Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Mam dla was kolejne pytania:D a mianowicie:
-do czego przyda mi sie: smocza krew, pył faerie, ale, wódka, wino, specjalna woda święcona
-dlaczego nie moge pozbyć się klucza łotrzyka(ten z akademi) wziołem go tak przez przypadek dodam ze jestem w 2roz.
-do czego służy czaszka gargulca
Narazie to wszystko:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

krew, pył, woda i czaszka mogą się przydać w tworzeniu magicznych przedmiotów (warunek - czarodziej, czarownik lub bard). Klucza nie pamiętam, ale chyba można go wyrzucić, skoro jest z akademii. Alkohole wywal, bo nie mają żadnej funkcji poza obniżeniem współczynników (tak mi się zdaje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to tą krew, pył, czaszka i wode swięcona mi się nie przyda bo jestem wojownikiem(zostawie sobie pojednej buteleczce tak na wszelki wypadek). Ten klucz łotrzyka to mi został z 1roz. a inne klucze znikły jak przeszłem do 2roz. to wsadze go do jakiejs skrzyni bo sprzedac się nie da. A wódke też sprzedam ale co to jest to całe Ale??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 10:44, Kostka XXL napisał:

Mam dla was kolejne pytania:D a mianowicie:
-do czego przyda mi sie: smocza krew, pył faerie, ale, wódka, wino, specjalna woda święcona



Krew smoka, pyl faerie, adamant, woda swiecona i chyba cos jeszcze to skladniki do umagiczniania broni. W glownym obszarze Neverwinter w sklepie z bronia jest kowal. Jesli dobrze zagadasz, da Ci ksiazke w ktorej bedzie opisane co trzeba miec zeby zrobic magiczna bron. Zawsze jest to slaba magiczna bron danego typu (czyli np. miecz dwureczny na +1) i ktorys z tych skladnikow. Niektore bronie oplaca sie zrobic i sprzedac po chwili, bo po umagicznieniu znacznie zyskuja na wartosci. Inne zyskuja tylko troche i jesli akurat nie walczysz taka to nie ma to sensu.
Alkohole, podobnie jak wiekszosc szlachetnych kamieni, nie maja zadnego celu. Mozna je wypic (nie daje to zadnego bonusu), albo sprzedac.

Dnia 25.01.2007 o 10:44, Kostka XXL napisał:

-dlaczego nie moge pozbyć się klucza łotrzyka(ten z akademi) wziołem go tak przez przypadek
dodam ze jestem w 2roz.


Pewnie ma oznaczenie przedmiotu questowego. Zostaw go w jakiejs skrzyni.

Dnia 25.01.2007 o 10:44, Kostka XXL napisał:

-do czego służy czaszka gargulca


Mozliwe, ze tez jako skladnik do broni, ale nie pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 10:44, Kostka XXL napisał:

Mam dla was kolejne pytania:D a mianowicie:
-do czego przyda mi sie: smocza krew, pył faerie, ale, wódka, wino, specjalna woda święcona
-dlaczego nie moge pozbyć się klucza łotrzyka(ten z akademi) wziołem go tak przez przypadek
dodam ze jestem w 2roz.
-do czego służy czaszka gargulca
Narazie to wszystko:P



O ile sie nie myle t ow IIrozdziele jest Eltoora ktora pokaze Ci swoje przedmioty jezeli masz przy sobie cos magicznego -ja oodalem jej pyl fearie.
Nie jestem pewny co do imienia ale od niej dostajesz zadanie V Ksiag Imaskaru.
Woda swiecona dziala na nieumarlych (chyba bo nie udalo mi sie tego sprawdzic :P).

Klucz nie jest potrzebny.Otwieral chyba klatki ze stworzeniami ale klatki byly juz otwarte jak tam doczlapalem sie :P

Czaszka sluzy do tworzenia pancerza (1 ze skladnikow) oraz czarow (czarodziej,czarownik lub bard).
M.in jest skladnikiem Koscianego Pancerza - ktorego nie udalo mi sie stworzyc bo pozbylem sie czaszki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczełem to zadanie z Eltoorą (zanim napisałem tamtego posta)dałem jej ten pył fearie ale mi zostało jeszcze 5 buteleczek. A klucz już wywaliłem i czaszke jedną sobie zostawiłem. Alkohole nadal trzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2007 o 12:26, Strike napisał:

O ile sie nie myle t ow IIrozdziele jest Eltoora ktora pokaze Ci swoje przedmioty jezeli masz
przy sobie cos magicznego -ja oodalem jej pyl fearie.
Nie jestem pewny co do imienia ale od niej dostajesz zadanie V Ksiag Imaskaru.

akurat jej można dać nawet kryształ kwarcu, a takowe często w 2 rozdziale występują (jeden jest nawet w skrzynce niedaleko niej) są też chyba potrzebne postaciom czarującym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 16:15, sig. napisał:

akurat jej można dać nawet kryształ kwarcu, a takowe często w 2 rozdziale występują (jeden
jest nawet w skrzynce niedaleko niej) są też chyba potrzebne postaciom czarującym


To prawda, Eltoorze mozna wcisnac sporo latwo znajdowalnego smiecia, przede wszystkim krysztalow kwarcu oraz bagiennych jagod. Tylko ze do niej po dwoch, trzech wizytach w sklepie nie bardzo juz jest po co chodzic. Ciekawych przedmiotow ma niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja się męczę z tymi mieczami. Ja (Łowca 5) i Grimgaw giniemy zanim zabijemy chociaż 1 przeciwnika! Mikstury Błogosławieństwa i Korowej Skóry niewiele tutaj pomagają.
Można w jakis sposób awansowac swojego towarzysza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 20:32, Mitia napisał:

Teraz ja się męczę z tymi mieczami. Ja (Łowca 5) i Grimgaw giniemy zanim zabijemy chociaż 1
przeciwnika! Mikstury Błogosławieństwa i Korowej Skóry niewiele tutaj pomagają.
Można w jakis sposób awansowac swojego towarzysza?


Musisz z nim porozmawiać i wybrać pewną opcję (nie pamiętam którą), po której awansuje on na ten sam level jaki ma twoja postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 20:32, Mitia napisał:

Teraz ja się męczę z tymi mieczami. Ja (Łowca 5) i Grimgaw giniemy zanim zabijemy chociaż 1
przeciwnika! Mikstury Błogosławieństwa i Korowej Skóry niewiele tutaj pomagają.
Można w jakis sposób awansowac swojego towarzysza?


Oprócz uwag kolegów jest jeszcze taka moja rada: nie musisz walczyć z mieczami w teraz. Ja najpierw zrobiłem wszystkie dzielnice włącznie ze zdobyciem wszystkich "składników" lekarstwa a na miecze wróciłem na sam koniec kiedy byłem już silniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 20:45, Kostka XXL napisał:

Nie dawno ja się o to pytałem i Strike mi powiedział o fajnym sposobie na pokonanie
tych mieczy.


Jejku ;) to o mnie :D Mamo pisza o mnie :P

edeń
Musisz z nim porozmawiać i wybrać pewną opcję (nie pamiętam którą), po której awansuje on na ten sam level jaki ma twoja postać.

Towarzysz nigdy nie osiagnie rownego poziomu co Ty; zawsze bedzie o 1 nizej.
Ta opcja dostepna jest zawsze po Twoim awansie wiec po kazdym rozmawiaj z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki. Z tymi mieczami to głupia sprawa, bo co to za zwycięstwo, w którym trzeba uciekac i wykorzystywac taką opcję gry. Na którym poziomie jest Grmgaw, skoro ani razu go nie awansowałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 16:54, Mitia napisał:

Na którym poziomie jest Grmgaw, skoro ani razu go nie awansowałem?

P-klik myszką na Grimgawa i L-klik na "oczko" na godzinie 12. Masz kartę jego postaci, poziom sobie sprawdź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 16:54, Mitia napisał:

Dzięki, dzięki. Z tymi mieczami to głupia sprawa, bo co to za zwycięstwo, w którym trzeba uciekac
i wykorzystywac taką opcję gry. Na którym poziomie jest Grmgaw, skoro ani razu go nie awansowałem?

Stare dobre Cyberpunkowe powiedzenie mówi "Ten kto strzelił dziś i zwiał przeżył dość długo by strzelić jutro" Tu nie chodzi o wykombinowanie sposobu na pokonanie tych mieczy, a nie stanięciu jak kołek w płocie albo Paladyn na drodze szarżującego Trolla. Tak więc, zaprawdę powiadam ci, o ile nie stosujesz cheatów ani tym podobnych wszystkie chwyty dozwolone :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załatwiłem olbrzymy ogniste i potzrebuję pomocy - jak załatwić smoczycę (czy ktoś już ją pokonał?) jakie pomysły i rady... jestem na 19 poziomie mam czarodzieja, kapłana, wojownika w najlepszych pancerzach, łotrzyka, itp i nic nie mogę zrobić przywołuję żywiołaki, stwory itp i nic... oczekuję rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 22:13, Radator napisał:

Załatwiłem olbrzymy ogniste i potzrebuję pomocy - jak załatwić smoczycę (czy ktoś już ją pokonał?)
jakie pomysły i rady... jestem na 19 poziomie mam czarodzieja, kapłana, wojownika w najlepszych
pancerzach, łotrzyka, itp i nic nie mogę zrobić przywołuję żywiołaki, stwory itp i nic... oczekuję
rady


Czy grasz w NWN1 czy NWN2 ?
To temat dla NWN 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 13:24, Abi Dalzim napisał:

> Dzięki!
Nie ma sprawy :)
Cieszę się, że na coś Ci się moja postać przydała.
Miłej gry! :D



Mija prawie miesiąc a ja dopiero skończyłem podstawkę. (Nie było zbyt wiele czasu na grę).
Skończyłem grę na 18 lvl (16-mnich i 2-łotrzyk). Grałem sam a najemników brałem tylko aby pogadać o "prezentach". Jedynym momentem kiedy potrzebna była mi pomoc najemnika (Grimgnaw) była walka z Gulnan (2 składnik lekarstwa).
Dzięki temu, że grę zacząłem łotrzykiem wszystkie pułapki i drzwi mogłem sam zrobić (a jak nie to łuk lub kusza i żywioły).
Na początku dość często zapisywałem stan gry ale im postać była silniejsza tym było prościej. Atuty mnicha są super.
Dzięki za wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować