Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 07.08.2008 o 11:13, ceSSar napisał:

ja sugeruje ...a mam pytanie jak zgolisz org. na allegro to....kopie oczywiscie zniszczysz
a moze oddasz z org. ?


Ja gier nie sprzedaje na Allegro, bo zawsze lubię wracać do tytułów, które nawet przeszedłem, więc to nie mój problem czy ktoś zniszczy kopie jak sprzeda oryginał czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.08.2008 o 11:47, Ryan Cooper napisał:


Ja gier nie sprzedaje na Allegro, bo zawsze lubię wracać do tytułów, które nawet przeszedłem,
więc to nie mój problem czy ktoś zniszczy kopie jak sprzeda oryginał czy nie.


no to naprawde nie wiem czemu tak bardzo bronisz tego calego piractwa - mysle ze predzej zmienisz konsole ,
zepsuje sie lub przestaniesz sie tym interesowac, oddasz ja wlasnie mlodszemu bratu - niz plyty sie porysuja badz zniszcza tak ze nie bedzie sie dalo w nie grac.....ewntualnie beda juz tak tanie ze spokojnie kupisz sobie nowy orginal ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 12:10, ceSSar napisał:

no to naprawde nie wiem czemu tak bardzo bronisz tego calego piractwa - mysle ze predzej
zmienisz konsole ,
zepsuje sie lub przestaniesz sie tym interesowac, oddasz ja wlasnie mlodszemu bratu
- niz plyty sie porysuja badz zniszcza tak ze nie bedzie sie dalo w nie grac.....ewntualnie
beda juz tak tanie ze spokojnie kupisz sobie nowy orginal ....


Ja nie bronię żadnego piractwa. Chip mi nie tylko służy do odpalania kopii zapasowych, ale także zanim nie miałem odtwarzacza DVD odpalał mi filmy DivX i VCD. Mam też wujka w Ameryce, który przysłał mi dużo używanych (oryginalnych) gier na PS2, ale niestety NTSC. Chip pomógł mi je odtworzyć. Kopie robię tylko swoich najcenniejszych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.

Dnia 07.08.2008 o 12:43, Ryan Cooper napisał:


Ja nie bronię żadnego piractwa. Chip mi nie tylko służy do odpalania kopii zapasowych,
ale także zanim nie miałem odtwarzacza DVD odpalał mi filmy DivX i VCD. Mam też wujka
w Ameryce, który przysłał mi dużo używanych (oryginalnych) gier na PS2, ale niestety
NTSC. Chip pomógł mi je odtworzyć. Kopie robię tylko swoich najcenniejszych gier.


a te filmy DivX itd to co są z org. przerobione??
a o wujku z ameryki bajke wszyscy dobrze znaja i kochaja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 12:58, ceSSar napisał:

a te filmy DivX itd to co są z org. przerobione??
a o wujku z ameryki bajke wszyscy dobrze znaja i kochaja....


Chodziło mi o te filmy z gazety co nie są na DVD tylko CD. A wujka naprawdę mam w Kanadzie i możesz wierzyć, albo nie, ale ja nie mam zamiaru się przed tobą tłumaczyć i skończ już z tym bo mnie to nudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 13:08, Ryan Cooper napisał:

> a te filmy DivX itd to co są z org. przerobione??
> a o wujku z ameryki bajke wszyscy dobrze znaja i kochaja....

Chodziło mi o te filmy z gazety co nie są na DVD tylko CD. A wujka naprawdę mam w Kanadzie
i możesz wierzyć, albo nie, ale ja nie mam zamiaru się przed tobą tłumaczyć i skończ
już z tym bo mnie to nudzi.


Chyba możesz obejrzeć... ;P PS2 ma czytnik Cdrom więc można spróbować jak nie zadziała... trudno :P przecież ma się jeszcze komputer ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 23:39, Ryan Cooper napisał:

Sugerujesz, że jestem piratem?

Nikogo nie wskazuję paluchem. Ale oczywistym jest, że użytkownicy ww. "systemów" są na liście wysokiego ryzyka zagrożenia piractwem, że się tak ładnie wyrażę :)

Dnia 06.08.2008 o 23:39, Ryan Cooper napisał:

Ja np. mam przykre doświadczenie z młodszym bratem, który zniszczył mi grę The Getaway: Black Monday, gdybym wcześniej zrobił sobie kopie miałbym oryginał nienaruszony, a tak nadaje się na śmietnik.

Proste rozwiązanie - policzyć bratu za straconą grę, niech odkupi. A jak nie, to ban na konsolkę. Ciekawe co by wybrał :]

Dnia 06.08.2008 o 23:39, Ryan Cooper napisał:

Po za tym nienaruszone oryginały można sprzedać później na Allegro i mieć kasę na nową grę.

Naruszone oryginały schodzą równie dobrze :) Zawsze zależy od tytułu, jak jest jakiś mało popularny, to wiadomo, że pójdzie drogo nawet porysowany egzemplarz, a jak grę można nówkę kupić za grosze, to nawet najlepiej utrzymany egzemplarz majątku Ci nie przysporzy :/

Dnia 06.08.2008 o 23:39, Ryan Cooper napisał:

A lepiej na aukcji napisać gra bez rys niż ma kilka drobnych rysek.

Na aukcji lepiej zawsze pisać prawdę :)

PS. Korzystanie z kopii zapasowych jest nielegalne, bo trzeba dokonać nielegalnej ingerencji w konsolę (wmontowanie chipa albo oszukiwanie fabrycznych mechanizmów działania konsoli - hamulca napędu płytki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 15:33, Quatre napisał:

PS. Korzystanie z kopii zapasowych jest nielegalne, bo trzeba dokonać nielegalnej ingerencji
w konsolę (wmontowanie chipa albo oszukiwanie fabrycznych mechanizmów działania konsoli
- hamulca napędu płytki).


To zależy w jakim kraju, w Polsce czytałem, że jest legalne. Po za tym gdzieś tam Sony przegrało w sądzie sprawę o montowanie ModChipów. Wygrał argument, że dzięki chipom można odpalić grę z innego regionu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 15:26, garrick napisał:

Chyba możesz obejrzeć... ;P PS2 ma czytnik Cdrom więc można spróbować jak nie zadziała...
trudno :P przecież ma się jeszcze komputer ;P.


Ma czytnik CD-ROM, ale filmów na VCD nie odpala, bo sprawdzałem. Pewnie, że mógłbym na kompie, ale wolę filmy oglądać na większym telewizorze w fotelu niż zgarbiony na krześle przy monitorze. Druga sprawa, że mam strasznie słabiutkie głośniki do PC i słabo słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 12:58, ceSSar napisał:

a te filmy DivX itd to co są z org. przerobione??


Radzę się wybrać do jakiegoś sklepu z filmami, bo chyba z 2 lata tam nie byłeś, wtedy może zauważysz, że od dłuższego czasu sprzedawane są filmy w formacie DivX po 10-20zł...

@Quatre

Stosowanie SwapMagic''a jest legalne na całym świecie, zaś co do chipów, to już zależy od kraju - np. w UK i Australii jest legalne, w Polsce zaś nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 16:05, mtwarog napisał:

Stosowanie SwapMagic''a jest legalne na całym świecie, zaś co do chipów, to już zależy
od kraju - np. w UK i Australii jest legalne, w Polsce zaś nie.

Nie pisałem, że Swap Magic jako taki jest nielegalny. Ale przyznasz sam, że użycie tego programu do odpalenia pirackiej kopii gry jest już przestępstwem. A wydaje mi się, że nawet samo zamontowanie tych blokadek już podpada pod jakiś paragraf :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 16:55, Quatre napisał:

> Stosowanie SwapMagic''a jest legalne na całym świecie, zaś co do chipów, to już
zależy
> od kraju - np. w UK i Australii jest legalne, w Polsce zaś nie.
Nie pisałem, że Swap Magic jako taki jest nielegalny. Ale przyznasz sam, że użycie tego
programu do odpalenia pirackiej kopii gry jest już przestępstwem. A wydaje mi się, że
nawet samo zamontowanie tych blokadek już podpada pod jakiś paragraf :)


Nie, konsola jest Twoją własnościa i to czy tam zamontujesz sobie pare kabelków nikogo nie obchodzi (przynajmniej nie powinno) co innego że wówczas tracisz do niej gwarancje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 16:55, Quatre napisał:

Nie pisałem, że Swap Magic jako taki jest nielegalny. Ale przyznasz sam, że użycie tego
programu do odpalenia pirackiej kopii gry jest już przestępstwem. A wydaje mi się, że
nawet samo zamontowanie tych blokadek już podpada pod jakiś paragraf :)


Odpalanie piratów jest nielegalne, ale uruchomienie kopii bezpieczeństwa własnych gier już jest. Nie ma też żadnych paragrafów na blokadki od Swap''a, inaczej wygląda sprawa z chipami do nowych konsol (w tym też PS2), bo tutaj producenci zasłaniają się jakimś łamanie cyfrowych zabezpieczeń i tym, że niby może to zagrażać bezpieczeństwu państwa i inne takie bzdury :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 16:05, mtwarog napisał:

Radzę się wybrać do jakiegoś sklepu z filmami, bo chyba z 2 lata tam nie byłeś, wtedy
może zauważysz, że od dłuższego czasu sprzedawane są filmy w formacie DivX po 10-20zł...


no prosze cie i to pewnie jeszcze batman co to w kinach bedzie dopiero od przyszlego tygodnia :)

i dobrze wiemy po co i do czego uzywa sie swapa itd i niestety nic mnie nie przekona do zmiany zdania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 08:25, ceSSar napisał:

no prosze cie i to pewnie jeszcze batman co to w kinach bedzie dopiero od przyszlego
tygodnia :)


No już nie przesadzajmy, w DivX''sie wychodzą inne filmy, np.:

http://www.inbook.pl/a/produkt/id/180777/index.html

A tak na marginesie, to "Mroczny Rycerz" jest już w kinach od dzisiaj, a nie za tydzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 13:35, mtwarog napisał:

> no prosze cie i to pewnie jeszcze batman co to w kinach bedzie dopiero od przyszlego

> tygodnia :)

No już nie przesadzajmy, w DivX''sie wychodzą inne filmy, np.:

http://www.inbook.pl/a/produkt/id/180777/index.html

A tak na marginesie, to "Mroczny Rycerz" jest już w kinach od dzisiaj, a nie za tydzień...


no faktycznie "jak rozpetalem II wojne swiatowa" wszyscy gramowicze kupia......porazka

a naprawde ci roznice robi czy graja batmana teraz czy za tydzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 15:55, ceSSar napisał:

no faktycznie "jak rozpetalem II wojne swiatowa" wszyscy gramowicze kupia......porazka

a naprawde ci roznice robi czy graja batmana teraz czy za tydzien...


"Jak rozpętałem II wojnę światowa" to klasyka polskiej komedii, dlaczego ktoś by miał tego nie kupić jak mu się podoba? Nie chcesz to nie kupuj ktoś ci każe? A po za tym to jest przykład, że można kupić w sklepie film DivX. Zaczynasz mnie irytować koleś i radzę Ci byś czasami ugryzł się w język, bo twoje uwagi typu "i dobrze wiemy po co i do czego uzywa sie swapa itd", albo twoje domysły i wskazywanie kto jest piratem nikogo nie obchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.08.2008 o 16:11, Ryan Cooper napisał:

. Zaczynasz mnie irytować koleś i radzę
Ci byś czasami ugryzł się w język, bo twoje uwagi typu "i dobrze wiemy po co i do czego
uzywa sie swapa itd", albo twoje domysły i wskazywanie kto jest piratem nikogo nie obchodzą.


koleś to mozesz mowic do swojego taty
a tak na marginesie to co mi zrobisz i przestan szczekac bo dostanisz degrada ja kiedys dostalem a domysly sa proste piracisz i koniec :P
ja temat uznaje za zakonczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 16:30, ceSSar napisał:

koleś to mozesz mowic do swojego taty
a tak na marginesie to co mi zrobisz i przestan szczekac bo dostanisz degrada ja kiedys
dostalem a domysly sa proste piracisz i koniec :P
ja temat uznaje za zakonczony


Mam gdzieś degrady i twoje domysły też mam w d***. Teraz dopiero temat jest zakończony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować