Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy Tomb Raider - szczegóły

48 postów w tym temacie

- Nowy Tomb Raider nie tyle jest restartem serii, co całej marki. W rezultacie możemy zapomnieć o klasycznym, znanym z innych odsłon, modelu Lary - znaczy, że wydarzenia z poprzednich TR nie miały miejsca? Eh.

- W grze pojawią się brutalnie przedstawione zgony. Przykładem może być obłąkany mężczyzna, który wbija nóż w klatkę piersiową Lary, a gdy ta jest już martwa, zamyka jej oczy. Inny, równie drastyczny scenariusz śmierci, to głazy spadające na główną bohaterkę. Pierwszy miażdży jej nogę, wskutek czego Lara nie może uciec. Drugi spada wprost na jej głowę - to jeszcze Tomb Raider czy już Gears of War?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, co się dzieje ostatnio na tym świecie. DMC też startuje od nowa, a Dante wygląda jak wokalista Tokio Hotel. Teraz TR, który też startuje od nowa, a Lara wygląda jak jakaś amerykańska nastolatka z małymi cyckami. No i jeszcze wrzucają do serii krew. Ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę złożyć pre-order? :)

Ja nie widzę żadnych konkretnych przeciwskazań do takiego restartu serii. Co prawda fanem Tomb Raidera jestem dopiero od TR: Legend a poprzednie części jakoś do mnie nie trafiały, ale z tego co obserwowałem, nie wydaje mi się żeby historia Lary miała jakiś konkretny zarys, czy kanon, którego nie powinno się zmieniać, to bardziej zbiór luźnych przygód. Czyli gdyby nazwali to prequelem to większość nawet nie zauważyła by różnicy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Przykładem może być obłąkany mężczyzna, który wbija nóż w klatkę piersiową Lary, a gdy ta jest już martwa, zamyka jej oczy."
Fakt, zamykanie oczu jest niezwykle okrutnym czynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już nie to samo :(
Duże cycki , słaby realizm i dwa pistolety , to jest Lara Croft a nie połączenie simsów i piły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem jest to zupełnie już niesłuszne odcinanie kuponów od znanej marki. O ile jeszcze części od Legend wzwyż można było od biedy nazwać Tomb Raiderami (choć to raczej bardziej archeologiczna wersja Prince Of Persia), o tyle to, co tutaj się zapowiada, nie będzie miało (wnioskując z tekstu) z Tomb Raiderem nic wspólnego. Bo:

1. Otwarty świat, poczucie zagubienia - cóż, za otwartym światem jestem jak najbardziej. Jednak poczucie zagubienia? Od kiedy to TR był survival horrorem?

2. W związku z pkt. 1 - drastyczne sceny śmierci, łamanie nóg? Nie mam nic przeciw krwi w grach, ale...

3. Elementy RPG, niemożliwość dostania się do niektórych miejsc bez zwiększenia umiejętności? Już tego próbowano w Angel Of Darkness. A co z tego wyszło, to lepiej nie mówić...

4. Ręczne celowanie - krok w stronę strzelaniny? I kolejny krok OD serii Tomb Raider, szczególnie starszych części, w ktorych to nie walka była meritum zabawy.

5. Nowy wizerunek Lary - ok, całkiem urodziwe dziewczę, ale... to nie Lara. po prostu.

Reasumując, mam wrażenie, że Twórcy chcą stworzyć zupełnie nową grę, a tytuł jest jedynie "wabikiem" na graczy. Z zapowiedzi wynika zdecydowanie, że nowy TR nie będzie miał z serią wiele wspólnego. Nie oznacza to, że będzie to zła gra, bo może być całkiem ciekawie. Jednak...

Ano właśnie, jednak Tomb Raider był opowieścią o nierealistycznie cycatej kobitce, która używała swoich akrobatycznych zdolności do rozwiązywania kolejnych zagadek, które stawały jej na drodze, odkrywając sekrety tego (i paru innych) świata.

Tak więc sama gra jako gra może być naprawdę DOBRA. Jednak tytuł Tomb raider - moim zdaniem nie na miejscu.

Edit:

JIMP:

Duże cycki , słaby realizm i dwa pistolety , to jest Lara Croft a nie połączenie simsów i piły .

Ano dokładnie. Choć ja bym powiedział "a nie połączenie Resident Evil i Neverwinter Nights". Ale jak kto woli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast żerować na znanej marce ,powinni zrobić coś własnego .Mogli by zrobić z niej córkę Lary , nikt nie miał by pretensji . Zrobili to trochę jak z tym nowym Dante, chcieli dobrze ale to nie koniecznie się podoba , nie mówiąc już nic o samej rozgrywce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 15:43, Jimp napisał:

Zamiast żerować na znanej marce ,powinni zrobić coś własnego .Mogli by zrobić z niej
córkę Lary , nikt nie miał by pretensji . Zrobili to trochę jak z tym nowym Dante, chcieli
dobrze ale to nie koniecznie się podoba , nie mówiąc już nic o samej rozgrywce .


Chcą sobie kasę zarobić - robienie nowego IP jest obecnie bardzo ryzykowne. Po co się wysilać i tworzyć coś oryginalnego jak można wziąć znaną markę i ją wydoić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widzi mi się ta Lara, przyzwyczaiłem się do poprzedniej.
Z punktów podobają mi się: 3, 5, 6, 7
Zauważyliście w ogóle, że teraz jest jakaś moda na nowy image bohaterów? Najpierw Dante, potem Hitman, a teraz Lara...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Kurde, naprawdę, niektórzy gracze to chyba baby z niekończącą się cieczką. Najpierw marudzą, że od prawie pięciu lat nic nie zmieniło się w serii, tylko małe poprawy i lepsza grafika, a jak już nowa część wali po mordzie samymi nowościami, to połowa ludu narzeka, że nie chcą zmian, chcą starą Larę. I tak jest z każdą grą/serią. A zresztą, co ja się wami przejmuję, jak nie chcecie to nie zagracie. Wasz problem, wasza cieczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy zatem, na jakich platformach ukaże się Tomb Raider
Jakbyście poszukali skanów z GameInformera zamiast tłumaczyć newsy, to jest tam napisane o PS3, X360 i PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować