Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Każdy może stworzyć kawałek gry S.T.A.L.K.E.R. 2

19 postów w tym temacie

Szkoda ze nie w języku polskim :) Fajny pomysł ogólnie , biora pod uwage zdanie gracza to mał kiedy gracz jest brany pod uwage. I dlatego 2 moze osiągnąc sukces najwiekszy , nie ma to jak trafiać w gust gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 18:56, blaz11 napisał:

I bardzo dobrze ,że nie w języku polskim. Przynajmniej młodzież się trochę poduczy pisząc
po angielsku.


A co z młodzieżą krajów anglojęzycznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 18:47, karolekx23x napisał:

Szkoda ze nie w języku polskim :)

Można nadsyłać prace w rosyjskim - języku ich chyba ojczystym i angielskim - "światowym". Raczej trudno wymagać innych języków. Jakby był konkurs na wymyślenie questa do Wiedźmina 2 to wtedy by były polski i angielski, proste.


A pomysł świetny. Nagroda też, można się pochwalić "Ha! Patrz mam questa w Stalkerze.". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 19:15, Krzycho napisał:

> Szkoda ze nie w języku polskim :)
Można nadsyłać prace w rosyjskim - języku ich chyba ojczystym i angielskim - "światowym".
Raczej trudno wymagać innych języków. Jakby był konkurs na wymyślenie questa do Wiedźmina
2 to wtedy by były polski i angielski, proste.


A pomysł świetny. Nagroda też, można się pochwalić "Ha! Patrz mam questa w Stalkerze.".
;)

Ale jak bym powiedział loegom ze quest który wymysliłem w Stalkerze jest w grze to by nikt mi nie uwierzył , biorac na logike.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2010 o 19:38, karolekx23x napisał:

Ale jak bym powiedział loegom ze quest który wymysliłem w Stalkerze jest w grze to by
nikt mi nie uwierzył , biorac na logike.


Chyba, że umieściliby Cię w napisach końcowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 19:51, pepsi napisał:


> Ale jak bym powiedział loegom ze quest który wymysliłem w Stalkerze jest w grze
to by
> nikt mi nie uwierzył , biorac na logike.

Chyba, że umieściliby Cię w napisach końcowych :)


O tym zapomniałem , ale to frajda zrobić kawałeczek dla gry.
Jeśli takie pomysły padają przez twórców to Stalker 2 bedzie wielkim hitem , wiekszym od wszystkich czesci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 19:15, Krzycho napisał:

Można nadsyłać prace w rosyjskim - języku ich chyba ojczystym i angielskim - "światowym".

Nie rozumiem czemu niektórzy myślą, że GSC Game World to studio rosyjskie. Kiedyś w jakimś newsie (tutaj) też wyczytałem, że GSC Game World to studio z Rosji (było napisane jakoby Rosja była ich ojczyzną). Tak trudno wejść na Wikipedię i przeczytać, że GGW jest studiem ukraińskim z siedzibą w Kijowie? (Żeby nie było, rozumiem czemu wybrali akurat rosyjski i angielski.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł ciekawy i dość oryginalny. Szkoda tylko, że akurat do tej gry, bo zupełnie nie czuję ani świata ani klimatu, więc na pewno nie wezmę udziału w konkursie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2010 o 00:34, KapiX napisał:

> Można nadsyłać prace w rosyjskim - języku ich chyba ojczystym i angielskim - "światowym".

Nie rozumiem czemu niektórzy myślą, że GSC Game World to studio rosyjskie. Kiedyś w jakimś
newsie (tutaj) też wyczytałem, że GSC Game World to studio z Rosji (było napisane jakoby
Rosja była ich ojczyzną).


Ale nie wiadomo czy np: większość pracowników GSC to nie są Rosjanie ;)
Poza tym w Kijowie dużo ludzi mówi po rosyjsku.
Poza tym więcej ludzi zna rosyjski niż ukraiński.
Poza tym Krzycho napisał "chyba".

;D

P.S Tak wiem, że napisałeś że wiesz, ale chciałem wrzucić tu swoje 3 grosze (czyt. pospamować)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale też wydaje mi się że ukraiński i rosyjski są w dużym (chyba nawet bardzo) stopniu podobne ale jako że rosyjskim posługuje się dużo więcej osób to ten wybrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i z ciekawości zajrzałem na wiki gdzie jest napisane "Z kolei wśród ludności Ukrainy wschodniej, południowej oraz Krymu wyraźnie przeważa rosyjski." Zresztą jeśli dobrze pamiętam to nawet w grze w oryginalnej ścieżce dźwiękowej stalkerzy gawędzili po rosyjsku a nie po ukraińsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2010 o 01:33, Pitej napisał:

Ale nie wiadomo czy np: większość pracowników GSC to nie są Rosjanie ;)

Czyli co? Crytek to studio turecko-niemiecko-włosko-angielsko-...? Tam pracują specjaliści z całego świata, ale jako że główna siedziba Cryteku jest w Niemczech, to mówimy że jest to studio niemieckie. To jest też dobry przykład na to, że lepiej nie pisać o ojczyźnie danego studia, a o miejscu gdzie ono się znajduje.

Dnia 13.11.2010 o 01:33, Pitej napisał:

Poza tym w Kijowie dużo ludzi mówi po rosyjsku.

Nie przeczę.

Dnia 13.11.2010 o 01:33, Pitej napisał:

Poza tym więcej ludzi zna rosyjski niż ukraiński.

Dlatego napisałem, że wiem czemu akurat rosyjski, a nie ukraiński.

Dnia 13.11.2010 o 01:33, Pitej napisał:

Poza tym Krzycho napisał "chyba".

Widziałem to "chyba", ale skoro miał wątpliwości, to dobrym uczynkiem było wyprowadzenie go z błędu (sposób pomińmy :D).

@Krzycho

Dnia 13.11.2010 o 01:33, Pitej napisał:

Zresztą jeśli dobrze pamiętam to nawet w grze w oryginalnej ścieżce dźwiękowej stalkerzy gawędzili po
rosyjsku a nie po ukraińsku.

To można wyjaśnić akurat tym, że książka na podstawie której została stworzona gra była napisana przez Rosjan, zatem możemy przypuszczać, że jej akcja dzieje się w Rosji (nie wiem, nie czytałem, na Wiki nie ma informacji o miejscu akcji).

Dnia 13.11.2010 o 01:33, Pitej napisał:

Wiem, ale też wydaje mi się że ukraiński i rosyjski są w dużym (chyba nawet bardzo) stopniu podobne ale jako
że rosyjskim posługuje się dużo więcej osób to ten wybrali.

Patrz wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hyhy, oczywiście się z Tobą zgadzam, tak chciałem się przekomarzać z nudów (i wydaje mi się że to zauważyłeś).

Mówiąc teraz zupełnie serio - Ukraińcy robią znakomite gry. Uwielbiam Kozaków, American Conquest (trochę mniej) i Stalkera. Teraz zachwycam się Metrem 2033.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować