Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2009 o 18:17, Idz_sobie_pograc napisał:

To kiepsko. ;/


A może kojarzysz jakąś inną grę z coop''em, tego rodzaju? Wszystko byle nie MoH Rising
Sun.


Może TimeSplitters?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 20:35, Zagul napisał:

Jaki NFS prócz Carbona i Most Wanted będzie najlepszy na ps2 ?


Underground 2. Lepsza od jedynki, więcej samochodów, więcej części, no i free run po mieście.

ProStreet odpada - brak zniszczeń i w ogóle wersja strasznie uboga w porównaniu do innych platform. Jednym słowem pupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 19:36, cypers napisał:

Powracam ponownie do poprzedniego posta, poza tym Sony zaniedbało usługę internetową,
co powoduje, że obecnie właściwie "w nic" przez neta sobie nie pograsz. Ale i tak trzeba
podkreślić, że obecne konsole raczej nie przebiją ilości gier tylko na PS2...

Dla mnie to i tak jest nieważne, bo ja nie gram po necie na konsolach. Nie grałem nawet na X360 po sieci (może ze dwa razy w Lost Planet i Forzę Motorsport 2), na PS2 nawet nigdy nie próbowałem, bo nie ma takiej potrzeby - i tak gram albo solo, albo z kumplem przy jednej konsoli. Siłą PS2 są genialne jRPGi, przecież w to można grać setki godzin i człowiek nie ma dość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 23:18, haderQ napisał:

Poleci ktoś coś ciekawego na PS2 z RPG? Jeśli chodzi o Final Fantasy to mam tylko X na
chwilę obecną :)


Cóż, najlepsze będą z pewnością wcześniejsze wersji Finala, nawet te z PSX, następne też nie są takie złe, ale system rozgrywki zmienił się trochę.
Poza tym Valkyrie Profile 2, świetna gra, trzeba tylko ze wszystkimi zasadami się zapoznać.
Rogue Galaxy staje się monotonne jeżeli chcesz przejść wszystko w grze, łącznie z uzupełnianiem bestiariusza, ale też jest całkiem ciekawa.
Dragon Quest VIII to taki Final X tylko przeznaczony dla młodszych graczy.
Władca Pierścieni Trzecia Era - coś dla fanów Władcy Pierścieni, gdy grałem po raz pierwszy wybitnie wk..a mnie konieczność sztucznego przedłużania walki i wykorzystywania umiejętności specjalnych w celu uzyskania dostępu do kolejnych coraz lepszych. Zdarzało się też, że moja drużyna przez kilka dobrych rund nie potrafiła trafić przeciwnika i parę razy strzeliłem padem o ściane :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 23:18, haderQ napisał:

Poleci ktoś coś ciekawego na PS2 z RPG? Jeśli chodzi o Final Fantasy to mam tylko X na
chwilę obecną :)

No to tak jak przedmówca pisał:
- Dragon Quest 8,
- Trzecia Era - mi się ta gra bardzo podoba, właśnie drugi raz ją przechodzę. Nie ma to jak wcielić się w gwardzistę ruszającego śladem Drużyny Pierścienia; fajnie skopać tyłki Balrogowi, Upiorom Pierścienia, olifantowi i samemu Oku Saurona ^_^
- Valkyrie Profile 2 Silmeria - grałem tylko przez chwilę u kolegi, ale gierka jest przednia; bardzo nowatorski system walki.
- z Finali na PS2 polecam ostatnią, dwunastą część. Gra zyskała na dynamice i widowiskowości, zniknęły częściowo dłużyzny z poprzednich części. Poza tym jest jeszcze FF X-2, podobno nie aż tak dobry jak sam FF X, ale też fajnie się gra.
- są jeszcze Kingdom Hearts obie części, to jRPG z postaciami Disneya. Sam nie grałem jeszcze, ale zamierzam spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc, a ze sportowych mam pytanie bo waham się czy nie kupić NHL 2K9? Grał ktoś? Albo jeszcze coś ze sportowych czy mógłby polecić :) I pytanie czy Fifa jest warta 90 złotych?

Co do RPG to kupię chyba Valkyrie albo Trzecią Erę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gierka z postaciami Disneya to ciekawie wygląda, może się ktoś by wypowiedział jak się gra, czy nie jest nudna itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 18:45, haderQ napisał:

Co do RPG to kupię chyba Valkyrie albo Trzecią Erę :)

Valkyrię mam i na razie zobaczyłem tylko początek ale wydaje się naprawdę do rzeczy.

Wspomniany Kingdom Hearts jest naprawdę świetny zwłaszcza KH2 i Chain of Memories (część dziejąca się pomiędzy 1 a 2).
Pierwsza część była naprawę przyjemna i warta zagrania ale dopiero dwie kolejne części były naprawę genialne. Jedynka ma ogólnie tą wadę że jest w niej za mało klimatu Final Fantasy (w KH oprócz postaci Dysneya występują też postacie z różnych Finali). Ale mimo to i tak grało się naprawę świetnie, zręcznościowy i bardzo fajny system walki naprawdę dobrze się sprawdzał, a i fabuła też miała swoje "Momenty" i klimat. Świetna była też możliwość stoczenia np. niesamowitej walki z Sephirothem. Jeszcze jedną wadą jedynki było zupełnie nieudane latanie statkiem do nowych światów-strasznie nieudana minigierka.

Chain of Memories ma już dużo więcej klimatu w stylu FF, do tego wprowadza ciekawy system walki opierający się na użyciu kart, który naprawdę niesamowicie mi się spodobał bo dawał masę możliwości i oprócz zręcznych palców wymuszał też na graczu szybkie myślenie :) Zwłaszcza sekwencje walk z bossami które były zaj*biście widowiskowe i mocno wymagające mi się podobały. Dodatkowo fabuła w CoM ma naprawdę niesamowity i nieco tajemniczy klimat.

KH2 to ogólnie ZNACZNIE ulepszona jedynka. System walki ulepszony o ruchy specjalne które można aktywować w pewnych sytuacjach, możliwość przemiany w super potężne formy (dwa Keyblady rządzą ;)), bardziej przydatne Summony. Szkoda tylko że zmniejszyło się znaczenie blokowania i robienia uników, w dwójce praktycznie wystarczy naparzać przeciwnika i nie przejmować się jego atakami, w jedynce takie coś by nie przeszło, zwłaszcza przy bossach. Poza tym ulepszono minigierkę z lataniem statkiem która jest teraz naprawdę świetna. Dodano też całą masę urozmaiceń które sprawiają że ciągle dzieje się coś nowego i gra nie jest monotonna. No i fabula i klimat KH2 rządzi, to już jest naprawdę poziom najlepszych Finali.

Ogólnie polecam wszystkie części KH, zwłaszcza że tworzą wspólnie całą kompletną historię. Zobaczcie sobie ten fanowski trailer: http://www.youtube.com/watch?v=9grGmadtZq4 :)

No i żem się rozpisał :P A ty Zagul skończ już z tym spamowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 18:45, haderQ napisał:

Grał ktoś? Albo jeszcze coś ze sportowych czy mógłby polecić :) I pytanie czy Fifa jest
warta 90 złotych?

Zdecydowanie nie, Fifa jest fajna tylko w edycji na nextgeny, na PS2 lepiej kup sobie w podobnej cenie któregoś z PESów.

Dnia 20.04.2009 o 18:45, haderQ napisał:

Co do RPG to kupię chyba Valkyrie albo Trzecią Erę :)

Trzecia Era będzie znacznie tańsza, zwłaszcza używka (ja mój egzemplarz kupiłem chyba za 18 zł :) Valkyrie Profile 2 w ogóle teraz na Allegro nie ma, a na Skąpcu znalazłem najtaniej za 70 zł w jednym ze sklepów, w reszcie tradycyjnie 140 i wzwyż :/
Szczerze polecam Finala 12, jest teraz w dobrej cenie, a to jest wyśmienita gra. Wystarczy powiedzieć, że starcza na około 150 godzin gry, a wcale nie ma jakiegoś poczucia nudy czy znużenia podczas rozgrywki. Przez tyle czasu to na pececie skończyło by się już ze 4 gry minimum :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do listy RPG''ów doliczcie Pesone 3 i 4, oraz całą serie Shin Megami Tensei(nie wiem czy było już wspomniane). No i ew. Odin Sephere(jeżeli można to zakwalifikować jako RPG).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2009 o 21:48, PinKee napisał:

Zdecydowanie nie, Fifa jest fajna tylko w edycji na nextgeny, na PS2 lepiej kup sobie
w podobnej cenie któregoś z PESów.


Jeśli chodzi o te nowsze edycję może i tak, cóż ostatnio ja kupiłem sobie edycję 07 za 35 złotych, a na wakacjach miałem okazję pograć w PES 4 (o ile mnie pamięć nie myli). Jeśli chodzi o granie z kolegą PES jest nie zastąpiony pod tym względem, FIFA ma jednak przewagę wynikającą z licencji oraz rozbudowany tryb menedżerski. Moim zdaniem PES jest lepszy od FIFY, co nie oznacza, że FIFA nie jest aż taka zła.

Ma ktoś poradnik do Medal of Honor: Frontlines ? A jeszcze coś Ghost Recon 2 przebił poziomem trudności wszystko co wdziałem, na najłatwiejszym poziomie trudności wystarczy kilka strzałów by nas zabić a apteczek i checkpointów podczas misji nie ma :/. Istny hardcor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, że PES fajniejszy od Fify, to miałem na myśli właśnie grę na dwóch. Jak dla mnie to piłka nożna na konsoli tylko i wyłącznie do grania z kumplami, mnie takie granie samotne w ogóle nie pociąga w przypadku sportówek. Dlatego żadne tam licencje i tryby menedżerskie olewam ciepłym moczem,a liczy się fun z gry we dwie osoby :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy będą usatysfakcjonowany grą Dragon Ball Z: Budokai 3 chociaż nie lubię tego anime (?)...?


I ogólnie szukam jakiejś gry, niedrogiej, tak do 40 złotych. Gatunek nie gra roli (znaczy wszystko oprócz RPG itp.), możecie coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 15:30, Idz_sobie_pograc napisał:

Czy będą usatysfakcjonowany grą Dragon Ball Z: Budokai 3 chociaż nie lubię tego anime (?)...?


Zależy jakie masz oczekiwania. Główne zalety tych gier to możliwość wcielenia się w postacie, puszczanie kameh itp. Tylko po co kupować bijatykę z Dragon Balla, jak się go nie lubi? Kup sobie Soul Calibur 3 [chodzi po 49,90zł] i na pewno będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 17:24, Kosmitus napisał:

> Niestety nie mam talentu do tłumaczenia zagadnień z podłączeniami,wiem tylko, że
PAL
> wymaga kablal AV a NTSC - RGB (chyba dobrze teraz to ujęłam).
Nie, nie :P Jeśli masz konsolę w takim systemie jak gra to nie ważne jakim kablem podłączasz
i tak będzie działać. Czy podłączysz przez AV czy przez RGB/SCART/EURO (trzy nazwy tego
samego kabla :P) czy przez Component (lub inaczej YPbPr) to będzie wszystko działać.
Są za to różnice w jakości obrazu.

Post dość stary ale jednak pozwolę sobie sprostować przeinaczenie które wielokrotnie pojawia się na wielu forach (także w tym temacie).
PS2 ma 4 możliwe rodzaje sygnałów wyjściowych (wszystkie analogowe, uporządkowane w kolejności co do jakości obrazu przy czym 2 ostatnie pozycje to praktycznie taka sama jakość ):
- composite (chrominancja i luminancja na 1 sygnał)
- s-video (osobne sygnały dla luminancji i chrominancji)
- component (osobne sygnałydla luminancji (1 sygnał) i chrominancji (rozbita na 2 sygnały), przy czym jedyny kabel umożliwiający progresywne skanowanie)
- RGB (3 osobne sygnały dla każdego koloru RGB)

Istnieją 3 rodzaje wtyczek do TV:
- chinch (3 kable dla component, 1 dla composite)
- s-video (dla s-video)
- scart (zwany także eurozłącze, może jednocześnie przesyłać sygnał RGB i composite)

Tak więc RGB to nie nazwa kabla, ale rodzaj sygnału! Jesli mamy telewizor z EURO, które ma wbudowaną obsługę RGB (trzeba sprawdzić w instrukcji tv, często tylko 1 gniazdo ma obsługę RGB) to obraz będzie znacznie lepszy niż przy zwykłym pojedynczym chinchu!

Obraz RGB i Component są w moim odczuciu porównywalne (jeśli chodzi o kolory i ostrość krawędzi). Jedyna różnica to brak progresywnego skanowania przy RGB, co i tak nie ma większego znaczenia bo w PAL-u może z 15 gier ma taką opcję.
Sam właściwie się zastanawiam co ostatecznie daje lepszą jakość obrazu RGB czy komponent. Ja różnicy nie widzę zbytnio, ale nie miałem okazji porównywać widząc obraz z tych 2 wejść na raz. Czy jakiś gramowicz miał taką okazję i może napisać jakie miał odczucia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 19:38, Namaru napisał:

Tak więc RGB to nie nazwa kabla, ale rodzaj sygnału!

Oczywiście masz rację i to co piszesz o tych kablach jest mi wiadome. Można powiedzieć że użyłem skrótu myślowego bo EURO zazwyczaj przesyła sygnał RGB.

Dnia 29.04.2009 o 19:38, Namaru napisał:

Jesli mamy telewizor z EURO, które
ma wbudowaną obsługę RGB (trzeba sprawdzić w instrukcji tv, często tylko 1 gniazdo ma
obsługę RGB) to obraz będzie znacznie lepszy niż przy zwykłym pojedynczym chinchu!

Wiadomo. Zdażają się też TV które mają kilka złącz SCART i tylko jedno obsługuje RGB, dobrze jest wiedzieć do którego podpina się konsolę ;P

Dnia 29.04.2009 o 19:38, Namaru napisał:

Obraz RGB i Component są w moim odczuciu porównywalne (jeśli chodzi o kolory i ostrość
krawędzi). Jedyna różnica to brak progresywnego skanowania przy RGB, co i tak nie ma
większego znaczenia bo w PAL-u może z 15 gier ma taką opcję.
Sam właściwie się zastanawiam co ostatecznie daje lepszą jakość obrazu RGB czy komponent.
Ja różnicy nie widzę zbytnio, ale nie miałem okazji porównywać widząc obraz z tych 2
wejść na raz. Czy jakiś gramowicz miał taką okazję i może napisać jakie miał odczucia?

HA! tutaj ja mógłbym się ciebie czepiać że napisałeś "component" a nie "YPbPr" bo tak nazywa się sygnał wideo w kablu Component ;P Ja powiem tak: Mam Component i mogę powiedzieć że obraz jest jakby odrobinę hmmm... czystszy. Pewnie dla większości osób jest to niezauważalne ale ja mam wzrok wyczulony na szczegóły :P
Jest jeszcze jedna różnica pomiędzy tymi kablami. Otóż u niektórych występuje na Euro problem z odtwarzaniem DVD na konsoli (zielony obraz). U mnie właśnie tak było ale spróbowałem może raptem na dwóch filmach i to olałem bo i tak wolę już odtwarzać film z PC na TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 12:31, Medyk napisał:

Wie ktoś może czy pad z PS3 będzie działał na PS2?


Nie będzie, ponieważ pad do PS3 jest bez przewodowy, a PS2 nie jest zbytnio przystosowany do padów bezprzewodowych(jest tylko jeden bezprzewodowy pad do PS2 firmy Logitech, ale i tam oczywiście jeden port musi być zajęty przez nadajnik).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować