Zaloguj się, aby obserwować  
Citkowsky

Shift 2: Unleashed

126 postów w tym temacie

Cóż, a ja już mam problemy z padem. Co do reszty, jest naprawdę dobrze. Tylko mam :drobne" pytanie - jak się wchodzi do Autologu? Bo przeszukałem całe (chyba) menu wzdłuż i wszerz, i za nic tego nie moge znaleźć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2011 o 22:47, Citkowsky napisał:

co do xklockowej wersji to piszą w reckach, że optymalizacja nie powala i działa to to
w 30fpsach.


Nie znam się :), ale pograłem trochę i wszystko jest według mnie ok. Grafika miła dla oka, ale to niestety nie jest jakaś rewelacja. Może to kwestia samej konsoli, która ma już swoje lata. Gra chodzi płynnie. Podoba mi się widok z kokpitu pierwszego zakupionego wozu, wnioskuję, że w reszcie też będzie ładnie. Całkiem fajny jest też ten widok z kasku kierowcy, ciekawe rozwiązanie, ale wątpię, że często będę korzystał z tej opcji, na powtórkach można się nim fajnie bawić rozglądając się wszędzie :). Po pierwszym przejechanym wyścigu za pierwszym razem dostałem opcję jazdy jako "Doświadczony", a potem średni poziom trudności gry. Pierwszy wyścig i już jest trudno, strasznie ciężko wejść na pierwsze, ale podium bez problemu. Ogólnie to nie żałuję zakupu, bo bawię się bardzo dobrze jak przy Forzie3 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze raz:

czy Shift 2 potrzebuje płyty w napędzie, żeby grać? Bo ostatnio to różnie bywa z grami EA i coraz częściej nie jest to potrzebne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 10:57, barth89 napisał:

Zapytam jeszcze raz:

czy Shift 2 potrzebuje płyty w napędzie, żeby grać? Bo ostatnio to różnie bywa z grami
EA i coraz częściej nie jest to potrzebne :)


Nie, nie potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 14:48, Michal_Raven napisał:

Zrobiłem porównanie Shift 2 z innymi wyścigówkami:

Shift vs Shift: http://www.youtube.com/watch?v=Qeta1HPFwRI
GT5 vs Shift 2: http://www.youtube.com/watch?v=22UPkbAtTgg
FM3 vs Shift 2: http://www.youtube.com/watch?v=NlO0b2fJWCk
Race 07 vs Shift 2: http://www.youtube.com/watch?v=eVK8lE2YS9Y

Cóż, w porównaniu z Shiftem 2 Forza 3 wydaje się strasznie nudna.
W GT5 już jest lepiej.

W Shifcie 2 dużo się dzieje na ekranie na pewno, czy to wszystko jest realistyczne to nie wiem bo takim samochodem nie jechałem, ale w GT5 i Forza 3 tak jakoś spokojnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gram w ta gre od dwoch dni i jedna rzecz mnie irytuje (nie wiem czy inni to tez zauwazaja). zatrzumalem samochod i sprawdzilem. jest jakies pol sekundowe opuznienie, za nim jest jakas reakcja przednich kol. dla mnie jest to fakt odrzucajacy mnie od tego tytulu. w utawieniach probowalem wszystkiego zeby zmnienic czulosc i nic. przyslowiowa d.pa. dopowiem ze gram jeszcze w live for speed uznany za jeden z naj lebszych symulatorow. moze ktos ma z was jakis pomysl? czy to tylko u mnie sie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 02:56, krysz258 napisał:

gram w ta gre od dwoch dni i jedna rzecz mnie irytuje (nie wiem czy inni to tez zauwazaja).
zatrzumalem samochod i sprawdzilem. jest jakies pol sekundowe opuznienie, za nim jest
jakas reakcja przednich kol. dla mnie jest to fakt odrzucajacy mnie od tego tytulu. w
utawieniach probowalem wszystkiego zeby zmnienic czulosc i nic. przyslowiowa d.pa. dopowiem
ze gram jeszcze w live for speed uznany za jeden z naj lebszych symulatorow. moze ktos
ma z was jakis pomysl? czy to tylko u mnie sie dzieje?


Nie tylko u Ciebie. Zerknij na oficjalne forum EA. Pełno jest tam doniesień o problemie input lag''u. I to zarówno na PC, jak i PS3, tak na padach, jak i kierownicach czy klawiaturach. Ludzie próbują już jakichś "chałupniczych" rozwiązań, by to naprawić, ale próbowałem to, co opisują, i działanie jest co najwyżej minimalne.

A EA, jak to EA - totalnie milczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, pograłem, potestowałem, i niestety, muszę stwierdzić, że gra owszem, ma OGROMNY potencjał, jednak odradzam jej zakupu do chwili ukazania się SOLIDNEJ łatki, gdyż problemy techniczne (i nie tylko) po prostu zabijają gameplay. A tu kilka wykrytych przeze mnie problemów (dotyczą wersji PC, jednak z tego, co czytałem na forach, podobne rzeczy dzieją się na konsolach):

1. Input lag. Samochód reaguje z jakimś półsekundowym opóźnieniem na komendy wydawane z pada. Początkowo myślałem, że to wina mojego pada, jednak nie - spróbowałem na chwilę z klawiaturą, i jest ten sam problem. Oczywiście, deadzone ustawione na 0%, więc reakcja powinna być natychmiastowa. Jak czytałem, to podobnych problemów doświadczają posiadacze kierownic, a także gracze na PS3 i X360.

2. Krztuszenie się gry. Najpierw jest ok, ale po pewnym czasie (czasem po minucie, czasem po kilku minutach) gra zaczyna zwalniać. Początkowo jest to prawie niezauważalne, jednak już po chwili robi się pokaz slajdów. Mam sprzęt, który prawie że spełnia wymagania zalecane. Ustawiłem, dla próby, wszystkie opcje graficzne na minimum (nie mówiąc, że gra wygląda na nich jak produkt z 2005 jakoś roku, które chodzą mi perfekcyjnie), ale niestety - problem jak był, tak jest. I tu również poczytałem i wiem, że to nei jedynie mój problem, ale i innych PC-towców, a także niektórych graczy na PS3.

3. AA na PC - niewiele co daje. W zasadzie nie zauważyłem różnicy między maksymalnym AA a jego kompletnym brakiem, a jeśli jakieś są, to naprawdę minimalne. Jak były pikselki na krawędziach, tak i dalej są...

To takie 3 najważniejsze problemy. Niestety, ale bez naprawienia dwóch pierwszych, gra w S2U nie ma najmniejszego sensu. Jak na razie wróciłem do GRID''a - mam nadzieję, że zanim go przejdę EA wyda patch naprawiający wersję PC-tową. Choć po nich to się wszystkiego można spodziewać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z tym input lagiem. Z ciekawości sprawdziłem na moim Xboksie, ale na szczęście nic takiego nie zaobserwowałem. Wystarczy, że lekko triggera pociągnę i od razu rusza na minimalnym gazie.

@EDIT
Przy okazji. Wie ktoś może czy jest możliwość zalogowania się do tego systemu autolog na jakiejś stronce, ale nie z konsoli tylko z PC? Tak abym mógł np sprawdzić swoje zrobione zdjęcia czy inne info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w Shifta na kierownicy Logitech DFG. I jak gram już lepszymi samochodami typu Porsche itd. mam duży problem z utrzymaniem samochodu w linii prostej. To znaczy że ogólnie ciężko jechać nim w miarę prosto. Pomoże mi ktoś co mam zmienić w ustawieniach kiery żeby się bardziej komfortowo jeździło? z góry dzięki/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>....

Dnia 03.04.2011 o 08:04, Tenebrael napisał:

1. Input lag.


Mam kierownicę Logitech MOMO. Wspomnianego problemu nie uświadczyłem.

Dnia 03.04.2011 o 08:04, Tenebrael napisał:

2.

Komp jak w podpisie. Gra się nie krztusi w ogóle.

Dnia 03.04.2011 o 08:04, Tenebrael napisał:

3.

Co do AA to kompletnie na to nie zwracam uwagi bo i tak wszystko wygląda bardzo dobrze także tutaj wcale nie bije to po oczach, przynajmniej po moich;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 19:49, Ziggy napisał:

Gram w Shifta na kierownicy Logitech DFG. I jak gram już lepszymi samochodami typu Porsche
itd. mam duży problem z utrzymaniem samochodu w linii prostej. To znaczy że ogólnie ciężko
jechać nim w miarę prosto. Pomoże mi ktoś co mam zmienić w ustawieniach kiery żeby się
bardziej komfortowo jeździło? z góry dzięki/


Hmm.. z tego co wiem to chodzi tu o poziom trudności, wyłączając "wspomaganie jazdy" (czy jak to am jest) samochód nawet jadąc w nili prostej odrobinę skręca (przynajmniej w shift 1 tak miałem, to i tu zapewne tak jest)
Proponuje pozmieniać ustawienia poziomu trudnośći ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej chodzi o martwą strefę kierownicy (albo kierowania, mniej więcej tak to się zwie chyba, nie mam teraz gry włączonej :P). Przy czym nie ma co przesadzać - jakieś 2-3% powinno w zupełności wystarczyć.

A ja mam pytanie - jest jakiś sposób na to, żeby zmniejszyć input lag na PC? Bo opóźnienie lekkie mam, nie jakieś strasznie co prawda, ale widoczne i nieco przeszkadza w grze. Jakby co, to mam kierownicę Logitech Momo. W Shifta 2 gra się naprawdę przyjemnie, a bez tego laga byłoby na pewno jeszcze lepiej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie Mustanga Terlingua (tego co zdobyłeś w na którymś tam poziomie). Driftuje się nim na prawdę nieźle ja sobie z ciekawości kupiłem drugiego i wyżyłowałem jak się tylko da. Na prawdę fajnie się nim drfituje. Apropo driftu niby taki zły, a ogarnąłem go tak jak tego z 1 :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować