Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Może ktoś się orientuje czemu ceny karty pamięci 8mb na Allegro wahają się koło 30 zł natomiast w Empiku 70 zł? O.o

Wiem że Allegrowicze zmniejszają cenę by przyciągnąć klientów, ale porównując to z ofertą Empiku wygląda na niesmaczny żart. A może źle się orientuję w realiach cenowych PS2?

Aha, ponadto miałem małe pytanko: Czy orientujecie się może czy jakieś RPG NIE jRPG poza Bard's Tale występują? :D Slashery z rozwojem postaci i zręcznościowe się nie liczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 19:23, Ostrowiak napisał:

Może ktoś się orientuje czemu ceny karty pamięci 8mb na Allegro wahają się koło 30 zł
natomiast w Empiku 70 zł? O.o

Wiem że Allegrowicze zmniejszają cenę by przyciągnąć klientów, ale porównując to z ofertą
Empiku wygląda na niesmaczny żart. A może źle się orientuję w realiach cenowych PS2?

Niestety w Empiku wszystko jest kosmicznie drogie. Ale podrżała ta memorka bo ja dawałem za nią 55zł.

Dnia 05.05.2009 o 19:23, Ostrowiak napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 19:23, Ostrowiak napisał:

Może ktoś się orientuje czemu ceny karty pamięci 8mb na Allegro wahają się koło 30 zł
natomiast w Empiku 70 zł? O.o

Na Allegro są to najczęściej (99%) podróbki, które łatwo się psują... A w Empiku jest to jednak oryginalna Sony, najlepsza memorka.

Dnia 05.05.2009 o 19:23, Ostrowiak napisał:

Aha, ponadto miałem małe pytanko: Czy orientujecie się może czy jakieś RPG NIE jRPG poza
Bard''s Tale występują? :D Slashery z rozwojem postaci i zręcznościowe się nie liczą.

Niestety na to pytanie nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 19:49, Medyk napisał:

Niestety w Empiku wszystko jest kosmicznie drogie. Ale podrżała ta memorka bo ja dawałem
za nią 55zł.
>

Nie jest drogie, ale empik po prostu korzysta z cen producenta, zatem nie ma co za bardzo liczyć na jakieś obniżki, chociażby pięciozłotowe, tak jak np. w sklepach Media Markt, lub Saturn.

A cena Sony za memorkę 8MB wynosi właśnie 69zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 19:23, Ostrowiak napisał:

Aha, ponadto miałem małe pytanko: Czy orientujecie się może czy jakieś RPG NIE jRPG poza
Bard''s Tale występują? :D Slashery z rozwojem postaci i zręcznościowe się nie liczą.

Jest jakaś Władca Pierścieni: Trzecia era (chyba taki tytuł, nie jestem pewny) podobno całkiem niezły. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Generalnie na playu erpegi są zdominowane przez japońszczyznę. Proponuję się przełamać, takie Final Fantasy XII jest stosunkowo mało japońskie (jeśli chodzi o system rozgrywki, bo design świata i postaci jak najbardziej mangowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 19:23, Ostrowiak napisał:

Może ktoś się orientuje czemu ceny karty pamięci 8mb na Allegro wahają się koło 30 zł
natomiast w Empiku 70 zł? O.o

Wiem że Allegrowicze zmniejszają cenę by przyciągnąć klientów, ale porównując to z ofertą
Empiku wygląda na niesmaczny żart. A może źle się orientuję w realiach cenowych PS2?

Aha, ponadto miałem małe pytanko: Czy orientujecie się może czy jakieś RPG NIE jRPG poza
Bard''s Tale występują? :D Slashery z rozwojem postaci i zręcznościowe się nie liczą.

Na allegro są podróbki ja zauważyłem ze oryginalne można tylko kupić używane jeżeli chodzi o allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2009 o 19:23, Ostrowiak napisał:

Aha, ponadto miałem małe pytanko: Czy orientujecie się może czy jakieś RPG NIE jRPG poza
Bard''s Tale występują? :D Slashery z rozwojem postaci i zręcznościowe się nie liczą.

Hmm...Deus Ex? Tylko po co się męczyć skoro można zagrać po polsku na PC....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dzięki za wszystkie opinie ws. karty.

Wygląda na to że uciułam i jednak sprawię sobie nowe FF, kiedyś trzeba jRPG''ów spróbować >.<
Mam nadzieję że się nie zawiodę? Suche opisy z neta w końcu nie mówią tyle co opinie graczy/fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 15:08, Ostrowiak napisał:

Hmm, dzięki za wszystkie opinie ws. karty.

Wygląda na to że uciułam i jednak sprawię sobie nowe FF, kiedyś trzeba jRPG''ów spróbować
>.<
Mam nadzieję że się nie zawiodę? Suche opisy z neta w końcu nie mówią tyle co opinie
graczy/fanów.


Heh, ja też zamierzam kupić Final Fantasy.
Kiedyś, będąc jeszcze dzieckiem z przedszkola nie łapałem zasad erpegów, ani angielskiego i grałem, ale produkcja sprawiała mi sporo radochy, mimo jeszcze jednej bariery - czarno-białego ekranu.

Była to FF IX. teraz zamierzam kupić na allegro za 130zł.

Drogie są te oldskulowe gry na PSX-a . A w kolejce stoi jeszcze Crash Bash (60zł) i Spyro 2 (40zł)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 15:08, Ostrowiak napisał:

Hmm, dzięki za wszystkie opinie ws. karty.

Wygląda na to że uciułam i jednak sprawię sobie nowe FF, kiedyś trzeba jRPG''ów spróbować
>.<
Mam nadzieję że się nie zawiodę? Suche opisy z neta w końcu nie mówią tyle co opinie
graczy/fanów.

Choć dwunastka jest często krytykowana przez fanów to IMHO najlepsza część serii od czasu VII (choć nie wiem jak prezentuje się X i X-2 bo w te części nie grałem). Świetny system walki (gambity!), fabuła, która w końcu nie skupia się na ratowaniu świata, a jedynie małego państewka, piękna (jak na ps2) grafika, gra bardzo rozbudowana (mam na liczniku jakieś 120h a jeszcze kilku Mark Huntów i questów pobocznych nie ukończyłem), odejście od niektórych schematów jRPG (świat po którym normalnie można podróżować, brak losowych walk (nareszcie ktoś puknął się w czoło).
Oczywiście są też minusy: główny bohater wygląda jak nieletni homoseksualista, postaci bohatera i jego towarzyszy wypadają dużo słabiej w porównaniu z poprzednimi finalami a i dialogów czy oglądania cut-scenek jest jakby mniej .
Jak dla mnie 9/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 17:13, SlimPole napisał:

Choć dwunastka jest często krytykowana przez fanów

Tak zazwyczaj jest jak się od "norm" odchodzi.
>to IMHO najlepsza część serii od czasu VII (choć nie wiem jak prezentuje się X i X-2 bo w te części nie grałem).

>Świetny system walki (gambity!)
Że woot?

>fabuła, która w końcu nie skupia się na ratowaniu świata, a jedynie małego państewka,
Najs :D

>piękna (jak na ps2) grafika, gra bardzo rozbudowana (mam na liczniku

Dnia 06.05.2009 o 17:13, SlimPole napisał:

jakieś 120h a jeszcze kilku Mark Huntów i questów pobocznych nie ukończyłem), odejście
od niektórych schematów jRPG (świat po którym normalnie można podróżować, brak losowych
walk (nareszcie ktoś puknął się w czoło).

Rozwiązania i czas gry w takim razie bardzo przypadną mi do gustu.

Dnia 06.05.2009 o 17:13, SlimPole napisał:

Oczywiście są też minusy: główny bohater wygląda jak nieletni homoseksualista,

Hmm, zdarza się, wszak to seria FF ^^

>postaci bohatera i jego towarzyszy wypadają dużo słabiej w porównaniu z poprzednimi finalami

Dnia 06.05.2009 o 17:13, SlimPole napisał:

a i dialogów czy oglądania cut-scenek jest jakby mniej .

Da się przeżyć.

Dnia 06.05.2009 o 17:13, SlimPole napisał:

Jak dla mnie 9/10

Dzięki za opinię, przekonałeś mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 17:21, Ostrowiak napisał:

>Świetny system walki (gambity!)
Że woot?


Gambity pozwalają jakby zaprogramować zachowanie postaci np. podczas walki ze stworem podatnym na ogień bohater użyje czaru fire, kiedy zostanie oślepiony uzdrowi się a gdy zginie któryś z towarzyszy natychmiast go wskrzesi :) Świetna sprawa, oczywiście każdy gambit trzeba najpierw kupić, jak każdy inny przedmiot, więc na początku gry nie jest tak łatwo, jednak pod koniec, gdy wykupi się wszystko czego potrzeba, odpowiednio ustawiając gambity można doprowadzić do sytuacji, w której gra toczy się sama :D Trzeba tylko wychylać analoga żeby bohater lazł do przodu. Może brzmi to absurdalnie, ale w grze sprawdza się znakomicie. No i fajnie kiedy nie trzeba za każdym razem rzucać na drużynę czarów ochronnych gdy minie ich działanie, albo wybierać ataku dla każdej postaci z osobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Qrde wiedzialem ze cos jest nie tak... wnerwialem sie bo na moim wide screenie samsungu gry wygladaly strasznie srednio...problem byl w tym ze wszystko bylo takie "nieostre"
U siorki to samo, oboje mamy nowe hd ready telewizorki...
U brata na staaarym telewizorze wszystko wyglada cudnie:/ Az cieszy oko :S
Wnerwilem sie teraz bo chce se pograc na normalnej grafie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 17:12, diablolod napisał:

Qrde wiedzialem ze cos jest nie tak... wnerwialem sie bo na moim wide screenie samsungu
gry wygladaly strasznie srednio...problem byl w tym ze wszystko bylo takie "nieostre"
U siorki to samo, oboje mamy nowe hd ready telewizorki...
U brata na staaarym telewizorze wszystko wyglada cudnie:/ Az cieszy oko :S
Wnerwilem sie teraz bo chce se pograc na normalnej grafie :/


Kup kabel component :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2009 o 17:13, kulfonito napisał:

Kup kabel component :)


I wszystko bedzie ok?
arigato gozaimasu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 17:09, diablolod napisał:


> Kup kabel component :)

I wszystko bedzie ok?
arigato gozaimasu! :)


Pewnie, że będzie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może mi ktoś powiedzieć jak prezentuje się obraz na TV LCD? Chciałbym kupić tą konsolkę, tylko słyszę różne głosy co do jakości obrazu na "elcedekach", a baniacza żadnego nie mam w domu. Czy jest w takim razie sens kupowania PS2 pod te nowsze telewizory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 12:39, rybisiu napisał:

Witam. Może mi ktoś powiedzieć jak prezentuje się obraz na TV LCD? Chciałbym kupić tą
konsolkę, tylko słyszę różne głosy co do jakości obrazu na "elcedekach", a baniacza żadnego
nie mam w domu. Czy jest w takim razie sens kupowania PS2 pod te nowsze telewizory?


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6341&pid=3745 Tu masz fotkę, konsola była podpinana zwykłym kablem composite obraz był ziarnisty, ale nie było tego widać z większej odległości, jak chcesz podpinać konsole do LCD to tylko kablem component.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 12:59, Bracio napisał:

> Witam. Może mi ktoś powiedzieć jak prezentuje się obraz na TV LCD? Chciałbym kupić

> konsolkę, tylko słyszę różne głosy co do jakości obrazu na "elcedekach", a baniacza
żadnego
> nie mam w domu. Czy jest w takim razie sens kupowania PS2 pod te nowsze telewizory?


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6341&pid=3745 Tu masz fotkę, konsola była podpinana
zwykłym kablem composite obraz był ziarnisty, ale nie było tego widać z większej odległości,
jak chcesz podpinać konsole do LCD to tylko kablem component.


A miałeś już styczność z tym kablem? Bo chyba nikt nie chciałby kupić sprzętu i się zawieść a następnie sprzedawać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować