Zaloguj się, aby obserwować  
szaryczlowiek

Drum and Bass

49 postów w tym temacie

Nie zauważyłem tematu o tej muzyce więc go założyłem bo sądze że jest to bardzo dobra muzyka,ktoś wogule z forumowiczów słucha dramów?Tak więc którzy MC i DJ robią według was najlepsze sety i wogule.Z polskich według mnie dobry jest DJ pepe i MC maniak.Oczywiście że z zagranicznych DJ hype żądzi kto go nie słyszał niech żałuje,serdecznie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Na imprezach, na których bywam drum''n''bassowych nieważne kto, lub kogo grają ;]
Jakoś mnie to na parkiecie nie obchodzi, ma być głośno i z przytupem :P
A tak do posłuchania, LTJ Bukem, gość jest nieziemski, no i coś ze starych dobrych drummów, Aquasky, TGM, Accidental Heroes :)
Tylko lipa z dostepnościa u nas ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sporo słuchałem, ale mi przeszło jakoś :|.

Najbardziej podobały mi się klimaty jungle i kawałki DJ Hype i Krusta, a także składanki nieznanych mi autorów ;).
Niestety byłem dość wybredny i cenił wyłącznie oryginalne kompozycje, z dużą ilością żywych instrumentów, ciekawych pochodów basowych i ... brak elementów techno (wszelkich schemacików grane chamską, głośną elektroniką).

Potem posłuchałem Daft Punka (ich kawałek Burnin'' spokojnie pod D''n B można podciągnąć) i jakoś się przerzuciłem na ten zespół (choć jego repertuar jest zgoła nie d''n''bassowy)

Pozdrawiam wszystkich wytrwanych słuchaczy. Drum and Bass cały czas !!! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś z nowszego D''n''B to wrzuć Pendulum i ich nowy album Hold Your Colour. Z tech step''u czyli bardzie futurystycznego Jungle to polecam Ed Rush & Optical. Później jest jeszcze dobry Shy FX ma swój akurat niepowtarzalny styl :] sądze że muzyka Jungle D''n''B jak narazie wchodzi na sceny i ma szansę owładnąć światem tak jak Rap ale narazie jest za mało popularna jedynie w UK jest dość duża popularność ale cóż się dziwić skoro tam ten style bierze swoje początki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak ktoś jest takim gatunkiem muzyki zainteresowany to polecam stronkę http://dnbpl.org/ jest tam dużo utworów polskich wykonawców jedne dobre jedne złe w zależności co wam się spodoba :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszał kto kiedys jakis set z MC stivi(czy cos w podobie)jak nie to polecam mozna se z niego powyc nawala na miku tak ze wogule go nie mozna zrozumiec i wogule nic praktycznie nie mówi tylko sam wymysla słowa mialem z kolegą niezłą wyje z niego.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza hard rockiem i metalem (chociaż go nie słucham,tylko mi jakiś kit o nu-metalu wciskają) słucham właśnie drum''n''bass.Świetna muza,naprawdę.Takie badziewne techno,house itp. bzdety nigdy nie osiągną poziomu drum''n''bassu.

Kiedyś słuchałem Radiostacji (sporo tam tego było).Teraz radiostacja zeszła na psy i mam w chwili obecnej tylko parę remixów Nine Inch Nails oraz jakieś tam kawałki Pendulum i Mickeya Finna.I tyle:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drum''n''bass to zdecydowanie najbardziej dynamiczny, eklektyczny i otwarty spośród wszystkich gatunków tzw muzyki elektronicznej. Charakterystyczne dla drum''n''bassu złamanie w warstwie rytmicznej[złamanie bitu] stanowi kapitalny punkt wyjścia do dalszych eksperymentów. Bicie 4x4 typowe dla house''u tudzież wszelakich odmian muzyki techno moim zdaniem tego nie daje. Drum''n''bass kocham również za jego wielotwarzowość, za to że potrafi być czasem bardzo delikatny a innym razem potrafi zerwać buty z nóg na parkiecie.
Spośród wszystkich istniejących na planecie ziemia muzyków dla mnie niekwestionowanym wzorem jest Pat Metheny. W kwestii gatunku drum''n''bass podoba mi się twórczość większości producentów ze stajni "Hospital Records". Uwielbiam produkcje Logistics''a za progresje, dynamizm i prostotę w której ukryta jest nieprawdopodobna siła. Ogromnym szacunkiem darzę również twórczość Matrixa oraz CLS''a i Waxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2007 o 23:04, wdowiakm napisał:

/../ Ogromnym szacunkiem darzę również twórczość Matrixa oraz CLS''a i Waxa.


Ostatnio miałem okazje posłuchać Matrix & Futurebound - Universal Truth - muszę powiedzieć, że wciągające. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham D n'' B.Spoko muzyka.Moi ulubieni wykonawcy to Pendulum,ADF(niektóre kawałki mozna podciągnąć) i Evol Intent.Znani,ale podobają mi się ich kawałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzę że zainteresowanie tym gatunkiem muzyki jest bardzo małe na forum... a szkoda bo jest o czym rozmawiać i czego słuchać... ale oczywiście nic na siłę :) nikt nikogo nie zmusza do słuchania takiej muzyki, co po niektórzy uważają że to techno i lepiej, niech żyją w tym przekonaniu i nie słuchają jej, w przeciwnym wypadku muzyka owa została by szybko zkomercjalizowana a tego nikt by nie chciał, jeszcze inni uważają że DnB nie ma wogóle rytmu i w kółko leci to samo, hehehe, najzabawniejsze są przypadki gdzie człowiek spytany o muzykę Drum&Bass odpowiada że jest beznadziejna, słaba i porażka gdy po drugim pytaniu brzmiącym: '' A słuchałeś jej?" odpowiada ''nie''. :d

w każdym razie jeżeli ktokolwiek na tym forum słucha tej muzyki napewno chętnie rzuci okiem na tą stację:
http://master.dnbradio.com:9052/

miłego słuchania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sycylius, DJ Pepe powiadasz, a czy przypadkiem to nie jest DJ Harland? :) A kontynuując z polskich DJ'i oczywiście DJ Harland, DJ Ant i "spółka" CLS & WAX. Zagraniczni wykonawcy których warto posłuchać? Pendulum, DJ Fresh, Adam F, High Contrast, Logistics, Apex feat Ayah (Space Between), Dillinja. A wasze ulubione kawałki? Moje to:
Pendulum - The Other Site
Pendulum - Granite
Pendulum - Mutiny
Pendulum - Propane Nightmares
Pendulum - Masochist
Pendulum - Blood Sugar
Pendulum - Another Planet
Pendulum - Fasten Your Seatbelts
Prodigy - Voodoo People (Pendulum Remix)
DJ Fresh - Submarines (Pendulum Remix)
DJ Fresh - Matador
DJ Fresh - Living DayLights
DJ Fresh & Adam F - When The Sun Goes Down
DJ Fresh - Hear My Voice
Adam F - 8Ball
Adam F - Circle VIP 2000
High Contrast - If We Ever (feat. Diane Charlemagne)
Sigma - All Blue
High Contrast - Kiss Kiss Bang Bang
High Contrast - Pink Flamingos
High Contrast - In-A-Gadda-Da-Vida
Ben Westbeech & DJ Die-Get Closer (Lovers Mix)
Apex feat Ayah - Space Between
Commix - Be True

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z nudow zainteresowalem sie forum. Wpisalem w wyszukiwarke Drum i co widze? Jeden topic i tylko 16 postów. Szkoda, ze zainteresowanie dnb na tym forum jest takie male, a przeciez ta genialna muzyka przewyzsza trance itd. Uwielbiam przede wszystkim Dj Hype, Dj Fresh, Adam F, John B, Ben Sage, Aaron Simpson, BSE, Hight Contrast taka wiazanka z favorite list. Z polskich dramenbejsow wielki szacun dla Moon B <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 22:35, Dzikq napisał:

Szkoda, ze zainteresowanie dnb na tym forum jest takie
male, a przeciez ta genialna muzyka przewyzsza trance itd. Uwielbiam przede wszystkim



Pamiętaj że to tylko Twoje własne odczucie nie mające odniesienia do rzeczywistości...
Trance może być tak samo genialny, jak D''nB...
To tylko kwestia gustów, bo tak samo, jak i w Trance, tak i w D''nB spotkasz niepotrzebną i nudną muzyczną "kupę" (fakt, że w dramach ciężej mi wskazać taką "kupę", ale to szczegół spowodowany moimi preferencjami muzycznymi ;D)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 22:40, zamber1 napisał:


Pamiętaj że to tylko Twoje własne odczucie nie mające odniesienia do rzeczywistości...
Trance może być tak samo genialny, jak D''nB...
To tylko kwestia gustów, bo tak samo, jak i w Trance, tak i w D''nB spotkasz niepotrzebną
i nudną muzyczną "kupę" (fakt, że w dramach ciężej mi wskazać taką "kupę", ale to szczegół
spowodowany moimi preferencjami muzycznymi ;D)...


Tia, zapomnialem dodac, ze moim zdaniem jest genialniejsza ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować