zostawić swoje postacie i zaczynać od nowa gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam spróbować SW:TOR, bo choć po BioWare można się spodziewać miałkiego i wtórnego scenariusza, to przechodzenie go w drużynie z żywymi ludźmi a nie AI jest kuszącym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 20:09, Baknak napisał:

E tam, pierdoły. Ta gra na pewno stanie się jednym z czołowych MMO, chociażby z samego
faktu, że oparta jest na uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jedynym aspektem, który odstraszy
masę fanów będą zapewne opłaty abonamentowe.



Nie wydaje mi się żeby abonament był czynnikiem odstraszającym potencjalne miliony...
Jak gra będzie dobra, a prasa i fani innych MMO dostrzegą potencjał, to będzie sukces.


Osobiście nauczony doświadczeniem nie wróżę TORowi nic więcej ponad sporą sprzedaż w momencie premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 20:09, Baknak napisał:

E tam, pierdoły. Ta gra na pewno stanie się jednym z czołowych MMO, chociażby z samego
faktu, że oparta jest na uniwersum Gwiezdnych Wojen.


Marka nie pomogła AoC, nie pomogła SW: G po wprowadzeniu dodatku, nie pomogła też Matrixowi Online ani Warhammerowi ani LotRo - jak gra będzie miałka (lub wydadzą wczesną betę i będą wciskać kit, że to finalny produkt) to fakt, że są to Gwiezdne Wojny niewiele jej pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam, iż gra może się dobrze sprzedawać w dniu premiery, głownie ze względu na zapotrzebowanie rynku na nowe MMO. Większość graczy WoW zagrałaby w coś nowego co jednocześnie zachowałoby ten sam tudzież wyższy poziom grywalności jak WoW. To jest najwiekszy problem ostatnio powstałych MMO, nie potrafią one zapewnić takiej jakości, a wiadome jest, że każda tego typu produkcja będzie oceniana przez pryzmat WoWa. Na przykład takiemu Aion (aka Korean Grindcore) tudzież Star Trek online nie powiodło się w tym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w ogóle absurdalnym pomysłem jest próba rywalizacji z WoW-em. Z prostego powodu - czas i doświadczenie. Możesz wpompować w projekt i 300 milionów dolarów, ale w przypadku MMO nic nie jest pewne. Dopóki ludzie nie zaczną w to grać i dzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami, dopóty tak naprawdę nie zrozumiesz swojego rynku klientów. Jasne, są analizy rynkowe itd. Tylko przypomnę jak to było (i jest) nawet z samym WoW-em. Który z trudnej i wymagającej Vanilli wyewoluował. W wielu aspektach, włączywszy w to nawet styl graficzny ("kosmiczny" eksperyment w TBC, zmieniony na powrót w Wotlku i zbliżającym się Cataclysmie na bardziej dark fantasy).
No i sami fani WoW-a też po prostu nie odejdą od produkcji przy której spędzili kilkadziesiąt-kilkaset-kilka tysięcy godzin (bo i tacy fanatycy się znajdą) życia. A to jednak spora część rynku.
Jak dla mnie, jeśli jakieś MMO miałoby odnieść sukces na skalę Blizzardowskiego WoW-a, to już na starcie musiałoby być odkrywcze. I nie mega super rozbudowane jeśli chodzi o end game, bo jednak nawet 200 projektantów którzy nad nim czuwają to kropla w morzu w stosunku do konsumentów. A ich rozwiązanie mogłoby się po prostu nie przyjąć na rynku. I nie mogłoby iść ślepo śladami WoW-a którego pobić się za bardzo nie da. Nie dlatego że jest tak dobry. Ale dlatego że jego twórcy co chwila dostają taką ilość opinii o zaletach i wadach swojego tytułu jak żadna inna gra.

Z tych przyczyn nie wierzę w sukces nowego Star Warsa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować