Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Activision przekazuje milion dolarów na pomoc weteranom wojennym

32 postów w tym temacie

Ponawiam prośbę żeby przynajmniej do części newsów możliwość komentarzy była zablokowana...


Mówię całkiem serio... do kogo coś takiego mogę napisać? Wiem że to raczej nic nie da zwłaszcza jeśli podpisze się pod tym tylko jeden brzydki Pitej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że ludzie i tutaj będą narzekać. Nie dali więcej bo to nie firma charytatywna, dali z czystego poprawienia (poprawiania nigdy za wielu) wizerunku firmy/reklamy, i bynajmniej nie sprawi to że polecę do sklepu wykupić wszystkie ich gry. Nie zmienia faktu że te pieniądze faktycznie komuś będą mogły pomóc i to się liczy i oby jak najwięcej takiego "reklamowania się".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie z ich strony, cieszę się że choć jakaś część wydanych przeze mnie pieniędzy za grę trafiła w szczytny cel. Tyle na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie popieram akcję, choć ten milion w morzu zielonych zarabianych przez Acti to nic. Bardzo wielu żołnierzy po powrocie z misji nie potrafi się znaleźć w normalnym świecie, a taka pomoc niestety nie jest zbyt często udzielana przez rząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2010 o 00:17, Pitej napisał:

Ponawiam prośbę żeby przynajmniej do części newsów możliwość komentarzy była zablokowana...


Mówię całkiem serio... do kogo coś takiego mogę napisać? Wiem że to raczej nic nie da
zwłaszcza jeśli podpisze się pod tym tylko jeden brzydki Pitej...


To po co byłby news jakby nie można było go skomentować? Po to jest forum żeby każdy mógł wyrazić swoje zdanie, a zablokowanie tego mijało się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2010 o 10:48, Gniewny1j napisał:

To po co byłby news jakby nie można było go skomentować? Po to jest forum żeby każdy
mógł wyrazić swoje zdanie, a zablokowanie tego mijało się z celem.


Nie podzielam twojego zdania.

Forum to forum, newsy - co innego. Tu nie ma co komentować. Czytałeś wypowiedzi wyżej? Komu byś przytaknął? Uważasz, że zamiast miliona mogliby dać chociaż 5, 10, 20 czy dopiero od 50 mln $ można by pochwalić akcję Activisiona? A może powinni dać dokładnie tyle ile będzie wynosił ich dochód z Black Opsa?(to wszystko szybciutko skleiłem do kupy z postów użytkowników wyżej)
Czy może uważasz, że ci wszyscy którzy to pisali to durnie i nie umieją robić nic innego niż narzekać i to, żeby było zabawniej, na rzecz która kompletnie i totalnie kał ich obchodzi?

Fakt, że ten news nie jest najlepszym przykładem bo narzekań jest tu dosyć mało, szkoda, że nie pojawiło się więcej komentarzy jacy to oni skąpi i że znów lecą tylko na kasę robiąc sobie reklamę byłoby to bardziej wymowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 23:02, Gniewny1j napisał:

Też mam takie wrażenie że jednak milion przy dochodzie 500mln to kropla w morzu. Mogli
by chociaż przekazać 5mln, ale lepszy rydz niż nic. I moim zdaniem, działanie marketingowe


jesli dales wiecej z wlasnych przychodow to masz prawo ich krytykowac, jesli nie... sam sobie dokoncz. Inycjatywa sluszna wiec w tym przypadku zarobil sobie na ten marketing uczciwie robiac cos dobrego.

5milionow mowisz? Jakby bobby dal 5 to wolalbys 10 baniek... socjalisci ktorzy wszystko chca za darmo sa wszedzie i nigdy nie maja dosc cudzych pieniedzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Milion dolarów to dla weteranów wojennych spora kwota, lecz z pewnością nie wystarcza na pokrycie wszystkich potrzeb." - przecież w całym tym zamieszaniu nie chodzi wcale o pokrywanie potrzeb bezrobotnych weteranów, tylko o pomoc w znajdywaniu dla nich pracy, żeby swoje potrzeby zaspokajali samodzielnie zarobionymi pieniędzmi :P Dajcie im wędki, zamiast ryb ^_^

Większość forumowiczów komentujących tego newsa (razem z autorem newsa) nie bardzo chyba rozumie subtelną różnicę pomiędzy dochodem a przychodem. Bo jak CoD dajmy na to przynosi pierwszego dnia ileś tam milionów baksów PRZYCHODU, to wcale nie oznacza, że tyle właśnie na czysto zarobili twórcy z wydawcą. Od przychodu trzeba odjąć koszty produkcji, promocji i oczywiście podatek. Ale przecież lepiej samemu wymyślić kwotę z sufitu, którą Activision powinno przeznaczyć na cele charytatywne...

Osobną kwestią jest dla mnie cały ten problem z bezrobociem weteranów w USA, którego nie rozumiem. Niby dlaczego mieliby mieć większe trudności w szukaniu pracy niż inni ludzie? Oczywiście sprawa jest jasna w przypadku weteranów okaleczonych, inwalidów, ale jakoś nie wierzę, że wszyscy zostali tak ciężko doświadczeni podczas tych ich "wojen". Kiedyś czytałem w pewnym magazynie marketingowym, że w Niemczech służba wojskowa jest odskocznią do kariery, tamtejsze firmy bardzo wysoko sobie cenią ludzi z epizodem wojskowym w życiorysie i wręcz zabiegają o takich pracowników. Wydaje mi się, że w Stanach do woja na gruntów idą chyba największe ciemniaki, które za bardzo nie miałyby szansy na karierę gdziekolwiek, dlatego jak ich puszczają do cywila, to roboty nie potrafią znaleźć :/ Ale to po prostu taka specyfika kraju.

A już mam dość tych głupich monologów chwalących pod niebiosa heroizm i poświęcenie żołnierzy dla ojczyzny - przecież nikt nie idzie do wojska z dobroci serca i umiłowania kraju, tylko żeby zarabiać forsę. To jest normalny zawód jak każdy inny, a przez zwiększone ryzyko mają też zwiększoną pensję. Założę się, że więcej ludzi ginie rocznie na amerykańskich budowach czy w amerykańskim rolnictwie niż w amerykańskiej armii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie tyle kwota ma tu znaczenie, ile nazwa tej fundacji i jej ścisłe przywiązanie do marki, a więc do produktu. Działa to na tej zasadzie: "Hej! Nie jest nam obojętny los weteranów! Naprawdę szanujemy to, co robicie dla naszego kraju, dla nas! PS. Możecie się odwdzięczyć kupując naszego CoD-a". Gdyby nie chodziło głównie o reklamę, fundacja nazywałaby się Activision for Veterans albo podobnie. Milion to nie mało, od kwoty jednak ważniejszy jest sposób, jakość i stopień jej wykorzystania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować